Aktualny czas: 18.11.2017, 00:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shokugeki no Souma [anime]
Autor Wiadomość
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,494
Poziom ostrzeżeń: 0%
Shokugeki no Souma [anime]
SHOKUGEKI NO SOUMA

(FOOD WARS)

[Obrazek: shokugeki_no_soma_poster.jpg] [Obrazek: 80691l.jpg]

mangaka: Shun Saeki (rysunki), Yuuto Tsukuda (historia), Yuki Morisaki (konsultacje)
studio: J.C.Staff

1. sezon: Shokugeki no Souma
odcinków: 24 (rozdz. 1-60)
opening: #1: Kibou no Uta (希望の唄) - ULTRA TOWER (odc. 1-14)
#2: Rising Rainbow (ライジングレインボウ) - Misokkasu (oec. 15-24)
ending: #1: Spice (スパイス) - Tokyo Karankoron (odc. 1-14)
#2: Sacchan no Sexy Curry (さっちゃんのセクシーカレー) - Seiko Oomori (odc. 15-23)
#3: Kibou no Uta (希望の唄) - Ultra Tower (ウルトラタワー) (odc. 24)
sezon: wiosna/lato 2015

2. sezon: Shokugeki no Souma: Ni no Sara
odcinków: 13 (rozdz. 62+)
opening: ROUGH DIAMONDS - SCREEN mode
ending: Snow Drop (スノードロップ) - nano.RIPE
sezon: lato 2016

Zaczynamy nowy sezon. Krótszy, bo tylko 13-odcinkowy. Przechodzimy do drugiej rundy jesiennego turnieju pierwszaków. W pierwszym odcinku dostajemy pierwszy pojedynek. Ale miałam cały czas wrażenie, że strasznie pędzą z akcją, byle go zmieścić w jednym odcinku. No i pokazanie przeciwnika Megumi było klimatyczniejsze w mandze. Szkoda mi, że od razu zaczęli od turnieju, bo chętnie zobaczyłabym rozdział z dzieciakami. Raczej nie ma możliwości, by pokazali to później, gdyż Souma powołuje się na to wydarzenie. Może było/będzie w jakiejś OVA? Smutam, w każdym razie. Suma sumarum, pierwszy odcinek zekranizował 5 rozdziałów, pomijając pewne kwestie, jak dumanie Soumy nad tematem, czy pewne zdarzenie z życia jego przeciwnika. Opening robiący tu za ending (tak przypuszczam) może być. Muzycznie mi się podoba, graficznie się jeszcze zastanowię.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
03.07.2016 00:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Liczba postów: 990
RE: Shokugeki no Souma [anime]
Ahhh, czyli widzę, że nie tylko mi się w oczy ta pędząca akcja rzuciła... też własnie kilka dni temu (w tym dniu, w którym drugi ep wyszedł) zacząłem nowy sezon oglądać i była to pierwsza rzecz, na którą zwróciłem uwagę. Strasznie z tą akcją pędzą (mi np nieco więcej scenek dot. przeszłości Alice i Kurokiby zabrakło), no ale skoro ma być tylko 13 odcinków, to się nie ma co dziwić. Pewnie będzie po jednym odcinku na mecz i przy finale trochę zwolnią, a ostatni odcinek/dwa stażowi poświęcą.
12.07.2016 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Ogólnie wniosek jest taki, że jeżeli ktoś mangi nie zna, zachęcam do jej przeczytania po skończonym sezonie/na bieżąco z nim, od rozdziału 61, bo naprawdę sporo mijają skupiając się tylko na pojedynkach.

12.07.2016 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Oj sporo, tym razem mi wielu scenek z pokoiku Miamasaki zabrakło :/ , choć samo wejście jego osoby nie wypadło jakoś mega tragicznie.
Najbardziej, to mnie chyba scenka z pociskiem Hayamy po Hisako rozczarowała :/ ... wyszło jakoś nijako, a w mandze, to jedna z moich ulubionych akcji była :/. No i te spięcie między Takumim, a Subaru :/ ... też mi klimatu zabrakło :/. Coś czuję, że ocena drugiego sezonu nie będzie w moim przypadku zbyt wysoka :/.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2016 21:09 przez Kyouchika.)
16.07.2016 21:06
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Nie brzmisz zachęcająco. No ale jeżeli faktycznie w sezonie będą jeszcze praktyki, to na 13 odcinków mają przedział od 61, i tak olanego, rozdziału, do 115. To się nie może udać. Chyba że praktyk jednak nie będzie w tym sezonie, ale Souma witał się w zapowiedzi z wiadomo kim. Turniej kończy się w 103/104.

Swoją drogą, patrząc na finał turnieju, to obecna akcja
Spoiler :
jest dokładnym zaprzeczeniem tego, czym kierowali się sędziowie w finale i o co staremu w szkole chodziło.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2016 23:44 przez Murgrabia.)
16.07.2016 21:48
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Zakładam, że na bank będą skoro
Spoiler :
Shinomiya
jest jedyną osobą (nie licząc Somy), pojawiającą się w endingu (no i jest w końcówce OP), bo nie przypominam sobie, aby nas choć raz swoją obecnością na turnieju zaszczycił. No, ale się nie zdziwię, jeśli cała akcja dot. stażu ograniczy się do jednego odcinka, w którym pokazane zostanie wiadomo co ;P (żeby się Grabka nie czepiała ;P)

Notatka od Murgrabia, 16.07.2016 23:43 :

I tak się poczepiam. Nie uwypuklaj go Tongue

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2016 23:43 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
16.07.2016 22:22
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Obejrzałem i kurcze ten pośpiech boli. Mangę czytałem miesiące temu a i tak niewiele pamiętając czuję go i to mocno. Nie zdążę się dobrze w daną scenę wkręcić to już się kończy i następna się zaczyna ech...

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
16.07.2016 23:28
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,039
A mi się to szybkie tempo podoba Big Grin Oglądając wcale nie pamiętam co konkretnie wycieli/ominęli, bo wciąż mając zapewne w zakamarkach pamięci akcję z mangi wszystko tworzy spójną całość Tongue Wizualnie to anime to takie cudeńko, niesamowicie podobają mi się te groźne spojrzenia bohaterów <3
Nawiązanie do JoJo w 2 odc piękne Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2016 12:56 przez Hime.)
17.07.2016 12:56
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
6
Buu. Nie przywieźli kontenera i przede wszystkim nie darli dokumentów. Smutek. Jeszcze jeden moment jakiegoś takiego nagłego przeskoku miałam, ale nie wiem, co tam mogłoby być dokładnie. Trzeba rozdział przejrzeć. Przed nami drugi półfinał ]:->

06.08.2016 23:35
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,430
Poziom ostrzeżeń: 10%
Kiedy zobaczyłam 4 odcinek, myślałam, że umrę w oczekiwaniu na kolejny. Trzy dni mnie męczyło, ale na całe szczęście miałam kilka innych zajęć i uzbierały mi się dwa odcinki. To była dobra decyzja.

Dlaczego to anime jest takie wspaniałe ;__;

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
09.08.2016 14:29
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama