Aktualny czas: 22.09.2018, 21:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Rozdział 914
Autor Wiadomość
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,134
Poziom ostrzeżeń: 0%
Rozdział 914
Nic tylko brać się za czytanie Big Grin

914

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
17.08.2018 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,896
RE: Rozdział 914
O nie, to Batman... O nie... LOL

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
17.08.2018 19:34
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 890
Batman, Gepratman xd i mina Lawa mnie kompletnie pozamiatała, teraz powinna się zacząć mucka i to solida Big Grin No i jeszcze czekam na to jak Kida uwolnią bo pewnie gdzieś tam go przetrzymują Big Grin
17.08.2018 22:43
Kaioken Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 186
Jak ja kocham tą Mangę. Nie sądziłem, że tak szybko zacznie się kolejna akcja, spodziewałem się w całości luźnego przegadanego rozdziału, a tu gifters i masa informacji, m. Ten Batman mi się nie podoba, ale pomysł dobry ^^ Wygląda na to, że nie będzie mini arców, bo już zaczyna się główne danie. Ten uśmiech na końcu Luffy'ego i Zoro jak i mój to najlepszy moment chapa.
19.08.2018 19:57
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,692
Poziom ostrzeżeń: 5%
Na pewno byłem zaskoczony pojawieniem się Batmana. Nie wiedziałem, że Oda robi crossovera z DCxd Może postacie z Op pojawią się jako DLC w Injustice 2xd

A tak serio bardziej. Rozdział jest mocno przegadany, ale przynajmniej coś się w końcu dowiadujemy o tym świecie. Nie tylko gdzie jest owa plantacja, ale też o tym, że niegdyś krajem tym rządził klan Kozuki właśnie. Do tej pory klan ten jawił mi się raczej jako klan specjalizujący się w rzemieślnictwie. Także to jest dość ciekawe. Widać też, że Oden miał dobre serce, w przeciwieństwie do orochiego. Trochę przypomina mi to Dressrosę z dobrym królem i złym.
Oda też lubi poruszać trudne tematy w OP. Na Whole Cake Island mieliśmy dyskryminację osób, które są inne, tutaj zaś wybija się na przód wątek ekologiczny. Do tej pory myślałem, że całe zło sprowadził Kaido i z całą pewnością w dużej mierze tak jest, ale Tsuru mówi w pewnym momencie, odnosząc się do uwagi Luffy'ego, że może faktycznie nie byłoby problemu głodu, bo są góry, lasy, morze, gdyby nie to, że ludzie sami zanieczyszczają środowisko. Tam jest to dobitnie powiedziane. Nie ludzie Kaido, ty ludzie sami, a więc i pewnie wcześniej już był ten problem, tylko nie na taką skalę. To może być taka uwaga odnośnie samej Japonii, gdzie piękno tego kraju ginie, a całe połacie naturalnego terenu są przekształcane w ośrodki przemysłowe i buduje się cały czas nowe drogi, a ziele zanika. Tutaj widać bardzo wyraźne nawiązanie do tego.

No i mamy tę otamusię, problem biedy, wytłumaczono też nam, czemu to miasto nazywa się miastem resztek. Przypomina mi to trochę battle angel alitę, podział na tych ludzi z wyższych sfer i nie.

Trochę też szkoda tej otamusi, bo faktycznie miała fajne te urodziny, a te dranie wszystko popsuły. Dobrze też wiedzieć, że o władzy nie wolno źle mówić i każdy taki przejaw karany jest śmiercią. Tu z kolei przypomina się Skypiea i Enel.

Batman ma ciekawy design, taki śmiesznawy bym powiedział, ale ten Gazzeleman to niespecjalnie mi się podoba. Trzeba jednak przyznać, że wybrali idealną osobę do takiego zadania.

W tym wszystkim zastanawiająca jest kiku, która mówi o sobie tak, jak mówią samurajowie, ale podkreślmy, że płci męskiej. Temu też się zastanawiam, czy to nie taka Haku z Naruto. Tak czy inaczej jej wątek zapowiada się ciekawie. Coś na pewno potrafi i chętnie zobaczę ją w akcji.

Końcówka niestety słaba. Znowu na ostatniej strony znowu załoga Sercowych... Nie chodzi o to, że Law zły itd, tylko o to, że tamten rozdział skończył się takim cliffchangerem i ten kończy się dokładnie tak samo. No dobra, teraz wiadomo, że Law chce ruszyć do akcji, ale powiedzmy sobie szczerze, to było wiadomo już wcześniej.

Mimo wszystko rozdział bogaty w wiedzę o świecie, ciekawy, a i też powoli pojawia się okazja do niewymuszonej akcji, także całkiem fajnie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

24.08.2018 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,887
Rozdział zarąbisty, bo wprowadził moją ulubioną postać w całej serii, wiadomson.

(24.08.2018 20:04 )Komimasa napisał(a):  W tym wszystkim zastanawiająca jest kiku, która mówi o sobie tak, jak mówią samurajowie, ale podkreślmy, że płci męskiej. Temu też się zastanawiam, czy to nie taka Haku z Naruto.

Rozwiniesz tę myśl jakoś dla tych, którzy nie czytali Naruto?

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2018 05:14 przez Szczery.)
11.09.2018 05:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,692
Poziom ostrzeżeń: 5%
No bo Haku to też był mocno kreowany na laskę, ale zaraz się okazało, że to po prosto chłopak o delikatnych rysach. Ale tutaj to już chyba tego motywu nie będzie, bo tak tamten się jej oświadczał i w ogóle.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.09.2018 10:08
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,109
Poziom ostrzeżeń: 15%
(11.09.2018 05:14 )Szczery napisał(a):  Rozdział zarąbisty, bo wprowadził moją ulubioną postać w całej serii, wiadomson.

(24.08.2018 20:04 )Komimasa napisał(a):  W tym wszystkim zastanawiająca jest kiku, która mówi o sobie tak, jak mówią samurajowie, ale podkreślmy, że płci męskiej. Temu też się zastanawiam, czy to nie taka Haku z Naruto.

Rozwiniesz tę myśl jakoś dla tych, którzy nie czytali Naruto?

Kto jest Twój ulubiony Szczerć??

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
11.09.2018 11:58
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,887
No co ty, nie znasz mnie? W moim pokoju nie byłeś, plakatów nie widziałeś?

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

11.09.2018 13:24
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama