Aktualny czas: 21.11.2017, 00:57 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Rurouni Kenshin (Samurai X)
Autor Wiadomość
Hazama Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 105
Poziom ostrzeżeń: 0%
Wielu z was pewnie nawet go nie zna, ale to nie znaczy, że nie mogą poznać. Kenshin to wędrowny samuraj. Niegdyś znany jako ,,Hitokiri Battousai''. Wyzbył on się jednak swej krwawej przeszłości, jego mieczem nie można zabić, albowiem ostrze ma przerzucone na drugą stronę (na wewnętrzną). Aktualnie broni dojo przyjaciółki.
Jak dla mnie spoko, a co wy o nim sądzicie?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2016 20:55 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
06.05.2012 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
adrastea Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 480
RE: Co myślicie o Kenshinie?
Co prawda czytałam tylko początkowe tomy mangi ale jego postać ogromnie mi się spodobała. Mam chyba słabość do samurajów i wszelkich użytkowników katany ( Zoro, Yamamoto itd)

Zdecydowanie bardzo mocną stroną tej serii jest humor sytuacyjny Big Grin Jego przygody z Kaoru bardzo mnie bawiły Smile

Nikt nie wie, co się jutro może zdarzyć, a jeszcze mniej wiadomo, co będzie pojutrze. Skoro już o tym mowa, to nie wiadomo nawet, co się zdarzy dziś po południu /Kronika ptaka nakręcacza

[Obrazek: tumblr_lzwvnluci01rnjb29o1_1280.jpg]
06.05.2012 21:27
Hazama Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 105
RE: Co myślicie o Kenshinie?
Kaoro...Gdy o Niej myślęto mi się od razu nasuwa na myśl Jej prawy prosty. Albo gdy Kenshin przyłapał Ją z Mezumi san! aż jej kita staneła dęba! No więc humor sytuacyjny rewelka.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.05.2012 12:41 przez Hazama.)
21.05.2012 15:08
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Ruroni Kenshin
anime z 1996 roku zekranizowane na podstawie mangi Nabuhiro Watsuki "Kenshin" według mnie jest to jeden z tytułów które można zaliczyć do klasyków. Miejsce akcji Tokio 1879, dziesięć lat po rewolucji, epoka pokoju, gdzie nie ma już miejsca dla samurajów, którzy starają się wywalczyć dla siebie pozycję. Główny bohater Kenshin który za czasów rewolucji zanany był jako Hitokiri Battousai, zostaje roninem (wędrownym samurajem) który staje w obronie słabszych, chcąc odkupić swoje czyny.

Tyle o samej fabule Tongue
Bohaterowie tej serii są dużym plusem, mimo schematyczności potrafią zaskoczyć, a ich perypetie przyciągają uwagę, mimo dość poważnej tematyki, znajdujemy również wiele wątków komediowych.
Kreska oczywiście różni się od tej którą widzimy teraz i można powiedzieć, że jest dość przeciętna, mimo to bardzo przyjemnie oglądało się serwowane sceny.
Co do odcinków, ogólnie trzymają poziom pomijając jakieś ostatnie 20 które miało się wrażenie, że są ciągnięte na siłę.
Natomiast w czym się zakochałam... w 'Rurouni Kenshin OVA2: Reflection' które jest podsumowaniem całego życia Kenshina i Kaoru, przepięknie i wzruszająco zrobione, pozostawiające po sobie bardzo miłe wspomnienie po tej serii.

A teraz czemu w ogóle stworzyłam ten temat ^^
Otóż ogólnie jestem ciekawa opinii osób które widziały tą serię, ale również, żeby poinformować zainteresowanych, że powstanie kolejna ekranizacja tego tytułu. Pierwszy film powstał w roku 2012, a kolejny swoją premierę będzie miał w 2014 (w sumie będą trzy filmy).

Samo anime oglądałam lata temu, ale jest to jedna z serii o której nie zapomniałam i wciąż wywołuje uśmiech na mojej buzi. Ekranizacji filmowej nie widziałam, ale w planach jest już od jakiegoś czasu, no i oczywiście będzie trzeba się sprężyc skoro powstaną kolejne odsłony.

http://wwws.warnerbros.co.jp/rurouni-kenshin/index.html

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.09.2015 20:33 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
29.12.2013 19:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,043
RE: Rurouni Kenshin (Samurai X)
Pojawiła się dalsza część przygód bohaterów Big Grin http://readms.net/r/rurouni_kenshin_hokk.../01/4568/1
18.09.2017 11:08
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama