Aktualny czas: 14.12.2018, 17:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tym razem, najnowszy rozdział, dodajemy bez większych opóźnień! - 927 Zapraszamy do czytania:)
Odpowiedz 
Rysowanie? Ciężka sztuka...
Autor Wiadomość
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 417
Poziom ostrzeżeń: 0%
Rysowanie? Ciężka sztuka...
Od razu mówię, że nie wiem gdzie ten temat by najbardziej pasował, nie jest to związane z One Piecem, ani z żadnymi innymi mangami czy anime. Postanowiłem więc, że założę go tutaj i dostanę odpowiedzi na moje pytania. Chodzi mi mianowicie o książki do uczenia się rysowania mangi dla zielonych... Tak... Chciałbym zacząć od podstaw i nauczyć się samodzielnego rysowania. Mam bodajże dwa tematy w których wystawiłem swoje Arty, myślałem, że dobrzę rysuję a okazało się, że moje rysunki są nijakie. Wszyscy mnie chwalili na innych forach, a tu spotkałem się z krytyką. Cieszę się, że dostałem kilka porad, ale nadal nie wiem jak mam zacząć. Otóż, mój problem polega na tym, że nie umiem stworzyć tego co mam w myślach. Więc chciałbym nauczyć się rysować i poświęcić jeszcze te kilka lat mojego dojrzewania by w przyszłości móc tworzyć komiksy lub zwykłe Fanarty. Chciałbym mieć taki plan awaryjny, gdyby główny nie wypalił Big Grin. Także prosiłbym was o książki/poradniki najlepiej w pliku PDF i do nich dołączony link ze stroną księgarni gdzie mógłbym to nabyć gdyby takowa książka mi się spodobała. Mieszkam na Islandii, więc nabycie będzie musiało poczekać do wakacji. Aha i prosiłbym o książki po polsku.

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2012 19:39 przez Dragonfly.)
10.01.2012 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
RE: Rysowanie? Ciężka sztuka...
Manga nie jest u nas na tyle popularna, żeby wydawać na jej temat jakieś tomiszcza, ale znam trzy pozycje:
- kosztowna kolekcja "Jak powstaje manga" od Waneko (kilka numerów znajdziesz w sklepie wydawnictwa, reszty musiałbyś szukać na Allegro, bo dodruki ukazują się strasznie rzadko),
- czasopismo "Kurs rysunku manga" Wydawnictwa Hachette (poszperaj w necie, na pewno znajdziesz pliki PDF).
- książeczka "Rysuj z Kawaii" - bardzo uproszczony kurs (do znalezienia w czeluściach internetu).
Poza tym jest mnóstwo filmików na YT dotyczących rysowania.

PS: Obawiam się jednak, że zaczynasz od złej strony. Moim zdaniem najpierw powinieneś nauczyć się podstaw rysunku klasycznego, a dopiero później zabrać się za coś, co (błędnie) określa się mianem stylu mangowego.

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
10.01.2012 20:06
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Jaki twoim zdaniem jest rysunek klasyczny?. Bo na to wychodzi, że jestem zielony w tych sprawach...

10.01.2012 22:02
c3po Niedostępny
Wujek Radziu
Pirat

*
Liczba postów: 662
(10.01.2012 19:03 )Carsis napisał(a):  Wszyscy mnie chwalili na innych forach, a tu spotkałem się z krytyką. Cieszę się, że dostałem kilka porad[...]

W takim razie dobrze, że tu przyszedłeś i dobrze, że potrafisz przyjąć krytykę a nie się obrazić na cały świat i rzucić rysowanie, czy obrażać milion osób.

Polecam http://www.youtube.com/user/markcrilley
Nie są to pdf'y, ale [jak się zdążyłes domyślić] filmiki jak i co rysować. Marc wydał nawet poradnik jak rysowac mangę pt.: "Mastering Manga".
Podam też jego deviantart http://markcrilley.deviantart.com/
Mi się przydały Jego filmiki, mam nadzieję, że i Tobie się przydadzą.
10.01.2012 22:11
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Znam gościa i mi pomaga.. Bardzo, ale niestety nie mogę dostrzec wszystkiego na jego filmikach. Ale dzięki za fatygę Big Grin

Oglądam też: http://www.youtube.com/user/cartoonblock?feature=g-u, gość też jest uzdolniony i przy każdym filmiku mówi co ma się robić.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2012 22:15 przez Dragonfly.)
10.01.2012 22:13
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(10.01.2012 22:02 )Carsis napisał(a):  Jaki twoim zdaniem jest rysunek klasyczny?
No taki... zwykły... realistyczny XD Nie chodzi mi o twarze, bo one w mangach wyglądają zgoła inaczej (chociaż nie powiem, Berserka bym do tego grona nie zaliczył), ale o zasady poruszania się ludzkiego ciała (w jakich miejscach się zgina itp.), wszelkiego rodzaju proporcje, to, co często można znaleźć w tle (budynki, przedmioty, rośliny, zwierzęta) i wiele innych.

10.01.2012 22:47
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Tyle, że to znajdę też w książkach i tego też pragnę się nauczyć. Ale artysta często robi własne proporcje które pasują do siebie. Jednakże rysunek realistyczny wydaje mi się dużo trudniejszy od mangowego, szczególnie ręce i nogi..

11.01.2012 17:25
tmkhanoff Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 32
hmmm rysunek realistyczny manga wszystko się wiąże <pierwszy raz słyszę termin rysunek realistyczny> rysunek to rysunek żeby było realistycznie jest do tego aparat, słuchaj musisz dużo rysować z obserwacji na sam początek żeby móc przedstawić to co sobie wyobrażasz, nie musisz robić każdego rysunku w sposób realistyczny, hmm jakąś książkę mi trudno jest zaproponować, wszystko ci piszę z doświadczenia, Taka główna porada, nie przerysowuj zdjęć Dlaczego ?? bo fotografia jest już przetworzona i narzuca ci dużo rzeczy z góry ćwicz sobie na martwej naturze, ustaw sobie na stolik krzesło nie wiem buty, książki naczynia jakieś szmaty i to rysuj sobie bo to cię uczy kompozycji, mega ważna sprawa, poprawnych proporcji oraz ćwiczy ci oko, a ty sam już zapamiętujesz co narysowałeś Smile proponuję ci takie ćwiczenia jak np ustawić sobie martwą naturę zrobić z 3 jej rysunki z 3 różnymi kadrami, poproś kogoś niech ci pozuje i szkicuj go max 15-20 minut i zmiana pozycji Smile
11.01.2012 19:54
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(11.01.2012 17:25 )Carsis napisał(a):  (...) artysta często robi własne proporcje które pasują do siebie.
Jak walniesz dłoń 2 razy mniejszą od twarzy, to nikomu nie wmówisz, że to Twoje własne proporcje Tongue Niektóre z nich są niezmienne (z wyjątkiem karykatur itp.).
(11.01.2012 19:54 )tmkhanoff napisał(a):  <pierwszy raz słyszę termin rysunek realistyczny>
Taki termin chyba nie istnieje. Po prostu próbowałem wytłumaczyć Carsisowi, czym jest rysunek klasyczny. Chociaż w ofertach warsztatów i kursów często spotyka się właśnie słowo "realistyczny".

11.01.2012 20:52
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Nie chodziło mi o to, że ktoś zrobi sobie ręce dłuższe od nóg i powie, że to są jego własne proporcje ciała. Ale chodzi tu o różnorodne style. Na razie popróbuję z książkami jakie mi proponowaliście i pouczę się proporcji, żeby głowa nie wyglądała jak baniak, a nogi jak węże itd.. Tak na serio to kręci mnie tylko i wyłącznie styl mangowy, jakoś nie czyje zbytnio zachwytu gdy patrzę na np. szkicowane portrety.

@Heishi Osz cholerka, aż 44 tomów tego kurs mangi wydawnictwa hachette jest O.o

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2012 21:27 przez Dragonfly.)
11.01.2012 21:13
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama