Aktualny czas: 23.11.2017, 01:59 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RPG (Zachodnie, jRPG, hack&slash itp., itd.)
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
RPG (Zachodnie, jRPG, hack&slash itp., itd.)
Istnieje jeden zbiorczy temat dotyczący bijatyk, dlatego pomyślałem, że może też być taki dotyczący RPG.

Jakie są wasze ulubione? Szkoła tworzenia zachodnia czy może japońska? No i może przede wszystkim czy to dobrze, że większość tytułów zmierza w stronę akcji i zaczyna przypominać bardziej slashery albo FPS-y?

Ja osobiście jestem dużym fanem zarówno zachodnich i japońskich, chociaż w ostatnim czasie Square i spółka załapały potężną zadyszkę przez co nie ma za bardzo w co grać. Swoją drogą to nie potrafię chyba wymienić nawet pięciu dobrych jRPG na tą generację co naprawdę jest już niepokojące. Europa i USA za to trzymają się genialnie i właściwie znowu jest złota era. Wiedźmin, Skyrim, nowy Deus Ex, Fallout 3, New Vegas i masa innych tytułów. Wygląda to nieźle, biorąc pod uwagę, że sprzedaż też dała radę.

Jeżeli chodzi o moje ulubione tytuły to:
- zachodnie: Baldur's Gate 2, Star Wars: Knights of The Old Republic, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Planescape: Torment, Mass Effect 2,
- japońskie: Chrono Cross, Chrono Trigger, Suikoden 2, Xenogears, Final Fantasy VIII.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
10.07.2012 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 329
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: RPG (Zachodnie, jRPG, hack&slash itp., itd.)
Na obecną generacje jest co najmniej jeden bardzo dobry - Lost Odyssey, i drugi opcjonalnie dobry (bo jeszcze nie grałem, ale nie wygląda źle) Resonance of Fate. Ponadto Eternal Sonata (Chopin!), Star Ocean czy Tales of Vesperia również nie są złe. Nie mniej generalnie na obecną generacje konsol jest mało wybitnych i bardzo dobrych tytułów w porównaniu chyba ze złotą erą PS2.

Co do zachodnich to brakuje klasycznych pokroju Baldura oraz następców Gothica na poziomie (pierwszy Risen mnie nie przekonał). Reszta daje radę, ale jakoś ostatnio (kilka miesięcy?) akurat w ten gatunek nie grywałem (poza Diablo 3).

Ah, i pierdalnąć Mass Effecta 2 w RPG'i... mnie nie przekonają, jeszcze 1 na chama wcisnąłbym, ale 2... toż to shooter z levelowaniem (jakoś nikt nie określa serii Saints Row jako rpg, a można levelować postaci życie, obrażenia, itp. ba... ma się nawet wybory w fabule wpływające na to czy ktoś przeżyje czy nie, nie ma tylko itemów, ale... te miał STALKER i też rpg'iem nie był).

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
11.07.2012 00:47
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
RE: RPG (Zachodnie, jRPG, hack&slash itp., itd.)
W Resonance of Fate grałem, co prawda w demo, ale dało to jakieś rozeznanie. Wyglądało to w miarę ciekawie, tyle że bez fajerwerków w mojej opinii. System walki po kilku starciach wydał mi się dosyć monotonny, te same animacje ataków byłby ok, ale krótsze. Niby pierdoła, dla mnie dosyć istotnie wpływająca na rozgrywkę i jej płynność. Lost Odyssey i Eternal Sonata trochę widziałem u kuzyna i faktycznie zacne. Star Ocean fabularnie za to leżał. Co do złotej ery jRPG to dla mnie przypada ona bardziej na PSX'a niż PS2. ; ) Im słabszy sprzęt i koszta produkcji, tym lepiej dla twórców. Chyba dlatego na DS-a wychodzi w Japonii taka masa gier, a "duże" konsole są olewane ciepłym moczem.

Serio tak dużo ludzi tak tęskni za Gothicem? Nie żebym go nie lubił - skończyłem 1 i 2 z Nocą Kruka - ale dla mnie tej grze zawsze sporo brakowało do tego co robił BioWare. Gothica ratował fajnie zrobiony świat i dosyć duże jego bogactwo jak na tamten czas. Tyle że cała reszta - od ekwupinku do systemu walki była dosyć prostacka. Solidny tytuł, ale nigdy nie powiem, żebym miał wypieki na twarzy.

A co do Mass Effecta, tak strzela się tam, tyle że nie widzę powodu żeby go nie umieścić jako RPG. Jeżeli chodzi o ubogość statystyk to taki, wyżej wymieniony, Gothic też nigdy nie był w nich najlepszy. btw. skoro ME nie jest RPG to w takim razie DeusEx też nim nie jest?

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
11.07.2012 01:11
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama