Aktualny czas: 17.08.2017, 03:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Odpowiedz 
Słowa przenoszone i nie
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Słowa przenoszone i nie
Ostatnimi czasy zaintrygowała mnie pewna rzecz. Spotkałem się z tym w pewnej mandze. Szczerze mówiąc dużo mang nie czytam (nie lubię). Więc tak. Spotykamy się w wielu, ograniczmy się tutaj do polskich przekładów, mangach z przenoszeniem słów, które po prostu są za duże i nie mieszczą się w dymku. I moje pytanie jest właśnie takie Co o tym uważacie? Czasem, ale to cholernie rzadko, naprawdę ciężko jest tego uniknąć. I mamy takie

rozprzestrze-
nia

Jednak zwykle wystarczy odrobina dobrej woli edytora, lub tłumacza i można tego uniknąć. Moje zdanie jest właśnie takie by unikać tego jak ognia. Wygląda to bardzo błe, i osobiście tego bardzo nie lubię. Jestem ciekaw waszego zdaniaWink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.05.2017 22:11 przez Murgrabia.)
19.12.2011 14:36
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 448
RE: Słowa przenoszone i nie.
Ja też tego nie lubię. Czasem jak czytałem OP (wtedy jeszcze nie znałem OPNakama) to były takie zakała-
sy które powodowały, że mange czytało mi się wolniej i zastanawiałem się o co to chodzi Big Grin Ja ogólnie nie lubię takiego czegoś i mi to przeszkadza Big Grin

[Obrazek: monkey.png]
19.12.2011 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Papejek Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 57
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Słowa przenoszone i nie.
No to jak jak ktoś ma problem ze mu się słowa nie mieszczą to niech obrobi ten dymek powiększy. Lub słownik wyrazów bliskoznacznych do ręki i jedziemy.

Na przykład zamiast rozprzestrzeniać(16 liter) to rozrastać(9 liter) albo szerzyć(7liter). Nie takie trudne wystarczy chcieć.

[Obrazek: 5274829e30f5ec211c6eaca717b763a5.png]
YOHOHOHOHO TechnoRemix

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2011 22:16 przez Papejek.)
19.12.2011 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama