Aktualny czas: 25.11.2017, 05:56 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shokugeki no Souma - wątek ogólny
Autor Wiadomość
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
Poziom ostrzeżeń: 0%
Shokugeki no Souma - wątek ogólny
SHOKUGEKI NO SOMA/SOUMA
(Food Wars)
Yūto Tsukuda (historia), Shun Saeki (rysunki), Yuki Morisaka (współpraca/konsultacje)

[Obrazek: Shokugeki_no_Souma_Volume_1.jpg]

cykl wydawniczy: tygodnik
magazyn: Shounen Jump
wydawca: Shueisha / Viz Media (USA)
stan na dzień dzisiejszy: 160 rozdziałów / 17 tomów
anime: I sezon: 24 odcinki (do 60 rozdziału), II sezon - lato 2016
spin-off: Shokugeki no Soma: L'étoile
light novel: Shokugeki no Sōma: à la carte, niedługo wyjdzie 4. tom, autorzy: Michiko Itō, ilustracje Shun Saeki
skanlacja: ang: Casanova, Mangastream; pol: Team Black (63 rozdziały)

tagi: shounen; ecchi, szkolne życie, komedia z nutkami dramatu

Souma wraz z ojcem prowadzą rodzinny interes w postaci knajpki z daniami dnia. Któregoś dnia Jouichirou stwierdza, że na około 3 lata wyjeżdża za granicę, a kończący właśnie gimnazjum syn mógłby ten czas wykorzystać na podszkolenie się w kucharskim fachu, skoro jego marzeniem jest przejęcie "Yukihiry". Souma podchodzi do tego mocno sceptycznie, zwłaszcza że wydaje mu się, iż szkoła gastronomiczna, do której posłał go tatuś, to nie będzie nic ciekawego i nie nauczy się tam nic więcej poza to, co już potrafi. Okazuje się jednak, że trafia do najlepszej w Japonii elitarnej placówki, którą rozpoczyna setki osób, lecz której absolwentów policzyć można na palcach jednej ręki. Souma wkracza w zupełnie nowy i nieznany sobie świat, już na dzień dobry stając przed ścianą, jaką jest niezwykle ostra osoba przeprowadzająca egzamin wstępny. W tej szkole gotowanie jest wszystkim i wszystko rozstrzyga się poprzez gotowanie. Decydujący głos mają najlepsi z młodych kucharzy, a wszelkie spory rozstrzygane są przez kulinarne pojedynki - shokugeki. W ten basen pełen krwiożerczych rekinów wpada właśnie mała rybka, która ma zamiar mocno namieszać, zwłaszcza że pojedynki w kuchni to dla niego chleb powszedni i żadnego przeciwnika się nie boi.

--------------------------------------------

Nie lubię ecchi. Omijam prawie wszystko, co ma taki tag, a widziane to tu, to tam przykłady reakcji na smakowane potrawy w tym tytule skutecznie mnie od niego odrzuciły jeszcze przed startem. Spróbowałam dopiero, kiedy podejrzałam jakiś odcinek oglądany przez brata (nie żeby wszystkie tasiemce się tak u mnie zaczęły Tongue) i wsiąkłam. Nie licząc sportowych serii trochę minęło, odkąd tak mnie złapał jakiś tytuł. Souma należy do tego nielicznego grona głównych bohaterów, którzy są moją ulubioną postacią danej serii. W sumie zaczęłam to czytać dla jego oczu, bo mi się przebardzo podoba, jak są rysowane, zwłaszcza gdy jest poważny czy pali się do wyzwania. Każdy powód jest dobry Tongue Anime kończy się w trakcie chyba najdłuższego jak na razie aktu i to w najciekawszym momencie, bo przed głównymi jego wydarzeniami. W mandze zaś zaczyna się drama i jakoś chyba nie jestem psychicznie przygotowana na taki obrót spraw po wszystkich dotychczasowych, raczej wesołych i pełnych wzajemnej rywalizacji, wydarzeniach. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wątek dopiero się zaczął. Tak po prawdzie to on skłonił mnie do założenia tematu.

Kto z Was ogląda? Kto czyta? Co sądzicie o tej serii? Kogo lubicie najbardziej z całej ekipy, szkolnej i absolwenckiej?

Zasady jak w innych zbiorczych tematach. Rozmowy o konkretnych wydarzeniach umieszczajcie w spoilerach podpisanych rozdziałem/odcinkiem, by wiadomo było, czy komuś wejść można, czy raczej na jego etapie historii jest to niewskazane.

Nie jest wykluczone, że manga ukaże się kiedyś w Polsce. Pojawiła się ostatnio m.in. w ankiecie od Waneko, a wielu ich forumowiczów widziałoby m.in. ten tytuł jako duchowego następcę "Silver Spoona". No, ale forumowicze to nie jedyni w ankietach głosujący. Się okaże. Zapraszam do dzielenia się wrażeniami.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2016 00:58 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
17.09.2015 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Shokugeki no Soma
Jak wyjdzie to druga manga którą będę kupował, po One Punch Manie. Uwielbiam Soumę, świetny komiks.

[Obrazek: giphy.gif]
17.09.2015 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 616
Ja czytam po angielsku, polsku i oglądam. Tylko się na niektóre tłumaczenia wkurzam, bo do dupy są. Po ang jest super, polskie tłumaczenia są słabe. Jeśli zacznie wychodzić w Pl sam będę kupował.
17.09.2015 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
skiba napisał(a):Po ang jest super, polskie tłumaczenia są słabe. Jeśli zacznie wychodzić w Pl sam będę kupował.
Zgodzę się tu. Po polsku przeczytałam chyba 45 rozdziałów, bo tyle wówczas było, ale jakoś tak boli mnie to tłumaczenie, więc, po nadrobieniu wówczas reszty po angielsku, jakoś ciężko mi do polskiego wrócić, mimo że trochę tych rozdziałów już doszło. Ja i angielski może rozumiemy się trzy po trzy, ale momentami mam wrażenie, że więcej z tego rozumiem niż z naszej skanlacji Tongue Z podobnego powodu przestałam czytać polską wersję DnA, mocno zgrzytałam momentami zębami. Gdyby faktycznie u nas wyszło najpewniej dopisałabym do swojej listy zakupowej. Zresztą głosowałam na ten tytuł w obydwu ankietach.

17.09.2015 22:46
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Liczba postów: 990
Ja właśnie też Soumę, zarówno oglądam, jak i czytam xD. Oglądam po naszemu (kulinarne słownictwo mnie po obcemu jednak czasem przerasta xD), zaś czytam po angielsku i pewnie przy tym zostanę. No chyba, że w Polsce wydadzą, wtedy nad zakupem się zastanowię Wink.
Co do ulubionych bohaterów... oj, wiele ich jest xD. Najbardziej to chyba Alice lubię - niby zarozumiała, ale z nią praktycznie cały czas beka na ekranie jest i jakoś tak bardzo wesoło za każdym razem, kiedy się pojawia xD. Jej przydupas - Kurokiba też boski xD. Szczególnie kontrast między jego obiema osobowościami xD. Takumiego też wielbię, a po akcji z koło 90 chaptera - nie będzie tego w pierwszej serii anime
Spoiler :
Zapowiedzią shokugeki o mezalunę, po tym jak Souma pokonał Subaru i chciał oddać wszystkim ich przyrządy kuchenne
zyskał u mnie +1000000 do repsektu!
Ogólnie chyba nie ma nikogo, kogo bym nie lubił, nie licząc Megumi xD.
Co do mangi... no cóż... muszę przyznać, że mnie ostatnie chapy też zaczęły przerażać, no ale zobaczymy, co z tego wyniknie.
19.09.2015 01:03
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,045
Shokugeki zaczęłam czytać zanim jeszcze zapowiedzieli anime Big Grin I pamiętaj jak baaaardzo się jarałam tą mangą. Anime też fajne choć niektóre absurdalne reakcje bardziej mnie w tej wersji rażą w oczy. Czytając mangę byłam pod wrażeniem niesamowitej wyobraźni twórców xD a jak dowiedziałam się, że rysownik wcześniej tworzył hentajce, to już mnie nic nie dziwiło. Ale i tak kreska jest prześliczna.
Spoiler :
To dopiero bisz! xD
[Obrazek: QjpOdHF.png]
Moim zdecydowanym faworytem w mandze od pierwszego kadru był Isshiki Big Grin Wreszcie jakiś fanserwis dla kobiet!
Spoiler :
[Obrazek: tumblr_n1rqqkjmvo1qfhv5bo1_500.png]
Ja z kolei czytam po polsku i jakoś nie narzekam. Nie mam siły walczyć z angielskimi nazwami związanymi z kulinariami ;3

I jeszcze info:
Ostatni odcinek Shokugeki no Souma, zamiast wczoraj, swoją premierę będzie miał dopiero 25 września! Anime zakończy się na 60 rozdziale mangi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.09.2015 18:40 przez Hime.)
19.09.2015 18:40
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Liczba postów: 990
A ja jak głupi na ten ostatni odcinek czekałem xD. Liczyłem, że go sobie obejrzę i zabiorę się za przeglądanie tego, co ma na przyszyły sezon wyjść, a tu jeszcze cały tydzień trzeba czekać -_-
21.09.2015 18:46
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 466
RE: Shokugeki no Soma - wątek ogólny
(19.09.2015 18:40 )Hime napisał(a):  Ja z kolei czytam po polsku i jakoś nie narzekam. Nie mam siły walczyć z angielskimi nazwami związanymi z kulinariami ;3
A gdzie czytasz? Bo ja nie umiem znaleźć ;_;

[Obrazek: Ggca6ws.jpg]
22.09.2015 07:17
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Na centrum mangi bądź stronie grupy.
Po polsku jest 63, po angielsku na batoto chociażby znajdziesz do 135.

22.09.2015 07:52
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,045
Zaszalałam i ostatni odcinek obejrzałam bez napisów Big Grin piękny odcinek, niesamowicie mi się podobał i wszystko tak ładnie zgrabnie zakończyli Smile teraz mogę znów wrócić do mangi.
25.09.2015 18:12
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama