Aktualny czas: 14.12.2017, 22:56 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoiler] One Piece Film: Gold
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,575
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: One Piece Film: Gold
Zacny film. Wizualnie i dźwiękowo prezentuje się świetnie. Fabularnie to wciąż lekka, prosta i przyjemna zapychaczowa historyjka (nie jest to "Strong World", ale i tak nie można się nudzić). Zresztą nikt raczej nie oczekiwał niczego więcej po kinówce do szonenowego tasiemca.

Spoiler :
Tesoro mnie trochę zawiódł. Nie lubię motywu szaleństwa z miłości, zwłaszcza takiej, która przeminęła, a pozostało po niej tylko rozgoryczenie i żal do całego świata. Zaplusowała natomiast Carina. Z kolei rewolucjonistów i CP0 w zasadzie mogłoby tam nie być.
Liczę na mniej spoilerów w openingach i trailerach przy okazji kolejnego filmu.

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
13.01.2017 02:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,882
Oglądałam z dubbingiem, więc będę musiała jeszcze później poprawić wersją oryginalną, ale ogólnie mi się podobało. Jedno co im się udało to ukazanie przepychu i ogromu Gran Tesoro, było czuć klimat miejsca, przeciwnicy też nie wydawali się sztuczni i na siłę wepchnięciu do filmu, składało się to w ładną całość. Wśród kinówek OP uplasowałabym go chyba na 4 miejscu.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
13.01.2017 20:00
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,466
Poziom ostrzeżeń: 5%
Wiecie co, naprawdę nie wiem, kto robił to tłumaczenie na kissanime. Niby jest ładne, ale mocno okrojone ze smaczków czy szczegółów, a nawet zdania są całkowicie poprzekręcane tak, jakby tłumacz nie wiedział co dać, i dał coś "pasującego do sytuacji" niekiedy jednak jest to wręcz pozbawione sensu i w ogóle nie tłumaczy tego, co widzimy.
Przykłady mógłbym dosłownie mnożyć, bo im dalej tym gorzej. I tak właściwie z początku niepotrzebnie to porównywałem, bo jak miałem coś całkiem innego, to zastanawiałem się, czy to ja coś pomyliłem, czy w subie jest coś źle, co znacznie wszystko wydłużało.

Co by nie być gołosłownym:
Spoiler :
Zamiast np zdania, że "kiedy ruszają głowami, wymawiają nazwy kierunku" mamy zdanie (zostawiam jak jest) They're all moving their heads in different directions"
Przykładem zaś na okrojenie może być choćby kwestia Sanjiego, gdy zauważają, że przecież on potrafi latać w powietrzu. Mamy: "Like I could fly all the way up there"
Podczas gdy on tam wyraźnie mówi, że nie wyobraża sobie, by targać ich tyłki na górę, bo są za ciężcy.
Także nie wiem, można oczywiście obejrzeć, ale trochę się straci. Jak coś zasuwam z tłumaczeniem jak mogę, Imi również, właściwie już skończyła czasówkę, więc to też nie będzie tak że ta kinówka pojawi się u nas na stronie nie wiem kiedy.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

15.01.2017 17:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 154
Czekam z niecierpliwością na Wasze tłumaczenie Smile RAWa oglądałam już mnóstwo razy, ale co z tego, jak w większości nie wiem o co się im tam rozchodzi, a po angielsku mi się najzwyczajniej w świecie nie chce, a skoro i tak się na tym traci to tym bardziej słuszniej będzie poczekać.
I oczywiście już teraz bardzo dziękuję za tłumaczenie. Wbrew pozorom praca z napisami to pochłaniacz czasu.
15.01.2017 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,507
Tłumacz, tłumacz. W zrozumialszym języku chętnie jeszcze raz obejrzę Smile

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
15.01.2017 18:58
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,014
Ostatnio miałem przyjemność obejrzeć ten film.

Walety:
Spoiler :
1. Muzyka,
2. Animacja,
3. Designy postaci były serio fajne, nie podobała mi się tylko jedna kreacja Usoppa i Robin z wielkimi badzungas,
4. Motyw kradzieży, to wyszło serio zarąbiście i świetny pomysł na takie coś, a nie tylko klepanina,
5. Kreacja statku Tesoro, miła dla oka,
6. Dość sporo Frankiego, niesamowite, że było go aż tyle i to wielki plus,
7. Ci pomagierzy Tesoro byli wręcz świetni, dużo fajniejsi od tych w Stron World lub w Zetce. Koleś podniecający się uderzeniami w łeb? Ultra dupera od szczęścia? Super pomysł,
8. Zoro jako księżniczka,
9. Ta koleżanka Nami, nie pamiętam jak się nazywała, ale spoko z niej koleżanka.
Zady:
Spoiler :
1. Trochę nuda... W sensie no... Stron World i Zetka dla mnie lepsze, a do wyspy kwiatów to Gold nie ma w ogóle podejścia,
2. Mało czasu dla załogantów, no bo film wiem, ale cholera znowu przede wszystkim widzimy Luffiego i NAMI... Jej zawsze musi być najwięcej, lubię ją, ale chciałbym tez o kimś innym (Wiem, film z Chopperem, jedyny który wyłączyłem bo nie wytrzymałem),
3. Tesoro, on wcale nie był jakiś ultra... Słaby Vilian, sorka, ale dla mnie to takie przedłużenie członka Flaminga, no ale takiego kogoś też się spodziewałem no to nie ma co marudzić, ogólnie to był okej, świetny gospodarz,
4. I ostatnie, niepotrzebnie zapchali czas jakimiś głupimi Sabo, to tylko odebrało miejsce dla pozostałych załogantów, a i tak nic te postacie nie wniosły. Ale miło było zobaczyć tę starą szuję Spandama Big Grin, dalej go nienawidzę ;D.
A więc ogólnie film na plus, mi przypadł do gustu, takiego czegoś też spodziewałem więc na pewno mnie nie zawiódł, ale szkoda, że nie był lepszy.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.01.2017 12:11 przez Eikichi.)
18.01.2017 12:09
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,466
Najwyższy czas skomentować ten film. Kto nie oglądał niech nie czyta, albo jeśli czyta, to na własną odpowiedzialność.

Mam temu filmowi wiele do zarzucenia, ale nie będę porównywał samego filmu do szumu, jaki wokół niego robiono, bo jak ktoś robi sobie oczekiwania po trajlerach to jest to jego sprawa.

Nie powiem, by film mi się nie podobał. Miał swoje plusy i minusy. Niewątpliwie oprawa audio-wizualna robiła swoje. Nie tylko samo Gran Tesoro świetnie się prezentowało, ale też miało naprawdę dobry soundtrack. Podobał mi się też sam koncept wyspy i całej kinówki, czyli miasto rozrywki z wielkim kasynem na czele. Wszystko prezentowało się naprawdę wybornie, a sama akcja w kasynie również była miodna. No i właśnie.
Początkowo film robi naprawdę dobre wrażenie. Mamy humorystyczne wtrącenia, komentarze, czy widok Heraklesa przechadzającego się po kasynie. Zarówno wyścig, jak i ciągle towarzysząca Słomkowym Baccarat wypada dobrze. Potem pojawia się Carina i tu mam mocno mieszane uczucia. Nie jest źle przedstawiona, ale wydaje się być na siłę przypięta do historii Nami. No nie poradzę, nie podoba mi się to.
Następnie mamy bardzo dobrze też zrobioną scenę wyrwaną chyba żywcem z Ocien Eleven, czyli próba włamania się do skarbca w wykonaniu Słomkowych. Samo przebieranie było bekowe. Świetna była dla mnie scena wspinania się po wieży i to przelatywanie przy oknie. Naprawdę śmiechowe. To samo zwrócenie uwagi, że przecież Sanji mógł być w tej drużynie, bo potrafi latać w powietrzu i jego komentarz. Bardzo podobał mi się też występ Słomkowych w roli Boskich Smoków, z tym świętym Camelem na czele. Miałem spory ubaw przekładając te kwestie Usoppa. Ta scena była mega. Wysoko też bym ocenił akcję z tymi puchaczami i naświetlonym Brookiem. Co by nie mówić, wszystko miało swoje logiczne wytłumaczenie. Jednak ten cały napad miał poważną lukę, mianowicie zatracił się gdzieś sens tej całej przebieranki.

Dalej mamy akcję w złotym więzieniu i o ile sam Max nie był zły tak ucieczka z tego więzienia była tragiczna. Począwszy od nietoperzy, przez które to niby nikt się nie przebił, kończąc na tym wentylatorze czy co to tam było. Gdyby jeszcze Max widząc poszczególne płaty jak karty skoczył w odpowiednim momencie... ale jak wpadł i zaczął próbować to przytrzymać... A potem jeszcze reszta wskoczyła... Dawno tak durnej sceny nie widziałem i pozostawiło to mi niesmak już do końca.

Bardzo też żałuję, że Tesoro gdy zobaczył w Luffym samego siebie, po prostu się nie opamiętał. Kurde, to byłoby coś nowego, coś na co czekam i się chyba nie doczekam, coś, co próbowałem zrobić nawet w naszym SC. Że zrozumiał swój błąd i już nie trzeba byłoby z nim walczyć. To nie, musi być shionenowo-jowo i musi Luffy mu dołożyć przy okazji robiąc G4... Zawód na całego.
Niespecjalnie też kupuję ten motyw z oszukiwaniem. Carina nabrała Tesoro no okej, ale jakoś oni naprawdę wyglądali, jakby zostali wpuszczeni w kanał. A tymczasem słyszymy, że to była tylko gra. Rozumiem, że widz nie powinien się zczaić, ale było to słabe.

Z walk tak naprawdę jedynie dobra była ta z Baccarat, a nawet powiedziałbym że zarąbista. Jak rzuciła w nich tą monetą, tamten koleś na niej złamał stopę i ściągnął przy okazji gacie temu kolesiowi z łukiem... no miałem ubaw. Także w niecodzienny sposób została pokonana. To mi się podobało. Reszta taka sobie, choć też dobrze, że nie było poświęcone im więcej czasu. No i Dice z tym swoim podniecaniem się przypomina mi jego wykładowcę z gramy polskiejXD

No i na konie troll Cariny. Wszyscy to kupili jak leci. Trochę wydaje mi się to niepotrzebne. Rozumiem, że wszystko tu się kręci na oszustwie, ale tak wydaje mi się, że odczuwam tym motywem po prostu przesyt.

Faktycznie, jak też Eikichi zauważył, w tym filmie było naprawdę dużo Franky'ego! Tylko na plus jak dla mnieXD
Za to duży minus za Sabo i Lucciego. Po prostu kompletnie byli tam zbędni. I to jest duża szkoda, bo pojawili się w tych filmikach promocyjnych, co okazuje się miało tylko poprawić wynik oglądalności w kinach. Gardzę czymś takim.
Denerwowały mnie jeszcze dzieciaki. Ale nie jak kwiatki sprzedawały. Tylko potem, jak ten chłopiec widział Luffy'ego na telebinie, jak potem postanowił walczyć... no nienawidzę tych motywów.

---------
Także z jednej strony mi się podobała, zwłaszcza z humorystycznej, a z innej nie. Osobiście Z cenię dużo wyżej. Tam jak był Kuzan to on miał jakąś rolę do odegrania kurczę. No i fabularnie stało to dużo wyżej. Ale napad był tu miłym urozmaiceniem i film mi się podobał. Po prostu było parę mankamentów, które zepsuły mi przyjemność z oglądania tego filmu.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2017 18:23 przez Komimasa.)
26.01.2017 18:21
RaijinDamiano Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 54
Świeżo po seansie, hmm nie zdobędę się na jakąś jego rozległą ocenę bo w sumie ani dupy nie urywał ani nie był zły Wink Kinówka z tak znanej marki zawsze może się poszczycić konkretnym budżetem a wtedy zawsze jest na co popatrzeć. Nie lepsza od Strong World ale to nadal solidna produkcja Wink

No i Spanda był nice Tongue

[Obrazek: dey3pc.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.03.2017 12:24 przez RaijinDamiano.)
05.03.2017 22:12
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama