Aktualny czas: 06.04.2020, 07:26 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Seriale Komediowe
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,186
Poziom ostrzeżeń: 0%
Seriale Komediowe
Stworzyłem ten temat bo pomyślałem sobie że chętnie bym parę tytułów z tego gatunku polecił, a może przy okazji poznał jakiś nowy, a nie jest to zazwyczaj typ serialu, który sam w sobie udźwignąłby własny temat. Bo co innego takie Walking Dead, Gra o Tron itd. - tam fabuła się ciągnie, rozwija i skręca, przeżywamy dość poważne nieraz losy bohaterów, jest o czym porozmawiać. Z serialami komediowymi zazwyczaj jest jednak inaczej, bo często każdy odcinek ma własną zamkniętą historię i nie ma tu tak naprawdę pola do większych dywagacji. Stąd temat ogólny, w którym można pogadać jakie seriale komediowe się lubi bądź lubiło, czy też wręcz przeciwnie, co odradzamy.

Ja póki co wspomnę kilka dobrych tytułów, bliskich memu sercu faworytów:

Na imię mam Earl (My name is Earl) - Fabułę serialu najlepiej oddają słowa głównego bohatera z czołówki: "Kojarzycie ten typ kolesia, który wciąż robi tylko złe rzeczy i dziwi się, że jego życie jest do bani? Cóż, to byłem właśnie ja. Za każdym razem kiedy spotykało mnie coś dobrego, coś złego czekało zaraz za rogiem - karma. Wtedy zrozumiałem, że muszę się zmienić. Sporządziłem listę wszystkich swoich złych uczynków, i jeden po drugim zamierzam naprawić wszystkie swe błędy. Staram się być po prostu lepszym człowiekiem. Na imię mi Earl" . To w skrócie właśnie to, drobny złodziej, pasożyt i generalnie redneck odkrywa karmę i stara się zmienić swoje życie poprzez listę - a lista jest długa, zawiera ponad trzysta niechlubnych czynów z przeszłości Earla, z czego niektóre same w sobie są absurdalne i zabawne. Serial jednak, choć często ukazuje niedokształcenie, głupotę czy może czasem wręcz prymitywizm amerykańskiej klasy niższej, nie jest sam w sobie głupi, a często potrafi być wręcz ciepły, uraczyć nas przyjemnym morałem, który choć bije po oczach, to jednak występuje w nieinwazyjnej, lekkiej formie. Naprawdę, polecam każdemu kto lubi seriale komediowe, bo ma szansę poznać coś naprawdę fajnego - dla mnie jest to absolutny numer 1 jeśli chodzi o amerykańskie komedie aktorskie, bardzo chętnie powracam do Earla i reszty ekipy z Camden. Niestety, mamy tylko cztery sezony, ponieważ Fox lubi anulować seriale które widzowie kochają - ale są to cztery sezony świetnej zabawy, więc zachęcam.

Technicy-Magicy (IT-Crowd) - Podałem tytuł z polskiej telewizji, ale nie polecam, widziałem z lektorem i sporo dla mnie stracił ten serial w telewizyjnym tłumaczeniu. Jest to brytyjski, dość krótki serial o dwójce stereotypowych, zepchniętych na margines firmy technikach informatyki - Royu i Mossie - którym jako menadżerkę przydzielono Jen - która dostała tę robotę ponieważ ekscentryczny prezes nie wyłapał jej oczywistych kłamstw gdy twierdziła, że zna się na komputerach. Pierwszy odcinek to typowe tarcia na linii pracownicy - kłamiąca jak najęta menadżerka, lecz pozostałe to już rozmaity misz-masz sytuacji okraszonych świetnym humorem. Humorem który, notabene, nie jest wyspecjalizowany, nie ma tutaj zbytnio humoru czysto geekowskiego, więc jest przystępny w odbiorze dla każdego. Polecam!
Jednakże...
Subiektywna opinia, ale jak pierwsze trzy sezony (każdy sezon ma sześć odcinków) uwielbiam, tak czwarty uważam za niewypał i raczej nie polecam. No ale trzy sezony w dechę ;d

Tyle na razie ode mnie, jeszcze się tu na pewno wypowiem, ale teraz chętnie przeczytam co Was bawi w serialowej telewizji. A może macie swoje opinie nt. wyżej wymienionych?

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.11.2016 21:05 przez Szczery.)
03.11.2016 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
Seriale Komediowe - Szczery - 03.11.2016 21:05
RE: Seriale Komediowe - Komimasa - 04.11.2016, 21:52
RE: Seriale Komediowe - Szczery - 04.11.2016, 22:17
RE: Seriale Komediowe - Szczery - 14.08.2017, 17:29
RE: Seriale Komediowe - Stepi - 14.08.2017, 17:30
RE: Seriale Komediowe - Szczery - 14.08.2017, 23:24

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama