Aktualny czas: 16.08.2018, 06:42 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Mija kolejny poniedziałek, więc pora na następną dawkę One PIece! Rozdział 913 PL
Na portalu pojawił się również najnowszy odcinek 848!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoiler] Akainu a przeszłość słomianych (Spoiler)
Autor Wiadomość
hdrn Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 3
Akainu a przeszłość słomianych (Spoiler)
Po tym jak "Czerwony pies" zabił Ace'a i próbował zabić Luffy'ego zastanowiła mnie jedna rzecz. Co jeśli Akainu jest przyczyną tragedii większości z słomianych? Widzimy go podczas zniszczenia Ohary i jak niszczy okręt z tymi co się ewakuowali z wyspy.
Ta jego determinacja by zabić Luffy'ego... Myślę, że nie chodzi tu nawet o "sprawiedliwość", tyle o to, że jest synem Dragona. Shanks przecież zauważył, że Akainu jest tym faktem przerażony, że Luffy kiedyś dorośnie i będzie zdolny go zabić. Myślę, że musiał coś zrobić Dragonowi i to musi się wiązać z Luffy'm. Może coś zrobił jego matce?
Co do reszty załogi, nie licząc Brooka, Usoppa i Choppera, to myślę, że wszyscy są sierotami i Akainu maczał w tym palce.
Nie wiemy nic o Zoro zanim trafił do dojo i dlaczego chciał być najlepszy.
Zniszczona wyspa Nami, z której Bellmere-san uratowała Nojiko i Nami, a potem odeszła z marynarki. (Baster Call?)
Poza tym co się stało z rodzicami Franky'ego i dlaczego Sanji pracował w kuchni na statku z dala od swojej ojczyzny?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2013 02:17 przez hdrn.)
30.01.2013 01:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Akainu a przeszłość słomianych (Spoiler)
W "One Piece" niczego nie możemy wykluczyć, to jest pewne. Jednak, szczerze mówiąc, ta wersja wydarzeń dużo bardziej pasuje mi do stylu Kishimoto i Kubo. Kilka postaci połączonych podobnym nieszczęściem spowodowanym przez jedną osobę, trochę naciągane.
Nie wydaje mi się również, by Odacchi miał zamiar rozwijać historię każdego załoganta w podobnym stopniu. Zwłaszcza nie teraz, po przeskoku czasowym, z masą nowego materiału do wykorzystania. To z kolei wykluczyłoby wprowadzenie Sakazukiego do wydarzeń z przeszłości wymienionych przez Ciebie Słomkowych. Co prawda mógłby rzucić zwykłe "To ja to zrobiłem", ale takie zagranie tym bardziej nie pasuje mi do stylu Ody...

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
30.01.2013 02:35
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,670
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ta, to pasuje to stylu Mashimy,
Spoiler :
z dupy "jestem siostrą Simona" itp, wo i nagle się dowiadujemy, że przed przeszłością ukazaną w Rajskiej Wieży była jeszcze siostra i co dziwne, Erza pomogła jej się schronić.
Na szczęście Oda takiej kichy właśnie nie odstawia. Jeśli już dodał Sabo, to zrobił to w wyczerpujący sposób, a i przekreślona litera na ramieniu Ace'a coś oznacza. Także o to bym Ody nie posądzał.
Z kolei Zoro chce byś najsilniejszy przez Kuinę. Wydaje mi się, że to było dość dokładnie wytłumaczone.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2013 03:30 przez Komimasa.)
30.01.2013 03:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
hdrn Offline
Gość
Pirat

*
(30.01.2013 03:30 )Komimasa napisał(a):  Z kolei Zoro chce byś najsilniejszy przez Kuinę. Wydaje mi się, że to było dość dokładnie wytłumaczone.
Chodziło mi o moment jak trafił do dojo. Nawet wtedy był zdeterminowany. Tak bez powodu chciał być najlepszy?
30.01.2013 04:36
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,888
Poziom ostrzeżeń: 20%
hdrn napisał(a):Co do reszty załogi, nie licząc Brooka, Usoppa i Choppera, to myślę, że wszyscy są sierotami i Akainu maczał w tym palce.
Choppera liczysz? Big Grin Tożto był zwykły renifer, którego odrzuciło stado. Niewykluczone, że jego rodziciele żyją.

#Edit: A, oprócz tych Big Grin Mój błąd.

hdrn napisał(a):Chodziło mi o moment jak trafił do dojo. Nawet wtedy był zdeterminowany. Tak bez powodu chciał być najlepszy?
A Brook tak bez powodu nie mógł zostać muzykiem? Big Grin

IMO teoria zbyt przebajerowana. Właściwie to jest "mocniejsza" gdy dotyczy tylko Luffy'ego (osobiste porachunki, a tak to każdy by chciał go zlać).

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2013 07:59 przez Devzan.)
30.01.2013 07:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
hdrn Offline
Gość
Pirat

*
(30.01.2013 07:57 )Devzan napisał(a):  A Brook tak bez powodu nie mógł zostać muzykiem? Big Grin

Zauważ, że Zoro był wtedy jeszcze dzieckiem. Który normalny rodzic wypuszcza swoje dziecko same by mogło walczyć w dojo z dala od domu. Dodatkowo to dziecko bardzo łatwo się gubi. Poza tym takie dzieci do dojo prawie zawsze zapisują rodzice.
Wniosek? On musi być sierotą.
30.01.2013 09:14
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,092
Poziom ostrzeżeń: 15%
Przeszłośc Robin wiaże się z Kuzanem, ona miała tylko z nim problem i widać to było bardzo dokładnie, ta teoria mnie strasznie odrzuca... Gdyby okazało się, że Akainu jest wszystkimi plagami egipskimi to byłoby bez sensu...

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
30.01.2013 10:13
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Poziom ostrzeżeń: 0%
Też myślę, że Akainu nie odpowiada za przeszłość aż tylu załogantów. Jak Heishi pisał Oda takich rzeczy nie robi bo to zbyt wielkiego celu by nie miałoSmile

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
30.01.2013 14:56

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama