Aktualny czas: 19.11.2017, 19:47 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Seriale Komediowe
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,616
Poziom ostrzeżeń: 0%
Seriale Komediowe
Stworzyłem ten temat bo pomyślałem sobie że chętnie bym parę tytułów z tego gatunku polecił, a może przy okazji poznał jakiś nowy, a nie jest to zazwyczaj typ serialu, który sam w sobie udźwignąłby własny temat. Bo co innego takie Walking Dead, Gra o Tron itd. - tam fabuła się ciągnie, rozwija i skręca, przeżywamy dość poważne nieraz losy bohaterów, jest o czym porozmawiać. Z serialami komediowymi zazwyczaj jest jednak inaczej, bo często każdy odcinek ma własną zamkniętą historię i nie ma tu tak naprawdę pola do większych dywagacji. Stąd temat ogólny, w którym można pogadać jakie seriale komediowe się lubi bądź lubiło, czy też wręcz przeciwnie, co odradzamy.

Ja póki co wspomnę kilka dobrych tytułów, bliskich memu sercu faworytów:

Na imię mam Earl (My name is Earl) - Fabułę serialu najlepiej oddają słowa głównego bohatera z czołówki: "Kojarzycie ten typ kolesia, który wciąż robi tylko złe rzeczy i dziwi się, że jego życie jest do bani? Cóż, to byłem właśnie ja. Za każdym razem kiedy spotykało mnie coś dobrego, coś złego czekało zaraz za rogiem - karma. Wtedy zrozumiałem, że muszę się zmienić. Sporządziłem listę wszystkich swoich złych uczynków, i jeden po drugim zamierzam naprawić wszystkie swe błędy. Staram się być po prostu lepszym człowiekiem. Na imię mi Earl" . To w skrócie właśnie to, drobny złodziej, pasożyt i generalnie redneck odkrywa karmę i stara się zmienić swoje życie poprzez listę - a lista jest długa, zawiera ponad trzysta niechlubnych czynów z przeszłości Earla, z czego niektóre same w sobie są absurdalne i zabawne. Serial jednak, choć często ukazuje niedokształcenie, głupotę czy może czasem wręcz prymitywizm amerykańskiej klasy niższej, nie jest sam w sobie głupi, a często potrafi być wręcz ciepły, uraczyć nas przyjemnym morałem, który choć bije po oczach, to jednak występuje w nieinwazyjnej, lekkiej formie. Naprawdę, polecam każdemu kto lubi seriale komediowe, bo ma szansę poznać coś naprawdę fajnego - dla mnie jest to absolutny numer 1 jeśli chodzi o amerykańskie komedie aktorskie, bardzo chętnie powracam do Earla i reszty ekipy z Camden. Niestety, mamy tylko cztery sezony, ponieważ Fox lubi anulować seriale które widzowie kochają - ale są to cztery sezony świetnej zabawy, więc zachęcam.

Technicy-Magicy (IT-Crowd) - Podałem tytuł z polskiej telewizji, ale nie polecam, widziałem z lektorem i sporo dla mnie stracił ten serial w telewizyjnym tłumaczeniu. Jest to brytyjski, dość krótki serial o dwójce stereotypowych, zepchniętych na margines firmy technikach informatyki - Royu i Mossie - którym jako menadżerkę przydzielono Jen - która dostała tę robotę ponieważ ekscentryczny prezes nie wyłapał jej oczywistych kłamstw gdy twierdziła, że zna się na komputerach. Pierwszy odcinek to typowe tarcia na linii pracownicy - kłamiąca jak najęta menadżerka, lecz pozostałe to już rozmaity misz-masz sytuacji okraszonych świetnym humorem. Humorem który, notabene, nie jest wyspecjalizowany, nie ma tutaj zbytnio humoru czysto geekowskiego, więc jest przystępny w odbiorze dla każdego. Polecam!
Jednakże...
Subiektywna opinia, ale jak pierwsze trzy sezony (każdy sezon ma sześć odcinków) uwielbiam, tak czwarty uważam za niewypał i raczej nie polecam. No ale trzy sezony w dechę ;d

Tyle na razie ode mnie, jeszcze się tu na pewno wypowiem, ale teraz chętnie przeczytam co Was bawi w serialowej telewizji. A może macie swoje opinie nt. wyżej wymienionych?

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.11.2016 21:05 przez Szczery.)
03.11.2016 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,439
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Seriale Komediowe
Seriali komediowych praktycznie nie oglądałem. Co najwyżej nasze polskie perełki jak "13 posterunek" "Miodowe Lata" czy "Kto tu rządzi". Jakoś tak wolę inne seriale, traktujące o czymś innym niż życie. Jest to o tyle ciekawe, że nie przeszkadza mi to oglądać komedii.

Próbowałem oglądać "What I like about you" funkcjonujące u nas jako "Siostrzyczki", ale brak odcinków z napisami skutecznie mnie zniechęcił. W oryginale nie rozumiem wszystkich tych gagów, których jest całkiem dużo. Szkoda, bo nie wydawało się to złe.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

04.11.2016 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
13 Posterunek... Jak byłem dzieckiem to się oglądało, a jakże, ale jak tak patrzę na to dzisiaj na Pulsie czy gdzieś... To to mi się strasznie nieśmieszne wydaje, takie prymitywne typu "fiknąć kozła, zrobić minę". Pojawiają się fajne motywy, a jakże, ale to w skali całego serialu nie czyni go w moim odczuciu dobrym. Słuchałem swoją drogą ostatnio na kanale Pazury z gościnnym występem Piotra Zelta wspomnień z kręcenia tego serialu i mam wrażenie, że oni lepiej się bawili kręcąc, niż ja to dziś oglądając. Nie, zdecydowanie dzisiaj nie nazwałbym 13 Posterunku dobrym serialem...

Dobry polski serial komediowy, to było Ranczo Tongue Było, bo jednak niestety przegięli pałkę o parę sezonów, i jak wciąż pojawiają się dobre sceny czy nawet całe odcinki, tak jednak w porównaniu z pierwotnymi czterema seriami (które były notabene bardzo dobrze zamknięte ostatnią sceną, która łamała czwartą ścianę i żegnała się z widzem) to to jest zdecydowanie już nie ten poziom. Dziś jak patrzę na ten, jak obiecują, finalny sezon dziesiąty, to mam wrażenie że serial faktycznie stał się trochę telenowelą - pierwsza seria była o tyle dynamiczna, że każdy odcinek samodzielnie potrafił jakąś tam tematykę, fabułę zrealizować - To porwanie Lucy, to walkę z alkoholizmem, to znowu przyjazd międzynarodowej wizytacji. W obecnym sezonie brak takich wątków, które faktycznie by wypełniały jeden odcinek, wszystko jest rozciągnięte strasznie w czasie na przestrzeni kolejnych następujących po sobie epizodów.
Niemniej jednak, jeden wątek wciąż ogląda mi się z przyjemnością, i dla niego na pewno dotrwam do samego końca Rancza i to z przyjemnością - motyw politycznej kariery Kozioła i Czerepacha. Niech ta "główna" bohaterka Lucy się schowa jeszcze głębiej, nie jest potrzebna. Żak i Barciś spokojnie udźwigną to sami Tongue

04.11.2016 22:17
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Brooklyn 9-9

Ostatnio coraz bardziej lubię klimaty policyjne, a to jest serial komediowy właśnie w tej tematyce, a że przy tym umie mnie rozbawić, nie trzeba było mnie namawiać do oglądania. Dwusezonowa historia o grupce detektywów z Brooklyńskiego komisariatu pod nowym przywództwem kapitana Raymonda Holta ( absolutnie opanowany, chłodny stoik a przy tym czarnoskóry homoseksualista). Główną postacią wybijającą się przed dość barwny szereg jest grany przez Samberga detektyw Jake Peralta, który choć będący naprawdę świetnym gliną z wysokim wskaźnikiem wykrycia, często jest też zwyczajnie niedojrzały, czym potrafi zrazić do siebie przełożonych. Postaci jest więcej, mniej lub bardziej irytujących (Scully i Hitchcock xD Aż mi ich czasem szkoda xD ) ale mimo swoich wad jakoś żadna nie zdołała sprawić, żebym znielubił przez nią całkiem zabawną serię. Bez fajerwerków, ale jak ktoś lubi policyjne klimaty i chce się pośmiać, to może spróbować, a nuż mu podejdzie.

14.08.2017 17:29
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 484
dwusezonowa szczery? Jestes tego pewny? To czego ja 4 sezony obejrzal?

[Obrazek: monkey.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2017 17:51 przez Stepi.)
14.08.2017 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Ooo, to mi Stepi radość wprowadzasz, bo ja kończę drugi i martwię się, że koniec Big Grin Faktycznie cztery sezony, tylko pozostałych dwóch nie było tam gdzie ja oglądam Big Grin

14.08.2017 23:24
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama