Aktualny czas: 23.10.2017, 06:28 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shirahoshi
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
Shirahoshi
Zdaję sobie sprawę, że osób, które ją lubi będzie być może mniej niż palców u jednej ręki, ale mimo wszystko wydaje mi się to ciekawy temat, a ja Shirahoshi będę bronił. Z racji iż my mangowcy znamy jej przeszłość, temat postanowiłem założyć tutaj i tym, którzy nie chcą spoilerów radze go omijać.

Wiele osób jedzie Shirahoshi, ale za co? Że jest beksą, że jest słaba? Chciałbym przypomnieć, że ona wiedziała, kto zabił jej matke i postanowiłą to przemilczeć. Z tą myślą siedziała sama(!) przez 10 lat, a pogadać o tym mogła jedynie z rekinem. Czyli dodatkowa można powiedzieć trauma. Samotność to ponoć najgorsze uczucie z możliwych, które może doprowadzić człowieka do obłędu. Nie można tu jednak mówić o samotności, bo co i rusz ją tam odwiedzali pewnie, ale to i tak zgłupieć można. No bo co ona tam ciekawego robi? Nic. Więźniowie ID to chociaż siedzieli w grupie albo przechodzili torturyTongue
Jakby tego było mało mamy jeszcze Vander Deckena, który rzuca w nią siekierami. No to pytanie do was. Czy wy nie dostalibyście jakiejś shizy, jakby tak wam ktoś rzucał? Nie ma nic dziwnego w tym, że boi się opuszczać wieżę, jest zastraszona.
Można by jeszcze ponarzekać na jej beczenie, ale jak ją wychowali na księżniczkę, że płaczem załatwiamy sprawy to nie ma co się dziwić. Tacy ludzie istnieją. Np moja koleżanka miała sąsiadkę co w wieku 16 lat jak drzwi były zamknięte do domu to po prostu stała pod nimi i ryczała. A Shirahoshi aż taka nie jest.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2012 16:53 przez Eihnaren.)
15.02.2012 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 481
RE: Shirahoshi
A brook był samotny 50 lat, z nikim nie gadał, nawet z rekinem. Wytłukli mu całą załogę. A jakoś nie beczy co chwilę, ba nawet jest najzabawniejszym (dla mnie) słomianym.

[Obrazek: monkey.png]
15.02.2012 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,520
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ja tam Shirahoshi
Spoiler :
vel Poseidon
lubię Smile Nic do niej nie mam, bo i nie zauważyłem w jej zachowaniu niczego, co wykraczałoby poza granice wytrzymałości czytelnika. O wiele więcej osób nie przepada chyba za inną łanpisową księżniczką (czego też nie rozumiem) Tongue
10 lat temu przeżyła traumę, trafiła do wieży, a proces jej wychowywania stanął w miejscu, bo jak można wychować dziecko w zamknięciu?! Gdyby przebywała w pałacu, wśród rodziny, poznała ogólne zasady rządzące światem dorosłych, zapewne wyrosłaby na kogoś zupełnie innego niż ta słodka, niewiedząca nic o życiu Shirahoshi, jaką znamy (to pytanie: "Czy to właśnie jest to, co ludzie nazywają przygodą?" o.O). Tak więc niektóre zachowania siłą rzeczy zostały jej z dzieciństwa i nie ma co się temu dziwić.
Na koniec dodam, że syrenia księżniczka stała się jedną z moich ulubionych postaci pobocznych w OP Smile

[Obrazek: Sygnatura.png]
15.02.2012 23:50
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,734
Poziom ostrzeżeń: 20%
Cytat:Więźniowie ID to chociaż (...) przechodzili tortury
Rozwaliło mnie to xD

Ja należę do tej jednej ręki Wink Przecież ona przeżyła teoretycznie neutralne bądź smutne chwile (wnioskuje po tym, iż nie jest pewna czymże jest przygoda). Do tego przez 10 lat tłumiła w sobie fakt, że wie kto zabił jej matkę. Do tego wszystkiego strach przed śmiercią z rąk V(D)D. Przecież to wszystko jest wynikiem przeszłości, więc nie rozumiem, czemu by jej nie lubić.

[Obrazek: c2DKloo.png]
05.03.2012 12:24
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Brook był dorosłym facetem, nie dzieckiem chciałbym znaznaczyć... Smile

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
05.03.2012 14:02
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,537
A ja Shirahoshi nie lubię i już. Jest bardziej nieporadna niż początkowy Usopp, bardziej płaczliwa niż Chopper, twarz ma skalkowaną z Nami, a jej historia nie jest nawet w połowie tak tragiczna jak Brooka (również samotność) czy choćby Franky'ego (który sam siebie winił o śmierć 'rodzica'. Przypominam, że Shirahoshi o śmierci matki jedynie milczała), więc nie wiem po co ją tu wywlekać w jej obronie. A jeśli jeszcze raz zechcecie wmawiać, że beczenie można wyjaśnić tym, że jest księżniczką...
Please... Spójrzcie sobie na Vivi. Samodzielnie postawiła życie na szali by obronić kraj i swój lud przed bratobójczą wojną, stanęła przed gotową ją stratować armią. A to też księżniczka, jakby nie patrzeć. (ale ok, Shirahoshi też miała swój moment bohaterstwa).
Samotność to też żaden argument do płaczliwości. Wręcz przeciwnie. Mazgajstwo Shirahoshi świadczy o tym, że nie mogła być sama, musiał być ktoś, kto mógł ją słyszeć (no na bogów, miała ze sobą jej najlepszego przyjaciela Megalo, to tak na początek), bo takie szlochanie to raczej nie dla samej siebie. Jakby taka całkiem sama była, to podejrzewam, że bardziej by się zhardziła.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2012 00:50 przez Eihnaren.)
05.03.2012 17:21
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,633
Poziom ostrzeżeń: 10%
Komi widzę ma słabość do księżniczek, najpierw bronił Vivi, teraz Shirahoishi, no, no Big Grin

A jak dla mnie syrenka jest taka w kit. Megamoe, takiej postaci w łanpisie jeszcze nie było, ale też nie ma na tyle wyrazistej osobowości, aby ją wielbić jakoś.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
16.03.2012 12:57
NarutoWojti Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 67
A ja stoję po jej stronie bo ma fajne cycki Big Grin BOobs! Tongue Nie wiem o co wam chodzi. Mi się tam podoba jej postać . Lubi Luffiego to jest git xD Niech płacze i tak bd miała fanów ^^

[Obrazek: NarutoWojti.jpg]
16.03.2012 18:54
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,633
Poziom ostrzeżeń: 10%
W One Piece każda postać kobieca ma cycki.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
16.03.2012 18:57
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
No ale tak duże jak Shirka no to nie, przyznasz. Jak to mówił Koro są cycki jest okejkaBig Grin Choć mnie osobiście co innego w niej urzekło.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

16.03.2012 18:59

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama