Aktualny czas: 17.10.2018, 09:56 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Uwaga, problem logowania/ rejestracji został już rozwiązany,
więc można już spokojnie aktywnie uczestniczyć w życiu forum:)
Ankieta: Kto wygra starcie?
Zoro
Sanji
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoiler] Zoro czy Sanji?
Autor Wiadomość
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,897
Poziom ostrzeżeń: 0%
Zoro czy Sanji?
Kto (waszym zdaniem) i dlaczego z tej dwójki jest silniejszy.
Nie chodzi tylko o siłę ciosów, lecz także o umiejętności i techniki.
Nie raz w mandze można zobaczyć jak się kłócą i skaczą sobie do gardeł... kto wygrał by taką kłótnie?

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2013 22:15 przez Ponury. Powód: Poprawiona ortografia)
24.08.2013 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Trace Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 610
RE: Zoro czy Sanji?
Zoro jest raczej kreowany na tego silniejszego. Z tego co sobie przypominam zawsze Zoro walczył z silniejszym (drugim względem siły - Luffy brał zawsze najsilniejszego) przeciwnkiem. Sanji tak naprawdę nie miał żadnej walki gdzie pokazał coś ciekawego. Mimo wszystko kibicuję kucharzynie, żeby pokazał na co go stać.
24.08.2013 17:32
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Sanji ma umiejętności pozwalające mu na uniknięcie ciosów Zoro. Kucharz ma umiejętności takie jak oddziały CP marynarki.
Właściwie nie wiadomo teraz jaką siłą dysponuje Zoro
Spoiler :
Wiadomo, że umie "przeciąć" logie Monet
Potrafi jednym ciosem pokonać większość przeciwników, więc nie wiadomo jak jest silny...

24.08.2013 17:50
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Oczywiście, że Zoro jest silniejszy. Ciężko byłoby wygrać Sanjemu z przeciwnikiem walczącym mieczem (w OP coś takiego jest zapewne normalne, ale dla mnie to zbyt nielogiczne. Jak można zatrzymać miecz nogą~?). Tak jak napisał Trace, Zoro jest kreowany na silniejszego. A Sanji... Nic nie mówię o tym, że dał się pobić kobiecie. I to nie jeden raz. Ja rozumiem, że ma jakieś tam zasady, ale dlaczego nie może się poświęcić dla kapitana i walczyć z kobietą? Kiedyś Słomiani będą mieć przez to problemy... To nie tak, że nie lubię Sanjego, czy coś. Po protu Zoro JEST silniejszy~ Sanji powinien siedzieć tylko w kuchni, jak kobieta, którą w głębi duszy jest.

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
24.08.2013 17:52
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,583
Zoro, po stokroć. I to nie tylko dlatego, że jest moją ulubioną postacią w całej serii. Sanji zostałby zapewne pochlastany na plasterki. Glon trenuje, kuchta siedzi w kuchni i nie może się doczekać, aż uraczy panie jakimś nowym deserem... Gdyby Zoro nie miał przy sobie katan, mogłoby się skończyć remisem. Podczas Davy Back Fight pokazał, że potrafi walczyć bez użycia broni. Jeśli jednak byłby uzbrojony, wynik byłby oczywisty. Przynajmniej dla mnie ;P

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
24.08.2013 19:08
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,209
Sanji jest poza tym słaby mentalnie xD
Sorry, ale serio. Pokazał to już nie raz, on może umrzeć, bo się z nosa wykrwawi, bo jakąś lale zobaczy. Bez sensu. W dodatku kobiety zapewne by nie zaatakował (tak jak pewnej damy bąbelkowej~). W takich chwilach jest przegrany.
Trzeba też myśleć, by być silnym.
No i jak wspomniała Filo, chodzi też o styl walki - miecze według mnie są jednak lepszą bronią niżeli nogi.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
24.08.2013 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Trace Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 610
Filemon napisał(a):Jak można zatrzymać miecz nogą~?)

Bo Sanji ma pantofle i to nie byle jakie pantofle! One są jak Afro Luffiego.

@Nami
Zgadzam się. W walce z bąbelkową panią zawiódł mnie po całej linii. Nie mógł złamać swoich głupich zasad, ale w pewnym sensie to zrobił. Miał uratować Robin, czyli kobietę, a nie przyłożył się do tego zbytnio.
Heishi napisał(a):Gdyby Zoro nie miał przy sobie katan, mogłoby się skończyć remisem
Nie, tu akurat myślę, że wygrał by mimo wszystko Sanji. Zoro jest bez katan silny i tylko silny. Sanji super uber płonące kopniaki i ataki specjalne. Dużo mu to daje.

Nami napisał(a):Trzeba też myśleć, by być silnym.
No i jak wspomniała Filo, chodzi też o styl walki - miecze według mnie są jednak lepszą bronią niżeli nogi.
Sanji akurat myśli, udowodnił to nie raz. Alabasta - Mr. Prince, Enies Lobby - akcja w pociągu. To przykłady, które mi teraz wpadają na klawiaturę. Co do stylu walki - walka SAMYMI kopniakami jest mniej powszechna, wszędzie. Wydaje mi się to ciekawszym stylem walki, ale niestety kucharz nic ciekawego jeszcze nie pokazał.

PS.
Podoba mi się "teoria", że Sanji to taka kobitka. Niby je lubi, niby ma twarde męskie zasady, a z drugiej strony ma wiele cech typowych dla kobiet i dał się zmienić w okamę.
24.08.2013 19:30
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,209
Trace napisał(a):@Nami
Zgadzam się. W walce z bąbelkową panią zawiódł mnie po całej linii. Nie mógł złamać swoich głupich zasad, ale w pewnym sensie to zrobił. Miał uratować Robin, czyli kobietę, a nie przyłożył się do tego zbytnio.

Ale przez niego Nami była w kłopotach, bo to ona musiała walczyć.
Także nie skrzywdził kobiety-wroga, ale pośrednio skrzywdził kobietę-przyjaciółkę.
Trochę kwas ;D
No nie będę ukrywała - nie lubię go xd.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
24.08.2013 19:33
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Widzę, że Sanji nie ma według Was najmniejszych szans z Zoro XD
Sanji dlatego walczy nogami ponieważ jest kucharzem i nie może sobie pozwolić na zranienie narzędzi pracy czyli swoich rąk.
Moim zdanie gdyby Sanji nie był kucharzem już dawno by dorównał Zoro, który jest wojownikiem i może nawet stracić oko Tongue
Zoro trenował z Mihawkiem, najlepszym szermierzem na świecie, więc możliwe, że jest teraz drugi po nim...
Mnie też trochę zawiódł przy walce z "owieczką". Rozumiem, że nie mógł złamać swoich zasad, ale mógł też jej nie nadskakiwać!!!

Takie spoilerowe pytanie:
Spoiler :
czy kopniaki kucharza są tak samo mocne jak ciosy Ideo?

24.08.2013 19:54
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,687
Ponury napisał(a):Sanji dlatego walczy nogami ponieważ jest kucharzem i nie może sobie pozwolić na zranienie narzędzi pracy czyli swoich rąk.
Zawsze mnie to stwierdzenie śmieszyło. Bo podpierając się nimi o podłoże, na którym różnie może być, ma 100% pewności, że się nie zrani Tongue

Co do spoilera - a kto to wie.

Ja stawiam na Zoro - 1. jest szermierzem i to potrójnym, 2. uwielbiam go, więc jestem średnio obiektywna, 3. Zoro jest dla siebie bardzo surowy, wciąż myśli, że jest słaby i chce się rozwijać 4. Zoro też nie chce walczyć z kobietami, ale gdy sytuacja tego wymaga - działa.

W sumie jakby się nad tym głębiej zastanowić, to nie do końca potrafię stwierdzić, kto by wygrał. Bo spójrzmy na walkę Zoro vs. Luffy - miecze kontra pięści. To wcale nie było takie oczywiste, który z nich miał przewagę. I tak koniec końców obu znokautowała Nami Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
24.08.2013 20:02

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama