Aktualny czas: 23.11.2017, 01:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
[spoiler] Pieśń Lodu i Ognia
Autor Wiadomość
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Shocked [spoiler] Pieśń Lodu i Ognia
Witam!

Mamy temat o serialu, jednak pojawia się w nim wiele wiadomości w spoilerach od osób, które czytały książkę i nie mogą tam się swobodnie wypowiadać.

Czytających jest zapewne mniej, ale jeśli ktoś z serialowców chciałby jakiś spoiler, czy coś - zawsze służę pomocą!

Oczywiście, można tutaj wyrażać opinię o książkach, co również planuje zrobić, ale w swoim czasie.

Postów z tematu o serialu przenosić nie będę. Bo część musiałabym chyba dzielić, co jest bez sensu. Niech zostanie tak, jak jest~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
14.05.2014 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Czinczilla Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 902
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: [spoiler] Pieśń Lodu i Ognia
Ja skończyłam czytać na "Cieniach śmierci" i mam takie pytanko: w serialu były pokazane tortury Theon'a, a w książce od czasu uwięzienia go nic o nim nie wiadomo (oczywiście poza tym, że go torturują). Będą jeszcze rozdziały pisane z jego perspektywy? (Tylko proszę, nie piszcie mi jak Theon skończy, nie lubię spoilerów. Po prostu kwestia z jego rozdziałami mnie już zbyt długo ciekawi Tongue).

14.05.2014 21:18
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Tak, będzie dużo rozdziałów z jego punktu widzenia - pojawią się w Tańcu ze Smokami. Chronologia książek jest mocno pomieszana. To, co dzieje się w Uczcie ma równoległy czas do wydarzeń z Tańca. Autorowi nie udało się zmieścić wszystkiego w jednej książce, więc rozbił postacie na dwie. W pierwszej mamy bohaterów z Siedmiu Królestw, w drugiej mur, północ i inne krainy. Serial również zmienia chronologię na swoją korzyść i w tym wypadku spoileruje pewne rzeczy.

Z Theonem było tak, że jego tortury albo zostały przedstawione jako retrospekcja, albo serial sobie trochę rzeczy dopowiedział. Chyba w trzeciej części była wzmianka o tym, że wysłano jego siostrze skórę z jego palca, więc postanowili pokazać, jak jest torturowany. Mogę Ci tylko powiedzieć, że w Tańcu pojawi się jako lekko odmieniona postać.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam to w miarę dokładnie (:

14.05.2014 21:37
Czinczilla Offline
Supernova
Pirat

*
Dziękuję, wszystko już rozumiem ^^ Ta seria ma tyle wątków, że nie jestem czasem w stanie ogarnąć, co się kiedy dzieje~ Teraz jedynie muszę jeszcze przebrnąć przez ostatnie 3 egzaminy i będę mogła czytać, co tylko zechcę~! \o/

14.05.2014 21:42
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Jesteś chyba w jednej z najbardziej nudno-ciekawych części. Ogólnie nie podobała mi się Uczta dla Wron, ale obserwowanie procesu upadku Cersei, która niszczyła wszystko, co zdobyli dla niej inni i jeszcze przy tym udawała, że to mądre decyzje... Wspaniałe~

No i Arya, która chyba pojawia się w tej części. Też mi wynagrodziła przedzieranie się przez pozostałe wątki. Jeśli Dorne było, to też ciekawie. Najgorzej było z Briennie >.> Jeszcze coś mnie strasznie męczyło, ale nie pamiętam co ^

14.05.2014 22:06
Czinczilla Offline
Supernova
Pirat

*
Arya to jedna z moich ulubionych bohaterów w tej serii. Tak jakoś od początku ją bardzo lubiłam. Przez Brienne ciężko się było przedzierać, ciągle tylko:"Czy widziałeś moją siostrę? Kasztanowate włosy, ładna twarz...coś-tam-coś-tam~". Nudne Sad Cersei, jeszcze nie upadła do końca, ale czekam na to z niecierpliwością. Teraz czas na Tyriona~! W "Krwi i złocie" dał piękny popis na końcu książki i od tej pory słuch o nim zaginął :<. Może męczyły Cię wydarzenia z Muru albo Żelazne Wyspy? O, albo Sansa, Alayne, czy jak jej tam dali~ Na początku za nią nie przepadałam, ale się teraz trochę wyrobiła Smile

14.05.2014 22:24
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Mur był w tej części? :0 Byłam pewna, że w Tańcu~

Żelazne Wyspy, owszem! Bsjafufujwfnf. Nawet nie pamiętam co się tam działo, a to źle o nich świadczy. Albo w sumie... Kilka końcowych wątków było w miarę, reszta nudna :c

Na wątki Sansy czekałam z niecierpliwością. Tak się ta dziewczyna zmieniła! Na początku była taka straszna - pannica, co robi wszystko na pokaz. To co przeżyła miało ogromny wpływ na jej charakter, ale mam wrażenie, że obecność bardzo inteligentnego Petyra B. popchnęła te zmiany w innym kierunku. Bo pokazuje się teraz z bardzo dobrej strony~ Jestem ciekawa jak to się potoczy dalej, bo jej historia zakończyła się w bardzo interesującym momencie ^

14.05.2014 22:33
Czinczilla Offline
Supernova
Pirat

*
Coś tam chyba o Samwellu było, ale niewiele. Już nie pamiętam dokładnie, czytałam dosyć dawno i wszystko mi się miesza. O Sansie tam były chyba tylko 2 rozdzialiki, więc za dużo jeszcze nie wiem. Zmieniła się oczywiście na lepsze w porównaniu do pierwszego tomu. Tak samo jak Jaime, którego polubiłam Smile Ile jeszcze ma wyjść tomów? Co ja zrobię, gdy dogonię serię? ;-;

14.05.2014 23:56
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
Czinczilla napisał(a):Co ja zrobię, gdy dogonię serię? ;-;
Jak to co zrobisz? Przeczytasz jeszcze raz!
Ja tak zrobiłam i powiem, że za drugim razem podobało mi się nawet bardziej! Można wyciągnąć więcej smaczków i szczegółów, na które się wcześniej nie zwróciło uwagi, a które nabierają nowego znaczenia jeśli wiemy co się zdarzy potem. A i tak zostanie jeszcze masę rzeczy, których się nie wyłapie nawet wtedy d;
I jak za pierwszym razem też były POVy, które mnie nudziły to przy ponownym czytaniu wszystkie były tak samo przyjemne. Nawet Samwell mnie nie nudził! Dziwne.
Czinczilla napisał(a):Ile jeszcze ma wyjść tomów?
Czytałam niedawno wywiad z Dżordżem Martinem, w którym mówił, że kiedyś myślał, że zmieści się w trzech tomach. Potem stwierdził, że może jednak w pięciu... A teraz już nic nie obiecuje, nauczony doświadczeniem. Może będzie siedem, może więcej d;

Stwierdzam, że Pieśń Lodu i Ognia to "książka" na którą czekałam całe życie. Uwielbiam.

[Obrazek: h3sygn.png]
15.05.2014 00:23
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Będzie siedem na 99%. Po pierwsze od dłuższego czasu taki właśnie jest plan, a po drugie Martin zwyczajnie może nie dożyć większej ilości tomów. "Koło Czasu" Roberta Jordana to dobry tego przykład.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.05.2014 00:28 przez Zangetsu2.)
15.05.2014 00:28
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama