Aktualny czas: 21.10.2017, 08:31 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Spice and Wolf
Autor Wiadomość
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Poziom ostrzeżeń: 0%
Spice and Wolf
Jest to anime/manga oparta na lekkiej noweli Isuny Hasekury. Historia opowiada o Krafcie Lawrence - handlarzu, który przybywa do Pasroe ? zamożnej wioski, gdzie ma nadzieję ubić dobry interes. Przypadkiem trafia w sam środek święta ku czci lokalnego bóstwa ? wilka sprawującego pieczę nad polami i zbiorami. Niespodziewany obrót sytuacji sprawia, że oprócz towaru Lawrence zabiera z Pasroe nieoczekiwaną towarzyszkę ? wilczą boginię Horo, tymczasowo w postaci nastoletniej dziewczyny. Horo nie widzi już dla siebie miejsca w wiosce i pragnie wrócić na północ do swojej rodzinnej wioski Yoitsu skąd przed wiekami przybyła. Lawrence postanawia jej pomóc, a dziewczyna w zamian za pomoc nieznajomego postanawia się odwdzięczyć i pomaga mu zwiększyć jego zarobki z prowadzonych interesów.
Jest to historia, która przenosi nas w czasy XVI wiecznej Europy, w których rządziły bogate gildie kupieckie i Kościół. Po raz pierwszy spotkałem się z taką tematyką w anime. Historia jest bardzo oryginalna, ale pewnie nie dla każdego. Nie ma tam klasycznych elementów akcji, za to pojawiają się ciekawe rozmowy na tematy ekonomiczne/handlowe. Do tego dochodzą pytania o naturę człowieka i rozwijające się uczucie miłości pomiędzy bohaterami. Polecam każdemu, nawet tym niezainteresowanym, bo historia naprawdę jest warta obejrzenia!!! :mrgreen: Powiem jeszcze, że są świetne openingi.

Wyszły dwa sezony (pierwszy liczy 13 odcinków, drugi - 12 odcinków i do tego jedna OVA). Oby wyszła 3 seria. Pewnie to tylko kwestia czasu.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2016 20:56 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
26.08.2010 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hachi Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 22

Obejrzałam to anime głównie ze względu na Horo... ona jest po prostu wspaniała ^__^ Anime jakoś specjalnie wybitnie nie jest, ale oglądało się przyjemnie i dość szybko je wchłonęłam. Fakt, że wątek główny jakim jest właśnie ten handlowy, nie przypadnie każdemu do gustu... sama miałam wątpliwości co do Spice and Wolf właśnie przez niego, jednak autorzy poprowadzili go dość zgrabnie i ciekawie. Wątek romantyczny też na plus - nie był taki przesłodzony jak w większości romansów, może to dlatego, że nie tylko na tym fabuła się skupiała. 2 seria to w sumie nic nowego, po prostu kontynuacja pierwszej, zrobiona na tym samym poziomie. Jeżeli komuś spodobała się pierwsza część, to i druga się spodoba. W sumie nie mam nic przeciwko kontynuacji o ile będzie wyglądała jak poprzednia... żadnych eksperymentów, tylko zwykła kontynuacja wyglądająca jak kolejny sezon.
26.08.2010 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama