Aktualny czas: 19.06.2019, 09:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SC -10: Szybko i Śmiesznie w Przeszłości - KOMENTARZE
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,732
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: SC -10: Szybko i Śmiesznie w Przeszłości - KOMENTARZE
Komimasa napisał(a):Szkoda, że Szczery czy Redrey nie będą pisać z nami, ale nie można mieć wszystkiego.
Mi równie mocno brakuje Ponuraska. Bardzo dodawał kolorytu naszym historiom i rozmowom.
Komimasa napisał(a):Od razu polubiłem Nierdzewkę.
Miło mi słyszeć, gdyż osobiście plułem sobie w brodę że nie dałem protagonistom więcej charakteru. Poświęciłem te 5 stron na nakreślenie historii i myślałem, że prezentacja postaci deko na tym ucierpiała. Tak swoją drogą widzę już teraz, że Ty, ja i np. Dawid postrzegamy tę postać odrobinę inaczej, więc ciekawi mnie w co się rozwinie Big Grin
Komimasa napisał(a):wywaliłbym na zbity pysk Anomandera. Po prostu całe Fobos było poświęcone elfom i mam przesyt. Lake, lake, lake
Rasa nie tworzy postaci, więc dziadek Anom może pójść jeszcze w różnych kierunkach. Osobiście widzę go jako podobngeo z charakteru do Resa, ale przy tym sfiksowanego na swoim rodzie.

Poza tym hej, to był twój pomysł! Możesz winić tylko siebie Tongue . No i nie zapominaj, że od SC9 minęły dwa lata, to bardzo długo.
Komimasa napisał(a):To są wydarzenia sprzed SC, które pisaliśmy, a więc my wiemy, że Anomander, w jakie tarapaty by nie wpadł, musi wyjść z nich cało, musi przeżyć.
Też się nad tym zastanawiałem, ale myślę, że nie powinniśmy o tym myśleć za dużo. To w końcu może być alternatywna rzeczywistość, nasz światek jest na tyle elastyczny, że przejdzie wszystko. Poza tym kilka z moich ulubionych serii jest prequelami, i to że znamy dalsze losy niektórych bohaterów w niczym nie przeszkadzało im być bardzo emocjonalnymi i dramatycznymi kiedy było trzeba. Na pewno da się to zrobić, jeśli chcemy iść w tym kierunku.

Co do krytyki interpunkcji się zgodzę, za bardzo lubię po prostu zdania wielokrotnie złożone Tongue . Ale dzięki za krytykę i wetknięte tu i ówdzie miłe słowa, to zawsze motywuje do dalszej pracy Wink
12.06.2019 16:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,851
Poziom ostrzeżeń: 5%
Niefortunnie się stało, że wystąpił w pierwszym poście, jeśli ja go zasugerowałem, zdecydowanie tego nie przemyślałem. Nie będę tego argumentował, bo nie chcę dalej tego ciągnąć, czasem lepiej ugryźć się w ten język. Stało się i kto będzie chciał, to coś z tym zrobi, kto nie, nie i już.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.06.2019 09:16 przez Komimasa.)
13.06.2019 09:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Przeczytałem part Weathera.

Po pierwsze - fajne nawiązanie do Zwierzogrodu. Co prawda fakt prowadzenia kontroli granicznych w obliczu obejmującej cały kontynent zarazy może dziwić. Zawsze można to wytłumaczyć tym, że pozostali strażnicy uciekli pozostawiając mułoniwca na pożarcie. A z jego zapłonem nie dziwię się, że się nie zorientował w sytuacji.

Co do noszenia Nierdzewki na barana - wspomniałem, że mieli konie. Co prawda mogły zostać zarekwirowane na granicy.

W Owczarnii krajobraz już bardziej przypomina kraj w trakcie zarazy. Tchórzliwy szczoor daje dobry kontrast dla dziarskich elfa i hobbitki, dobrze balansując drużynę.

Ogólnie fajny part, choć nie da się ukryć że raczej przejściowy. Czekam na więcej!
17.06.2019 08:09
Eikichi Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,212
Poziom ostrzeżeń: 0%
Tak z zalet:
- Scena z tym leniwcoMułem, a raczej sama ta postać mnie rozwaliła tak pozytywnie
- Zeng jest serio spoko, długo czekałem by wprowadzić taką postać - wyręczono mnie i się cieszę
- Ogolnie parcik spoko po prostu
- Motyw z Nierdzewką jako pikachu xD

Jeśli zaś chodzi o wady to mnie zawsze będzie drażnić ten typ narratora, takiego który klnie. Ale to już jest Twój styl Łet, a my piszemy SC, a nie książkę dla koneserów sztuki i fajnie, że każdy pisze trochę inaczej.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
17.06.2019 09:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,367
Poziom ostrzeżeń: 0%
Którą kostkę użyłeś Łeder?

[Obrazek: vYg1BTA.png]
17.06.2019 09:58
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,272
Poziom ostrzeżeń: 20%
.....oh kurwa kostka O.o
eeeeeeh zaraz wrzucę gdzieś tam kostkę....haemememem....przestraszonej emotki, pierwsza kolumna, drugi rząd.

Dziwi mnie że szczur tak bardzo przypadł ludziom do gustu.

[Obrazek: a5d45uF.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2019 16:11 przez Weather.)
17.06.2019 16:08
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,851
Poziom ostrzeżeń: 5%
Weather, z ręką na sercu, sprawdzałeś ten tekst przed wysłaniem? Bo może sprawdzałeś, wtedy mówi się trudno. Nie chcę tutaj wyciągać pochopnych wniosków.

To przygoda z cyklu: "kiedy myślałeś, że błędy interpunkcyjne w poprzednim parcie Ci przeszkadzały". Stary, ja się nawet nie będę czepiał groma przecinków, które znajdują się gdzieś, gdzie nie powinny i drugiej masy, której nie ma, a należałoby je wstawić. U Ciebie interpunkcja rządzi się własnymi prawami, praktycznie uniemożliwiając mi czerpanie przyjemności z parta. Masz po prostu masę przecinków, które powinny być kropkami. Nie chodzi o to, że masz za długie zdanie, wcale nie jestem zdania, że zdania wielokrotnie złożone to coś złego. By lepiej pokazać o co mi chodzi, wrzuciłem parę cytacików:
Spoiler :
"Długaśne uszy trochę poruszyły się na dźwięk krzyków, strażnik granicy między mastodonią a Owczarnią, lekko odwrócił głowę, małe czarne oczka i włochaty pyszczek skierowały się na dwójkę podróżników lecz się odwrócił udając że nie patrzył wcale na nich. "
"Elf już zakasał rękawy by rozprawić się z oponentem, mord w oczach."

"Na szczęście Złomki, mały domek miał jeszcze piwnice tak dużą jak główny pokój, szybko se zrobiła tam swoje miejsce i rozłożyła sprzęt."

"Dotarcie do najbliższej osady w Owczarni nie zajęło dużo czasu, zwłaszcza gdy niziołka zaczęła siedzieć na barkach elfa a on sam zaczął przebierać bardziej nogami, normalnie nie odwalał by za rumaka dla nikogo, ale zbyt dużo czasu już stracili, plus była okazja do robienia komentarzy o tym jak niziołka mu grzeje uszy udami, choć to tylko dla zabawy gdyż brak mu było jakiegokolwiek zainteresowania w niej.

I podkreślam raz jeszcze, nie chodzi mi o długość tylko o np takie dziwne, nienaturalne, połączenie: on sam zaczął przebierać bardziej nogam, normalnie nie odwalałby za rumaka".

To też powinno być zmienione: "najpewniej coś poważnego się stało ale wyciągnięcie tej informacji, zajęłoby jeszcze więcej czasu. Więc w takiej sytuacji na posterunku zostały same ciućmoki, które". Dobrze, że tam jest kropka, ale inaczej należałoby rozpocząć zdanie, a nie od "więc".
Kolejna sprawa to: "W chwile Zong spoważniał i się zapytał ją jak głupią. -A co z nimi?-"
Z początku myślałem, że to przypadek, ale nie, tego jest potem coraz więcej. Skąd w ogóle pomysł, by dawać na końcu myślnik?

No i to ostatnia sprawa - narrator nie powinien się posługiwać mową potoczną, a już na pewno nie wulgaryzmami. Warto o tym pamiętać.

Zanim mi powiecie "dobra, tej, zluzuj, bo my tu sobie tylko Sc przecież piszemy, nie? a nie jakąś książkę", to dodam, że moim zdaniem doczepiłem się absolutnego minimum - zasad, które obowiązują nawet przy pisaniu postów.
Poza tym przez to tekst staje się nieczytelny, chaotyczny. Nie wypisuję tego po to, by wbijać szpilę, tylko by zwrócono na to uwagę i te rzeczy wyeliminować, zwłaszcza, że to nie wymaga żadnej większej wiedzy - tylko chęci.

I jeszcze wskazówka. Za dużo tam na końcu wielokropków. Rozumiem, że próbowałeś oddać niepokój, ale wielokropek Ci tego nie da w takim tekście. Przydałyby się jakieś opisy, jak on to mówi. Nie wiem np: "Co prawda stali się owcami, ale - przełknął głośno ślinę - ich fizjologia pozostała taka sama" Już by było lepiej. Poza tym, jak nadużywasz tych wielokropków, tekst staje się nienaturalny, a wtedy trudniej o oddanie emocji. No tak, to mógłby mówić ktoś, kto ma przedziurawione płuco i z trudem łapie oddech, albo nie wiem, ktoś kto przebiegł parę kilometrów, choć też wtedy opisy zachowania robiłyby robotę.
--------------------
Dobrze, to jak już mam formę/ styl za sobą przejdźmy do treści. Jako wielki fan Zwierzogrodu daję plusik za leniwca. Dodatkowo sensownie uargumentowałeś tę jego powolność. W moim odczuciu nie co za bardzo scena 1 do 1, ale nie jest to nic rażącego. Ciekawy też pomysł na te przejścia graniczne. Trochę tak, jakby zbliżać się do strefy zagrożenia, na teren kwarantanny.

Imo, dobrze radzisz sobie z oddaniem postaci. Zarówno nieźle prowadzisz Nierdzewkę jak i Anomandera, choć ten do złudzenia zaczyna Resa przypominaćxd Miło tez z Twojej strony, że dodałeś wyjaśnienie, jak to się stało, że niziołka znalazła się na barkach elfa.

Pojawia się też nowa, całkiem sympatyczna postać - szczurek. Taki wesoły tubylec, który próbuje jakimś tam sposobem przetrwać kolejny dzień. Do tego zna okolicę, więc świetnie sprawdzi się w roli przewodnika.

Nakreśliłeś też nieco bardziej, czym tak naprawdę są te owce. Dotąd brałem je za po prostu owce zombie, a teraz, widać jest z nimi trochę tak jak z zombie na TB w OP. Także dodałeś cegiełkę nie tyle do samej historii, co do tworzenia świata przedstawionegoSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2019 21:55 przez Komimasa.)
17.06.2019 21:51
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,272
Poziom ostrzeżeń: 20%
No u mnie ortografia leży od podstawówki i nigdy się nie poprawiła, ale fakt za bardzo parta nie sprawdziłem bo był ostatni dzień a goronc dawał w kość to w wieczór przed robotą się szybko sprawdziło tylko czy słowa nie mają literówek.

No też przyznam że sam się zacząłem gubić w ustalonej formie pisania czynności postaci i ich wypowiedzi. Będę musiał parta Oziego przestudiować jeszcze raz i zapamiętać.

No dobra, tu przyznam że może wielokropki to zbytni nawyk z casualnego pisania w necie, tego mogę się pozbyć później w następnym parcie.

Co do owiec zombie, Ozik chyba powinien u siebie wspominać jak to każdy zarażony staje się zombie owcą zamiast swoim zombie, choć myk z zachowaniem proporcji nawet po zmianie to mój akurat. Ale mnie cieszy pochwała za prowadzenie postaci, bo miałem kilka momentów że czułem że robię że postać powtarza się bo trudno mi było wymyślić co oni mogą jeszcze powiedzieć i zrobić.
Ale fakt, trzeba dać coś unikalnego Anomanderowi młodemu.

[Obrazek: a5d45uF.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2019 22:15 przez Weather.)
17.06.2019 22:10
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Weather napisał(a):No też przyznam że sam się zacząłem gubić w ustalonej formie pisania czynności postaci i ich wypowiedzi. Będę musiał parta Oziego przestudiować jeszcze raz i zapamiętać.

Ale my nie musimy się trzymać tej samej formy. Każdy pisze dialogi w swoim stylu. Ja lubię przeplatać je gęstą narracją, ale inni piszą je bez żadnych wtrąceń. Albo jak Ty robiłeś dotychczas - w cudzysłowach. Nie musisz się dostosowywać do początkowego stylu

A młody Anomander ma coś co go wyróżnia od Resa - bzika na punkcie swojego rodu i roli dziedzica (Res jak pamiętamy miał to w dupie). Acz oczywiście nie mam nic przeciwko, aby dać mu więcej unikalnych cech.
17.06.2019 22:28
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama