Aktualny czas: 23.11.2017, 01:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
[Spoiler] Big Mom
Autor Wiadomość
elenor Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 21
Poziom ostrzeżeń: 20%
Big Mom
Siema jak wszyscy wiemy jest 4 Yonko
Czarnobrody
Kaido
Shanks
I Big Mom o której chce dzisiaj troszeczkę podyskutować Big Grin

Więc zacznijmy od tego że każdy z imperatorów posiada inny typ mocy
Czarnobrody 2 najpotężniejsze diabelskie owoce
Kaido najpotężniejszy ZOAN
Shanks najpotężniejsze HAKI
Big Mom potężna PARAMECIA

[Obrazek: 2qnwd4o.jpg]
[Obrazek: 2e1hfzn.jpg]

Wiedzmy jakie znamy są grube i mają wielkie nosy.Wiemy że w One Piece niema kanibalów ponieważ jest to program dla dzieci i miały by one koszmary . Za każdym razem gdy słysze MAMUŚKE jej głos przypomina mi wiedzme .
Myśle że jej ogromny żołądek działa jak kocioł czarownicy a jej ślina to tak naprawde wywar z niego, który po zetknięciu z człowiekiem zamienia go w słodycze

Nazwa owocu mamy Ja osobiście skłaniam sie ku hipotezie
Witch Witch no mi albo spell spell no mi

Moce Owocu
Może używać zaklęć "czarów" aby przywoływać koszmary '' zmieniać je w rzeczywistość ''
w zależności od przeciwnika może przywołać najgłębsze lęki na pole walki jako dezorientacja np w walce ze Słomkowym morze przywrócić moment śmierci ACE albo stworzyć iluzje śmierci kogoś z załogi.
Niestanowi dla niej problemu zmiana wyspy w słodycze .
[Obrazek: 17fuw9.jpg]

Zakrzywianiem rzeczywistości Pozwala jej również na zamienianie nie żywych obiektów w żyjące np:Statki
[Obrazek: 2qnwimr.jpg]
[Obrazek: ws3bfd.png]
Gdyby statek ten posiadał moc owocu zatonął by momentalnie, ale jeżeli użytkownik owocu użył na nim swojej mocy miało by to jakiś sens że pływa i mówi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2016 21:02 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
21.02.2014 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
pirat219 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 32
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Yonko
Już to czytałem na manga spoiler xd
W sumie pasuje, choć trochę to tak jak z gdybaniem czy Trebol ma zdolność glutów xd
Trzea czekać.

Mam dziwne skojarzenie z Yubabą ze Spirited Away
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2014 16:20 przez pirat219.)
21.02.2014 16:16
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Jak nie ma kanibalów w OP? Buggy spotkał jedno plemię jeszcze na East BlueTongue

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2014 16:34 przez xav92.)
21.02.2014 16:34
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Skojarzenie z czarownicą jak najbardziej mi się podoba Big Grin

Ale teoria co do mocy to pomieszanie z poplątaniem XP
Jestem ciekawa jaki to owoc będzie...
np. zamienianie ludzi, czy wysp w słodycze jakoś totalnie do mnie nie przemawia, bo przecież po co by jej wtedy były słodycze z wyspy ryboludzi? Argument, że dlatego, że są najsmaczniejsze do mnie nie przemawia Tongue (tak uprzedzam fakty w razie w)
No i co do tego miało by mieć przywoływanie złych wspomnień czy ożywianie przedmiotów takich jak np. statek Tongue

Na wyjaśnienia z całą pewnością trzeba czekać, choć wydaje mi się, że Oda póki co nie zdradzi nam tej tajemnicy.

Z takich teorii co mi przychodzą do głowy to to, że Lola jest jej córką, tak jakoś kiedyś przyczepiła się do mnie ta myśl Tongue

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.02.2014 23:15 przez Hotarubi.)
25.02.2014 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Sting Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 38
Owoc jest jedną wielką niewiadomą bo poza śliną-kwasem Mamuśka nam nic nie pokazała ze swoich umiejętności (no i zjedzeniem ludzi z załogi).

Już więcej faktów nas skłania do tego że Teach jest cerberem i ma najsilniejszy zoan paramencie i logie, niż Big Mom do jakiegokolwiek owocu. Aczkolwiek jakiś tam na pewno ma.

Ciekawi mnie jednak bardziej to, czy BM łączy coś z..... Jewelry Bonney! Chodzi tu może nawet o pokrewieństwo. Mamuśka jest żarłokiem, Bonney też jest na takę kreowana, obie mają te charakterystyczne usta, które posiada także Lola, domniemana córka BM.

Jak już przy Loli jesteśmy to kolor włosów i oczu zgadza się z tymi Bonney.

Być może Bonney miała za zadanie odmładzać Gorosei, ta teoria jest bardzo modna. A może trzymanie jej jako zakładniczki mogło być pewnego rodzaju gwarantem dla rządu, że jeden z Yonkou, Big Mom, nie będzie szaleć. Może dlatego Akainu powiedział, że zmroziła go krew jak dowiedział się o jej ucieczce. Konfrontacja z kolejnym Yonkou, kto by tego chciał?
22.08.2014 22:53
Whitebeard Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17
Mam teorie że Big Mom jest matką Loli z arc Thriller Barku, możliwe że nawet nie doszło do walki ekipy Sanjiego po spotkaniu z jej statkiem gdyż na pokładzie była Lola która opowiedziała swojej matce iż Luffy ją uratował a ta wybaczyła mu sprawę z cukierkami.

Czy będą nastawieni do siebie przyjaźnie ? Widzę oczami wyobraźni gigantyczny stół gdzie Big Mom oraz Luffy urządzają zawody kto zje więcej cukierków Wink!
31.05.2015 13:06
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Big Mom jako mama Loli jest dość często spotykaną "teorią", IMO dość prawdopodobną Wink Ale wydaje mi się, że zawodów, to by nie było. Mamuśka żarłaby słodycze, a Luffy zamówiłby mięcho. I spokój Tongue Chopper mógłby mieć problem, bo on lubi słodkie, a pewno nic by mu się nie ostało.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
01.06.2015 06:23
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,496
Chyba że jedliby slodycze z Wyspy Ryboludzi, a te są lepsze nawet od mięsa wg Luffy'ego. Albo mnie pamięć zawodzi.

tpt

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2015 08:55 przez Murgrabia.)
01.06.2015 08:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 717
RE: Zdrowe teorie fandomowe
Ostatnio wpadł mi w oko Jolly Roger Mamuśki. I tak sobie wnikliwie go obejrzałam, po czym doszłam do wniosku, że ona zapewne ma władze nad naturą, słońce drzewo, woda, wiatr. Natknęłam się jednak na bardzo ciekawą teorię, którą nieco swobodnie tu przytoczę (opierając się na pracy i zdjęciach autora)

Mianowicie, twórca teorii założył, że BiG Mom jest wiedźmą. Widziało się ją jak zjada jednego ze swych podwładnych, zatem kanibalizm nie jest dla niej niczym dziwnym.( Baba Jaga tez chciała zjeść Jasia) Chociaż jest wiele teorii na temat tego, ze jej owoc jest związany z kwasem, jednak w wiedzmiej teorii, jej zdolności miałyby związek z jakimś czarostwem, magią. No i jej charakterystyka idealnie pasuje do standardów jakie mają typowe wiedźmy, a oto parę dowodów.

Jolly Roger
Jak wiadomo, Jolly Rogery zawsze mają w sobie coś co w jakimś stopniu charakteryzuje kapitana danej załogi. Nie będę przytaczać przykładów, bo to oczywiste, blizna, fryzura, wykorzystywane przez danego kapitana zdolnosci czy broń. Oto Jolly Roger mamuśki

[Obrazek: AWSVqkt.png]

Są na nim wspomniane przeze mnie, elementy żywiołów (mag elementalista), nie wiadomo jednak o co w nich dokładnie chodzi, więc skupmy się na tym co trzyma w lewej "dłoni" Jest tam drzewo, a chodzi głównie o jego kształt.
Miotła wiedzmy to chory lub okaleczony kawałek drewnianej rośliny, zwykle drzewa ( nie pytac mnie tu, taka jest definicja ;P), gdzie zmienia się naturalna struktura drewna. Gęsta masa pędów wyrasta z jednego punktu, przypominając miotłę lub ptasie gniazdo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Witch%27s_broom

Obracamy teraz całego Jolliego i oto co wychodzi

[Obrazek: oEfpnnY.png]

Charlotte Linlin AKA Big Mom
Prawdziwe imie Mamuśki, Charlotte Linlin. Za jej prawdziwym imieniem też może kryć się coś więcej:

Imię Charlotte, jest najbardziej popularnym imieniem powiązanym z czarostwem autor odwołuję się tu do przykładu m in Charlotte Puela Magi ( mnie sie jednak wydaje, że Oda lubi czerpać czasem od prawdziwych piratów, a takie Charlotty były dwie Charlotte Badger i Charlotte de Berry obie piratki)

Linlin: "Lin" to akronim ( słowo powstałe przez skrócenie wyrażenia) "śmiać się wewnętrznie". Tutaj autor mocno galopuje z kombinowaniem, ale "Lin Lin Torido" to skrót od ostatecznego poziomu określenia Lin, czyli śmiać się "do wypęku" ( nasza głupawka) , a przykładem w języku angielskim Lin=Lol, gdzie Lin Lin Torido=ROFL ( to ten emotikon co się turla ze radości)

Lin Lin Torido określa się jako Berserk śmiechu, konkluzją dalszą jest więc, może to, że Mamuśka moze używać mocy, która doprowadza do wewnetrznego ataku szału/śmiechu/innego czegoś, nie do opanowania, a co za tym idzie jak nie zwolni klątwy to delikwent w końcu niezdolny do niczego i wycieńczony umiera. Wiedźma rzuca urok! Hehe

Wygląd
Widziana tylko w cieniu Mamuśka to gigantyczne grubaśne babsko. Jej głowa zdaje się być wieksza niż cała reszta, usta ma ogrome jak u rekina, nieco wyłupiaste oczy, wielki nos, i wystające policzk do tego i kręcone lub pokołtunione włosy. Wypisz wymaluj wiedźma, choćby jak Jubaba nasza Baba Jaga, nawet Disney przyjął już to za kanon wiedźmy.

[Obrazek: 53f72a51aa588.jpg] [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQu3NOSwvsCJHcb4xWaDts...-NkkTnSLKH]

Jaś i Małgosia albo z niemiecka oryginał Hansen and Gretel
Wszyscy znamy tą bajkę, Jaś i Małgosia, zgubili się w lesie i trafili do chatki z piernika. sliczna chatka zbudowana ze słodkości, wiemy, że Oda czasami posiłkuje sie różnymi baśniami,a jak wygląda statek Mamuśki i jej wyspa? Do tego baba Jaga chciała zjesć Jasia, a Mamuśka lubi czasem skonsumować jednego ze swych podwładnych.

[Obrazek: 8g9wxsT.png]

Kolejna rzecz to właśnie statek.
Widzieliśmy że Statek mamuśki śpiewa, gada, sam pływa, ma głowę i własną wolę, jest jakby żywy. W jaki sposób statek może być żywy? I to nie tak jak kochana Going Merry, której dusza mówiła do Słomkowych z miłości do nich. No albo ma Boga za cieślę, albo statek jest zaczarowany.

Teoria, że Big Mom jest wiedźmą albo jej owoc to Owoc związany z czarami, albo czymś na czary wyglądającym jest według mnie nawet nawet prawdopodobna poza tym szalenie mi się podoba!

PS. Jak znam życie po połowie dnia spędzonego nad smarowaniem tego arta się okazę że temat już był Tongue
29.01.2016 18:31
skawskaj Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 54
RE: Big Mom
Wszystkie te teorię są mega ciekawe :-). Moim zdaniem rzeczywiście jest duże prawdopodobieństwo że jej owoc będzie miał coś wspólnego z czarami, bo coś w stylu cukierkowego owocu brzmi mało strasznie. Gdyby rzeczywiście miała moc przyzywania przerażających wizji i pojawił by się Ace to bym się chyba załamała. Z drugiej strony wyobraźcie sobie że nie tworzy ona iluzji a raczej nakłada je na członków załogi i Luffy musi walczyć z jej oficerem wyglądającym jak Ace albo członek jego załogi (Boże jakie to by było zue {zdaje sobie sprawę z popełnienia błędu}). Fajnie brzmi szczególnie ten fragment o zamienianiu ludzi w słodycze i w trakcie pisania tego posta tak sobie akurat pomyślałam że co jeśli ten jej gadający statek to członek jej załogi (np. nawigator) zamieniony, ewentualnie przyłączony do statku w formie gigantycznego słodycza.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.02.2016 23:13 przez okiren.)
07.02.2016 15:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama