Aktualny czas: 25.02.2018, 23:22 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się już nowy rozdział 895 po polsku!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoiler] Skarb wielkiego pirata
Autor Wiadomość
Saturin Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 12
Skarb wielkiego pirata
Ostatnio przeczyłem na anglojęzycznym forum one piece o pewnej teorii na temat skarbu Don Chinjao, w skrócie chodziło o to, że jego największym skarbem była kobieta, z którą później poślubił dziadek Luffiego. Jak myślicie sprawdzi się ta opcja?
16.08.2013 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,880
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Skarb Don Chinjao
To całkiem możliwa opcja i było by całkiem zabawnie gdyby Garp osobiście przybył na Dress Rose XD

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
16.08.2013 15:35
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,834
Poziom ostrzeżeń: 20%
Taką teorię rzuciła chyba też Okiren. I połowicznie się zgadzam. Dlaczego tylko połowicznie? Ano bo sądzę, że nie jest to żaden prawdziwy skarb etc., a coś właśnie w pokroju człowieka. Ale zamiast jego kobiety, strzelam na... Rogera. Dziadyga zna Rayleigha i wydawać by się mogło, że nawet dobrze. Obstawiam, że należał do załogi Oro Jacksona, ale odszedł zanim ta przestała istnieć. Po latach Chinjao usłyszał, że Garp złapał Rogera tym samym skazując go na śmierć. Zapewne wszyscy załoganci widzieli w swoim kapitanie idola i wielkiego wodza. Dla Chinjao mógł mieć on szczególne znaczenie, bo mógł mu pomóc, dać nowy sens jego życiu etc. No... Chinjao odszedł od załogi wcześniej więc nie zna prawdy nt. tego, że Roger był chory i sam się poddał, stąd chce pomścić swojego kapitana. Tak to widzę.
16.08.2013 15:40
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Nie sądzę by był w załodze Rogera, już bardziej jestem skłonny do tego, że chodziło o kobietę, bo jako przywódca Don Chinjao nie przyłączyłby się raczej do jakiejś załogi jako podkomendny. No ja tylko czekam by tam Garp wparował. Ale obawiam się, że to może nie nastąpić:/

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
16.08.2013 15:47
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Liczba postów: 996
RE: Skarb wielkiego pirata
Mi też się nie wydaje, aby cały ten skarb miał coś wspólnego z Rogerem i jego załogą. Oczywiście, wszelkie dobra materialne także odpadają, gdyż dziadek Don nie wydaje się być takim materialistą, jakim jest nasz nowy, świeżo upieczony schichibukai - Buggy ;P. Zgadzam się jednak z tym, iż musiała to być pewna osoba, najprawdopodobniej bliska jego sercu, ale czy koniecznie jego luba, z którą ożenił się Garp ? Nie chce mi się w to wierzyć, choć ciekawie by było, jakby Don miał okazać się niedoszłym (tzn. gdyby ta cała babcia wybrała jego, nie Garpa) dziadkiem Luffy'ego ;P.
No, ale zastanawiam się, kogo jeszcze Chinjao mógłby nazwać swoim skarbem, no i po krótkich namysłach myślę, że tą osobą mógł być.. być może jego pierworodny syn, którego Garp schwytał i zabił, podczas jego wojennych wojaży? Może się okaże, że Don razem ze swoją rodziną posiadał wcześniej jakąś rodzinną załogę i mu Garp całą rodzinę wymordował, podczas jednej z bitew ;P ?
Oczywiście istnieje też szansa na trolling i jak to ktoś, w innym temacie pisał okaże się, że tym skarbem było jakieś wyborne mięcho, albo jakiś uroczy szczeniaczek, którego Don kochał ponad wszystko ;P.
16.08.2013 23:34
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,834
Poziom ostrzeżeń: 20%
Teoria ze szczeniaczkiem była moją pierwotną Big Grin Ale ta z Rogerem mi się bardziej podoba~ (chociaż już spełniła się część mojej teorii że zobaczymy zapłakanego Chinjao opłakującego <szczeniaczka>).

Kyouchika napisał(a):No, ale zastanawiam się, kogo jeszcze Chinjao mógłby nazwać swoim skarbem, no i po krótkich namysłach myślę, że tą osobą mógł być.. być może jego pierworodny syn, którego Garp schwytał i zabił, podczas jego wojennych wojaży?
Musielibyśmy tą postać znać (Roger? Big Grin) inaczej zmarnowany wątek. Albo zrobić z tego dramę, albo gaga.
16.08.2013 23:40
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,555
Ja chcę opcję z lubą \o/ Ale i tak się chyba zbyt szybko co/kto to, nie dowiemy.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.08.2013 00:15 przez Murgrabia.)
16.08.2013 23:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
No właśnie to z załogą Rogera nie pasuje mi z pewnego powodu - jak wiemy ówczesny Król Piratów, podczas swojej podróży zapadł na ciężką, nieuleczalną chorobę, no i w ostateczności sam zdecydował oddać się w ręce Marynarki. No i tutaj możesz wyprowadzić mnie z błędu, bo nie pamiętam już z kim podzielił się ową informacją. Z całą załogą, czy tylko kilkoma jednostkami (Ray i Crocus) ?
Bo moje negowanie się na tym pierwszym opiera, chociaż i tak w to nie wierzę.
Babci Luffy'ego też nie znamy, a ją rozważamy ;P (tak, tak... wiem, że chodzi tu o jej ścisłe powiązanie z Garpem ;P).
W każdym razie, skoro już połowicznie sprawdzają się Twoje przypuszczenia dotyczące szczeniaczka, to liczę na to, że się do końca potwierdzą ;P. W wersję z Rogerem nie chce mi się wierzyć, a w wersję z babcią Luffy'ego tym bardziej, choć wydaje się bardziej prawdopodobna - tyle czasu się bez romansów obyło, a tu nagle taka nieszczęśliwa miłość ! Nie zniosę tego :O
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.08.2013 00:04 przez Kyouchika.)
17.08.2013 00:04
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,555
Sądząc po upatrywaniu nadziei przez Buggy'ego w Crocusie, który mógłby orzec, że kondycja kapitana do walki najlepsza nie jest, to załoga wiedziała o jego chorobie. Dowiedziawszy się o niej Roger postanowił wyruszyć w ostatnie rejs - na Grand Line. Raczej ich o swoim stanie powiadomił, bo by się z deka zdziwili, gdyby w trakcie takiej wędrówki im ni z tego ni z owego kapitan padł. Zresztą Crokusa bez powodu do załogi też nie zapraszali, na pewno jakiegoś lekarza na pokładzie mieli, ale to on jako jedyny potrafił ulżyć jako tako w cierpieniu Rogera. Przyjmijmy więc, że jego kamraci byli o fakcie choroby poinformowani.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.08.2013 00:21 przez Murgrabia.)
17.08.2013 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Nie no, teraz przeczytałem jeszcze raz pierwszy post Deva i doszedłem do wniosku, że jednak uwzględnił w nim szargające mną wątpliwości xD. Pytanie, jakie mi się nasuwa brzmi, dlaczego mógł zdecydować się odejść tuż przed ostatnią podróżą ? Jeśli rzeczywiście uważał Rogera za idola, nie wydaje mi się, aby zdecydował się na taki krok, no chyba, że został do tego zmuszony. Niby obruszył się jakoś mocniej na wspomnienie imienia Rayleigha, ale co to mogłoby znaczyć ? Ray go w takim razie z załogi, za jakieś paskudztwa mógł przegonić, czy co ;P ?
17.08.2013 00:33

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama