Aktualny czas: 23.11.2017, 01:57 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Słoik pełen dobrych chwil
Autor Wiadomość
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%
Słoik pełen dobrych chwil
Tutaj chyba powinno być dobrze.
Widziałam ten pomysł już parę lat temu, ale dopiero dzisiaj ktoś mi przypomniał w porę. Mamy początek roku.

Projekt wygląda następująco:
  • bierzesz słoik (optymiści niech wezmą duży)
  • za każdym razem, kiedy przytrafi ci się coś miłego, zapisujesz to na kartce
  • kartkę składasz i wrzucasz do słoika
  • na sylwestra opróżniasz słoik i czytasz o wszystkich dobrych rzeczach, jakie Ci się przytrafiły

Znalazłam też wariację tego:
  • zapisujesz wydarzenie pokrótce na pasku papieru (nieważne, jakich skrótów użyjesz albo jak małymi literami będziesz pisać, przecież to dla Ciebie!)
  • składasz je w gwiazdkę
  • ponieważ gwiazdki są małe, więcej się zmieści w słoiku - zapisuj też komplementy, jakie ktoś Ci powiedział!
  • w ten sposób wypełniasz słoik

albo, dla tych, co cenią sobie karmę i przestrzegają złotą zasadę - weź dwa słoiki i do jednego wrzucaj to, co przytrafiło się Tobie, a do drugiego to, co robisz dla innych

Projekt ma trzy zadania:
  • uświadomić Ci jak wiele dobrych rzeczy się przytrafia Tobie i dzieje wokół Ciebie (co pomaga przy dołkach humoru - widok powoli wypełniającego się słoika działa bardzo pozytywnie)
  • skłonić Cię do zwracania uwagi na takie rzeczy
  • przy odrobinie szczęścia - zmusić Cię w połowie roku do zmiany słoika na większy choper6

Uważam projekt za przyjemny i pozytywny, a to jest coś, co mi się na pewno przyda, więc go zaczynam. Pomyślałam, że się podzielę ;]

[Obrazek: 66HHUfX.png]
01.01.2015 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Satori Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 28
RE: Słoik pełen dobrych chwil
Fajny pomysł, chyba muszę poszukać słoika... Smile

[Obrazek: dragonball.jpg]
01.01.2015 20:25
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Gociaczku droga^ Chciałam Ci bardzo podziękować za ten projekt. Z pewnością z niego skorzystam^

Z początku pomyślałam sobie że to głupie, że tylko gorzej można się poczuć, bo karteczki nie będą pojawiać się często. Ponadto taki komplement, czy mała drobna dobra rzecz, nie będzie równe z czymś co popsuje cały dzień, albo co jeszcze gorszego. Albo co jak komplement jest z czystej uprzejmości...
Ale no kurczę, chodzi o pozytywne myślenie^ Jest Nowy Wspaniały Rok 2015, tamten się skończył i można spróbować takich drobnostek. Dlatego jestem w dobrej myśli i mam nadzieję za rok wkleić tu zdjęcia mojego słoiczka^ Może nawet takie beztalencie jak ja złoży tę gwiazdkę^ Karma to też ciekawa alternatywa^

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
02.01.2015 02:03
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Słodka Imi, jak to powiedział Doktor: "Widzę to tak, że każde życie jest stertą dobrych rzeczy i złych rzeczy. Dobre rzeczy nie zawsze łagodzą złe rzeczy, ale tak samo złe rzeczy nie niszczą dobrych rzeczy i nie czynią ich nieważnymi."
Tak jak mówiłam, projekt między innymi skłania do zauważania dobrych rzeczy i odnotowania sobie w myśli, że masz co wrzucić do słoiczka. W ten sam sposób działa portal piekielni.pl - ludzie, którzy zaczynają na nim pisać nagle zauważają coraz więcej mniej lub bardziej piekielnych rzeczy wokół siebie, którym mogą się podzielić.
Chcę skłonić ludzi do czegoś podobnego, ale o bardziej pozytywnym zabarwieniu ;] Mamy dość niemiłych rzeczy. Świat jest piękny, miły i dobry. Znajdźmy to w nim.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
02.01.2015 03:37
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,146
Pomysł dobry i sympatyczny, szczególnie dla osób depresyjnych i wiecznie przygnębionych.
Choć na początku jak przeczytałam ten tytuł to pomyślałam, że coś się ktoś czepia tzw przez niektorych "słoików" xD I będzie niefajny, kontrowersyjny temat d:

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2015 15:52 przez Nami.)
02.01.2015 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 582
Wezmę w tym udział. Choć jestem realistą i wiem, że nie będzie mi się chciało robić tego przez rok więc przez miesiąc będę to robił. Efekt ten sam tylko 12 razy słabszy.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
02.01.2015 21:35
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,929
Poziom ostrzeżeń: 15%
Super! Wezmę optymistycznie duży słoik :3 oby nie okazało sie, że będzie tak duży, że to co mi się przytrafi bedzie ledwie przykrywało denko xD

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
02.01.2015 22:45
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Gociaczek napisał(a):ale tak samo złe rzeczy nie niszczą dobrych rzeczy i nie czynią ich nieważnymi.

No nie wiem, ale nie od tego jest ten temat^

Muszę zapytać o taką małą rzecz jeżeli to nie problem. Chodzi o to, żeby na tych karteczkach wypisywać to co nas spotkało, czy można wypisywać każdą błahostkę, jeżeli na przykład cieszy mnie coś co ja zrobię sama dla siebie?

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
03.01.2015 08:14
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,146
Moim zdaniem taki słój jest dla Ciebie, wiec mozesz tam pisac co chcesz.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
03.01.2015 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Laghnarr
Unregistered

Ciekawy pomysł.
Ale co jeżeli większość moich miłych wspomnień opierałaby się na fałszywym przekonaniu, o którym uświadomił sobie w ostatnim etapie tego cyklu? Według mnie, w moim mniemaniu cały słoik z dobrymi wspomnieniami zamieniłby się wtedy na słoik z negatywnymi - w moim mniemaniu - wspomnieniami, ponieważ przypominałyby mi o mojej porażce (żeby nie mówić: głupocie, ślepocie) co sprawiałoby mi zażenowanie (żeby nie mówić: przykrość).
03.01.2015 14:50
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama