Aktualny czas: 25.11.2017, 05:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Smite
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
Smite
Rosną nam na forum tematy o grach MOBA jak grzyby po deszczu, więc i ja dorzucę cegiełkę od siebie. Przed państwem SMITE.

Na rynku gier MOBA nie ma zbyt wielkiej konkurencji, ale żeby przebić się wśród tytułów z ustabilizowaną fanbazą trzeba się czymś wyróżniać. Smite postanowiło zerwać z jednym z wyznaczników gatunku, dzięki temu zamiast wywodzącego się z RTS-ów widoku izometrycznego i sterowania myszką mamy do czynienia z grą TPP, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Steruje się przyciskami WSAD klawiatury, umiejętności są przypisane do cyfr jak w WoWie, postaci walczące wręcz mogą autoatakami wyprowadzać kombosy niczym w jakimś God of War i, co najciekawsze, każda umiejętność, włącznie z autoatakami to skillshoty. W związku z tym można chować się za minionami czy kolegami z drużyny przed spasionym strzelcem przeciwnika. Poza tym gra jest o wiele szybsza i bardziej dynamiczna niż inne gry MOBA.

Zmiana perspektywy jest na tyle rewolucyjnym pomysłem, że w innych aspektach gra nie sili się na oryginalność. Mamy przedmioty, z których spora część to wręcz kalki z LoLa, standardową mapę z trzema liniami i dżunglą, gdzie trzeba zniszczyć tytana przeciwnika (choć to nie jedyny tryb, tych jest więcej), klasy postaci typu strzelec, tank, mag, wojownik i zabójca. Trzeba lasthitować miniony, ale nawet jak nam sie nie uda, otrzymujemy bodaj 1/3 złota za umierającego w pobliżu minionka. Ot, każdy kto grał w DoTę czy LoLa powinien się w tych zawiłościach szybko zorientować.

Jeżeli chodzi o tryby to mamy ich całkiem sporo. Standardowe 5v5, gdzie trzeba zniszczyć tytana (taki nexus, tylko że atakuje Cię jak Baron Big Grin ) przeciwnika, odpowiednik ARAMa, gdzie trzeba robić to samo, ale jest tylko jedna linia (Assault). Joust, tryb 3v3 gdzie również mamy jedną linię i szczątkową dżunglę, Siege, mapę 4v4 przypominającą z dwiema liniami, dżunglą i twistem polegającym na tym, że za zabijanie potworków i przeciwników dostaje się punkty, za które można dostać machiny oblężnicze. Ostatnia jest Arena, okrągła mapa gdzie toczy się nieustanna walka. Dodatkowo dochodzi tak zwany tryb dnia, w którym gramy na jakiejś mapie na specjalnych zasadach, np. z nieskończoną maną albo tylko jednym typem postaci.

A właśnie, postaci. W Smite kierujemy BOGAMI, takimi, których znamy z mitologii różnych kultur. Można więc wcielić się w Zeusa i miotać piorunami, miażdżyć głowy młotem jako Thor czy palić przeciwników światłem słonecznym jako Ra. Bogów jest na razie ok. 50 i obejmują mitologie grecką, rzymską, nordycką, egipską, indyjską, chińską oraz aztecką.

https://www.youtube.com/watch?v=hOAzfUwDh-0 - tutaj możecie znaleźć poradnik na temat różnic pomiędzy Smitem i LoLem, przygotowujący graczy tej drugiej gry do walk bogów.

Mój nick w grze to Orzislaw, jeżeli kogoś skusił mój opis i zamierza spróbować Big Grin .

A więc wyjdź z domu, może pod twoim blokiem napie*dalają się bogowie!

[Obrazek: giphy.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2015 12:34 przez Orzi.)
25.01.2015 12:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Smite
Smite to jest dobra rzecz !! Od dłuższego czasu w tym siedzę. Polecam bardzo serdecznie Big Grin
Mój nick jak coś(BARDZOOO ORYGINALNY): DeidaraPL

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
25.01.2015 12:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
No ja jestem nowicjuszem, zacząłem dwa tygodnie temu i ze względu na sesję tylko sobie pogrywam, a nie cisnę tej gry jakoś bardzo Big Grin . Na razie trudności sprawia mi celowanie autoatakami i skillshotami, ale myślę, że to kwestia praktyki.

25.01.2015 12:52
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Bardzo ładnie to opisałeś, nie za bardzo orientowałam się o co w tym chodzi i teraz wiem wszystko~ Widziałam jak Usi gra i Smite wydawał mi się ciekawą opcją. Dodatkowo można grać Bogami, co jest moim zdaniem fajnym pomysłem ^ Chciałam spróbować, ale wtedy nie mogłam za bardzo w nic grać, bo nie miałam czasu :c

Więc już na zawsze pozostanę wierna jednej grze typu MOBA (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2015 13:31 przez Filemon.)
25.01.2015 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,774
Poziom ostrzeżeń: 20%
Kurczę, aż mnie zmotywowaliście do sprawdzenia tej gry, wieczorem sobie ściągnę i obadam Big Grin

sweet sweet lemonade
25.01.2015 15:34
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Smite pewnie nie jest spolszczone?Tongue

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
25.01.2015 15:54
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Jest wersja beta polskiej wersji - spolszczone są tylko napisy, dubbing na razie jest tylko angielski.

25.01.2015 15:57
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Jeżeli przedmioty i wszystkie napisy są pl to spoko ;3

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
25.01.2015 15:58
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 862
Pykałem w to jak jeszcze była otwarta beta Big Grin Po jednym z CC w powrocie do domu Redrey o tym wspomniał i pykałem sobie, mam tak parę bogów odkrytych. Gra nie jest łatwa na początku ale z czasem się człowiek przyzwyczaja i jest niezła rozpierducha! Big Grin Jak najbardziej polecam tą grę na takie odstresowanie się.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2015 16:46 przez SLAWO89.)
25.01.2015 16:43
Seatherten Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 125
Ja gram już z jakieś półtora roku
IGN: Seatherten

[Obrazek: 02uWfAB.png]
27.01.2015 22:53
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama