Aktualny czas: 12.12.2017, 10:25 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słomkowi dawniej a dziś. (bez spoilerów)
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,459
Poziom ostrzeżeń: 5%
Słomkowi dawniej a dziś. (bez spoilerów)
Kurna, no nie mogłem przejść obok tego obojętnie po prostu. Wcześniej Usopp był po prostu zajebisty. Był inny i takiego go bardzo lubiłem. Często wciskał kit, że ma za sobą te 8 tysięcy podwładnych, kłamał a teraz Oda zrobił z niego tchórza (chodzi mi o sam FI już Punk Hazard nie poruszam).
Gdy teraz czytałem 9-10 rozdział tomu 20 Op byłem po prostu w szoku. Usopp chciał już uciekać z pola walki, ratować życie, wiedział, że nie ma szans pokonać Mr 4 i Merry Christmas. Nie czarował się. Ale gdy krecica pojechała po Luffy'm było nie było jego kapitanie, to już mu się bardzo nie spodobało i wypowiedział wtedy piękne słowa. I pies że dostał 4 tonowym kijem po ryju, ale scena była przepiękna, heroizm aż wypływał (nienawidzę słowa epicki). I to był Usopp, to było coś! Jackie, która fanka Usoppa przecież jest i teraz także odświeżała sobie te rozdziały z pewnością mi przyzna rację.
Teraz nawet jak Usopp stał się silniejszy, to wedlug mnie stracił wiele ze swojego dawnego bardzo urokliwego charakteru. To, co nam teraz Oda oferuje to nie jest dla mnie stary Usopp z Grand Line. Zmiany zmianami, ale żeby aż tak na niekorzyść?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2013 00:54 przez Komimasa.)
28.02.2013 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
tytanka1 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 29
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Usopp dawniej a dziś. (bez spoilerów)
Ja tam w ogóle jestem cały czas nieprzekonana do tego przeskoku czasowego. Usoppa zawsze darzyłam sympatią i dalej go bardzo lubię, ale - co prawda, to prawda - wcześniej był jakiś ... bo ja wiem? Bardziej charyzmatyczny. W sumie każda postać w OP jest specyficzna, Usopp, naturalnie też. Pamiętam, że początkowo bardzo nie mogłam się do niego przekonać, raził mnie strasznie jego dziwny wygląd ( jak się później okazało jest wcale nie na czele najdziwaczniejszych postaci) i głupia gadka. Potem - o dziwo - zauważyłam, że jego gadkę lubię, że Usopp jest śmieszny.
Nie wiem jak jest dalej w mandze, gdyż jej nie czytam, ale mam wrażenie, że postacie - nie tylko Usopp - zostały jakoś tak trochę spłycone ( hmm, jeśli łapiecie o co mi chodzi).

[Obrazek: wloczykij_patrzy_na_morze.gif]

– Ale ja nie chcę przebywać wśród obłąkanych – zauważyła Alicja.
- Och, temu nie zaradzisz – powiedział Kot. – Wszyscy tu jesteśmy obłąkani.”
(„Przygody Alicji w Krainie Czarów” L.Carrol)
28.02.2013 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,669
Poziom ostrzeżeń: 10%
Dobrze to ujęłaś - spłycone. Poza wspomnianym tutaj Usoppem wiele innych postaci z załogi straciło na charakterze. Na przykład:

Nami - kiedyś cwana lisica, potrafiąca każdego wkręcić w swoje korzystne tylko dla niej interesy (choćby pożyczki dla Zoro), umiejąca odnaleźć się w każdej sytuacji i co chwila popisująca się nieprzeciętną inteligencją i ciętym językiem. Obecnie? "Och mam cycki i jestem taka urocza", no i potrafi rzucać chmurki.

Sanji - Kiedyś szarmancki dżentelmen, mimo niezdrowego zainteresowania kobietami zawsze trzymający klasę, a przy okazji arogancki i sarkastyczny w stosunku do męskiej części populacji. Obecnie jego rola to robienie sercooczu za każdym razem, kiedy pojawi się przed nim cokolwiek płci żeńskiej.

Wymieniłem dwie z moich ulubionych postaci, które podobnie jak Usopp zostały strasznie spłycone. Na pewno ma to związek z tym, że postaci w załodze i okołozałogowych jest coraz więcej, i każdy musi dostać swoje pięć minut, ale skoro ma na tym cierpieć charakter postaci, sprowadzanych do fanserwiśnych, przerysowanych gagów... Niezbyt mi się to podoba. Inna sprawa - wydaje mi się, że po prostu ostatnimi czasy zmniejszyła się liczba sytuacji w których niewiele się dzieje i możemy podziwiać interakcje załogi, tzw. character-development, a mamy cały czas akcję, akcję i jeszcze raz akcję. To może mieć ze sobą związek.

[Obrazek: giphy.gif]
28.02.2013 22:12
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,877
To ja sie wychyle i napisze, ze zmiana w Usoppie nawet mi sie podoba Tongue Uwielbialam sceny gdzie mimo swojego tchorzostwa stawal na wysokosci zadania (jak wspomniana akcja z Alabastry, albo caly Usopp z Water 7), ale do szalu doprowadzalo mnie jego sciemnianie xD Jego skille po TSie sa mega naciagane, ale co w OP nie jest... Lubie silnego Usoppa, w koncu zbliza sie do spelnienia swojego marzenia, a czy nie o to chodzi?

Zgadzam sie natomiast z Orzim co do cyckow Nami i serduszek Sanjiego - ciut przegiete...

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2013 23:06 przez okiren.)
28.02.2013 22:43
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
No mnie też nie pasuje zmiana charakteru niektórych członków załogi. Brakuje mi też scen typu luffy wyciągnął ręce by wskoczyć na statek czy gdzieś dalej po drodze zahaczając innych. No i Usopp też był lepszy a nawet śmieszniejszy jak teraz.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
28.02.2013 22:44
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,280
Wiecie kiedy nowy Usopp był najbliżej tego co go czyniło unikatowym dawniej? Kiedy wziął fałszywego Sogekinga za prawdziwego.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
28.02.2013 23:14
humb Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 8
To fakt, postaci są spłycone. I to chyba dość znacznie. Wszystko sprowadza się do akcji, a charaktery poszczególnych słomkowych na tym cierpią. Np. teksty Robin sprowadzają się głównie do tworzenia czarnych scenariuszy obecnych sytuacji. Zoro natomiast jedynie kłóci się z Sanjim i cieszy na wzmiankę o alkoholu.
Sprowadzenie ich osobowości do takich charakterystycznych danej postaci gagów nie niesie niczego ciekawego, bo podpada to pod rutynę i stagnację.
W obecnym składzie najbardzie chyba zbliżony do "przedtajmskipowej" wersji samego siebie jest Brook, który jak był głupkowatym jacarzem, tak jest nim w dalszym ciągu, czasami miewając przebłyski powagi.
Poza tym nasz główny bohater moim skromnym zdaniem powinien być raczej teraz kreowany na kogoś kto choć troszkę mózgu zyskał po swoim treningu natomiast w tym momencie anime jest on jeszcze głupszy niż to miało miejsce w ciągu całej historii OP.
Mimo wszystko mam nadzieję że niesamowicie poruszające (ja też strasznie nie lubię słowa 'epicki' Wink ) momenty wraz z rozwojem fabuły wrócą na ekrany i zagoszczą na dobre, a humorystycznymi gagami będą przerywane tak dla kontrastu, żeby jeszcze bardziej się nimi delektować. Smile
Co do samego Usoppa to ciężko mi jednoznacznie ocenić jego zmianę. Bo tak właściwie idzie w pewnym sensie we właściwym sobie kierunku. Zaopatrzył się w porządny arsenał i stara się 'zmężnieć'. Z drugiej strony zbyt wyraziste są te sceny w których pokazany jest Usopp trzęsący portkami ze strachu. Ta postać utknęła w jakimś martwym punkcie, z któregu Oda musi ją jakoś wydobyć Smile
28.02.2013 23:37
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 417
Myślę, że zgodzę się prawie z wszystkimi (Mówię prawię, bo nie chciało mi się czytać wszystkich postów, gomen), że Usopp był dużo bardziej charyzmatyczny przed TS'em niż po. Ni mniej, ja miałem jednak inne oczekiwania. Usopp od zawsze jakoś się trzymał na liście moich ulubionych Słomków, ale nienawidziłem tego, że tak często trzęsie portkami i może to dlatego, jak zrobił coś odważnego, oczy świeciły mi się jak żarówki. No i kiedy zobaczyłem go pierwszy raz po TS'ie w tym barku z ta czapką i wgle z tą bródka itp. moje oczy świeciły się jak tysiąc żarówek. Ale to światło gasło w miarę nowych odcinków, bo Usopp zamiast zmężnieć, nie dość, że stracił urok to jeszcze jest większym tchórzem... I teraz mam tylko nadzieję, że szybko mu zacznie przechodzić, bo jak nie to na pewno nie zostanie tym Wspaniałym Wojownikiem Mórz.

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
01.03.2013 00:06
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,943
Poziom ostrzeżeń: 15%
Nie chcę wypisywac tego samego co wszyscy, więc może trochę okroje swoje emocje. Usopp fakt stracił bo zaraz po TS'ie był męznym facetem, ale z biegiem odcinków tak na prawde zmianie uległ wygląd, a do wojownika mórz chyba mu coraz dalej... W sytuacjach najpierw ledwo daje rade wychylić NOSA spod kamienia, a potem chce pokazac jak to działa jego broń... Kurcze brakuje mi dawnego Usopp'a ale z nutką świeżej mocy.

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
01.03.2013 00:11
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,459
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Słomkowi dawniej a dziś. (bez spoilerów)
Zmieniłem trochę tytuł tematu, bo jak widzę temat ewoluował, co mnie bardzo cieszy.

Crasis, dobrze powiedziane. (albo napisanexd) Ja nigdy wielkim fanem Usoppa nie byłem. Ale słowo daję, scena z Usoppem wtedy na Sabaody po przeskoku, to było coś! Kurde, wyglądał tak mężnie tak super. Patrzyłem w niego jak w obrazek. I kurna wchodzi FI i Usopp... okazuje się być większym tchórzem niż był! Nie powiem, podobał mi się jego nawrót choroby "nie mogę zejść na tę wyspę", to było spoko, stary Usopp, ale to jego panikowanie? Przechodzi pojęcie po prostu.

Właśnie jak tak czytam te stare rozdziały (bo poniekąd muszę) to jest tyle zabawnych scen. Tyle poruszających (choć nie tak jak śmierc haku i Zabuzy w Naruto) tyle różnych gagów, zagrań no i postacie są przesycone charakterem. A teraz to się ogranicza do kilku rzeczy raptem. Mogiła. Z takich zabawnych. Leci piłka wybuchowa od Lasso (walka z BW) w Choppera, ten panika i zaraz się zmniejsza, dzięki czemu unika niebezpieczeństwa. Albo na Drum. Spada Sanji Luffy wyciąga rekę by go złapać i wyciąga... rękawice (lałem z tego) A teraz ten komizm wydaje mi się płytszy, bardziej sztampowy.

Nami właśnie też utraciła całe swoje piękno charakteru. Wcześniej to co i rusz były różne rzeczy podkreślane. Miłym akcentem była akcja w FI jak Nami bez zahamowań ograbiła z ciuchów Pappuga. Ale po TS-ie takie rzeczy można policzyć na palcach jednej ręki...

Za to co do Robin się nie zgodzę. Powiedziałbym, że to raczej Oda poświęcił jej więcej uwagi w końcu i w jakiś sposób w końcu widać jej charakter. Wcześniej tego czarnego humoru w ogóle nie dostrzegałem. Też te jej komentarze jak np skomentowała jak Kraken chodzi, gdzie raczej chodziło by pruł, bo uciekali przed lawąxd Akurat jej zmianę dałbym bardziej na plus, bo imo, była mocno nieobecna w załodze.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

01.03.2013 01:06

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama