Aktualny czas: 21.11.2017, 00:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Ankieta: Dlaczego interesujesz się sportówkami?
Lubię współzawodnictwo, nawet to na ekranie.
Jestem leniem, wolę patrzeć jak inni się pocą.
Kapitan to niezłe ciacho.
Z sympatii do poszczególnych zawodników.
Lubię śledzić rozwój postaci "od zera do bohatera".
Za elementy życia codziennego.
Bo są w nich ładne menadżerki.
Za ciężkie treningi i widowiskowe pojedynki.
Bo można poznać fajne dyscypliny.
Bo jestem fanką/fanem sportu.
Bo trener, to prawdziwy despota.
Moment, to nie temat o pingwinach? Zgubiłem się.
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serie sportowe - wątek ogólny
Autor Wiadomość
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,494
Poziom ostrzeżeń: 0%
Serie sportowe - wątek ogólny
Temat ten jest poświęcony wszelkim seriom traktującym w jakikolwiek sposób o sporcie, dotyczy zarówno mangi, jak i anime, tytułów starych i nowych, od szogi czy karuty, po piłki wszelakie. Nieraz się o takich seriach przewijają rozmowy w różnych tematach, to niech mają swój, a każdemu tytułowi ciężko zakładać osobny wątek.

Jednakże. Jako że temat ten jest wątkiem o tematyce zbiorowej, parę zasad wypowiadania się w nim:
  • wszystkie ważniejsze informacje proszę umieszczać w spoilertagach;
  • spoilery proszę opisywać:
    - jakiej serii dotyczą
    - czy odnoszą się do mangi czy do anime
    - ewentualnie jaki to mniej więcej etap historii
Ewentualne Wasze uwagi mogę tu jeszcze dopisać. Zatem, zapraszam do dyskusji o seriach sportowych. Co czytacie/oglądacie, co takiego Was w nich urzeka, co możecie polecić? Milej zabawy.

PS. Ankieta jest wielokrotnego wyboru.

PS2: Skróty niektórych omawianych tytułów:

KnB - Kuroko no Basuke, Koroko no Basket, Kuroko's Basket
SD - Slam Dunk
DnA - Daiya no A, Diamond no Ace, Ace of Diamond
OO - One Outs
GK - Giant Killing
AnK - Area no Kishi
PoT - Prince of Tennis
BS - Baby Steps
HQ - Haikyuu!
YP - Yowamushi Pedal
E21 - Eyeshield 21
PPA - Ping Pong the Animation

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2015 18:44 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
18.05.2014 15:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,430
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli o seriach sportowych
Nie lubię oglądać sportu, więc i anime o temacie sportowym niezbyt mnie interesują. Może Hajime no Ippo mogłabym zobaczyć, ale jakoś mnie do tego nie ciągnie ^

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
18.05.2014 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
Z serii sportowych oglądam Hajime no Ippo, Kuruko No Basket i Chihayafuru (nazwy z pamięci pisałem to mogłem się gdzieś machnąć). Obecnie zbieram się też do Ace of Diamond ale nie wiem czy ten sport mnie wciągnie.

Ostatnio obejrzałem 2 pierwsze odsłony serii o Karucie. Trzecia mam nadzieje, że również doczeka się ekranizacji. Niepozorna gra ale anime mnie wciągnęło. Nawet opis romans/dramat mnie tu nie odstraszył.
Bohaterowie są ciekawi a partie na "Sto Poematów" przedstawione są całkiem fajnie. Wszystko ma swoje określone tempo, nie jest ono szalone ale dostosowane do tematyki. Mogę polecić tą serię.

Co do innych serii to anime sportowe oglądam ale mam do nich duży dystans. Lubię wiele sportów, interesuje się nimi dlatego też razi mnie przedstawienie ich w tej formie.
18.05.2014 15:57
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,043
Uwielbiam serie sportowe Big Grin Praktycznie wszystkie moje ulubione serie to właśnie sportówki. Mają dokładnie wszystko to, co lubię. Nie brak im humoru, elementów obyczajowych, a także co ważniejsze treningów i pojedynków (meczów, rozgrywek itd.). Pojedynki te są zwykle naprawdę emocjonujące i trzymają w napięciu lepiej niż takie typowe anime akcji. Nie raz oglądałam jakiś mecz z takim zaangażowaniem, że aż zapominałam o oddychaniu czy mruganiu xD Oczywiście w tego typu anime nie brakuje również fajnych, ciekawych postaci , jest ich naprawdę szeroka gama i każdy może znaleźć sobie jakiegoś ulubieńca Wink Jeśli robię rewatch jakieś serii to głównie właśnie sportowych (np. takie One Outs widziałam już 3 razy całe, a niektóre odcinki nawet po kilka razy Big Grin )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2014 16:13 przez Hime.)
18.05.2014 16:13
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Chihaya jest fajna Big Grin Najlepsze dopiero przed anime, obecnie w mandze trwa kolejny turniej z mistrzem i królową i jest on mniej jednostronny niż ten ostatni. A po drodze ile dobroci jeszcze.

Ja do serii sportowych jakoś inaczej podchodzę. Jest wiele dyscyplin, które mnie nie interesują, których nie lubię, ale oglądanie ich jako anime bądź czytanie o nich, to zupełnie inna sprawa. Na dobrą sprawę jedynie Haikyuu wpasowuje się w "to lubię i tu wiem o co dokładnie chodzi". Kosza nie cierpię, a Kuroko no basuke dobrze mi się czytało. Tak do połowy, bo to, co się dzieje od turnieju zimowego, a zwłaszcza teraz, odstrasza mnie od tego tytułu, ale jest nadzieja, że jednak niedługo się skończy, więc do tego końca dociągnę. Na bejsbolu się nie znam zupełnie, a Daiya no A wciągnęło mnie bez reszty od pierwszego odcinka. I dziś mi ciężko jest i źle, bo iManga przyzwyczaiła mnie do rozdziału dziennie, a tu teraz przerwa Sad Ping pong kojarzy mi się tylko z lataniem chłopaków wokół stołu na korytarzu w podstawówce i tyle, a Ping Pong The Animation okazuje się bardzo wciągającą serią.

Ogólnie bardzo lubię oglądać filmy sportowe/taneczne i w ogóle sport w telewizji, więc się to pewnie przekłada i na to. Chętnie bym zobaczyła serię o krykiecie Big Grin Teraz w Kuroszu będzie turniej \o/ Inni będą marudzić, a ja będę cieszyć, o Big Grin (chociaż przy Cielu, to raczej mało ze sportową rywalizacją będzie miało wspólnego Tongue).

Sportówki są jak romanse. Wiesz co nastąpi, jaki będzie koniec, ale i tak oglądasz z zapartym tchem, bo liczy się to, jak do tego oczywistego doszło. Przynajmniej dla mnie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2015 22:57 przez Murgrabia.)
18.05.2014 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Trochę już tych sportówek obejrzałam, i za najlepsze anime sportowe uważam: Slam Dunk,
One Outs i Prince of Tenis. Obecnie króluje u mnie jeszcze Diamond no Ace.
Slam Dunk – obejrzałam anime, zaraz potem jednym tchem pochłonęłam mangę. Niesamowita seria, a jednocześnie taka normalna, bez wypasionych nierealnych technik. Sympatyczny, główny bohater Sakuragi Hanamichi i jego milczący, genialny rywal Rukawa Kaede (jedna z moich najulubieńszych postaci). A i reszta drużyny przedstawia się równie ciekawie.
One Outs – coś niesamowitego, zupełnie inne podejście do sportu. Nie mamy tutaj standardowego schematu szkolnej drużyny, a ludzi dorosłych. Mecze opierają się bardziej na znajomości psychiki ludzkiej niż ciężkiej pracy, przez co to jest naprawdę oryginalne. Główny bohater , Tokuchi Toua, to jeden z najlepszych bohaterów ever. Naprawdę gorąco polecam to anime, sama jak już pisałam widziałam je całe kilka razy i na pewno jeszcze nie raz do niego wrócę.
Prince of Tennis – jedna z pierwszych świadomie oglądanych sportowych anime. Bardzo dobrze je wspominam, było tam pełno fajnych postaci i ciekawych rozgrywek.
Diamond no Ace – cudowna seria, ciepła, przyjemna i ciekawa. Oczarowała mnie całkowicie ^^
Zaraz za nimi są:
Eyeshield 21 – football amerykański, początki trochę nudne, ale później… co tam się dzieje, tyle emocji, takie zaskakujące zwroty akcji no coś pięknego Big Grin
Giant Killing – piłka nożna, gdzie główny bohater jest trenerem, a nie zawodnikiem. Troszkę nie doceniana jednak mi podobała się na tyle, że obejrzałam ją dwa razy.
Ookiku Furikabutte – i znowu baseball Wink tym razem główny bohater Mihashi , jest taką małą, kochaną sierotką, ale nie sposób go nie polubić, razem z Abe tworzą ciekawą kombinację.
Chihayafuru - może to nie typowy sport, ale seria świetna, a pojedynki karuty również potrafią trzymać w napięciu.
Hajime no Ippo – długo się za to zabierałam, ale na pewno było warto.
Kuroko no Basket – Dragon Ball w realiach koszykówki xD troszkę przereklamowana seria, co nie zmienia faktu, że i tak mi się podobało.
Free! – ach bishe, bishe, bishe, ale też i świetna grafika i muzyka.
Major – obejrzałam pierwszą serię i połowę drugiej, która niestety mnie niezbyt porwała.
Air Gear – to też jest niby sportowe i było całkiem ok, choć anime jednak nie porywa, manga podobno o wiele lepsza.
Inazuma Eleven – piłka nożna dzieciaków z podstawówki tyle, że z technikami bardziej widowiskowymi niż w samym Kuroko ;3
Area no Kishi – piłka nożna. Na tle innych sportówek wypada dość blado, ale i tak dało się obejrzeć.
Ginga e Kickoff!! – piłka nożna po raz kolejny, całkiem sympatyczna seria.
Obecnie oglądam:
Haikyuu!!
Baby Steps
Ping Pong the Animation
Yowamushi Pedal

Trochę smuci mnie, że widziałam już praktycznie wszystkie dobre sportowe anime. Pozostaje mi mieć nadzieję na kontynuacje albo coś nowego Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2014 16:50 przez Hime. Powód: Poprawiona ortografia)
18.05.2014 16:48
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Spoiler: Haikyuu, dzisiejszy odcinek i następny, imię nowej postaci Tongue
Nishinoya \o/ uwielbiam tego malca Big Grin
W tym anime nieco drażni mnie to, jak długo to Hinata po tym boisku nie biega by być po drugiej stronie i to, jak przy tym długaśnym bieganiu piłka wolno do rozgrywającego leci :/

Slam Dunk, One Outs i Eyeshield 21 mam w planach, może by jeszcze Area no Kishi nadrobił, bo od czasu, gdy mi się skończyły rozdziały już się całkiem sporo ich nazbierało. Tylko drażni mnie motyw tego serca i przejmowania władzy nad ciałem :/ No i za tych rowerzystów jednak by się wziął, skoro tak polecacie.

Free! było nawet fajne. Ładnie wodę animowali. A i to ten nieliczny sport, w którym wiedziałam, o co chodzi. Zobaczymy, co będzie w drugim sezonie. Chihayafuru bardzo lubię, ale raczej mangę. O ile pierwszy sezon anime mi się podobał, tak drugi już nie tak bardzo. Karuta jest ciekawa. Chciałabym przeczytać kiedyś wszystkie poematy po polsku, ponoć są w jakiejś książce.

Hime napisał(a):Inazuma Eleven – piłka nożna dzieciaków z podstawówki tyle, że z technikami bardziej widowiskowymi niż w samym Kuroko ;3
Już się boję XD

Fajny był dziś odcinek "Daiya'i...", lubię właśnie, jak pokazują w tej serii ich treningi i przygotowywanie się na nowego rywala. Tetsu i Jun jak zwykle rozbrajają Big Grin Te płomienie wydobywające się z kapitana za każdym razem, gdy widzi porządne wyzwanie są małym gagiem, a mnie cieszą niezmiernie. Jeszcze 20 odcinków, pewnie tylko
Spoiler: DnA
dwa, no w sumie trzy, ale jeden mało znaczący, mecze. Skończy się na finale jak nic.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2014 17:22 przez Murgrabia.)
18.05.2014 17:19
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Kocham sport, ale jakoś nie przypominam sobie, abym oglądał sportowe anime. Chyba jedyne co widziałem to Air Gear. I tą serie mogę polecić z czystym sercem Big Grin Jeszcze jest special z OP.

Spoiler :
Ten o rzutach karnych, co się Luffy'emu śni Big Grin

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
18.05.2014 22:33
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Trochę szkoda, że sportowe serie są takie niedoceniane :<

W Haikyuu pojawiła się jakaś nowa, mała, tajemnicza postać, mam nadzieję, że fajna i czekam na kolejną
Spoiler :
bo już sobie "zaspiolerowałam", że będzie jeszcze jeden koleś, któremu głos podkłada mój ukochany seiyuu Big Grin
Murgrabia napisał(a):Hime napisał(a):
Inazuma Eleven – piłka nożna dzieciaków z podstawówki tyle, że z technikami bardziej widowiskowymi niż w samym Kuroko ;3
Już się boję XD
Jeśli wiadomo, czego się spodziewać to nie ma czego się bać Tongue
Spoiler :

Murgrabia napisał(a):Slam Dunk, One Outs i Eyeshield 21 mam w planach, może by jeszcze Area no Kishi nadrobił, bo od czasu, gdy mi się skończyły rozdziały już się całkiem sporo ich nazbierało. Tylko drażni mnie motyw tego serca i przejmowania władzy nad ciałem :/ No i za tych rowerzystów jednak by się wziął, skoro tak polecacie.

Jak najbardziej polecam i Slamka, i One Outs i E21 i Rowerzystów Big Grin
Spoiler :

amvka kompletnie nie oddaje klimatu serii, ale i tak można obejrzeć Wink Z początku Tokuchi może wydawać się wręcz brzydko rysowany, ale poźniej oczarowywuje sobą tak, że wzroku od niego oderwać nie można Big Grin

Slam Dunk jest dość stary, więc i kreska jest jaka jest, ale i tak warto sie skusić Wink

- amvka z filmu, tak więc można ogądać bez obawy o spoilery ;3

Jeśli chodzi o Slam Dunk, polecam również mange, którą przeczytałam jednym tchem od razu po zakończeniu anime, gdyż skończyło się chyba jeszcze przed turniejem! O_O a dokładniej fillerowym meczem xD Sama manga kończy się dość myślę nietypowo.
20.05.2014 11:46
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,144
Ja zaznaczyłam, że pingwiny.
Jakby zrobili anime z pingwinami, to prędzej bym obejrzała, nie dlatego, że nie lubię sportowych, ale po prostu w anime robią z tego takie sztuczne dramy, że olaboga D:

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
20.05.2014 11:49
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama