Aktualny czas: 12.12.2017, 10:24 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoiler] Czyją historię chcielibyście poznać i dlaczego?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,459
Poziom ostrzeżeń: 5%
Czyją historię chcielibyście poznać i dlaczego?
Oda tworzy bardzo ciekawe i niebagatelne charaktery. Nie raz kształtuje je historia, która bywa bardzo okrutna. Znamy historię każdego ze Słomkowych, nie raz obradowaliśmy nad tym, czyja jest tragiczniejsza, gdzie ja oczywiście nie zgadzałem się, że Chopper miał najgorzej, ale w świecie OP jest jeszcze wiele postaci, których to karty historii nie zostały odsłonięte. Jeszcze nie tak dawno chcieliśmy dowiedzieć się kim był ten cały bohater, co uratował Hancock, Tiger. Długo musieliśmy czekać ale w końcu i ten rąbek tajemnicy został nam odsłonięty. Zostało jednak jeszcze wiele osnutych tajemnicą historii różnych postaci. Jak choćby Crocodile i odwieczne pytanie, co go łączy z Ivankovem?
Chciałbym, byśmy tu sobie porozmawiali, kogo historię chcielibyśmy poznać. Może argumentować jak chcemy. Czy to przez subiektywne odczucia czy nawiązując do mangowych odnisień jak w wypadku wspomnianego Crocodile'a. A zatem, czują to historię chcielibyście poznać i dlaczego?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2012 22:49 przez Komimasa.)
07.10.2012 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 799
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Czyją historię chcielibyście poznać i dlaczego?
Komi widzę ostatnio ostro nawalasz nowymi tematami Big Grin No ale do rzeczy.

Ja najbardziej chciałbym zobaczyć chociaż część historii załogi Rogera. Gdy zobaczyłem krótką retrospekcję jak Roger spotyka się po raz pierwszy z Rayleighiem (cholernie dawno musiało to być) to od razu załapałem podnietę (bez skojarzeń) by zobaczyć ich wspólne losy i jak dotarli do szczytu swojej potęgi. Wydaję mi się jednak że ta historia będzie dopiero pod koniec mangi jak ktoś dotrze na Raftel. Nie zdziwiłbym się gdyby skarb One Piece był dziennikiem pokładowym załogi Rogera. To by się w sumie fajnie ułożyło - słomiani znajdują dziennik Rogera i studiując go przenosimy się w długą retrospekcję o załodze Rogera. Nie narzekałbym na to Big Grin

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
07.10.2012 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,943
Poziom ostrzeżeń: 15%
Zdecydowanie chciałbym sie dowiedzieć o przeszłości Croca, skoro coś go łączy z Ivankovem to może to być coś w stylu Okama-wani ;P aż trudno sobie wyobrazić naszego krokodylka latającego jak sanji po plaży Smile Bardzo zaciekawiło mnie również to co powiedział Marco na temat ciała czarnobrodego, które to umozliwia mu korzystanie z dwóch owoców naraz (dodajmy do tego jego owoc pozwalający zaabsorbować czyjś). Jego historyjka też mogłaby sie pojawić, w końcu trzeba się dowiedzieć czegoś na temat najcorniejszego charakteru świata One Piece.

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
07.10.2012 23:16
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 154
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ja też z największą przyjemnością poczytałabym retrospekcje o Crocodile'u. Oprócz tajemnicy Ivy-chan interesuje mnie również kto mu zrobił to przecięcie na twarzy i pozbył ręki. Mam nadzieję, że Pan Oda będzie miał jeszcze okazję przybliżyć nam bardziej postać Croco-chana.
08.10.2012 10:25
Devzan Offline
50 IQ but 20 cm
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,802
Poziom ostrzeżeń: 20%
Mnie tam Croco nie interesuje. Za to załoga Rogera tak Big Grin Chciałbym wiedzieć m.in. jak to było z kapeluszem. Poza tym jeszcze ciekawi mnie głębsza historia Luffy'ego, tj. Dragon i jego matka.

[Obrazek: 2HDUxJ1.gif]
08.10.2012 14:29
LaTherionDe666 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 94
Crocodile i jego powiązania z Ivankovem - to przede wszystkim. Dwa, tak jak reszta Roger i załoga, następnie Dragon, matka Luffiego, rewolucja - to mnie bardzo interesuje. Historia Trafalgara Lawa(którą mam nadzieję zobaczyć już niedługo) - Doflamingo i te sprawy, Eustassa Kida, bo z czegoś ten trudny charakter wziąć się musiał, no i przede wszystkim Shanksa - najbardziej mnie interesują jego powiązania z Mihawkiem i to, jak dostał kapelusz Rogera.

We're a second in time. We're the last in the line of the prey that walks the earth; good and evil combined.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.10.2012 18:36 przez LaTherionDe666.)
08.10.2012 15:22
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,505
Skoro temat jest oznaczony, to będą spoilery. Lojalnie ostrzegam.

Uwielbiam wszelkie retrospekcje, a te w wykonaniu Ody zwłaszcza, więc nie pogardzę żadną. Ale... Kogo historię chciałabym poznać najbardziej? To trochę złożona sprawa. Poza postaciami, które po prostu bardzo lubię i chciałabym wiedzieć o nich jak najwięcej, zwłaszcza o ich przeszłości, są też postacie, których do tej pory było niewiele, ale pewnym jest, że będą one miały jeszcze swoje pięć, a nawet dziesięć minut, jak i te, które tego czasu dostaną znacznie mniej.

Przede wszystkim chciałabym poznać przeszłość Lawa i Kinemona, a istnieje możliwość, że za jakiś czas mogą nam one zostać podane. Law jest jedną z moich absolutnie ulubionych postaci w tej serii, co nie jest niczym nowym, więc chyba naturalnym jest, iż chętnie lepiej poznam jego oraz jego spaczoną psychikę. Kinemon zaś rości sobie ostatnio prawa do zajęcia miejsca w dosyć tłocznym gronie tych mych ulubionych, więc niech jeszcze coś o sobie opowie.

Jeżeli chodzi o Słomianych, to pewnie niewiele, a może nawet nic nam już nie zostanie pokazane. Jednak nie pogniewałabym się, gdyby Oda zaserwował nam w przypadku Luffy'ego coś podobnego jak u Ace'a czyli retrospekcję z czasu jego narodzin. Wiązałoby się to z jedną z większych zagadek, czyli kim była/jest matka chłopca oraz kiedy i z jakich przyczyn Dragon ich opuścił. O samym tatuśku też bardzo chętnie poczytam.

Dalej. Shanks! Może wówczas łatwiej byłoby mi zrobić jego oś czasu, bo na razie luki mam dość spore. Shanks jest bohaterem ważnym i odegra zapewne jeszcze dosyć istotną rolę w historii. Moment odziedziczenia kapelusza czy zarobienia blizn od Czarnobrodego, jak dla mnie zasługują na przybliżenie jakąś retrospekcją.

Teach podobnie, ale on również jest postacią ważną, więc myślę, iż swoją historię na pewno dostanie. Jest inteligentnym głupkiem przez lisy chowanym, o dziwnych jak na znany nam świat "właściwościach", więc nie ma siły, bym nie była nim zainteresowana.

Historia Rogera i jego załogi jest nam pokazywana w fajny sposób, co jakiś czas jakiś kawałek. I kiedyś uzbiera nam się cała układanka z tych puzzli. Jestem jej ciekawa, ale wolę by była pokazywana właśnie tak, a nie na raz.

Jeżeli chodzi o pozostałych bohaterów, to nie pogardziłabym historiami Bonney czy Marco, jak i Mihawkiem. O Vegapunku wzmianki przeszłościowe też byłyby w cenie, gdyby nie to, że każda informacja o nim jest niemal na wagę złota, a miedziaka na pewno. O właśnie. Kuma! Chcę Kumę, chcę jego losy rewolucyjne, chcę moment i powód zostania Shichibukai, chcę moment podjęcia decyzji o zostaniu prototypem pacyfistów. Pozostając prawie w tych kręgach na myśl przyszedł mi jeszcze Kuzan i jego dług względem Garpa. A jak by się uparł, to i Kida bym mogła na kozetkę zaprosić. Dobra, na razie tyle, choć pewnie jeszcze kogoś bym na tę listę znalazła ]:-> Np. Ivankowa i moment, gdy został złapany i osadzony w ID ]:->

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
08.10.2012 17:43
Sekizo Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 5
Co do przeszłości Crocodile i Ivankova to jestem na 90% pewny, że Croco był Okama bo w Whitebeard War saga był moment kiedy Ivankov mówi do Croco, że ten ma coś tam zrobić bo inaczej powie wszystkim prawdę o nim, więc wydaję mi się, że to dość jednoznacznie zabrzmiało Smile

Co do tematu to chciałbym poznać historię Marco.
03.03.2013 21:20
Devzan Offline
50 IQ but 20 cm
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,802
Poziom ostrzeżeń: 20%
Ja czekam teraz na retrosy Doflaminga, które powinny być Big Grin W końcu Vergo powiedział do Lawa "Nie wiesz co Joker przeszedł i to doprowadzi cię do zguby" Smile

[Obrazek: 2HDUxJ1.gif]
03.03.2013 21:23
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,280
Chciałbym tylko przypomnieć, że Odachi narysował kiedyś Shichibukai jako dzieci, i tam Crocodile wygląda jak normalny chłopak, a Doflamingo nie wygląda na jakoś skrzywdzonego przez los.
Oto rzeczony obrazek:
Spoiler :
[Obrazek: warlords.jpg]
Od siebie natomiast dodam, że Crocodile wspominał, że za młodu był takim naiwnym piratem jak Luffy. I to właśnie jego historię z tych właśnie czasów chciałbym zobaczyć.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
03.03.2013 21:31

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama