Aktualny czas: 21.09.2017, 12:37 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
[Spoiler] [Teoria] Siódmy Shichibukai
Autor Wiadomość
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 17
[Teoria] Siódmy Shichibukai
Witam, już po raz trzeci!
Zauważyłem, że moje teorie cieszą się popularnością, więc postanowiłem podzielić się następną. Dotyczy ona mojej ulubionej grupy - Ōka Shichibukai. Już od początku, jak się o nich dowiedziałem, polubiłem tą zgraję, a każdy nowy członek stawał się lubianą przeze mnie postacią (wyjątkami są Teach i Moria). W przełomowym rozdziale 700 pokazano nam tą oto stronę:

[Obrazek: 351px-Shichibukai_Infobox.png]

Przyznam się, na początku pomyślałem: "Buggy, co ty tam k*rwa robisz?", ale póki nie doświadczyliśmy jeszcze naszego Genialnego Błazna, to nie przeszkadza mi jego obecność. W każdym razie, podczas owej prezentacji, Brannew wspomniał o tajemniczym "siódmym" Shichibukai, co wskazywało na to, że przez krótką chwilę (do czasu aż Law został usunięty z funkcji) znów mieliśmy kompletną Siódemkę Władców Mórz.
I, gdy tylko, rozdział ujrzał światło dzienne rozpoczęły się dyskusje i teorie na temat tego, kim jest ostatni Shichibukai. Omine bezsensowne wprowadzenia i przejdę od razu do rzeczy:

Po pierwsze - uważam, że jest to postać, którą już poznaliśmy. Oda nie wysilałby się z ukryciem tego Shichibukai, gdyby to nie był ktoś kto zagwarantuje nam kompletny opad szczęki, więc ktoś nowy odpada.

Po drugie - szybko przeskoczę listę postaci, które na początku były moim wyborem, ale potem szybko z nich zrezygnowałem:
- Pierwszym wyborem był Sabo, jednak po wielkim szoku z Rewolucjonistami, odpał.
- Później myślałem, że wróci ktoś z poprzedniej generacji, np. Crocodile lub Jimbei.
- Dalej, pojawił się Rayleigh: powrót z emerytury i zostanie Shichibukai pozwoliłoby mu na bezpośrednie wspieranie Luffy'ego, jednak pojawiło się zwątpienie. Rząd nie zaufałby mu tak łatwo.
- Dopóki nie zobaczyłem go w Corrida Colosseum, myślałem że będzie to Bellamy.
- Przez myśl przebiegł nawet Foxy!
- Raz nawet wpadłem na pomysł z Caribou.
- Już w najgłębszych zakamarkach umysłu pojawiała się Lola i jej drużyna z Thriller Bark (nie, nie przyjąłem oświadczyn).

Aż w końcu zacząłem się zastanawiać, kto miałby największą korzyść z zostania Shichibukai? Kto zyskałby sporo z immunitetu nadawanego przez Rząd i wybaczanie niewielkich przestępstw? Kto cieszyłby się z nielimitowanego dostępu do wszystkich krajów Światowego Rządu? Ten, kto chciałby ów Rząd obalić! Ale Dragon nie mógłby się pojawić ot tak w Kwaterze Głównej i powiedzieć: "Hej, zróbcie ze mnie Shichibukai!" (co, przy okazji, wiąże się z moją teorią nt Dragona i Marynarki, którą można znaleźć [TUTAJ]). W takim razie, jeśli nie Dragon, to któryś z jego ludzi... odpowiedź była prosta - moja ulubiona postać, do czasu pojawienia sie Admirała Fujitory:

Emporio Ivankov

Bez wątpienia, jeden z bardziej zaufanych ludzi Dragona. Jednakże, Sakazuki - nowy Admirał Floty - dobrze zna Ivę, w końcu walczyli przeciwko sobie pod Marineford. Wobec tego, Ivankov musiał przywdziać nową tożsamość - i tu mam dwie wersje jak to się mogło stać:

1) Za pomocą Owocu Horu-Horu i odrobiny charakteryzacji zmienił się nie do poznania (obojętnie czy w mężczyznę kompletnego czy w kobietę) i, przyjmując nowe imię, rozpoczał ustawione podboje i grabieże aż zaoferowano mu posadę (lub ktoś podstawiony go zarekomendował, powtarzając to co zrobił Laffitte z Czarnobrodym).

2) Okama okamie pomoże - Ivankov nawiązał kontakt z Królem Newkama Land, poziomu Impel Down 5.5, Mr. 2 Bon Kurei'em. Ten, za pomocą Mane-Mane, zmienił jego wygląd na kompletnie inny (nie wiadomo, może potrafi przemieniać inne osoby; dodatkowo, posiada "zbiór" różnych twarzy).

Jednakże, póki co, bardziej skłaniam się ku opcji numer 1.

A więc, w nowej tożsamości i z nowym imieniem, Ivankov został Shichibukai. To dało mu dostęp do podróżowania po krajach Światowego Rządu, pozyskiwanie informacji oraz funduszy (łapanie piratów z wysokimi nagrodami, których zapewne później uwalniał i wcielał do Rewolucjonistów) oraz przekazywanie tego wszystkiego Dragonowi. Dodatkowo, Iva ma jeszcze jedną misję - musi nawiązać kontakt z doktorem Vegapunkiem i, z jego pomocą, przywrócić Bartholomew Kumę do poprzedniego stanu świadomości aby znów mógł zasilić Armię Dragona.

Co sądzicie, czy nasz Królowa Kamabakka nadaje się na Shichibukai i czy ta teoria w ogóle ma sens?! Przyznam się, pisałem ją na bieżąco i nie jest do końca dopracowana, jak pozostałe.

W następnym poście: Admirał Fujitora - analiza postaci.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2014 20:46 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
09.05.2014 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,507
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: [Teoria] Siódmy Shichibukai
W odróżnieniu od poprzednich ta teoria ma jedną poważną dziurę, chociaż opiera się ona na pół-fillerze. Siódmy Shichibukai podobno wymordował całą załogę Zephyra. Trudno mi uwierzyć w to, że Iva byłby do tego zdolny.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
09.05.2014 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Hmm, nie do końca jestem zaznajomiony z całym Filmem Z; mógłbyś mi sprostować, czy to na pewno było powiedziane, że zrobił to nieznany Shichibukai czy tylko, że był to Shichibukai? Bo jeśli to drugie, to mógłby to być zarówno Doflamingo, Kuma lub Mihawk.
09.05.2014 00:36
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 199
Poziom ostrzeżeń: 0%
Jak się zastanawiałem nad siódmym Shichibukai, to raczej Ivy nie brałem pod uwagę. Wydaję mi się, że masz rację jeżeli chodzi o to, że ta postać jest nam znana. Ja mam swoje 2 typy na siódmego Shichibukai :

-Don Krieg - dawno o nim nie słyszeliśmy. Całkiem możliwe, że chodzi o niego. Odnosząc się do tego co napisał Orzi. Krieg byłby w stanie wymordować załogę Zephyra

-Daz Bones(Mr.1) - człowiek Crocodile'a byłego z Shichibukai. Jeżeli Croco by nim nie mógł być ponownie. To czemu nie zapewnić stanowiska swojemu najlepszemu człowiekowi.

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
09.05.2014 00:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Było powiedziane, że ten Shichibukai dołączył do Wojowników Mórz rok przed akcją filmu, czyli w samym środku treningu Luffiacza i załogi. Z tego powodu nie mógł to być nikt, kto miał ten status przed timeskipem. Buggy też raczej odpada, on dostał nietoperza z wiadomością tuż przed przeskokiem czasowym. Zostaje Law, ale u niego też by mi to nie pasowało - Słomiani nie brataliby się z psychopatycznym mordercą, a Trafalgar musiałby być wtedy bardzo młody. Zresztą wtedy nie byłoby sensu ukrywać tożsamości shichibukaia-mordercy.

09.05.2014 00:42
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Admirał

*
Liczba postów: 3,094
Akurat Buggy'ego na tym stanowisku przynajmniej część ludzi się spodziewała od zakończenia wojny i otrzymania przez niego gacka od Rządu, więc dla tej części było to tylko formalne potwierdzenie.

Co się tyczy zaś nowego osobnika, to z dodatku, który wyszedł przy okazji filmu (a który to średnio już pamiętam, a szukać mi się teraz nie chce), został nim uciekinier z poziomu szóstego, którego to do ID wsadził Zephyr (a może nie?), szermierz, który to odciął admirałowi rękę w miejscu, gdzie jego haki było najmocniejsze, czy jakoś tak, i wymordował mu załogę i którego to przyjęcie w poczet Wojowników, po pierwszym chyba roku przeskoku czasowego, doprowadziło Zephyra do rezygnacji ze stopnia admirała i wystąpienia z Marynarki. Musiałabym tego poszukać.

A pfy, moje długie pisanie postów. Całe dwa były Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2014 00:45 przez Murgrabia.)
09.05.2014 00:44
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
To, że Law musiałby być młody niczego nie zmienia - w anime widzieliśmy jak przynosi bijące serca do Kwatery. Miał na sobie wtedy strój z pierwszej części. Ale prawda, to nie mógł być on.

Jednak pytałem - jeśli było tylko powiedziane, że załogę Zephyra wymordował Shichibukai, bez konkretów, to mógłby to równie dobrze być Doflamingo, Kuma (na zlecenie Rządu) czy Mihawk. A to, że dołączył rok przed akcją; Iva nie musiał cały czas przebywać na Kamabakka, gdy Sanji był ścigany przez 99 Mistrzów Newkama Kenpo; równie dobrze mógł wypływać, by spotykać się z Dragonem.

edit: Pamiętajmy jednak, że minął rok odkąd pirat z Owocem, który odciął ramię Zephyra stał się Shichibukai - ci lubią się bardzo szybko zmieniać, więc sądze, że stworzono go tylko na potrzebę filmu a Z-sensei dokonał swojej zemsty zaraz po odejściu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2014 00:52 przez MrJoker94.)
09.05.2014 00:48
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Myślę, że jednak argumenty Grabki jednoznacznie wskazują, że będzie to ktoś nowy.

09.05.2014 00:51
MrJoker94 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
(09.05.2014 00:51 )Orzi napisał(a):  Myślę, że jednak argumenty Grabki jednoznacznie wskazują, że będzie to ktoś nowy.

Umm, ja tu nie widzę niczego, co by wskazywało na informacje, że jest to "ktoś nowy" - podejrzewam, że "nowy osobnik" miało na myśli nowego Shichibukai a nie całkiem nową postać. Jak mówiłem, Władcy lubią się szybko zmieniać, więc istnieje szansa, że był to ktoś zupełnie nie-kanoniczny... kto wie, równie dobrze mógłby być to nawet Inazuma.
09.05.2014 00:54
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Admirał

*
Liczba postów: 3,094
(15.12.2012 18:13 )Murgrabia napisał(a):  
Spoiler :
Z's Life (Volume Z)

[Age 14]
Z entered the Naval Academy. He wanted to be a hero.

[Age 18]
He took part in actual fighting for the first time.

[Age 28]
Z was promoted to petty officer. He mastered Rokushiki. He realized that Marine is not always a hero.

[Age 34]
He began to be called "Black Arm". He was the master of Armament haki.

[Age 38]
He was promoted to Admiral. Zephr was popular among his subordinates. Roger and Whitebeard were in their golden age at that time.

Z married.

[Age 39]
Z's son was born.

[Age 42]
Z's family were killed by a pirate. Z intended to resign Marine, but higer officer persuaded him to stay Marine. Z became an instructor.

Akainu (age 23) and Kizaru (age 26) joined Marine. Both of them were already "Monsters".

[Age 44]
Aokiji (age 19) joined Marine.

[Age 50]
Z gave strict lessons to his disciples.

[Age 65]
A pirate cut Z's arm off.

[Age 70]
A Marine scientist gave "Battle Smasher" to Z.

[Age 73]
The pirate who had cut Z's arm off joined Shichibukai.

[Age 74]
Luffy beats Z.

It seems that the pirate who cut Z's arm off is a new character who joined Shicibukai one year ago.
Z never killed his enemies.
The pirate who cut Z's arm off had been captured by Z once, but he had managed to run away praying for his life. He had told Z that he had family.
Oda says that Luffy won the fight because Z was "former" Admiral.

Wychodzi na to, że mamy nowego nieznanego Shichibukai, bo to raczej nie Law, a już w Buggy'ego to mi się wierzyć nie chce. A może to jednak Law? Akainu ma obecnie 55 lat, Kizaru 58 a Kuzan 49. [moje ówczesne gdybania, pominąć, ale zostawię]

O ucieczce z ID nie wiem, czy w filmie już samym nie było. Dawno go oglądałam.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2014 00:58 przez Murgrabia.)
09.05.2014 00:56
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama