Aktualny czas: 21.11.2017, 00:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shokugeki no Souma [manga]
Autor Wiadomość
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,494
Poziom ostrzeżeń: 0%
Shokugeki no Souma [manga]
SHOKUGEKI NO SOMA
(Food Wars)
Yūto Tsukuda (historia), Shun Saeki (rysunki), Yuki Morisaka (współpraca)

[Obrazek: Shokugeki_no_Souma_Volume_1.jpg]

cykl wydawniczy: tygodnik
magazyn: Shounen Jump
skanlacja: ang: Casanova (na bieżąco), pol: Team Black (63 rozdziały)
tagi: shounen; ecchi, szkolne życie, komedia z nutkami dramatu

Souma wraz z ojcem prowadzą rodzinny interes w postaci knajpki z daniami dnia. Któregoś dnia Jouichirou stwierdza, że na około 3 lata wyjeżdża za granicę, a kończący właśnie gimnazjum syn mógłby ten czas wykorzystać na podszkolenie się w kucharskim fachu, skoro jego marzeniem jest przejęcie "Yukihiry". Souma podchodzi do tego mocno sceptycznie, zwłaszcza że wydaje mu się, iż szkoła gastronomiczna, do której posłał go tatuś, to nie będzie nic ciekawego i nie nauczy się tam nic więcej poza to, co już potrafi. Okazuje się jednak, że trafia do najlepszej w Japonii elitarnej placówki, którą rozpoczyna setki osób, lecz której absolwentów policzyć można na palcach jednej ręki. Souma wkracza w zupełnie nowy i nieznany sobie świat, już na dzień dobry stając przed ścianą, jaką jest niezwykle ostra osoba przeprowadzająca egzamin wstępny. W tej szkole gotowanie jest wszystkim i wszystko rozstrzyga się poprzez gotowanie. Decydujący głos mają najlepsi z młodych kucharzy, a wszelkie spory rozstrzygane są przez kulinarne pojedynki - shokugeki. W ten basen pełen krwiożerczych rekinów wpada właśnie mała rybka, która ma zamiar mocno namieszać, zwłaszcza że pojedynki w kuchni to dla niego chleb powszedni i żadnego przeciwnika się nie boi.

Lekkie kopiuj wklej z wątku ogólnego, ale o mandze, to o mandze, pasuje wiedzieć, co to. Ten temat jest poświęcony wyłącznie mandze, z naciskiem na najnowsze rozdziały. Nie będą/nie muszą tu być stosowane spoiler tagi. Wchodzi się na własną odpowiedzialność. Życzę owocnej dyskusji, zwłaszcza że ostatnie wydarzenia niewątpliwie wprowadzają w tę wesołą serię nutkę grozy i niepokoju Big Grin

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2016 00:58 przez Murgrabia. Powód: Nowe informacje)
21.09.2015 18:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,665
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: [SnS] Manga - obecne wydarzenia
Robi się drama. Z jednej strony jaram się przyszłymi wydarzeniami, a z drugiej strony taki tok zdarzeń pasuje do Shokugeki jak pięść do nosa. Ojciec Eriny jest bucem.

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
22.09.2015 01:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Coś w tym jest. Trochę ciężko mi się mentalnie przedstawić na to, co ostatnio mamy. Azamiego mamy się bać, nie tylko Erina, ale i my. Jest rysowany jak potulny baranek, nie ma co. Jestem ciekawa, co też Senzaemon ma do powiedzenia Soumie. Lekkim zaskoczeniem jest, że posłanie chłopaka do Totsuki nie było czystą decyzją Jouichiro, tylko sugestią innego Demona. Liczył, że syn poszedł w ślady ojca czy wiedział, że to zrobił? Te dwie rodziny coś łączy, już nawet sam fakt podziwiania, wręcz uwielbiania Saiby przez Erinę. Teraz pewnie Souma będzie miał robić za rycerza, którego celem będzie wyzwolenie wnusi spod wpływu toksycznego tatusia. Inną sprawą jest dlaczego Azami w ogóle został wygnany. Na mangahelpers przy początkowych rozdziałach tego wątku pojawiły się teorie, że jest on odpowiedzialny za śmierć matki Eriny. Doszukiwano się go też na liście E10 na trzecim miejscu po Ginie i Jouichirou, ale chyba w końcu stwierdzili, że to jednak inne imię. Niektórzy tam też twierdzą, że pierwszoklasiści z elekcji, w tym Souma, wyzwą z dwóch samorządowców, by przez shokugeki wymusić na nich zmianę głosu, co jakoś nie do końca mi się widzi. Zobaczymy, co to będzie. Szykuje się coś innego, niż do tej pory, zmiana klimatu niemała. Imiona swoim zwyczajem mogłam poprzekręcać, nie chce mi się teraz ich zapisu szukać.

Spoiler: ze spoilerów 136
Cytat:Teraz pewnie Souma będzie miał robić za rycerza, którego celem będzie wyzwolenie wnusi spod wpływu toksycznego tatusia.
Tak bardzo mam rację. Rozdział kończy się na prośbie byłego dyrektora, by Souma ocalił Erinę. Wcześniej, podczas wieczornych ćwiczeń XD, opowiada on chłopakowi o Azamim i Erinie, jej "treningu", któremu została poddana przez ojca, i który był powodem (albo jednym z?) jego wygnania. Podoba mi się strona z Azamim-tytanem, jak to nazwali na inszym forum, czyli zjawą towarzyszącą posiłkom Eriny. No i na dzień dobry mamy niespodziewane spotkanie poza granicami Japonii Gina i Jou. Potwierdziły się też przypuszczenia, że trzecie krzesło za ich kadencji zajmował właśnie Azami, tylko ludziom nie pasowało, że tam widnieje Nakamura, a nie Nakiri, ale teraz dostajemy do podpisu także zdjęcie. Teorie dlaczego tak się nazywa znowu się mnożą. Z tego co się dopatrzyli, a nawet sama jestem w stanie zauważyć, Azami był na trzecim stołku na pierwszym roku, podczas gdy pozostała dwójka swoje zajmuje na trzecim w tym ustawieniu. Coś jeszcze? Może liczyłam troszkę na inny przebieg rozmowy, chciałam się czegoś o Yukihirze-starszym z ust dziadka dowiedzieć, trudno. Przynajmniej dane nam zobaczyć jego facjatę, obecną i młodą.
Rozdział się pojawił. Czyli jednak Azami się wżenił w rodzinę Nakiri. Trochę mnie dziwi, że w streszczeniach nie było nic o zwracaniu się do teścia, tylko dalej się zastanawiali, jakie to przekręty były, że w szkole nosił inne nazwisko. Wcześniej, jak to trzecie krzesło było nie do końca pasującym spostrzeżeniem, wżenienie się było praktycznie jedyną opcją, jaką przedstawiali w swoich teoretyzowaniach. Z drugiej jednak strony nie śledziłam już dyskusji po pojawieniu się skanów, więc może mnie to ominęło. No i wyrzucony z rodziny i szkoły został przez swoje niebezpieczne metody "wychowawcze". Nie doczekają się na forum swojej wizji przyczynienia się do śmierci mamy Eriny Tongue

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2015 15:13 przez Murgrabia.)
26.09.2015 15:07
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
137

Azami chce odciąć Erinę od czego się da. Taki niedobry tatuś. Za to fajnie wygląda ćwicząc z kataną. Alice jest najlepsza. Co robimy? Zabieramy Erinę i uciekamy z domu. Gdzie, to się w środku lasu pozastanawiamy, grunt, by była tam wanna. Koniec końców azyl może być tylko jeden. Souma ma w nosie sytuację rodzinną Eriny, ma swój własny motyw postępowania względem niej. Dziaduniu coś wspomina znowu o Jouichirou, że niby on twierdził, że tylko Souma i jego rocznik mogą coś zdziałać w związku z psychicznym zniewoleniem dziesiątki. Mimo całej tej ponurej atmosfery może się to okazać całkiem zabawny arc.

Czy ja już pisałam, że w dużej mierze lubię tę mangę za sposób rysowania Yukichiry? Big Grin
[Obrazek: img000017.jpg]

02.10.2015 19:28
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 616
Mnie się od początku wydawało, że skończą uciekając do Gwiazdy polarnej. To było do przewidzenia, ale nie wiedziałem kto ich tam zaciągnie Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.10.2015 11:51 przez skiba.)
03.10.2015 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Liczba postów: 990
No, Alice jest pocieszna xD. Z każdym kolejnym pojawieniem się moja sympatia do jej osoby coraz bardziej wzrasta xD. W każdym razie może być ciekawie Smile.
No i bardzo mnie ten uśmiech Isshikiego zastanawia! Kurdełke no, co ten gość może mieć w głowie xD?
03.10.2015 16:18
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
138

W dormitorium impreza. Każdy chce skorzystać z obecności Eriny, nawet jak zjedzie jego danie z góry na dół. Jedynie Souma nie może liczyć, że skosztuje jego kuchni, aczkolwiek cuda się dzieją, Erina zaczyna dostrzegać w Soumie Jouichirou. I zdaje się być ciut zazdrosna o relacje Yukihiry z Arato. Swoją drogą, ładnie narysowana jest w tym rozdziale. Trochę kąpielowego fanserwisu, trochę ogólnego gwiazdopolarnego chaosu imprezowego, Isshiki chodzi ubrany :o I najważniejsze, Azami wykonuje ruch i wprowadza w szkole spore i szokujące zmiany, sądząc po minach staruszków, ale na to, jakie, przyjdzie nam co najmniej tydzień poczekać. Swoją drogą, swego czasu mnie to zastanawiało, ale mi się zapomniało, do dziś. Dlaczego Azami ciągle chodzi w czarnych rękawiczkach?

No i kolorowa strona z Dwójką Smile

[Obrazek: img000003.jpg]

08.10.2015 18:26
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Co ten Isshiki xD? Przy innych się nie krępował (mówiąc innych mam na myśli Aldinich i Nikumi), a przy Erinie :O ...
W każdym razie jestem ciekaw tych zmian ^^ ... oby ciemność i mrok zawitały to Tootsuki, wahahaha!
10.10.2015 23:02
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Kyouchika napisał(a):oby ciemność i mrok zawitały to Tootsuki, wahahaha!
W końcu na wiki ten arc nazwali o ile dobrze pamiętam "Ciemna/mroczna era Tootsuki" Tongue

Przeczytałam sobie wczoraj ponownie arc z praktykami i doszłam do wniosku, że mimo że nie dzieją się tam jakieś szalone cyrki i nie wiadomo co, to jest to chyba mój ulubiony arc dotychczas. Do niego może ten cały obozowy by jeszcze dołączył. Ciekawe, gdzie się ostatecznie ten usadowi?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2015 23:12 przez Murgrabia.)
10.10.2015 23:12
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Biorąc pod uwagę Twoją ogromną chęć do Azamiego pewnie na końcu xD.
10.10.2015 23:13
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama