Aktualny czas: 24.10.2017, 00:45 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Saga Pieśń Lodu i Ognia - potrzebna pomoc.
Autor Wiadomość
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 84
Poziom ostrzeżeń: 0%
Saga Pieśń Lodu i Ognia - potrzebna pomoc.
Witajcie.

Pewnie wielu z was mnie nie kojarzy bo pisałem lata temu na Forum OP.com.pl i troszkę na początku Nakamy. Czasami odwiedzam ta forum i walne posta, ale to nie to co kiedyś bo czasu i chęci brak. Ale przejdźmy dosedna tematu

Otóż jak część z was wie ostatnio jest realizowana ekranizacja słynnej sagi fantasy Georga R. R. Martina - "Pieśń Lodu i Ognia" przez stacje HBO, która nosi tytuł "Gra o Tron". Saga książkowa póki co ma 6 tomów (wydanych u nas w Polsce). Od dawien dawna chciałem przeczytać ową sagę ale w miejskiej bibliotece jej nie ma, a w innych miejsach sprawdzić nie mogę. Całość kosztuje na Allegro ok 200 zł ale mi zależy tylko na przeczytaniu sagi, nie jej posiadaniu. Mógłbym ściągnąć e-booka ale tak dlua serie chciałbym przeczytać na papierze.

I tu wkraczacie wy. Chciałbym prosić was użytkowników tego Forum o pożyczenie tej serii. Jeśli ktoś ja posiada lub może ją załatwić, prosiłbym o kontakt tu bądź na GG: 4173432. Odbyloby sie to tak, że wysłalibyście mi książki na mój adres (i mój kosz oczywiście), ja bym je przeczytał i wam odeslał. Normalnie nie zadawałbym sobie tytle trudu ale bardzo mi zależy.

Ponieważ wiekszość z was mnie nie znam pewnie będziecie sceptyczni. Ja ze swej strony mogę jedynie zapewnić o mojej uczciwości i szczerych zamiarach. Komi będący tu Adminem, oraz Jackie znają mnie osobiście i mogą za mnie poręczyć jeśli zajdzie taka potrzeba. Mam nadzieję, że ktoś się zglosi, bo jeśli nie to najprawdopodobniej kupie te książki, choć wolałbym tego uniknąć. Pozdrawiam.

Jarek

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
19.04.2011 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
RE: Saga Pieśń Lodu i Ognia - potrzebna pomoc.
Zaręczam z miejsca.
I stary, nawet bym Ci pożyczyła, na koszt własny, bo z Anglii do Polski tanio wysłać, ale cholibka, ja mam tylko w oryginale te tomy :/ Język nie jest ciężki do ogarnięcia, naprawdę, "książka po angielsku" tylko brzmi strasznie, ale jak się rozumie mangi czy anime, to i książkę się ogarnie XD Tylko pytanie, czy byś w ogóle był czymś takim zainteresowany?

[Obrazek: 66HHUfX.png]
19.04.2011 01:24
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Szczerze to raczej nie bo wole jednak rodzimy przekład Tongue

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
19.04.2011 20:30
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
A sygnaturę to już w języku language sobie wrzucił Tongue
Ale dobra, w takim razie nie pomogę ^^' Jak już mam angielskie tomy, to będę do końca kompletować tę sagę w tym języku.
Ale cóż - zaręczam, że z Jarka uczciwa chłopina ;]

19.04.2011 22:18
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 854
Może jest tu ktoś zorientowany, czy po serialu czytać dalsze części, czy raczej przeczytać Gre o tron i dopiero po lekturze przejść do dalszych tomów.
21.06.2011 08:27
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Wiesz, nie oglądam, ale tytuł serialu sugeruje, że sezon pierwszy będzie bazowany na pierwszym tomie. A co, serial się już skończył? Na czym (fabularnie) się skończył? (daj to w spoilerze, nie będziemy psuć ludziom zabawy Tongue) To Ci powiem, czy tak też kończy się książce i czy możesz przejść płynnie do drugiego tomu ;]

Jeśli jednak w ogóle wyrażasz chęć przeczytania, to pamiętaj - w książce zawsze jest więcej powiedziane ;] Jest więcej przypisów, opisów, łatwiej zrozumieć reakcje bohaterów, bo mamy wgląd w ich przemyślenia ;] Więc skoro w ogóle chcesz przeczytać, to może lepiej zacząć od początku ;]

21.06.2011 16:22
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 854
Spoiler :
W ostatnim odcinku to Eddard Stark traci głowę, Jaime Lannister zostaje porwany przez Robba i on ma zamiar wyrżnąć wszystkich w pień, Tyrion Lannister zostaje namiestnikiem, Daenerys Targaryen pali na stosie Khal Drogo wraz z smoczymi jajkami i wchodzi w ogień, następnego dnia gdy ludzie przychodzą w miejsce gdzie spalono Drogo ona wstaje z 3 smokami. I na tym się kończy Big Grin sorry za błędy w nazwach bohaterów ale waliłem ze słuchu Big Grin
22.06.2011 08:19
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,088
Hej, Jarek i co, kupiłeś czy pożyczyłeś? Jak kupiłeś i nie chcesz posiadać to ja mogę odkupić od Ciebie jak już przeczytasz (;

[Obrazek: h3sygn.png]
27.06.2011 19:32
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Kupiłem ale już sprzedałem na Allegro. Szkoda że nie zerknąłem do tegfo tematu wcześniej to byśmy mogli się jakoś dogadać Undecided. Sorki.

05.10.2011 04:14
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,088
Nie szkodzi, akurat w tej chwili już bym nie mogła kupić, zbieram kasę na dentystę <: Dużo dentysty.

[Obrazek: h3sygn.png]
05.10.2011 13:17
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama