Aktualny czas: 12.11.2019, 23:40 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Rozdział 953
Autor Wiadomość
Wielki160 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 89
Rozdział 953
23.08.2019 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,284
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Rozdział 953
Ten rozdział bardzo mi się mimo wszystko podobał. Fajna historia Kawamatsu, którego od pierwszego wejrzenia udało mi się polubić. No i motyw z liskiem i grubaskiem strzegącym mostu. No i ta końcówka, ciekawe czy Zoro się zamieni na miecze Big Grin.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
23.08.2019 11:50
Kaioken Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 233
Ciekawe czemu Kraj Wano potrzebuje miecza Shusui .. chodzi tylko o zwykła tradycje czy coś więcej, m? Myślałem, że Zoro odkryje coś legendarnego, będzie jakaś szokująca nowina z jakimś grobem, mieczem czy coś, ale chyba nie zanosi się na to, m. Chociaż ten miecz Enma jest interesujący.

Widzę, że Oda lubi robić wątki z przeszłości gdzie dwoje walczą o przetrwanie jak to było np. z Sanji'm i jego szefem kucharzem czy Corazonem i Law'em, m. Kawamatsu też mi przypadł do gustu.

Ogólnie przejściowy chap, m.

Ten arc chyba będzie miał góra 3 albo 4 acty. Zależy czy po tym akcie będzie już final battle czy potem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2019 20:10 przez Kaioken.)
25.08.2019 20:10
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,969
Poziom ostrzeżeń: 5%
Szkoda, że dopiero teraz się tutaj wypowiadam, ale raz, że długo zajęło w ogóle przetłumaczenie tego rozdziału, dwa, no, jestem bardzo zajęty.

Rozdział nie to, że mi się podobał, on był mega!
Przede wszystkim ta historia z Kawamatsu, jak to wszystko było świetnie przemyślane. Przyznam, że już jak pojawił się Onimaru, to nabrałem podejrzeń i trochę dla mnie szkoda, że Oda tak bezpośrednio to wszystko pokazał, ale i tak było to mistrzowskie, scenariuszowo zagranie. No bo kiedy pojawił się Gyukimaru? A tutaj dowiadujemy się kim on jest i przede wszystkim - dlaczego zbierał tę całą broń! Fakt, że może za szybko rozwiązał się "problem braku broni", ale to nie tak, że to samo się rozwiązało, ale ktoś przewidział dawno, dawno temu ten problem i włożył bardzo dużo trudu, by się na tę okoliczność zabezpieczyć. Właściwie nie przypominam sobie, kiedy ostatnio było coś tak dobrze zaplanowane, z takim wyprzedzeniem. Dla mnie mistrzostwo.

Co więcej, sposób w jaki Kawamatsu opowiada Hiyori tę historię. Wpierw się z nią droczy, a potem mówi, że z "błahego" (lepszego ekwiwalentu nie umiałem znaleźć) powodu, udał się na Ringo, a przecież znalazł się tam, bo w tej krainie chciał popełnić rytualne samobójstwo! Ładny mi błahy powód. Tak samo zresztą jest kiedy mówi o tym, jak dał się złapać. Skromność aż się wylewa.

Sam motyw ograbiania grobów z broni już jest mocny, bo czyn ten jest uważany za haniebny. Mimo to, Kawamatsu wie, że musi tak postąpić. Zresztą to się okazuje przecież jedynym powodem, by dalej żyć. I co się okazuje, Onimaru, który dotąd niestrudzenie bronił miejsca pochówku swego pana, teraz zaczął sam ograbiać te groby. I to też jego nastawienie do tej sprawy nie zmieniło się, ot tak, ale po dość dramatycznej, w mojej ocenie świetnie wygranej scenie. Kawamatsu mówi wprost, by odgryzł mu ramię, bo on nie zamierza przestać ograbiać groby, wcześniej argumentując swoje działania. I co się po chwili dzieje? Zęby puszczają i lis zaczyna lizać mu rękę, jakie to było słodkie!

Nie mogę też nie wspomnieć o więzi Kawamatsu z Onimaru. Boże, jak to było dobrze pokazane! Te panele, gdzie słychać tylko grzebanie w śniegu (zwłaszcza ten, jak Kawamatsu sobie drzemie i nagle słyszy ten dźwięk) czy ta seria na dole czterech kadrów jego i Onimaru, kiedy czy to mróz czy nie, idą ograbiać groby. No i ten panelik z Kawamatsu, przez którego myśl przechodzi, by sprzedać ze dwa mieczexd Piękna sprawa, po prostu cudo. Zachwycające. Już wcześniej polubiłem Kawamatsu ale teraz? Teraz to ja nie wiem, no, coś czuję, że wystrzeli w rankingach popularności i wcale by mnie to nie zdziwiło.

Uwielbiam takie rozdziały. Przedstawiające motywy, przy czym w żadnym wypadku nie doszyte na siłę. Flashbacki Oda robi po prostu niesamowite. Zawsze pełne takiego dramatyzmu, ale nie przesadzone.

Swoją drogą rozwaliła mnie ta scena, jak przebrany za "Gyukimaru" goni "prawdziwe hieny cmentarne" czyli naszych trzech znajomych, których Komurasaki wystawiła swego czasu do wiatruxd

Jako osoba interesująca się językoznawstwem, zachwyca mnie też ilość symboliki, powiązań, odniesień, jakie Odzie udało się tutaj ukryć w imionach bohaterów, bawiąc się właściwie samym językiem. Jeśli ktoś tego nie wyłapał, zachęcam do zapoznania się z posłowiem skanlacji WT. Ale serio, to jest niesamowite po prostu. Gyukimaru wyglądający wypisz wymaluj jak Benkei, odniesienie do stworów z folkloru japońskiego, legenda benkeia mająca dobitne odniesienia do scen w mandze i życiorysu Gyukimaru, chylę czoła.

Enma właściwie mało mnie interesuje, choć tutaj znowu Oda pozamiatał, bo już masę rozdziałów temu na kolorowej okładce dał hinta, jak będzie nazywał się jego miecz. Niemniej Ryuuma sam oddał mu Jesienną Wodę, aż specjalnie sobie przypominałem te fragmenty. A skoro tak, oni nie mają prawa żądać zwrotu tego miecza, a słabo widzi mi się motyw "wymiany mieczy". No i wreszcie, czemu Enma jest mniej ważny?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.09.2019 10:44 przez Komimasa.)
24.09.2019 10:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama