Aktualny czas: 14.12.2018, 07:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tym razem, najnowszy rozdział, dodajemy bez większych opóźnień! - 927 Zapraszamy do czytania:)
Odpowiedz 
Spoiler a inne mangi.
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,730
Poziom ostrzeżeń: 5%
Spoiler a inne mangi.
Jesteśmy stroną/forum poświęconym OP ale jak większość z was wie (a jak nie to się zaraz dowie) kwestia spoilera tyczy też tzw legendarnych shounenów jak Naruto i Bleach. Nie wchodźmy w dyskusję co bardziej się stoczyło, bo nie oto tutaj chodzi. Rozchodzi się o kwestię tego, czy moderatorzy mają wyciągać konsekwencje za spoiler tyczący np Naruto czy innych tytułów, niekoniecznie tych, co wymieniłem. Nie mówię tu o drobiazgach ale np z Naruto: kto zabije Garę w wielkiej wojnie ninja. (To jest przykład). To jest dość istotna sprawa i fani raczej nie chcieliby tego wiedzieć przedwcześnie. A tytuł ten zna i czyta no z połowa użytkowników zapewne.

Oczywiście wymiar kary jest dużo mniejszy, niż jeśli by zaspoilerować coś podobnego z OP.
Rozchodzi się też o to, jakie tytuły objąć ochroną i czy w ogóle jest sens podejmować takie działania. Na dobrą sprawę na spoiler można się nadziać tylko na chacie.

Wszystko tez się rozchodzi o podejście człowieka. Można przecież napisać SPOILER: i dopiero pisać. Wtedy jest dużo mniejsza szansa, że osoba, która by sobie tego nie życzyła tego nie przeczyta.

Jak Wy na to patrzycie i co ogólnie na ten temat sądzicie? Szogun proponował referendum, niewykluczone, ale ciekaw jestem jaka jest ogólnie opinia, albo raczej jak się zmieniła od ostatniego czasu.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.02.2012 16:30 przez Komimasa.)
29.02.2012 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Spoiler a inne mangi.
Komi, jak ktoś jest fanem innego tytułu niż OP i to na jego temat chciałby porozmawiać, to wchodzi na INNE FORUM. Osobiście uważam za kretynizm wchodzić na przykład na forum o Naruto i rozmawiać tam o OP tylko dlatego, że mają tam temat dla fanów. OPnakama jest docelowo skierowane dla fanów OP, ma to nawet w nazwie, więc nie rozumiem całego zamieszania wokół spoilerów innych tytułów, które są tutaj drugorzędne. Jak ktoś chce rozmawiać o "legendarnych" shounenach (co w nich jest ku*wa "legendarnego", no ja pie*dolę, wybacz za sugestię, ale znasz w ogóle znaczenie tego słowa, czy tylko tak napisałeś, dlatego, że są popularne? =.=), to niech wychrzania na inne forum.
Zdaje się, że jedyne tematy, jakie tutaj mamy, dotyczące innych serii (poza Naruto, bo to się idiotycznie i nienaturalnie rozrosło, jak na forum o tematyce One Piece) i tak są głównie o "ostatnich wydarzeniach", albo o filmie/serii jako takiej.
Więc referendum trochę z dupy.

Chcesz mieć takie dylematy? Załóż forum ogólnotematyczne o m&a.
Tutaj martwmy się o spoilery z One Piece. Tego, co powinno userów głównie obchodzić.

Nie, nie twierdzę, że nasi userzy powinni być ograniczeni, albo że powinni zawężać sobie horyzonty do jednego tytułu. Ale nie twierdzę też, że powinniśmy się przejmować jakimikolwiek innymi spoilerami, włącznie z Naruto. Forum jest o OP. Możemy zwrócić userom uwagę pisemną, że zachowują się jak chamy, świnie i prostaki spoilerując o innych seriach na shoutboxie, ale karanie ich w jakikolwiek sposób uważam za przesadę.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.02.2012 17:12 przez Gociak.)
29.02.2012 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,940
A ja zgodzę się z tym pomysłem odpowiednio mniejszej kary za spoilerowanie innych tytułów, rzecz jasna POZA tematami poświęconymi danej mandze. Bo wszędzie indziej człowiek się po prostu całkiem nie spodziewa tego, że może zobaczyć zdradzone zakończenie swojej aktualnie czytanej mangi czy też mangowe spoilery z oglądanego anime, a więc i jest dużo, dużo bardziej na takie spoilery narażony. Więc aby upewnić się, że ludzie będą liczyć się z innymi, powinien taki zapis w regulaminie być, aczkolwiek na szczęście chyba bardzo rzadko takie sytuacje się dzieją. Niemniej jednak jak ktoś mi coś ważnego zdradzi z FMA to nie wiem co tej osobie zrobię... Tongue Bo nie widzę sensu kazać użytkownikom znać WSZYSTKICH mang, zanim wejdą na forum o One Piece... byłoby to tak trochę bez sensu i nieuczciwe, a z groźbą lekkiej kary może się nie będzie trzeba już nigdy tym przejmować.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.02.2012 17:33 przez Szczery.)
29.02.2012 17:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Spoilery to zło, niezależnie od formy, w jakiej się pojawiają. Tak naprawdę można się na nie nadziać wszędzie. Jako przykład niech posłuży temat "Skojarzenia": ktoś pisze imię bohatera, ktoś inny, kto dotarł do dalszej części mangi jako skojarzenie podaje "śmierć", "zgon", "zaciukanie" itp. itd. Po takim czymś wypadałoby wyciągnąć konsekwencje, prawda? Co do wymiaru kary, nie wypowiadam się. Dla mnie spoiler = spoiler, a spoiler OP = spoiler FT i innych serii. Tyle.

W sprawie znacznika SPOILER dodam, że można w nim dodać treść (odkrycie, nie? XD), coby uprzedzić, że wydarzenia spoilerowane mają miejsce np. w konkretnym rozdziale:
Spoiler: Bleach, rozdział 480
Rozpoczął się ostatni arc mangi.

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
01.03.2012 01:03
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Akurat to, że się rozpocznie ark wielkim spoilerem nie jest, ale śmierć, czy kto kogo pokona już tak.
Jak widać jednak przeważa zdanie, by ogólnie nie dopuszczać do spoilerowania.

Właściwie Jackie bez obrazy, ale idąc twoim tokiem myślenia niektórzy z nas powinni siedzieć na 10 forach. Nasze forum jest kameralne i chodzi o to, by pogadać w naszym gronie, także o innej serii, co często odbywa się na chacie, stąd właśnie i w trosce o to jest ten temat.

Wystarczy przecież ostrzec bukwonami na chacie czy w poście w kod dać, a można w ten sposób uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, gdy niechcący komuś popsujemy zabawę.

Czyli w sumie zostanie po staremu, chyba, że kolejne wypowiedzi wykażą potrzebę zmianySmile

01.03.2012 01:32
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
(01.03.2012 01:32 )Komimasa napisał(a):  Akurat to, że się rozpocznie ark wielkim spoilerem nie jest, ale śmierć, czy kto kogo pokona już tak.

Bardziej chodziło mi tu o wskazanie ostrzeżenia, czyli to, czego spoiler dotyczy ("Bleach, rozdział 480"), niż o jego treść Smile

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
01.03.2012 01:54
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 892
Ja popieram zdanie Gocika, to jest forum i strona poświęcona OP a nie Naruto Bleach czy KHR, niech upominają słownie albo dają
Spoiler :
Big Grin
moderatorzy jak znają serie i wiedzą że coś jest spoilerem. Nie wiem po co karać za inne tytuły.
01.03.2012 09:30
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
W takim razie Slawciu i Gociaczku doradzacie mi porzucić to forum. Bo ja nie jestem fanem tylko jednego tytuły i jesli inne fora podejdą do tematu podobnie do was to skończy się tym że na forum Naruto ( nie mówię że jestem bo nie jestem, ale czysto teoretycznie ) będę się nadziewał na spoilery z OP bo to nie jest zabronione a tutaj na spoilery z Naruto czego zwłaszcza teraz bym nie chciał choć staram się czytać wszystko w miarę aktualnie.

Jeżeli zrobimy tak jak mówicie na pewno stracimy kilka osób, a i nikt nie będzie chciał wskoczyć na chat czy coś bo internetowe trolle typu Vegi ( wiem że to dla ciebie komplement ), uzyskają nowe narzędzie do uprzykrzania innym życia, wiedząc że nie czekają ich za to żadne sankcje.

Sprawa również tyczy się serii zakończonych, rozumiem, że dla niektórych nie do pomyślenia jest że ktoś nie obejrzał tego czy tamtego, ale sam się przekonałem niedawno że pojecie czas wolny i tylko dla siebie potrafi się przez kilka miesięcy ograniczać wyłącznie do snu. Dlatego prosiłbym też aby o zakończeniach innych serii dyskutować tylko i wyłącznie w tematach do tego przystosowanych. Skoro macie działy inne mangi i anime to co wam szkodzi założyć temat Zakończenie FMA. Są ludzie którzy są wzrokowcami i gdy tylko wejdą na chat zdążą przeczytać coś czego nie powinni, ale dopiero po chwili zrozumieją że ktoś powiedział, że w FMA pod koniec było to i to.

Problem jest ogromny, skończmy być egoistami i pomyślmy o innych, o to tylko proszę.

BTW mówiłeś komi że zbierasz sobie rozdziały naruto, to skąd wiesz o Garze?

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
01.03.2012 09:57
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Ludzie na litość boga to był przykład wyssany z palca.

Widzę zdania są podzielone, ale spokojnie bez emocji, dojdziemy do konsensu tym bardziej, że u nas nie ma takich troli i raczej nie było tak złych incydentów.

Ale Szogun też ma trochę racji. Np ja nie oglądałem CG i nadziałem się na spoilera, bo nikt nic nie uprzedził a to szkoda. Aczkolwiek Jutsu to dopiero się ponadziewał...
Nie można jednak zabraniać ludziom mówić o innych mangach, bo to też bez sensu, nie? Wink

01.03.2012 11:55
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,116
Dlatego niech mówią o nich tam gdzie mają do tego celu przygotowane miejsce, gdzie nikt im nie broni i jeśli coś komuś zaspojlerują to tylko dla tego że ta osoba była idiotą bo weszła do działu, w którym jak byk pisze co sądzisz o zakończeniu takiej i takiej seri. Na chacie możemy sobie luźnie porozmawiać o czym tylko chcemy... czyżby? Nie bardzo bo trzeba sobie postawić pytanie co jest większym złem. Pozwolić oficjalnie ludziom rozmawiać o zakończeniach wielkich hitów i narazić przypadkowych ludzi na spoilery i spieprzyć im całą zabawę i chęć do oglądania czegoś oraz płynącą z tego przyjemność, czy może zabronić co spowoduje tym, że nikt nie będzie mógł do nikogo mieć pretensji, spokojnie każdy będzie mógł wejść na chata czy inne słóżące do ogólnotematycznych rozmów miejsce bez obawy przed spoilerami, a jedynie ci co nie mogę pogadać o zakończeniu czegoś będą musieli się "wysilić" i przejść do odpowiedniego działu ...

Sami się nad tym zastanówcie i pomyślcie, czy chcielibyście wiedzieć że Ace zginie z ręki Akainu w momencie gdy dopiero byliśmy na odcinkach gdzie Luffy płynie do Impel Dawn.

Każda seria ma takie momenty i elementy fabularne, których zdradzenie przed czasem można uznać za naprawdę przeczysty akt skurwysyństwa. Bo czy obejrzelibyście mecz gdybyście wcześniej znali wynik i kto kiedy strzeli gola, czy było by to porównywalne z przyjemnością jaką czerpie się kiedy z sytuacji powiedziało by się patowej nagle twoja ulubiona drużyna powstaje z popiołów niczym feniks i strzela w przepięknym stylu decydującą bramkę? Adekwatnie do tego jakieś tam top model, jak oni pieją, czy gdzie zgubileś talent gdy byście znali wyniki i występy wszystkich osób hmmm ? Wątpię.

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
01.03.2012 12:27
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama