Aktualny czas: 25.02.2018, 23:21 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się już nowy rozdział 895 po polsku!

Odpowiedz 
[split] Urozmaicanie załóg
Autor Wiadomość
Uisper Offline
ლ(ಠ益ಠლ)
Tom's Workers

*
Liczba postów: 232
[split] Urozmaicanie załóg
Jestem za rozebraniem załóg i stworzeniem ich od nowa, pod nową banderą. Załogi leżą, bo nie ma co robić. Nie wszyscy lubią PBF do tego z czasem staje sie on po prostu ciągnięty na siłę i ludzie tracą zapał, ale jest parę innych sposobów, na rozruszanie. Pamiętacie igrzyska? Różnego rodzaju konkurencje, w których każdy z załogantów miał szansę się wykazać, jeśli tylko chciał. Takie coś by mogło pomóc na starcie z nowymi załogami. Co do długoterminowej rozgrywki, przydałoby się stworzyć jakiś system gry. Coś, w co mógłby grać każdy, bez względu na to czy lubi pisać czy nie. Taka, forumowa planszówka. Pomyślę nad tym.
23.08.2013 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Rewolucja w Załogach !
Temat nie powinien nazywać się "rewolucja", a "hej, pamiętacie, że mamy coś takiego jak załogi?" Wink

Usi poruszył istotny temat - i co dalej?
Jak się tego nie wymyśli, to cała ta rozmowa nie będzie miała sensu, bo niebawem znów wszystko ucichnie. Ktoś tu rzucił, że załogi to po prostu pbf - jasne. Który nie wyszedł już ileś tam razy. Głównie przez GM. Bawić się w to jeszcze raz? Ja pasuje.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
24.08.2013 01:06
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
Devzan, co to kuźwa znaczy "elita" forum?

Dwa. Jaką w takim razie macie propozycję na przekształcenie Soge? Bo wiadomo, że raczej będziemy chcieli być razem, ze względu na długą tradycję, a niczego, co nam bardziej leży w sercu niż Soge nie znajdziemy. I każdy, który wstępuje do takiej załogi, jest przygotowany na to, co go tam spotka, czyli to o co chodzi Komiego, fanatyczny zbiór mangozje*ów, czczących jedną postać z serii.
Jest nas dużo, ale tez bez jakiejś przesady. Osób, które się udzielają jeszcze na forum i w ogóle widziałam ostatnio ich posty w zalodze jest 9. Taki Orzi, który jest aktywny na forum, nie pisał tam od nie pamiętam kiedy. A 9 osób przy nowym naborze to nie jest liczba nie do osiągnięcia. Niech nawet będzie ich 7 czy 6. Wtedy i tak robi się już sensownie bo coś można zacząć działać.

Trzy. Jeżeli tylko Sławek tak bardzo nie chce rozwalenia Fallenów, to cóż. Wnioskuję to z tego że Weather powiedział że chciałby tego najmniej, ale nie negował, że jest to jakiś pomysł który może zadziałać. Zresztą nie oszukujmy się, że Łet zawsze był kapitanem od 7 boleści. A w momencie gdy to ma zadziałać, on musi spiąc dupsko w troki i rzeczywiście być tam aktywnym. Nabory (jakie będą, to już będzie WASZ pomysł) będą wymagały mega zaangażowania od was, a widać jak to jest. I Łet i Sławo odezwali się w tym temacie raz.
Jeszcze jedna osoba odezwała się z Fallenów, po której mam wrażenie że chce jak naszybciej opuścić tą załogę i iść do Soulu.
Owszem, można Fallenów zostawić dla tych 2 osób. Tylko po co? Żeby było tak samo martwo jak kiedyś?

Cztery. Kwestia tego, co dalej. Bardzo istotna.
W mojej małej głowie pojawiło się kilka pomysłów. Kilka turniejów być musi, na pewno pierwszy, bardzo otwarty, żeby ludzie zobaczyli, że mimo wszystko możemy się świetnie bawić.
Można wprowadzić obowiązek dla każdej załogi, że powiedzmy, raz na 2 miesiące ma wymyślić jakąś aktywność dla drugiej.
Trzecie - misje jak na ftnakama. Z tym że u nas to będą raczej mapy skarbów. Nie zrozumiałam jak to na ft działa (może Chisu, która w tym mocno siedzi, nam powie), ale koncepcja byłaby mniej więcej taka, że za każde wykonane zadanie, a mogłoby to być wszystko, od króciutkiego pbf'a po zrobienie artu na stronę (można by to jeszcze wykorzystać jako boost dla portalu), załoga dostawałaby jakąś ilość złota, które mogłaby wymienić później na jakieś dobra w "sklepiku". Np. Diabelski Owoc, lepszy statek, wyposażenie, jedzenie, czy nawet trening, żeby nauczyć się nowego ataku czy zdobyć jakiegoś skilla (nawigacja, poziom podstawowy, jakby porwali im nawigatora czy cuś). Misje według mnie są genialne. Oczywiście jest problem że przynajmniej z częścią musieli by nam pomóc niezależni gmowie. Drugą część musielibyśmy prowadzić sobie sami. Da się.
Plus oczywiście trzeba by wprowadzić system kilku(nastu) umiejek potrzebnych nam do zajmowania sie statkiem, ale to nie będzie ciężkie.
Czwarte - mikro - sesje. Wymagałoby to że w jakiś dzień o okreslonej godzinie zbierze się co najmniej 3 osoby z danej załogi i jedna z innej. Chodzi mi o to, żeby prowadzić sobie sesje rpg na czacie w oddzielnych pokojach (niech ktoś mi w końcu powie czy to jeszcze działa, zawsze można było wejść na użytkownika), tak powiedzmy 2-3-4 godzinne. Jest to do załatwienia patrząc ile ludzi godzinami przesiaduje na czacie.

I zupełnie na marginesie - czy tylko mnie wkurza jak Devzan fanatycznie poprawia każdego wszędzie, czepiając się pierdół? Heishi (Hejeszi na moda!), robił to jakoś fajniej.

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2013 13:33 przez ryba.)
24.08.2013 11:08
Trace Online
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 608
Ryba, nikt nie chce Was rozdzielać. Nie rozumiem po co w załodze trzymać osoby, które nie dają żadnego wkładu w załogę? O to chodzi w tym rozwalaniu. Najpierw niszczymy, potem zakładamy od nowa i kto naprawdę chce do Soge, bo wielbi Sogekinga i lubi klimaty Waszej załogi dołączy do niej jeszcze raz.
Co do Mapy Skarbów i mikro-sesji - oczywiście, że jestem za.
24.08.2013 11:14
Uisper Offline
ლ(ಠ益ಠლ)
Tom's Workers

*
Liczba postów: 232
Niezbyt rozumiem po co ta afera z Soge... Chcemy rozwalić załogi, bo nie podoba nam się, że jest zastój. Jeśli Soge uważa, że u nich aktywność jest wystarczająca, w czym problem? Przecież nawet jeśli rozwalimy wszystkie załogi, to nie zabronisz im stworzenia Soge od nowa...

Jestem za tym, żeby załogi wyczyścić, to na pewno. Usunąć wszystkich członków i przyjąć tych co chcą i są aktywni, od początku, będzie to bardziej klarowne. Nie chce za to dwóch załóg, to straszny pomysł. Najlepiej, byłoby zrobić 3 + Łowcy o których wspominała Gocia. Myślę, że ludzi by starczyło, przecież mamy czas a tak naprawdę 5 czy 6 aktywnych członków wystarczy, żeby załoga jakoś się prezentowała na różnego rodzaju zawodach. Co do zawodów, co powiecie na co tygodniowe konkursy w deseń tych z konkursów o tomik. Zbierała by się w ten sposób punktacja, a i konkursy można by fabularnie robić, więc klimat byłby zachowany.

Wciąż myślę o tym, żeby była jedna gra, dla której te załogi by tak naprawdę istniały. Co powiecie na jakąś sporą mapkę, gdzie codziennie załoga podawałaby swoją turę i jak leci. Startują z pustego miejsca, poruszając się odkrywają mapkę (kwadrat). Gdy gdzieś dotrą, przygotowana będzie fabularka, jakiś konkurencja, którą muszą wykonać itd. Mapkę można zrobić, to nie problem. Pomysł rzuciłem, czekam na opinię.
24.08.2013 12:28
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Dobrze gada, polać mu.
Tak samo grą, dla której można by było żyć są misję o kasę~~ Ale jeżeli można by to było spokojnie połączyć ze sobą, to już w ogóle byłoby świetnie. Kwesria tego czy starczy nam kreatywności i zapału żeby zrobić tak duży projekt. Nie oszukujmy sie, pracy przy tym byłoby w **uj.

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

24.08.2013 12:32
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Dwie rzeczy chciałabym wtrącić w ten spam:

a) Jestem za wywaleniem wszystkich, wiadomo, że Soge wróci do siebie tak czy inaczej. Powiedzmy sobie szczerze, nawet gdyby usunąć Soge, to na CC i tak Sogesong byłby wrzeszczany jako był i pewnie będzie. Możecie wyrzucić ludzi z Soge, ale nie dacie rady wyrzucić Soge z ludzi, ot i tyle.
Tym niemniej wywaliłabym wszystkich jak leci - mamy w Soge wielu członków-duchów, oczyściłoby się trochę.
Przy okazji, skoro już oczyszczamy - co robimy ze starymi tematami? Skoro powstaną dwie nowe załogi, to będą one zaczynać od zera - czy Soge też nie powinno? Nowe karty postaci, nowe tematy... Nie żebym chciała się żegnać z Pogaduchami - są jednym z bardziej aktywnych tematów na forum. Ale tak mi przyszło do głowy...

2) A'propos tych mini-sesji, bo to jest bardzo fajny pomysł. Może zorganizować coś takiego na TSie, albo Skypie? Gadać będzie szybciej, całość nabrałaby tempa zwykłej sesji. Tylko GMa trzeba, żeby załogę ogarnął.

Jestem za jedną grą główną - wielkim PBFem, w którym wszyscy będą brać udział, mapka to fajny pomysl - i wątkami pobocznymi, rozgrywanymi na mini-sesjach i w działach wewnętrznych załóg (gdzie kapitan będzie GMem i będzie zdawał raporty z przebiegu).

Usi - jeśli chodzi o Łowców - ja jestem gotowa odstąpić od Soge, żeby tylko się tam znaleźć, ten koncept mi się strasznie podoba. Ale podkreślam to po raz nie wiem który - jestem piekielnie mało kreatywnym człowiekiem, a tam trzeba będzie wykazać się nielichą pomysłowością, bo w gruncie rzeczy stworzy się temat od zera, z tych niewielkich ilości informacji, jakie mamy z serii. Żeby to rozwinąć, potrzeba przynajmniej trzech czy czterech osób. Jeśli mają być trzy załogi to wątpię, żeby komuś się jeszcze chciało...

*przychodzi jej na myśl pomysł samotnego assasina, który wpada do przygód załóg i stara się zabić tych, którzy mają nagrody, i może ktoś się przekona i przyłączy, bo Łowcy wprowadzaliby zabawny chaos do przygód...*
NIE! *wali głową w ścianę* nie pociągniesz tego sama, Gociak, przestań fantazjować jak debil!

KHYM.
Obawiam się, że przy trzech załogach może być już za mało osób.

Ponadto Komi sam powiedział - profile załóg właściwie spełniają wymogi świata OP. Mamy Mhocznych, Pomysłowych i Seksownych, i... ee... Soge. No.
Na dobrą sprawę pewnie każdy będzie polował na każdego, więc wprowadzenie, prócz Piratów i kontrolowanych przez GMów Marines, strony Łowców, chyba trochę mija się z celem. Mogą istnieć jako element chaosu, ale jak wspomniałam, do tego trzeba kilku osób, które po prostu będzie czerpać radość z podkopywania dołków pod innymi graczami.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2013 13:15 przez Gociak.)
24.08.2013 13:05
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 490
Ale zobaczcie, został zarzucony pomysł Soula, jest to coś fajnego i odrazu jest kupa chętnych. Może jak powstanie jakaś fajna 3 załoga to i chętni się znajdą.
Tak sobie myślę też, że załogi mogłyby rywalizować ze sobą w inny sposób. Byłaby klasyfikacja punktowa mini gierek. Otóż chodzi mi o to, że na jakimś kurniku czy coś np po 2 osoby z załogi byłyby wybrane i na przykład próbując wygrać kalambury na kurniku zdobyć punkty dla swojej załogi. Jeden będzie dobry w kalambury, drugi w szachy a trzeci w coś innego. Myślę, że każdy miałby szanse wziąć udział
Ot taki luźny pomysł.

[Obrazek: monkey.png]
24.08.2013 15:30
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,175
Gociak napisał(a):Nami... nie wiem. Raz podeszła, spory kawałek czasu temu, z Szogunem do tematu, po czym (z różnych przyczyn) zniknęła z forum na niedługo przed rozpoczęciem

Pisałam Szogunowi prywatnie, że nie mogę mu pomóc, bo nie mam czasu Wink Było to z tydzień przed rozpoczęciem, potem musiałam zniknąć z forum. Uprzedzałam tego, co miał prowadzić, to było dla mnie wystarczające ;D

Gociak napisał(a):więc ani nie mogę powiedzieć, żebym się paliła do gry z nią (bez obrazy, Nami, takie zostawiłaś wtedy po sobie wrażenie)

I tak nie mam zamiaru się za to brać xD
Żeby być dobrymMG to trzeba mieć dobrycg graczy PBF, a jak widziałam to, jak Soge odpisuje Yoh'owi... Ja na jego miejscu już dawno bym tym walnęła i poszła w cholerę xD
Także nie planuję nawet bawić się w MG, bo to nie jest forum PBF, a ja nie umiem tak na odwal się i abstrakcyjnie, bo Soge ma styl nie tyle zabawowy, co wręcz... Parodiowy? Robi rzeczy niemożliwe, ale nie uber, tylko głupotki zabawowe po prostu - nie dla mnie. Nie podejmę się za chiny ludowe, bo by mnie szlag trafił. Bo może i wy się dobrze bawicie, ale MG już tak średnio, bo w sumie jego zamysły itp idą się "kochać".

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2013 16:12 przez Nami.)
24.08.2013 16:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Trace, nad tym zastanowimy się indywidualnie w załogach, nie tak szybko.

Lepiej myślmy co robić z przyszłością załóg, czyli grą i tak dalej.

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

24.08.2013 16:41
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama