Aktualny czas: 21.10.2017, 08:26 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smiala teoria na temat ponegryph
Autor Wiadomość
Przemek18 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 29
Smiala teoria na temat ponegryph
Witam oglądając One Piece po raz drugi właśnie skończyłem skypie i to coś mi uświadomiło na temat ponegryp a dokładniej na temat wymazanej ery w historii. W odcinku gdzie były pokazywane wspomnienia z Shandry, Calgara powiedział ze kiedyś toczyły się straszliwe wojny i po to chronią ponegryph nie wiedząc co na nim jest. Oglądając późniejszy odcinek jak robin czytała ponegryph i wspominała o Posejdonie a potem tłumaczyła co to rio ponegryph coś mnie tknęło jeśli weźmiemy Posejdona z shandry i ta bron z Alabastry to można wnioskować ze istnieje więcej takich broni i o wiele potężniejszych niż te dwie. Czyli jeśli światowy rzad specjalnie wymazał jeden okres w historii to musiał to zrobić dla ochrony tych broni dla dobra ludzkości ale czemu? Ponieważ można łatwo wywnioskować ze jeśli jest i bron jest i wojna wtedy pusty okres jest okresem wojen gdzie starożytne państwa miały ogromna wiedzę technologiczna i albo prowadziły miedzy sobą wojny i używali broni typu Posejdon to była to walka o władze nad światem albo o spokój państwa. Musiała wybuchnąć wielka wojna światowa gdzie te cywilizacje same siebie zmiotły i zaginęła wiedza o ponegryph oraz zostały ukryte pozostałości tych broni. Ludzie którzy ta wojnę przeżyli postanowili powiedzieć swoim ludziom chrońcie ponegryph ponad wszytko inne inaczej znów wybuchnie taka wojna. Dla bezpieczeństwa założyli rzad światowy by chronić ludzi przed taka wojna.
Taka jest moja teoria na temat ponegryph chciał bym, przeprosić do razu za wszystkie literówki i błędy ortograficzne pisałem tego posta w szkole bez dostępu do polskich znaków czy pl słownika poprawie przy pierwszej okazji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2011 20:11 przez Przemek18.)
19.01.2011 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Wojtini Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 56
RE: Smiala teoria na temat ponegryph
Po pierwsze. mimo, że przeprosiłeś za błędy to jednak "puzniejszy" czy "ohrony" to przesada.

Co się tyczy samej teorii to jaki był jej cel w ogóle? Opowiedziałeś historyjkę, która mogła wydarzyć się dawno temu, ale co chciałeś tym osiągnąć?
Jedyne co miałoby jakikolwiek sens dla nas (czyt. fanów) to fakt, że może istnieć jeszcze parę podobnych broni. Jeśli tak by było faktycznie to znaczyłoby, że w przyszłości odegrają jakąś ważną rolę tzn. wybuchnie jeszcze większa wojna niż ta w Marineford (gdzieś w Nowym Świecie) i te bronie zostaną w niej użyte.

Odnośnie reszty teorii o wymazaniu historii i wielkiej masakrze, która miała kiedyś miejsce to nie sądzę, że miało to duży wpływ na obecne lub późniejsze wydarzenia. Chociaż kto wie, czy Oda nie pokusi się o jakieś głębokie retrospekcje, gdy się okaże, że jakiś mega koks (lepszy od Rogera), który żył w czasach historii "wymazanej" żyje nadal.

[Obrazek: 2wmq4nm.jpg]
19.01.2011 15:20
grzesiek199608 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 42
Podczas sagi z CP9 było to wyjaśnione. Były 2 frakcje. W jednej (osoby z D w imieniu to potomkowie jej członków) ludzie byli przegrywającymi, a wygrywający robili straszne rzeczy. Ta 2 to Światowy Rząd. Ci co przegrali stworzyli Poneglyph aby dać potomkom szanse obalenia rządu.
19.01.2011 18:52
Sefer93 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 35
Niby kto komu to powiedział? Jak możesz to podaj nr rozdziału, w którym o tym mowa.

Możliwe, że rząd jest w posiadaniu tych broni i jak napisał Wojtini, zostaną one użyte podczas następnej wojny. Jedyne co mi w tym nie pasuje to to, że rządowi nie użyli ich podczas starcia z Białobrodym. Zatem teoria leży. Można założyć, że byli po prostu zbyt pewni siebie i dlatego ich nie użyli ale to jest za proste. Chyba, że są w trakcie poszukiwań\budowy tych że broni. W sadze Enies Lobby Rząd chciał zdobyć projekt od Iceburga (nie pamiętam nazwy broni), czyli po coś był im potrzebny. Raczej wątpię by chcieli go zdobyć bo są kolekcjonerami.

[Obrazek: aw_sig_for_hayami_chan_by_mistic_gohan.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.01.2011 20:58 przez Sefer93.)
19.01.2011 20:19
addar Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 146
Jak mowa o odważnych tezach na temat ponegryphów (czy jak im tam) to według mnie ciekawym rozwiązaniem byłoby stwierdzenie na końcu mangi, że "one piece" to właśnie wiedza o zaginionych wiekach( wskazuje na to fakt że Roger mógł odczytywać gryphy). Znając jednak klimat i tendencje mangi one piece okaże się (a raczej okażą się) nakama -słomiani, bo przecież przyjaciele to największy skarb, a podróż miała to uświadomić przyszłemu królowi piratów

:P
19.01.2011 23:07
grzesiek199608 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 42
To co pisałem było pokazane w retrospekcji, gdy ktoś opowiadał o zniszczeniu Ohary. Jakiś gościu mówił to a potem zastrzelił go ojciec Spandama (gościa z mieczem-słoniem).
19.01.2011 23:26
Sefer93 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Dziwne, przejrzałem ten rozdział w mandze i nic takiego nie znalazłem.

20.01.2011 11:54
skulkid Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 141
Poziom ostrzeżeń: 10%
Spoiler :
(19.01.2011 20:19 )Sefer93 napisał(a):  Niby kto komu to powiedział? Jak możesz to podaj nr rozdziału, w którym o tym mowa.

Możliwe, że rząd jest w posiadaniu tych broni i jak napisał Wojtini, zostaną one użyte podczas następnej wojny. Jedyne co mi w tym nie pasuje to to, że rządowi nie użyli ich podczas starcia z Białobrodym. Zatem teoria leży. Można założyć, że byli po prostu zbyt pewni siebie i dlatego ich nie użyli ale to jest za proste. Chyba, że są w trakcie poszukiwań\budowy tych że broni. W sadze Enies Lobby Rząd chciał zdobyć projekt od Iceburga (nie pamiętam nazwy broni), czyli po coś był im potrzebny. Raczej wątpię by chcieli go zdobyć bo są kolekcjonerami.
Nie są w stanie zbudować tych broni, nawet jakby odnaleźli poneglypha bo na ten moment Robin jest jedyną osobą będącą w stanie odczytać ten język.
20.01.2011 16:23
Przemek18 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 29
(19.01.2011 23:07 )addar napisał(a):  Jak mowa o odważnych tezach na temat ponegryphów (czy jak im tam) to według mnie ciekawym rozwiązaniem byłoby stwierdzenie na końcu mangi, że "one piece" to właśnie wiedza o zaginionych wiekach( wskazuje na to fakt że Roger mógł odczytywać gryphy). Znając jednak klimat i tendencje mangi one piece okaże się (a raczej okażą się) nakama -słomiani, bo przecież przyjaciele to największy skarb, a podróż miała to uświadomić przyszłemu królowi piratów

Roger nie umiał czytać ponegryph robił to jeden z jego załogi mówił o tym w barze książę ciemności (czy jak mu tam było). Ale ja jednak myślę ze One Piece może się okazać jedna z tych broni a może nawet najpotężniejszą bronią. Ale nie wydaje się wam prawdopodobna ta wielka wojna? Takie rzeczy się zdarzają przynajmniej gdy ktoś posiada taka bron. Komuś zawsze musi odwalić i taki ktoś ubzdura sobie - "zrobię armie, wielka armie i przejmę władze nad światem". Teraz pomyślcie o starożytnych cywilizacjach jak Alabastra czy Shandra. Obie nacje miały chronić ponegryph tak było od wieków jeszcze przed założeniem światowego zadu. Poza tym historie wymazuje się żeby zatrzeć ślady. Zatrzeć ślady ale po czym? Po najpotężniejszych broniach na przykład i być możne wielkich wojnach. Jeszcze odpowiem na pytanie z drugiego postu czyli: Do czego ten temat zmierza? Zakładając ten temat chciałem się podzielić moja teoria na temat "ciemnej ery" i co będzie zawierał Rio Ponegryph oraz poczytać wasze teorie na ten temat lub poczytać komentarze. Tak ze przyznam racje ze może być prawdopodobne ze te bronie użyte będą ponownie i ponownie może wybuchnąć wielka wojna a może tylko ostateczna potyczka miedzy marines a piratami. Co będzie naprawdę? Jak potoczy się manga? To tylko wie sam Obunaga(niech żyje dluuugo i nie spieszy się z zakończeniem one piece) i wszechwiedzący bóg(ten to ma dobrze może se już oglądnąć wszystkie odcinki i przeczytać wszystkie chaptery jakiegokolwiek anime i mangi co była, jest i będzie).
21.01.2011 00:19
Sefer93 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Skulkid. dobrze powiedziane "na ten moment". Skąd wiesz, że nie poznamy innej postaci potrafiącej czytać starożytne pismo. Możliwe, że jeden z tych pierników, którzy przewodzą światowemu rządowi, np. ten który rozmawiał, przez den-den mushi, z "przywódcą" archeologów na Oharze.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.01.2011 00:31 przez Sefer93.)
21.01.2011 00:29

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama