Aktualny czas: 06.06.2020, 03:04 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie zostały dodane wszystkie zaległe rozdziały OP!!! Brakuje już tylko tego najnowszego 979. Wszystko to zasługa Okiren!
Wrzucam link do ostatniego rozdziału 978 rozdział!
Odpowiedz 
Sędzia Jan Maria Weganowski, odcinek 1: Dwie róże krwi.
Autor Wiadomość
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,071
Dołączył: 23.12.2009
Skąd: pajęczyny myśli
Poziom ostrzeżeń: 0%
Post: #173
RE: Sędzia Jan Maria Weganowski, odcinek 1: Dwie róże krwi.
Te dodatkowe kilka pytań i atak ze strony Komimasy to było za wiele… Za wiele dla jej serca. Atak serca przyszedł nagle, jak kanar pojawia się w tramwaju. Sędzia szybko zarządziła przerwę i wezwano karetkę po żonę oskarżonego. Po kilkudziesięciu długich minutach zjawił się zespół ratunkowy zabierając ze sobą żonę oskarżonego. Był to wielki cios dla komisa, bowiem dopatrywał się w pani Alicji swojej szansy na karierę w sądownictwie ( co było niedorzecznością z uwagi na jego kryminalną przeszłość) reszta chciała końca tego procesu.
- No cóż. Wielka to szkoda, że los zabrał nam panią Alicję Gotańską – wypowiedziała te słowa głosem, jak gdyby wygłaszała mowę pogrzebową, choć nie można było odmówić jej pewnej dozy sztuczności.
- Wszyscy świadkowie zostali już przesłuchani. Zamykam przewód sądowy i udzielam głosu panu prokuratorowi.

W prokuratora Kreta nagle wstąpił duch, a może to były linki za które ktoś go pociągnął. Nagle wstał niczym marionetka i dodatkowo zaczął mówić! To był prawdziwy szok. Chyba sam duch sprawiedliwości postanowił przemówić, bo innego wyjaśnienia na to cudowne zdarzenie, nie było.
- Dziękuję wysoki sądzie. Wysoki sądzie w toku tej rozprawy nie zdarzyło się nic co by zmieniło moje zdanie o oskarżonym. W całości podtrzymuję akt oskarżenia. Jestem przekonany, że wszystkie dowody w tej sprawie wskazują na oskarżonego jako osobę, która popełniła tę zbrodnie. Oskarżony Tomasz Namolny przyniósł na wesele nóż ze swojej kolekcji, którego do końca się wypierał, by nim dokonać tej zbrodni.
Nie ulega wątpliwości, i ten właśnie dowód w postaci noża, świadczy w sposób jednoznaczny, że zbrodni tej dokonał z premedytacją. Podstępnie upił Szymona Yohosiewicza potem zamordował z zimną krwią Olafa Scurvyssona a następnie jego żonę, Dagmarę Scurvysson. W dodatku to jego marynarka ze śladami krwi zmarłych, została odnaleziona w jego mieszkaniu. Być może chciał się tylko zemścić na zmarłym Olafie, za to że odebrał mu ukochaną, a ją zabił w panice. Tego nie wiemy, ale nie tłumaczy to w żaden sposób tej zbrodni. Proszę by sąd uznał winę oskarżonego i wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Dziękuję panu prokuratorowi. Bardzo proszę obronę o zabranie głosu.

Przed Sabiną Tarkowską wydawać by się mogło stanęło trudne zadanie. Jednak ona była pewna niewinności swojego klienta, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach, których Kret zdawał się niedostrzegać. Wstała i zaczęła swoją mowę obronną.
- Dziękuję wysoki sądzie. Wysoki sądzie nie mogę zgodzić się z panem prokuratorem. Pan Namolny był na weselu, ale faktu posiadania noża nie potwierdził ani jego przyjaciel, ani żona. Widziała to tylko pałająca nienawiścią do niego pani Filemek. Drugi dowód, który według pana prokuratora świadczy przeciw Tomaszowi Namolnemu, to marynarka znaleziona w jego mieszkaniu. Lecz nikt nie pamięta tego co się z nią stało. W dodatku gdyby to właśnie Tomasz Namolny dokonał tego czynu, nie tylko ona byłaby w krwi, a nic więcej nie znaleziono w jego mieszkaniu, czemu wiec marynarkę tak? A co najważniejsze Tomasz Namolny kochał Dagmarę Zimnocieplną, nie chciał jej krzywdy. Ogarnął go żal i zaczął pić, ale doprowadził się do takiego stopnia, że nie mógł jak to zarzuca mu pan prokurator, umyślnie upić Szymona Yohosiewicza. Tak naprawdę nie wiemy, co się stało tamtej nocy. Pan Szymon, który mógłby nam udzielić bardzo ciekawych informacji nie jest w stanie sobie niczego przypomnieć.
W całej tej sprawie jest wiele wątpliwości. Część zeznań się nie pokrywa jak zauważył świadek Komis. A wszystkie wątpliwości powinny być rozpatrywane na korzyść oskarżonego zgodnie z zasadą in dubio pro reo. W związku z tym proszę sąd o uniewinnienie Tomasza Namolnego.

- Dziękuję. O co oskarżony prosi sąd?

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
04.03.2014 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Sędzia Jan Maria Weganowski, odcinek 1: Dwie róże krwi. - Imithe - 04.03.2014 22:01Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama