Aktualny czas: 14.12.2017, 17:03 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozdział 591
Autor Wiadomość
Krandar Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 178
Rozdział 591
http://mangastream.com/read/one_piece/71384529/1

Cóż mogę powiedzieć? Rozdział jest zajefajny. Co mi się w nim podobało? Kuma, roztrzepana Hancock, Rayleigh i jego wyczyn, sprytna Shakky, oraz megatłusty Usopp i powracający Chopper. Swoją drogą ich reakcje nt. wojny były bardzo wzruszające. Rozdział oceniam na 10/10

EDIT: Zapomniałem o okładce, ona również nie odstaje poziomem ;-)

[Obrazek: 30hm2pzpn_rpeerar.png]
Wtedy ja zostanę Hachibukai! - Luffy
07.07.2010 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,642
Poziom ostrzeżeń: 0%

Niestety nie zgodzę się z Krandarem. Ja nie czułem tego wszystkiego, co znajdowało się w rozdziale 590. Ten rozdział mnie po prostu... nudził. Nieoczekiwane zjawienie się Rayleigha oraz wzbudzenie zaciekawienia ostatnim kadrem - jedyne interesujące mnie fragmenty tego rozdziału, niestety. Reszta taka raczej... przewidywalna. Chopper doprowadził do porozumienia międzygatunkowego, tak jak się spodziewałem. Kuma... oficjalnie okazał się szpiegiem rewolucji, tak jak głosiła jedna z popularnych teorii. Liczyłem na to jednak, że ten fakt wyjdzie na jaw z... no, z większym kopem. Tymczasem jest jakoś... nudno ;/
Usopp trafił natomiast na wyjątkowo dziwaczną wyspę. Ciekawe, kiedy Hercules zrobi mu porządny trening odchudzający.
No, chyba że... Jego podróż na Shaobondy będzie wyglądała tak!
http://www.youtube.com/watch?v=WrSfW1zKYjY

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

07.07.2010 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Zaxus Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 509

He he.. Tak Szczery, też uważam, że interesujący był tylko wyczyn Rayleigha i wzbudzający zaciekawienie Chopper...

Wydaje mi się, że to kolejny list gończy... Tym razem dużo wyższa sumka.

I nie mogę się doczekać następnego chapka by się o tym przekonać, a jeśli... To tak bardzo bym chciał jakiejś potężnej nagrody... najlepiej 500mln (choć nie wiem czy to by nie było przesadą)

[Obrazek: fa50186.png][Obrazek: 08-fallen-logo-150x150.jpg][Obrazek: fallenflagbyzaxus.jpg]
08.07.2010 01:21
Lena Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 55

Mi ten chapter się podobał, Boa w pewnym sensie przypomniała mi tu Sanjiego, gdy Jimbei chciał zjeść jedzenie Luffyego^^ Poza tym sądziłam że załoga dowie się o śmierci Ace od Luffyego lub przy innej okazji...

"Brother will kill brother
Spilling blood across the land
Killing for religion
Something I don't understand..."

La vita é breve e l'arte é lunga.
08.07.2010 10:53
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237

Zaxus napisał(a):Wydaje mi się, że to kolejny list gończy... Tym razem dużo wyższa sumka.

Też mi się tak wydaje.

Mi się chapter podobał. Przez te chaptery z historią Ace'a strasznie zatęskniłam do starej załogi. No, i w końcu był Usopp Big Grin

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
08.07.2010 11:11
Mejtrix Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 117

To że to jest następny list gończy to nie ma (jak dla mnie) wątpliwości. Tylko tak się zastanawiam czy jego nagroda podskoczy znacząco. Zgaduje ze pewnie 2x.
08.07.2010 12:14
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736

Chapter świetny. Wcale nie wiało nudą. Lekki, miły i przyjemny z niespodziankami. Pojawienie się Rayleigha zdziwiło mnie pozytywnie. Dobrze, że to on dotarł do Luffy'ego a nie na odwrót. Shakky wykazała się niebywałą inteligencją i przewidziała miłość Hancock - chyba tylko sam Luffy i Rayleigh (teraz już tak) o tym nie wiedzą. Kuma jest agentem rewolucjonistów (to było do przewidzenia), a przynajmniej był bo przecież przeszedł operację po incydencie na Shabondy i nie wiadomo czy nie zmieniono mu czegoś w pamięci, bądź pozbawiono własnej woli. Niemniej jednak widać jak bardzo tatuś - Dragon dba o synka. Rayleigh pewnie zaproponuje trening nad haki, bo Hancock nie jest w dobrym stanie emocjonalnym podjąć się tego zadania. Swoją drogą świetnie wyszło to jej zakochanie w tym chapku - świata nie widzi poza Luffy'm i to dosłownie. :mrgreen: Pojawia się Usopp - to akurat mi się średnio podobało, bo ta cała wyspa i nowy wizerunek mi nie pasuje. Ale może dzięki tym wszystkim ogromnym potworom Usopp przybliży się o krok albo i dwa do stania się nieustraszonym bohaterem. :-> Na koniec Chopper - w końcu pojednał zwaśnione strony i jako pierwszy wyruszył na spotkanie kapitana. Ostatnia strona ciekawa - prawdopodobnie chodzi o podwyższoną nagrodę. Moim zdaniem będzie to 700 mln (a czemu nie? :mrgreen: ). Okazał się synem Dragona - obecnie wroga nr jeden marynarki, ma królewskie haki, był bratem Ace'a, ma kumpla Shanksa i brał udział w największej wojnie piratów z marines. To wszystko moim zdaniem zostanie opublikowane w gazecie. Ale może Oda jednak nas czymś zaskoczy? Oby tak. :-P

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
08.07.2010 13:52
Tymek Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 530

Ja także uważam, że był to świetny rozdział. Że niby nudny? Nie dla mnie! :mrgreen: W życiu bym się nie spodziewał, że Rayleigh przypłynie sobie na wyspę... ot tak! Kiedyś ktoś w jednym temacie napisał, że Rayleight oprócz haki musi mieć jakąś inną moc - diabelski owoc. Byłem temu przeciwny. Teraz już jestem pewien - Rayleight jest koksem bez żadnych owocy wspomagaczy!

Co do Kumy i jego pracy u rewolucjonistów, to miałem takie podejrzenia po chapterku 587 i okazało się to prawdą...

W ogóle cały chapter przyjemnie się czytało. Spotkanie z Usoppem i Chopperem też w miarę. I ostatnia scena...? Cóż to mogło być? Czy na pewno nagroda? Wydaje się najbardziej prawdopodobna, ale w OP było już tyle perypetii, że można się spodziewać wszystkiego Smile Pożyjemy zobaczymy Smile

[Obrazek: 19979393.png]
08.07.2010 14:33
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721

Chapek nie wciągnął mnie jak poprzedni, ale też był dobry. Rayleigh to strasznie pozytywna postać, jak ja go lubię :-D
To, jak Usopp ot, po prostu z rozpędu usunął tego żuka ze swojej drogi nieco mnie zastanawia. Normalnie na taki widok zrobiłby zwrot o 90 stopni i pognał w innym kierunku, drąc się wniebogłosy.
Czyżby jakieś przebłyski prawdziwej, bezczelnej odwagi?
Ale jego tekst na końcu... tak sobie pomyślałam - cała załoga Luffy'ego, wszystkie ich historie owijały się wokół utraty kogoś bliskiego. Myślę, że teraz faktycznie nie ma nikogo, kto mógłby okazać mu okazać więcej empatii niż oni.
Chopper jak zwykle o jednym - Założę się, że znowu przesadził! Muszę w tej chwili się do niego dostać i go opatrzyć!
Oni są uroczy~! ^^

Może ostatnia strona jest o... a zresztą. To na pewno nagroda. Nie ma co mieć nadziei, że nie XD 500mln jak nic.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
08.07.2010 16:30
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,642

Jestem stanowczo przeciwny wzrostowi o... 200 milionów beli? 0_o A ktoś tu nawet o 400 proponował.... Bez przesady, ludziska Tongue Mieliśmy okazję przekonać się, że rząd woli tuszować, niż siać wśród ludzi panikę - a taka nagroda oficjalnie by oświadczała, że marynarka jest bezradna w stosunku do Luffy'ego. A czy była? Stanowczo nie. Gdyby nie Jinbei i reszta, Luffy byłby już martwy w Marinefordzie, gdzie poza haki nie pokazał zresztą nic dobrego. Wydarzenia pokazały, że przy marynarce gumiak wysiada. Jak dla mnie wzrost byłby o kilkadziesiąt milionów. Góra do 100 milionów. To i tak jest olbrzymia kwota jak na realia tego świata. Jeśli Oda ją przekroczy to... Będę naprawdę rozczarowany Sad

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

08.07.2010 19:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama