Aktualny czas: 08.12.2019, 13:07 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Skala Scoville'a(SHU) VS jedzenie
Autor Wiadomość
Caellion Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 374
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Skala Scoville'a(SHU) VS jedzenie
A jakoś ludzie zarabiają na tym że jedzą takie ostre... Komi za kasę, porządną kasę nie skusiłbyś się na zjedzenie takiej pizzy?

[Obrazek: alj9mx.jpg]

“Do what I do. Hold tight and pretend it’s a plan!”
“This is who I am, right here, right now, all right? All that counts is here and now, and this is me!”
“We’re all stories, in the end. Just make it a good one, eh?”
"Nikt nie powiedział, że dobre decyzje nie będą cię ranić..."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2017 16:31 przez Caellion. Powód: Poprawiona ortografia)
21.05.2017 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,835
Poziom ostrzeżeń: 10%
Kotu napisał(a):Orzi niestety, nie potrafię zjeść suchej potrawy, zawsze muszę mieć jakiś pikantny sos ;P minimum ostry ketchup ;P

Ale przecież sos, który "zwilży" potrawę nie musi być ostry. Jest sporo łagodnych sosów które mogą być użyte zamiast nich. Jogurtowy, pomarańczowy, czosnkowy, mój ulubiony fistaszkowy i jeszcze grom innych nie zawierają ani grama kapsaicyny, a z powodzeniem mogą być dodane np. do wrapa.
21.05.2017 16:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,155
Wrap jest przepyszny z sosem tysiąca wysp \o/ A nawet tortillę ostatnio jak bierę u Egipcjanina to mimo iż lubię ich ostry sos, to biorę mieszany, ostry i majonezowy - też jest spoko efekt, a w sumie mniej pikantny niż jak z samym ostrym.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2017 16:53 przez Szczery.)
21.05.2017 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,035
Szczery napisał(a):Z tym "pożytkiem dla zdrowia" w poście Imi też bym się nie rozpędzał, bo ponoć w jakiś sposób spożywanie pikantnych potraw może być nawet zdrowe...

Pikantnych tak, bardzo pikantnych w takich ilościach już nie. Odniosłam się do konkretnego challenge jedzeniowego, a nie do jedzenia pikantnych potraw. Sprostuję, bo jeszcze się ktoś doczepi, że chodzi o to by przyzwyczajać organizm do ostrego jedzenia, jeść dla siebie. A nie nagle wpychać coś mega ostrego, dla sławy/kasy, co z pewnością zdrowe nie jest. Mam nadzieję, że wszystko jasne.

Co do samego pomysłu, fakt Kotu nie Twoja wina, że ludzie są tacy dziwni, bo nie chcę nikogo obrażać, bo na pewno bym tu niejedną osobę obraziła, że oglądają, śledzą na instach takie głupoty. Nie rozumiem tylko tego:
Kotu napisał(a):dobrze, że nie myślę o zjadaniu tony bananów i popijaniu tego colą Tongue bo to już jest szczyt głupoty ;P

Przypomina mi to post analfabetki ( a nie jak ona twierdzi dyslektyczki), która napisała jedno słowo z trzema błędami i to typu: "jak byg" a śmieje się z ludzi, którzy piszą "kfiatek". Sorry to jest to samo, deal with it.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2017 17:53 przez Imithe.)
21.05.2017 17:19
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 449
Poziom ostrzeżeń: 5%
Miałem namyśli to jako "click bait", bo jednak po przemyśleniu stwierdzam, że użyte słowo challenge w tym przypadku, to było złe, gdyż tak naprawdę we wszystkich tych filmach, czy to z Warszawy bądź z Krakowa, gdzie dosyć znane kanały na youtube, tylko oceniały to co jadły, w tym przypadku ostre burrito czy hamburgera, gdyż zostały być może zaproszone, bądź same się wprosiły do knajpy i za "taką" reklamę, mogą mieć profity. Ja też dopiero będę szedł i rozmawiał z osobą decydującą, czy dzięki temu, że wrzuce na instagrama, a uwierz że jest to jak się postarasz, miejsce dobrego zarobku z reklamy i jeśli do tej pory na terenie Szczecina nie było czegoś w tym stylu, to może bardziej chętnie na to pójdą, zwłaszcza że takie danie mają w menu, a ludzie(tak jak ja)szukają wrażeń i limitów smaku ostrości.

A nawiązałem do bananów i coli, że o ile ja robie coś dla promocji czegoś, to Ci co robili ten "challenge", to tylko dla swojego np. kanału, no i nie można porównać zjedzenie czegoś jadalnego w rozsądnych ilościach(bo to będzie tylko kropelka), do zjedzenia 3-4kg bananów po czym popicie coli, byle tylko zwrócić.

Wrap czyli tortilla bez ostrego sosu? Muczos Meksikanos przewraca się w grobie Tongue Nie no jadam czasem łagodne sosy, ale jednak dominują u mnie ostre Tongue A no do rollo itd. to zawsze czosnek musi być i nutka ostrego Smile

A co do sosów, to tylko to mam w lodówce ;P
[Obrazek: 6706dSal.jpg]

[Obrazek: 205ee7p.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2017 17:29 przez Kotu.)
21.05.2017 17:29
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,976
Szczery napisał(a):No i Komi, nie brakuje też osób które mlaszczą albo gadają z pełną buzią, a to podobny schemat zachowań

Podobny i raczej go nie toleruję, także jeśli tak na to patrzeć, to spoko.

Fuszioms napisał(a):Ale z drugiej strony szanuję to, że ktoś może nie lubić ostrości i uważam, że spoko jeśli wyrażasz swoją opinię tak, a nie inaczej Komi, nie muszę uznawać tego za mądre słowa i mogę bezczelnie stwierdzić, że to głupoty, ale w końcu mamy swoje poglądy.

Pewnie, że możesz, z Twojej perspektywy to nawet może powinieneśxd

Poza tym mówimy o powiedzmy "smaku" więc to już będzie faktycznie kwestia gustu, ale mimo wszystko samo zjawisko jest ciekawe, że dodaje się je w ciepłych krajach, by zabijać bakterie itd, a tutaj nagle w kraju, gdzie nie ma takiej potrzeby, znaleziono upodobanie, a nawet stało się to pewnego rodzaju rozrywką.

Poza tym pikantne żarcie ma też swoje negatywne skutki.

Cytat:Należy jednak zauważyć, że nadmiar pikantnych przypraw w diecie może mieć również niekorzystny wpływ na zdrowie. Ostre potrawy drażnią chemicznie błonę śluzowa całego przewodu pokarmowego zaczynając swoje działanie już w jamie ustnej. Ich duże spożycie jest wymieniane jako czynnik ryzyka wystąpienia nowotworów:

jamy ustnej,
przełyku,
żołądka.

Właściwości pobudzające wydzielanie soku żołądkowego ogranicza również stosowanie takich przypraw u osób cierpiących na stany zapalne błony śluzowej przewodu pokarmowego, chorobę wrzodowa czy refluks żołądkowo przełykowy.

Także stosowanie ich u osób z problemami skórnymi takimi jak trądzik może powodować nasilenie się objawów w postaci większej produkcji sebum i częstszego pojawiania się wyprysków. Pikantne przyprawy mają na ogól korzystny wpływ na nasze zdrowie.

I tutaj nie raz słyszałem, że jedząc ostre można nabawić się trądziku, jak i osoby, które to miały i lekarz im zalecił unikanie ostrego, którym trądzik wtedy zaczął się cofać.

Wątpię jednak, by Ci, co jedzą bardzo ostro, jedli z myślą jakie to zdrowe, no chyba, że ktoś tak właśnie myśli "pomęczę się, ale odtruję organizm".

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2017 17:59 przez Komimasa.)
21.05.2017 17:58
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,139
Kotu napisał(a):Gosen, to jeszcze nie jest kapsaicyna, tylko mieszanka jakichś papryczek, których normalnie nie kupisz, z tego co słyszałem

Kapsaicyna to jest ta substancja w papryczce, która sprawia, że jest ostra. Skala Scovilla właśnie określa zawartość kapsaicyny w jedzeniu, twoja odpowiedź na post Gosena nie ma sensu d:

Żeby nie było, czasem coś ostrzejszego też lubię zjeść, ale tak jak mówi Eikichi, do granicy przyjemności z jedzenia. Na przykład uwielbiam chrzan, nawet taki po którym łzy lecą z oczu, ale ta ostrość nie niszczy odczuwania smaku potrawy. No i sam w sobie jest dla mnie smaczny. Zapewne chrzan zawiera jakąś inną substancję odpowiedzialną za ostry smak.

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2017 18:07 przez Chlor.)
21.05.2017 18:06
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,434
Jeszcze kilka lat temu byłem wielkim miłośnikiem ostrego jedzenia, ale obecnie coś się mi percepcja smakowa pozmieniała i to, co kiedyś łykałem jak pelikan obecnie czasem sprawia mi kłopoty. Nadal bardzo lubię ostre, ale na mniejszą skalę. Jednak gdy bierze mnie przeziębienie to zawsze bardzo ostry sos dobrze mi na nie robi, więc na takie sytuacje biorę sobie kebsona z sosem al khaida i wypala bakcyle jak marzenie.

Co do masochizmu, trochę to przesadzone. Jeśli ktoś jest przywyknięty do takiego smaku to go to nie boli, ot lekkie pieczenie, niewielki skutek uboczny. A walory smakowe to swoje mimo wszystko niesie i to dla nich się jada takie jedzenie.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
21.05.2017 18:07
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 449
Z każdej papryczki? Bo google mówi, że z czerwonej lub chilli, no chyba że tam jest niedopowiedziane.

Po drugie kapsaicyna, to nie jest czasem ekstrakt? Tak jak tu na filmie jest opisane w tej minucie/sekundzie, że czysta kapsaicyna ma 16M, a ta używana to wyciąg...?

https://youtu.be/w2ccphDV-9M?t=1m25s

Ogólnie nagmatwane jest, ja się sam dowiem w tej pizzeri, czy to kapsaicyna czy jak Tongue Bo aż taki chemik to ze mnie nie jest Tongue

"Do celów przemysłowych kapsaicynę ekstrahuje się z papryki rocznej (Capsicuum annuum), tzw. czerwonej lub z papryki chili."

Edit/ niewiele się pomyliłem, gdyż możliwe że robi się kapsaicyne z papryk, lecz w tym przypadku mojej pizzy, to za niska chyba skala, by móc nazwać to kapsaicyną Tongue

[Obrazek: No2DT8Kh.png]
Tak w ogóle, to od tego powinienem zacząć Tongue

[Obrazek: 205ee7p.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2017 18:27 przez Kotu. Powód: Poprawiona ortografia)
21.05.2017 18:17
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,908
Też lubię ostro sobie podjeść. Niestety nie mam zbyt często okazji do takiego jedzenia, więc i moja tolerancja ostrości jest mniejsza.
Przy okazji zna ktoś może przepis na jakiś ostry sos? Chętnie bym sobie taki zrobił i nawet do kanapeczek dodawał!
Oczywiście, teoretycznie to nic trudnego: zmiksować kilka warzyw, dodać papryczki, jakieś przyprawy, oliwę i już masz sos. Jednak czy ktoś ma coś sprawdzonego i smacznego?

I swoją drogą:
Trudno teraz o dobry chrzan w sklepach - dodają do niego rzepy, BYDLAKI!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
21.05.2017 18:18
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama