Aktualny czas: 23.10.2017, 06:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skracanie zycia
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
Poziom ostrzeżeń: 0%
Skracanie zycia
Juz od jakiegos czasu chodzilo mi to po glowie, a po obejrzeniu epka 530-ego tak mi to wybitnie siadlo na czaszce, ze az musze sie tym podzielic Tongue Jak w tytule - beda spoilery (poczawszy od Water 7, az po najswiezsze odcinki).

Otoz od jakiegos czasu serwowane sa nam wzmianki o tym, ze Luffy uskutecznia rozne praktyki skracajace jego zycie - pierwsza wzmianka padla z ust Lucciego odnosnie Gear 2 - ze niby przy kazdym jego uzyciu Luffy skraca swoj zywot. Przyznam, ze olalam to stwierdziwszy, ze to tylko teoria Lucciego, ktora wcale nie musi byc sluszna. Ale pozniej byla akcja z hormonami Ivy, gdzie juz nawet podany zostal dokladny czas jaki Luffy stracil. Przemknela mi przez mysl pewna idea: a jesli to skracanie zycia, to nie przypadkowa zagrywka? A jesli takich akcji bedzie wiecej i koniec koncow doprowadzi to do sytuacji, gdzie Luffy w wieku dajmy na to lat 30 kopnie w kalendarz? Teoria troche szalona, bo wysnuta na podstawie dwoch niekoniecznie zamierzonych przeslanek. Stwierdzilam, ze poczekam na jakies inne "skracacze zycia" i jak sie pojawia, to bedzie znak, ze jednak nie takie bezpodstawne te moje teorie. No i przyszedl czas na odcinek 530 - Hody wcina skracajace zycie dopalacze... Nie czytam mangi, wiec nie wiem jak to sie tam dalej potoczy, ale cos mi mowi, ze Luffy tez to bedzie zarl Tongue

Co o tym sadzicie? Ja osobicie troche sie obawiam, ze Oda przygotowuje nas do poczatku konca, bo One Piece bez Luffiego to se ne da (ze tak sobie zawiesniacze) Tongue

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2012 13:23 przez ryba.)
10.01.2012 08:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,633
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Skracanie zycia [spoiler]
Roger też nie zszedł z tego świata jakoś wybitnie stary - myślę, że Luffy zrealizuje to co ma zrealizować, i pójdzie na zasłużony odpoczynek. Wcześniej tylko spłodzi potomka >:3

[Obrazek: Z6ihek4.png]
10.01.2012 11:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
RE: Skracanie zycia
Luffy potomka? Big Grin Chyba mimowolnie jako ofiara gwaltu :DDDD

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
10.01.2012 14:21
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
Mi się wydaje, że ta teoria ma ręce i nogi. Możliwe, że tak skrócił swój żywot, że szybko kopnie w kalendarz. Ciekawe to jest w sumie z punktu widzenia nas samych. Ludzie chcą żyć jak najdłużej, a okazuje się, że krótka, ale gruba świeca jest o wiele lepszym pomysłem. Nie zaszedłby tak daleko gdyby tak nie ryzykował, nie odbierał sobie czasu życia. Będzie zapamiętany jako "żył krótko, a dokonał tak wiele" i nikt mu nie będzie miał za złe, że szybko odejdzie z tego świata. Z drugiej strony trudno powiedzieć jak jego gumowe ciało tak naprawdę odbiera te wszystkie "zabiegi".

Moim zdaniem Luffy jest zbyt dumnym wojownikiem, a prochy są dla tchórzy.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.01.2012 01:55
NarutoWojti Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 67
Nom właśnie też mnie to męczy... wczoraj oglądnąłem sobie ponownie Impel Down . I już chciałem zakładać posta aby o tym pogadać ale znalazłem już tutaj xD Martwi mnie to że Luffy umrze po odnalezieniu skarbu albo kilka lat potem. Trochę mnie przeraża ten fakt ;/ Tak skrócić sobie życie i to jeszcze prawie wszystko na marne poszło. Oda wymyślił też specjalnie że każde użycie G2 skraca życie bo zapewne od początku planuje uśmiercić pod koniec Luffiego. Wtedy nie bd miał po co żyć xD jak się źle skończy to anime to wielu fanów popełni samobójstwo ^^ Według Ody zapewne bd to piękne zakończenie jak Luffy spełnił marzenie, dokończył podróż . Ale mnie to strasznie dobija :| Ja nie chce !!!
Najlepiej by było jakby potem założył rodzinę z Hancock albo coś x) I tak by się skończyło. Ale jest to bardzo mało prawdopodobne :<

[Obrazek: NarutoWojti.jpg]
12.03.2012 18:00
Bonesman Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17
@NarutoWojti - nigdzie nie było powiedziane (głowy nie dam uciąć, ale już szukam), że G2 skraca życie... Tym bardziej teraz po dwóch latach kiedy to G2 jest dla niego zupełnym standardem Dodgy Była jedynie jakaś krótka kwestia, że to wiele nawet jak na gumowca, ale w konsekwencji jedyne co, to to, że G2 męczyło Luffy'ego i mógł go krótko uzywac, to wszystko.

A co do Luffy'ego to mam nadzieję, że Nami będzie jego Wink. Luffy uratował Nami od 'psychopaty' Arlonga, poza tym najważniejsze to - kto jest najbogatszy jak nie Król Piratów Big Grin Pasują do siebie i tyle. Toriyama w DB sobie poradził to i Oda może
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.03.2012 19:02 przez Bonesman.)
12.03.2012 18:58
NarutoWojti Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 67
(12.03.2012 18:58 )Bonesman napisał(a):  nigdzie nie było powiedziane (głowy nie dam uciąć, ale już szukam), że G2 skraca życie...

Lucci jak walczył z Luffym to wywnioskował że przez to pompowanie krwi jego życie się skraca Big Grin A w sumie nawet jakby to może teraz dzieki nasyceniu ataków Haki, przestanie być dla niego szkodliwe xD
------------------------------------------------------------------------
(12.03.2012 18:58 )Bonesman napisał(a):  A co do Luffy'ego to mam nadzieję, że Nami będzie jego Smile. Luffy uratował Nami od 'psychopaty' Arlonga, poza tym najważniejsze to - kto jest najbogatszy jak nie Król Piratów Big Grin Pasują do siebie i tyle.

Nom. Też lubię Nami choper7 ale jakoś nie wiem czy coś miedzy nimi bd. Już chyba bardziej Robin choper7 do Luffiego by poszła xD Mi się podoba Boa choper7 dlatego raczej na nią głosuje ^^ Te jej wizje jak bd małżeństwem mnie rozwalają xDDD

No zobaczymy :] Może zostanie prawiczkiem do końca życia Confused (Nie no żarcik. choper8 )

[Obrazek: NarutoWojti.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.03.2012 20:15 przez NarutoWojti.)
12.03.2012 20:14
Hipek Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 108
(12.03.2012 18:58 )Bonesman napisał(a):  @NarutoWojti - nigdzie nie było powiedziane (głowy nie dam uciąć, ale już szukam), że G2 skraca życie... Tym bardziej teraz po dwóch latach kiedy to G2 jest dla niego zupełnym standardem Dodgy Była jedynie jakaś krótka kwestia, że to wiele nawet jak na gumowca, ale w konsekwencji jedyne co, to to, że G2 męczyło Luffy'ego i mógł go krótko uzywac, to wszystko.
Było powiedziane na początku walki, przy pierwszym użyciu G2, gdy przeciwnik opisywał jak Luffy to robi. Powiedział, że jest to zbyt wiele nawet jak na gumiaka i na pewno skróci to jego życie. Nie powiedział jednak, że skróci przy każdym użyciu. ^^"

(12.03.2012 18:58 )Bonesman napisał(a):  A co do Luffy'ego to mam nadzieję, że Nami będzie jego Wink. Luffy uratował Nami od 'psychopaty' Arlonga, poza tym najważniejsze to - kto jest najbogatszy jak nie Król Piratów Big Grin Pasują do siebie i tyle. Toriyama w DB sobie poradził to i Oda może
Goku ożenił się nie wiedząc co to ślub. Oświadczył się nieświadomie. Dzieci nie wiadomo jak spłodził, pewnie ona się starała.

[Obrazek: Miku_430150.png]
12.03.2012 20:17
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
Hehe dokładnie HeishiBig Grin

Co może do tematu. Przypominacie sobie, że ktoś jeszcze sobie tak skracał życie jak właśnie robi to Luffy? Nie, nie mam na myśli Rayleighta co nie rozstaje się ze swoją piersiówką i Sanjiego jarającego szlugi, to rzeczywistość w krzywym zwierciadle w końcuTongue

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

13.03.2012 00:15
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,734
Poziom ostrzeżeń: 20%
Czyżbyś miał na myśli
Spoiler :
Hodiego?

[Obrazek: c2DKloo.png]
13.03.2012 09:58

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama