Aktualny czas: 26.09.2017, 03:51 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
[Spoiler] Zdrowe teorie fandomowe
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,464
Poziom ostrzeżeń: 0%
Zdrowe teorie fandomowe
W opozycji do tematu "Chore teorie fandomowe" poświęconego mało prawdopodobnym bądź żartobliwym teoriom, tutaj temat poświęcony dyskusjom nad realniejszymi i poważniejszymi zagadnieniami, nie dotyczącymi ściśle aktualnych wydarzeń w mandze (gdyż od nich są stosowne tematy).

Zacznę nieco spoilerowo, czymś co dopiero dzisiaj wyłapałem dzięki Heishiemu:

Myślicie, że
Spoiler :
Kuzan dołączy do załogi Teacha? Mógłby zinfiltrować ich grupę, aby w kluczowym momencie zyskać przewagę przy niewątpliwie czekającej nas kiedyś przeprawie przeciwko Czarnochlebym. Wydaje mi się to prawdopodobne, a to za sprawą fragmentu dialogu, jaki na Dressrosie przez ślimakofon odbył Jesus z Marshallem.

http://manga.daikazoku.org/read/one_piec...20/page/11

Burgess wyraźnie przestrzega Teacha przed Kuzanem, twierdząc, że nie mogą mu zaufać. Czarnobrody jednak sprawę bagatelizuje, przypominając, że Shilliew jest taki sam. A kim jest Shilliew? Byłym rządowym oficjelem, który postanowił dołączyć do załogi Czarnobrodego. Więc to wcale nie brzmi głupio, teoria że może Kuzan wyszedł do nich z
propozycją.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.04.2014 10:18 przez Szczery. Powód: Poprawiona ortografia)
07.04.2014 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,700
Poziom ostrzeżeń: 20%
RE: Zdrowe teorie fandomowe
Geez, nawet nie kojarzyłem tej wzmianki o Kuzanie. To faktycznie wygląda tak, jakby Kuzan i Teach mieli jakiś sojusz czy coś. Jeśli tak by było, a że Kuzan niewątpliwie jest "dobry", to mógłbyś mieć rację.
Chociaż czy to nie byłoby zbyt ewidentne? Teach mógłby takie rzeczy przemyśleć, ale w sumie nawet jeśli, skoro o tym wie, to wie jak się "bronić" a i tak może wykorzystać ich "sojusz" dla siebie. Może być też tak, że Kuzan wie o Teachu coś, czego my nie wiemy, a co zmienia jego charakter (może mimo wszystko nie jest taki zły xd).

Jeśli chodzi o teorię, to na uwagę zasługuje to co się obecnie dzieje w mandze Big Grin
Spoiler :
Czyli Corazon. Law miał na przebraniu jolly rogera/herb Corazona. Roger i Lawa, jak i Dofli są "bazowane" na tymże rogerze. Dofla ma go przekreślonego, a Law obudowanego w takie dziwne cusie. Law chce zabić Doflę za to, co zrobił Corazonowi 13 lat temu. Już to pisałem, ale powtórzę. Prawdopodobnie Corazon był ich szefem/liderem/kapitanem itp., Dofla mógł go zabić i przekreślił jego rogerze = jego idee, której Law nadal jest wierny.

[Obrazek: hCuLxPa.png]

08.04.2014 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,464
Ten
Spoiler :
Corazon
był wspominany kiedykolwiek w innym kontekście, niż ten element który wspominasz, ktokolwiek o nim mówił?

A co do teorii którą ja wspomniałem:
Spoiler :
http://manga.daikazoku.org/read/one_piec...699/page/7 dialogi na tej i kolejnych stronach jakby to potwierdzały, hmm.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.04.2014 10:12 przez Szczery.)
08.04.2014 10:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Głupim by nie było dać prefix spoiler, bo wszędzie będą musiały być spoilery, skoro mamy gadać o teoriach, przy których manga jest potrzebna xd

Spoiler :
Corazon był chyba tylko raz, ew. 2 razy. Raz na pewno jak Law mówił Dofli, że zapłaci za to co zrobił Corazonowi 13 lat temu. Tyle tylko kojarzę.

Warte wspomnienia jest to, że Corazon z hiszp. to serce, czyli brakujący element załogi Dofli Big Grin Ale jeśli to Dofla był jego kapitanem to trochę niszczy wszystko co obecnie uznaję za prawdopodobne xd.

Na onepiecebay wyczytałem też coś takiego, że Law mówił do Dofli:
"I won't let his dream be for nothing"

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.04.2014 10:17 przez Devzan.)
08.04.2014 10:16
Bananowy Niedostępny
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 196
No właśnie, Kuzan. Też jakiś czas temu myślałem, że jednak mógł dołączyć do Czarnego, zwłaszcza po tej rozmowie Burgessa z Teachem przez ślimakofon. Do tego komentator na początku finału wspominał o tym, że Burgess jest jednym z dziesięciu ludzi będącymi kapitanami Czarnobrodego, więc oprócz dziewięciu znanych członków jego załogi powinien byc jeszcze jeden. Ale mi nie pasuje to, że Kuzan, jeszcze jako admirał, nienawidził (może za mocne słowo Tongue) piratów. Dlatego, nawet po odejściu z marynarki, sądzę, że po prostu jest wolnym strzelcem i pływa po Nowym Świecie zbierając informacje i kontaktując się z podziemiem. I z Czarnobrodym ma jakiś kontrakt zawarty w jeszcze niewiadomej nam sprawie. Obie strony z tego mogą mieć korzyści, a dzięki temu Kuzan może w przyszłości przysłużyć się mocno Słomkom.

Co do Corazona, na 90% miał jakieś powiązania z D. O ile sam nie był jednym z nich, to na pewno sporo o nich wiedział. Może i Law uchyli w niedalekie przyszłości rąbka tajemnicy w tej sprawie, zobaczymy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.04.2014 20:40 przez Bananowy.)
08.04.2014 20:39
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Grensky napisał(a):kapitanami
Czyli ponadto każdy z znanych nam załogantów Teacha ma swoją flotę ^^

Grensky napisał(a):Co do Corazona, na 90% miał jakieś powiązania z D. O ile sam nie był jednym z nich, to na pewno sporo o nich wiedział. Może i Law uchyli w niedalekie przyszłości rąbka tajemnicy w tej sprawie, zobaczymy.
Po czym Wy to do cholery wnioskujecie o.O Jedyne co było o Corazonie to tyle co nic.

08.04.2014 20:56
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Ja myślę raczej, że Kuzan to jakieś interesy z Czarnym prowadzi. Nie pasuje on na takiego co by się osobie takiej jak Teach miał podporządkować.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
08.04.2014 21:00
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Obustronna wymiana informacji, albo cuś. W sumie czemu nie.

08.04.2014 21:01
Bananowy Niedostępny
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 196
Devzan napisał(a):Po czym Wy to do cholery wnioskujecie o.O Jedyne co było o Corazonie to tyle co nic.
Ale nikt nie bierze tego za stuprocentowy pewnik. Raczej za coś bardzo prawdopodobnego. A wywnioskować to można z obserwacji, jak np. to, że Law, sądząc po jego wypowiedziach, wie coś o woli D ^^ Do tego darzy Corę dużym szacunkiem, to coś na rzeczy może być. A tego, czy jest to prawdą najpewniej dowiemy się w retrosach.
xav92 napisał(a):Ja myślę raczej, że Kuzan to jakieś interesy z Czarnym prowadzi. Nie pasuje on na takiego co by się osobie takiej jak Teach miał podporządkować.
Dokładnie o tym samym pisałem Big Grin Kuzan na pewno nie jest kimś, kto by się podporządkowywał piratom, a już zwłaszcza Ticzowi. Na kogoś pracującego dla rebeliantów też mi nie pasuje, a jako wolny strzelec już jak najbardziej.
08.04.2014 21:23
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
A coś o podziemiu wie. Jak gadał ze Smokerem to mówił o Dofli tak, jakby dokładnie wiedział kim jest Dofla i czym się zajmuje.

08.04.2014 21:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama