Aktualny czas: 23.10.2017, 06:26 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Sakamichi no Apollon (Wzgórze Apolla)
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Sakamichi no Apollon (Wzgórze Apolla)
Krótki opis

Moje wrażenia z (http://forum.onepiecenakama.pl/watek-jak...pid81673):
Watanabe jest najlepszym twórcą anime. Kropka. Bałem się, że obyczajówka, nawet robiona przez niego, nie sprosta moim oczekiwaniom. Teraz kajam się. Genialny scenariusz - fakt tworzony na podstawie mangi, ale sklejony fantastycznie w 12 odcinkach. Fantastyczne prowadzenie całej serii, świetne pokazanie męskiej przyjaźni spajanej wspólną pasją i wątek miłosny, który zawsze majaczył się z boku, ale nigdy nie pchał na pierwszy plan. Zakończenie genialne i w pełni satysfakcjonujące, ale Watanabe chyba zawsze takie robi (To z mangi jest trochę bardziej dosłowne i jaśniej stawia sprawę przyszłości bohaterów, specjalnie porównywałem.). No i chyba kluczowa sprawa jeżeli chodzi o ten tytuł - muzyka. Watanabe znowu połączył siły z Yoko Kanno, a to chyba mówi samo za siebie. Tutaj dominuje jazz, zarówno w życiu bohaterów jak i na ścieżce dźwiękowej. Covery Moanin', My Favourite Things - miód, reszta genialna. A jam Kaoru i Sentaro ze sceny z festiwalu to już w ogóle ja pie***le.

Ogólnie temat założony, żeby ktoś może chociaż spróbował obejrzeć. Żadna seria od Watanabe nie powinna przechodzić bez echa. ; )

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2016 20:55 przez Murgrabia.)
29.06.2012 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,473
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Sakamichi no Apollon (Kids on the Slope)
Sakamichi... jest historią, którą zaczęłam oglądać od tak znienacka. I bardzo mnie to cieszy, także fakt, że zaczęłam w kolejności anime-manga, bo pewnie w odwrotnej by mi się tak nie podobało. Szkoda mi trochę, że z racji ograniczenia, jakim była niewielka ilość odcinków, bardzo ciekawe fragmenty historii nie zostały ujęte w anime, ale co poradzić. Głównym powodem, przez który koniec końców się za ten tytuł wzięłam, był fakt, iż opowiada on o muzyce. A lubię takie. I muzykę z samego anime również bardzo lubię. Ale sama historia jest interesująca i dobrze pokazana, mimo kilku koniecznych uproszczeń.

Jeśli chodzi o mangę, to na duży plus zasługują wszelkie retrospekcje oraz okres studiów Kaoru, które pozwalają lepiej zrozumieć motywy różnych postaci, czego niestety brakuje w anime. Inne jest również zakończenie, pełniejsze moim zdaniem i chyba bardziej mi się ono podoba.

Tak czy siak, pewnie jeszcze wrócę do tej historii, czy w tej czy w tej wersji, bo obie mi się bardzo podobały, każda miała swoje plusy.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
02.12.2012 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Cytat:Jeśli chodzi o mangę, to na duży plus zasługują wszelkie retrospekcje oraz okres studiów Kaoru, które pozwalają lepiej zrozumieć motywy różnych postaci, czego niestety brakuje w anime. Inne jest również zakończenie, pełniejsze moim zdaniem i chyba bardziej mi się ono podoba.

Zakończenie w mandze też widziałem i faktycznie trochę pełniejsze. Widać, że goniła liczba odcinków i w ostatnim trzeba było na złamanie karku pozamykać szybciutko pewne wątki.
Z tego co widzę czytałaś mangę - dużo się różni od animowanej adaptacji, czy większość wątków została nienaruszona?

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2012 01:51 przez Zangetsu2.)
31.12.2012 01:51
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Głównie retrospekcjami. W mandze spotkanie z matką wygląda inaczej, poznajemy jej przeszłość oraz motywy porzucenia dziecka. Poznajemy lepiej przeszłość obu chłopców i też co nieco o bohaterce. Jest pokazany czas studiów Kaoru, w którym trochę się dzieje. Inaczej wygląda spotkanie z Yuriką i Junoichim. O nim samym chyba też jest więcej niż w anime, już nie pamiętam dokładnie co było gdzie. Inne wejście ma odnaleziony Sentarou, no i cała końcówka jest prawie inna. Głównie są to informacje, które pozwalają lepiej poznać bohaterów i zrozumieć ich motywy i zachowanie. Manga ma 45 rozdziałów i w całości jest dostępna po polsku, jakbyś się skusić chciał Wink

31.12.2012 02:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Po polsku nie jest dla mnie głównym wyznacznikiem, tak więc zakończenie zdążyłem już zobaczyć : D A na samą mangę się raczej nie skuszę. Co prawda seria jest naprawdę dobra, ale bez jazzu to dochodzę do wniosku, że nie wciągnęłoby mnie to tak bardzo. ^^

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
31.12.2012 11:07
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Wciągnęłaby Wink Spróbuj *kusi kusi*

edit: Pojawiła się skanlacja dodatku, który był zapowiedziany na listopad i który zawiera pięć historii pobocznych, w tym jedną opowiadającą co było dalej.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.01.2013 17:01 przez Murgrabia.)
31.12.2012 14:23
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296
Szczerze nie polecam oglądania anime.12 odcinków oglądnąłem jeden po drugim(nieprzespana nocka),po 2 dniach oglądnąłem jeszcze raz,do tego przez miesiąc słuchałem tylko jazzu.Twórcy anime powinni dostać przynajmniej dożywocie za puszczenie takiego narkotyku w eter!
20.08.2013 21:43
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
O, tak przy okazji mi się zajrzało w link, który podawałam powyżej, a na Batoto jest Official Fanbook - Apollon of the Waves - piracka przygoda bohaterów SnA XD

20.08.2013 21:57
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Oglądałem niedawno i nawet podobało mi się to anime, choć na początku nie byłem przekonany co do tegoBig Grin

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
20.08.2013 22:29
Cthulhu Niedostępny
Stalker
Tom's Workers

*
Liczba postów: 243
Jak dla mnie jest to najprawdziwsze arcydzieło, dużo nieprzewidzianych sytuacji, bohaterowie stworzeni doskonale. Oby tylko takich więcej Smile

[Obrazek: t65bis.png]
21.08.2013 14:42
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama