Aktualny czas: 13.12.2017, 14:58 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozmowy o serii Final Fantasy.
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Rozmowy o serii Final Fantasy.
Powinienem palnąć się w łeb, że jeszcze nie ma tego tematu na forum. Po roku doszedłem do wniosku iż zakładanie tematu o każdej części itd jest nie tyle głupotą, co po prostu stratą czasu. Mam nadzieję, że wśród forumowiczów są fani tej serii. Właściwie można tu rozmawiać o wszystkim tyczącym Final Fantasy. Od razu tutaj zaznaczę iż nie grałem w części do VII więc mogę nic z tego nie rozumieć. Żeby nie przedłużać na pierwszy ogień idzie nowy FFXIII. Co o nim myślicie i w ogóle wasze odczucia. Z pewnością tytuł na pewno będzie dobry. Finale zawsze cechowały się wysokimi notami.
05.10.2009 14:22
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Ja powiem tak - zacząłem grać kiedyś w VII i bodaj VIII ale dość szybko przestałem. Niedawno kupiłem ps2 i zacząłem grać w FF X. Podoba mi się ale brak czasu trochę utrudnia grę Wink Mam nadzieję kiedyś skończyć i wziąć się za resztę. Może kiedyś uda mi się przejść wszystkie "fajnale" Wink

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
05.10.2009 19:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jutsu
Unregistered

Bardzo cieszy mnie, że ktoś gra w tą serię. No cóż tak jest że szkoła. Nie wiem jak u innych ale u mnie finale idą super oporownie. Jakoś tak gram, i przestaje... Mija miech dwa, trzy, cztery? I wracam (i pluję se w twarz bo znowu nic nie pamiętam) To jakby siedziało w podświadomości jakoś tak żal mi było kończyć każdą część nigdy tego nie lubiłem i podświadomie przedłużałem.
Czaję się by wrócić do dwunasteczki ale mam jeszcze naukę... i stronę...
07.10.2009 00:04
Gweloss Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 140

Finale to jedna z najważniejszych rzeczy mojego dzieciństwa i wychowania...
grałem w VII,VIII,IX,X,X-2,XI,XII i teraz czekam już na 13 w europie.
Zaczne tak...
VII- grałem w tą grę odrazu jak wyszła i nic z niej nie pamiętam prócz...
"Gaweł,ja ide do sklepu wciskaj X i biegaj w kółko" i tak siedziałem godzinami nad finalem VII Smile (* miałem za mało lat żeby zrozumiec tyle latających pikseli naraz, a brat to wykorzystywał,najważniejsze że gra sprawiała mi frajde-prawie jak slasher Big Grin )
VIII-no i tu się zaczeła moja przygoda z Finalem na dobre, mialem własnego Save'a!!!
i przechodziłem... oczywiście fabuły nie rozumiałem klimatu i filmików nie czułem no ale grało się fajnie, a jak brat szedł to było tylko"Gaweł po drawuj mi Demi żeby 99 było i później możesz grac ":)
przeszedłem całośc, a teraz po latach przechodze na nowo wersje PC, niestety zbugował mi sie 2 CD i mam wcisnięte strzałki w góre i lewo... przeżuciłem się na IX.
Chciałem wkoncu pokonac weapony(nigdy mi sie nie udalo w dziecinstwie)
IX-Epic jest cała gra.... w dzieciństwie nie pokonałem tylko ozmy, teraz jestem juz na CD3 i daje rade. ozma padnie jak dziecko Smile
jedynej rzeczy której nigdynie zdobyłem i nie zdobęde to excalibur 2,najlepsza bron której zdobycie na mym kompie graniczy z cudem-na konsoli byłoby prościej.
X-PS2, nowe możliwości i wkoncu ponad 9999 dmg(pomijając cactuara z 8) w 1 hicie.
Gre przeszedłem, była cudowna, Filmiki, klimat.
Dark aeony.... został mi najmocniejszy i Panacea(ten taki statek) a mialem prawie 200h gry...
X-2 -SQUARE ENIX i mój ty boże gra spadła na psy. Filmiki spoko(ten na samym początku lubiłem zawsze Smile) muzyka nie ta sama(Nobuo Uematsu już nie jest głownym "projektantem muzyki"(?)) ale dało się grac. 3 dziewczyny mniam lubie takie gry gdzie są same dziewczyny Big Grin.
Przelazłem do 3 \4 do miejsc gdzie siedzisz w statku i rozglądasz się za pomocą kul, moment za nudny i gre rozwalilem o sciane(dobrze że to pirat był)
XI-Grałem mało na privie-jako final słaby,jako MMO słaby.
XII-BOŻĘ ty mój udeż mocno Square enix, zrobili z finala Vagrant story. Przestalem grac po godzinie gry i nie wrócę.
XIII-czekam z nieciepliwieniem na tą grę oby była lepsza od X-2 i XII
Grałem jeszcze w finala na NDS i był całkiem fajny Smile

Ogólnie serię pamiętam za
klimat-niesamowity jak na te czasy
muzyke-do dziś mam cały OST z 7,8,9,10, Nobuo uematsu to był wg mnie pionier muzyki do gier.
Grafike-która powalała na kolana
jRPG-gatunek sam przyciąga
i wiele wiele innych...
Seria "Fajnali" to dla mnie seria najlepszych gier w jakie grałem.
Smile ciaossu
31.12.2009 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jutsu
Unregistered

Gweloss napisał(a):ciaossu

Umarłem, bluźnierstwo...

Rozumiem że z VII nic nie zrozumiałeś? Miałem tak samo, dopiero po latach jakoś tak poznaję tą fabułę. Rzecz jasna brakuje mi jeszcze ale do FF ciężko mi się wraca.

Też zaczynałem od VII i czekam na XIII (wczoraj nawet po jap playstation store buszowałem za nią :-D )
Oczywiście jak juz będę miał jak to wracam do XII bo gierka też jest świetna, i Tobie też polecam do niej wrócic. Po pierwszej godzinie mnie odepchnęła ale moja miłość do finali kazała wrócić, no i wróciłem :-)

Za to fabułę VIII juz bardziej jarzę (choc i tak przejść mam zamiar w pl)
Za to część X-2 zasługuje na potępienie, sama gra nie z gorsza (i nie chodzi mi tu o aspekt grania żeńskimi postaciami). Podobały mi się te luźne gadki. Trochę wzbogaciły świat. Ale za to jak z**bały X...
Przeszedłem ja 3 razy dla tego 100% i oczywiście nie żałuję. Ale zniszczyli mi niesamowitość X...

Dobre jest to:

Gweloss napisał(a):rozglądasz się za pomocą kul, moment za nudny i gre rozwalilem o sciane

Jak sie chciało 100 to uch... trzało się w to pierdzielić ostro...

Ogółem planowałem sprowadzać se Japan wersjon XIII ale że jeszcze XIII nie przeszedłem to jednak nie. Do marca winienem zdążyć.

Finale zawsze były dla mnie czymś więcej. Ale co mnie cholernie cieszy to wiecznie wysokie noty (pamięta się 10 Cd action dla FF VIII).
No i Famitsu daje tak wysokie noty.
01.01.2010 21:41
Squall24 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17

No to zacznę od siebie... Moim pierwszym Finalem była siódemka, zaczęłam w nią grać, gdy miałam 7 lat... nic oczywiście nie rozumiałam. Oczywiście, to brat mnie zachęcił do gry (to ja idę do szkoły, a ty tutaj ponabijaj mi lvl'e, wtedy ten wielki wąż użyje na nas Beta i będziemy mieć w tamtej materii, pamiętaj, wbij 2000hp). Nawet jeżeli nabijałam bratu tylko lvl'e i zbierałam kasę, ale zaciekawiła mnie ta gra, po czym parę miesięcy później sama zaczęłam przechodzić. W roku 2009 znalazłam spolszczenie do FFVII na psx, to pobrałam tą grę i zaczęłam grać na emulatorze, wreszcie zrozumiałam grę! Polubiłam najbardziej Clouda.

Moim następnym Finalem była ósemka, po prostu cudo. Podobnie było z tą częścią jak z powszednią, tylko że bratu wykradałam czary i grałam w Triple Triad. Spolszczenie wyszło w lutym w roku 2009 Wink więc również miałam możliwość zagrać ponownie tym razem po polsku. Fajnie się grało na patchu utrudniającym, na średnim Omega miał bodajże 5x hp więcej niż normalnie, a wytrzymywał tylko 6minut ^^ Polubiłam najbardziej Squalla.

Następna była dziewiątka, tak polubiłam tą część, że gram w nią cały czas (zaczęłam grać w roku 2009 ze spolszczeniem), ciężko było mi przyzwyczaić się do Tetra Master, ale również to opanowałam. Polubiłam najbardziej Zidane'a.

Moim celem w tym roku jest FFX, X-2 i XII, nie wiem czy w XIII zagram.

Jeżeli ktoś zechciałby ze mną porozmawiać o FF, moje gg: 3893004
01.01.2010 23:09
Jutsu
Unregistered

Skomentuję to jednym zdaniem.

K*RWA MAM VISTE!!!

No i tyle. Pieruńsko ci zazdroszczę. A o FF zawsze można pogadać właśnie w tym temacie. Swoja drogą fajnie że są ludzie którzy również cenią sobie te części.
02.01.2010 17:59
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 329
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja generalnie za jrpg'ami nie przepadam, jedyny który mi się podobał to Golden Sun. Do FFVII przymierzałem się 2-3 razy i za każdym razem mnie odrzucało. Postacie gorsze niż klocki lego i upierdliwy system walki. Fabuła nie wiem jak stoi, bo był dopiero wstęp, ale nic ciekawego i oryginalnego się tam dla mnie nie działo. Kiedyś próbowałem jeszcze chyba VIII, ale też w ogóle mi się nie spodobała. Wolę europejskie rpg, i przy tym się trzymam. Gothic, Baldur, Mass Effect, Dragon Age (nie skończyłem, przerwałem, ale podobnie jak Baldura - kiedyś może wrócę Tongue) Smile.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
02.01.2010 18:10
Gweloss Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 140

Hmmm
napewno jak przejde teraz IX to skoncze VIII( musze sciagnąc chyba na nowo...)
i następnie zabiorę się za VII
wtedy wypowiem się o tej części bardziej dokładnie... przyciąga mnie do niej postac Tify(?)
o której jest od cholery doujin'ów i no i advent children... więc fabuła musi stac na wysokim poziomie...
Troche to potrwa zanim ubije Ozmę i może Omegę(czy Ultimę, tego lepszego xD)
ale narazię cieszę się z tego niemiłosiernie... ubiłem Tantariana na CD2 w FF IX Smile
kurdę... muszę założyc temat o innych jrpgach bo widzę że można podyskutowac Smile

@Squall
Jak pokonywałeś Omegę? Wink
02.01.2010 18:38
Squall24 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17

Cytat:Jak pokonywałeś Omegę? Wink

Lvl miałam jakiś 40, 9999hp i wszystko na 255 (soczki wzr. np. siły, szybkości itp.), trochę się na to kasy wyda, ale potem postacie będą bardzo mocne.
Miałam w drużynie Squalla, Zella i Irvine, każdy ma najlepszą broń i cała trójka rozwala limitami, nie używam jakiejś tam niewidzialności, tylko megaelixiry i aurę ;P Chyba trzeci czy czwarty atak Omegi zabiera ponad 9999hp, to wtedy rzucasz triple i na wszystkich ochronkę Smile Ogółem prosto.

Cytat:Troche to potrwa zanim ubije Ozmę

Ozma jest trochę wkurzający, jak pierwszy raz dziewiątkę przechodziłam, to walka trwała 10 sekund... meteor użył Tongue

Cytat:ubiłem Tantariana na CD2 w FF IX Smile

Ja tam wolę ubić go na CD3 gdy Dagger jest w niebezpieczeństwie, ale muszę przyznać, że ładnie wygląda.

Cytat:więc fabuła musi stac na wysokim poziomie...

Niby jest, ale strasznie pokręcone ^^ Przejdziesz to zobaczysz.

Cytat:Omegę(czy Ultimę, tego lepszego xD)

O FFVIII chodzi ci? Ultima jest prosty, pierw ograb go z czaru Ultima (no chyba, że chcesz grać w karty albo w wiosce Shumi płacić 5.000 gil za 1 użycie). Omegę też łatwo pokonać, ale musisz tylko znać jego ataki (powalcz z nim kilka razy i zobaczysz, że zawsze w tej samej kolejności wali).

Cytat:Baldur

Ja grałam w Baldur's Gate 2, ciekawa gierka, ale również jej do końca nie przeszłam, nie chciało mi się iść po tamtą babkę.

[Obrazek: signature_hollow_ichigo_by_squall24xd-d3enpte.png]
02.01.2010 21:18
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama