Aktualny czas: 18.11.2018, 14:51 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawiły się już nowy rozdział Op924 Zapraszamy do czytania:)
Jednocześnie przypominamy, że za tydzień przerwa.
Odpowiedz 
Shingeki no Kyojin (Atak Tytanów)
Autor Wiadomość
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 913
Poziom ostrzeżeń: 0%
Shingeki no Kyojin (Atak Tytanów)
Kumpel niedawno odkrył serię, bardzo dobry i ciekawie zorganizowany Seinen. Czytając miałem skojarzenia z Claymorem, D.Gray-manem, Gantzem i Berserkiem, akcja leci do przodu jak burza, bohaterowie fajni, nastrój brudnego i upadłego moralnie świata, brutalność... Fani "ostatnich bastionów ludzkości", "ostatnich nadziei" i wszelkiego rodzaju murów będą się doskonale bawić. Wrzucam krótki opis z tanuki i zapraszam do oglądania lub czytania.

Spoiler :
Niemal zgładzona przez krwiożerczych olbrzymów ludzkość schroniła się za wielkim murem, ale groza eksterminacji, a także bohaterstwo wojowników, powoli odchodzą w niepamięć, gdyż od ponad stu lat żaden olbrzym nie był w stanie sforsować obwarowań. Właśnie wtedy horror zaczyna się od nowa. Olbrzymy burzą mur i wdzierają się do jednego z miast, aby pożreć ludzi. Ocalały z pogromu nastoletni Eren postanawia pokonać własną słabość, aby ostatecznie unicestwić rasę olbrzymów.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2016 20:55 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
20.06.2013 03:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 590
RE: Attack on Titan (Shingeki no Kyojin)
Aktualnie ona wychodzi więc powiem ci że od paru dni jestem na bieżąco z Mangą (Anime od 3 odcinka ^.^). Całkiem fajnie teraz wszystko wygląda, Mur Maria, Rose i Sina. Fajnie są zrobione i ładne ^.^ I tak najbardziej teraz oczekuje jak oni zwiadowcami zaczną się wybijać z murów i zabijać tytanów Tongue
Spoiler :
Ciekawe czy powstanie Czwarty Mur z tego samego budulca co poprzednie ^.^

20.06.2013 08:34
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
No zarąbiste anime i manga. Też jestem na bieżąco z mangą. Anime uważam, że jest świetnie zrobione. Te wszystkie animacje i efekty dźwiękowe po prostu świetneBig Grin Zauważyłem wśród nakama krakowskich też, że dużo osób czyta i ogląda na bieżąco co mnie cieszy.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
20.06.2013 09:26
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,703
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ja oglądam jedynie anime i powiem Wam, że wyłamuję się z ogólnego zachwytu nad tą serią. Pierwsze odcinki były świetne i zostawiły mnie z taką samą nadzieją i hypem, jak Was. Mroczny, ciężki klimat, brutalne starcia ludzi i tytanów, zawzięci bohaterowie. Zapowiadało się brutalne dark fantasy, jakiego dawno nie było w tym medium zwanym anime.

Niestety, im dalej w las, tym gorzej. Pierwszym problemem jest ślimacze tempo, wynikające z realizowania jednego rozdziału na odcinek. Obrona Trostu, która powinna być krwawa i dynamiczna zmieniła się w teatr najazdów na przestraszone twarze młodych żołnierzy i powtarzania tych samych banałów. Czuję się, jakbym oglądał współczesne One Piece.

Drugim problemem, wynikającym z pierwszego jest tak zwany przeze mnie syndrom Achai. Podobnie jak w tej popularnej powieści, tutaj także starano się zapchać czas powtarzaniem tego samego. Szczytem tej praktyki były odcinki z Erenem i spółką otoczonymi przez przestraszonych przemianą tego pierwszego żołnierzy. Pierwszy z tych odcinków wyglądał tak: najazd na twarz przestraszonego dowódcy "Jesteś tytanem, musimy Cię zgładzić", najazd na Erena "Muszę coś zrobić... Nie mogę tu zginąć!", najazd na twarz dowódcy "Naprawdę jesteś tytanem, naprawdę musimy Cię zgładzić", najazd na twarz Erena "Naprawdę muszę coś zrobić... Naprawdę nie mogę tu zginąć!". I zapętlić. Kolejny odcinek, z rozdmuchanymi na 10 minut problemami Armina był jeszcze gorszy.

Kolejna wada to brak jakiegokolwiek rozwoju... Wszystkiego. Bohaterowie są tacy sami, jak w pierwszym odcinku, nie robią nic co by nas zaskoczyło, są strasznie jednowymiarowi. Innym problemem jest brak konkretnego wroga, mamy tylko masę bezimiennych, przerośniętych kup mięsa. Tak, wiem, że potem taki się pojawi, ale na Boga - mamy już połowę anime, a akcja toczy się przeraźliwie wolno i do niczego nie prowadzi! Wiem, że może w mandze te wady nie są widoczne (o ile w ogóle istnieją), ale oceniam tylko to, co oglądam. I seria jest overhyped, albo inaczej - wszyscy nabrali się na niesamowity opening i fajne pierwsze odcinki, i boją się przed sobą przyznać, że poziom leci na łeb, na szyję.

[Obrazek: giphy.gif]
20.06.2013 09:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
No problem przeciągania w anime też mnie boli:/

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
20.06.2013 09:56
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,896
Poziom ostrzeżeń: 20%
Mnie trochę denerwują wstawki kolorowych stron z mangi (chyba, nie czytam) zamiast płynnej animacji.

Anime oglądnąłem przez ten wszechobecny hype. Ale sprawa identyczna jak z Sword Art Online - wszyscy się zachwycają, a ostatecznie okaże się być kupskiem (chociaż SnK ma oparcie na mandze).

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
20.06.2013 10:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,146
Poziom ostrzeżeń: 15%
Mnie także denerwuje to przeciąganie. Stanałem na 5 odcinku anime a mange doczytałem troszke dalej.
Akcja z tytanem Erena spoko, lecz mógł zostać zabity byłoby mroczniej i spektakularniej, Czy widzieliście taką mangę anime gdzie główny bohater ginie na początku xD

Poza tym - Nie urzekli mnie bohaterowie, raczej pałam niechęcią do większości, Mikasa (piłka używana na turniejach siatkówki) jest wkurzająca i ogólnierobienie z niej geniusza też mnie wkurza. Eren mimo iż ma cel, chce zabić wszystkich tytanów to jednak jest jakiś nie przekonujący, znowu kolejna
postać-dzieciak, główny bohater... Armin to w ogóle rozmiekła kupa... Reszta też taka średniawa, jakoś nie przekonują mnie w ogóle nowe animce, ale nie jest źle. Na pewno nie można nie zachwycić się jakością tworzenia anime w sensie animacji i kreski Smile

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
20.06.2013 11:03
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,703
Ale muszę przyznać, że w 11 odcinku pojawiła się pierwsza naprawdę charyzmatyczna postać, która zdobyła moją sympatię. Generał Dot Pixis - może ma podobny cel jak Eren, ale jest opanowany, ma poczucie humoru i jest specyficzny. Wyróżnia się na tle stereotypowej głównej obsady.

[Obrazek: giphy.gif]
20.06.2013 11:14
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,146
Poziom ostrzeżeń: 15%
Pixis fakt, ładnie rozegral opcję z butelką u tego lorda Big Grin No i poza nim jeszcze ten kapitan co ich szkolił był fajny Big Grin

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
20.06.2013 11:16
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Ja zobaczyłam anime w dwa dni, przeciąganie strasznie mnie bolało. Chciałam wiedzieć co dalej, no cooo się stanie i w mandze już prawie jestem na wydarzeniach z anime (: Także tego, jeszcze się nie wypowiem szerzej, dopiero jak cały tytuł będzie przeczytany.

Też lubię Pixisa. Poza tym, że dzień przed zobaczeniem nazwałam kota Pixi, to wszystko spoko xD

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
20.06.2013 11:17
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama