Aktualny czas: 19.11.2019, 09:33 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Skala Scoville'a(SHU) VS jedzenie
Autor Wiadomość
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 449
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Skala Scoville'a(SHU) VS jedzenie
Spodziewałem się takiej odpowiedzi, większość ostrych rzeczy jest w taki sposób robiona, także wiem że to sama chemia jest i wg. opisu jest to produkt kolekcjonerski i nie do spożycia, zresztą tak robią w Wawie w Spoco Loco, do ich burrito, co ma te 5M SHU.

Jeśli sanepid pozwolił im mieć to w menu, to chyba nie jest to trucizna, kropla mnie nie zabije, a jeśli dzisiejszy nasz obiad miał z 500 tysięcy SHU i nie zrobił na nas wrażenia, to wiesz Tongue Świat do odważnych/głupich należy Big Grin

[Obrazek: 205ee7p.png]
23.05.2017 18:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,152
Poziom ostrzeżeń: 0%
(23.05.2017 18:52 )Kotu napisał(a):  Spodziewałem się takiej odpowiedzi, większość ostrych rzeczy jest w taki sposób robiona, także wiem że to sama chemia jest i wg. opisu jest to produkt kolekcjonerski i nie do spożycia

Co to jest, kuźwa, jedzenie czy dopalacze?!

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

23.05.2017 19:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Szczery, to jest tak samo(tak myślę przynajmniej)robione jak inne sosy typu tabasco, chilli itp. po prostu z mocniejszych papryczek wyciąg. Ketchupy to też w większości chemia, a się je konsumuje Tongue

23.05.2017 19:54
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,152
Poziom ostrzeżeń: 0%
Odnoszę się do tych "celów kolekcjonerskich", tym samym się zasłaniały dopalacze, żeby wykorzystać luki prawne i móc sprzedawać swój niebezpieczny dla zdrowia towar na legalu Tongue Trochę dziwne to jest, serio, te sosy z tak wysoką zawartością kapsaicyny. Potem się faktycznie kończy jak chłopak Chisu.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

23.05.2017 20:01
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Są naturalne papryki z 2M SHU, więc jakby z takiej zrobić ekstrakt hmm

"papryka Trinidad Moruga Scorpion. Ten gatunek papryki osiągnął poziom ponad 2 000 000 SHU, a co może zaskoczyć, jest połączeniem smaku ostrego ze słodkim."

Do tego jest poniekąd słodka, ciekawe jakby tak to zmieszać jeszcze z sosem słodko-kwaśnym.

Odwróce kota ogonem i np. powiem coś w realiach żywieniowych opowieść, pewnie nieraz jedliście galaretkę mięsną z groszkiem, marchewką itp. i dla smaku się daje kapke octu, a mój dziadek lał tyle octu do tego, że to była jedna wielka zupa po rozdziabaniu i do dziś nie wiem jak on to mógł jeść...Big Grin

Cae, to co na jakimś zjeździe robimy coś ostrego, ale naturalnego żeby nie było ?Big Grin

23.05.2017 20:11
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama