Aktualny czas: 23.07.2017, 10:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ankieta: Co jest lepsze?
Grób na cmentarzu.
Kremacja i urna. ( ta niekoniecznie)
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Standardowy pogrzeb czy kremacja. +/-
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,157
Poziom ostrzeżeń: 5%
Standardowy pogrzeb czy kremacja. +/-
No może niektórzy o czymś takim nie lubią mówić, ale myślę znajda się też osoby, które się tu wypowiedzą.

Odnoszę wrażenie, że ludzie 1 listopada idą na groby tylko po to, by dać wiązankę zapalić świeczkę, ale nie ku pamięci, ale raczej by nie było " co ludzie powiedzą". Żałosne to niepomiernie. Do tego kto z nas odwiedza częściej grób bliskich zmarłych? Raczej tylko jak jest ten jeden dzień. Myślę, że znacznie przyjemniej i milej by było, pomodlić się do prochów w urnie, a nader wszytko jest to wygodniejsze i częściej byśmy o tych zmarłych pamiętali.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.04.2009 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 534
Poziom ostrzeżeń: 0%

A więc... jestem jak najbardziej za grobamiTongue.
Po 1. Głupi argument ale ja się lepiej czuję gdy czuję, że to ciało ciągle w tej ziemi jest mimo iż dawno go nie maTongue.
Po 2 Jeśli to jest bliska osoba dla rodziny z wielu mieszkań to głupio tak gdy jedna część rodziny trzyma dziadka u siebieTongue. A jak się zbiera rodzina to też głupio jak u kogoś w mieszkaniuTongue. To tak jakby jakaś cześć była dowartościowanaTongue. Lepiej na cmentarzu, który jest niczyjTongue.
Po 3 Znowu głupie ale lżej mi jest na sercu zostawiając zmarłych w spokoju na cmentarzu, samychTongue.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
11.04.2009 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ra Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 130

To jest właśnie nasz kochany katolicyzm, tak się tym chwalimy, tak to preferujemy a tak to wygląda ^^ Wiara opiera się tylko na jednym, jedynym filarze, jest to strach, więc jeśli go zburzyć, wiara i sens istnienia boga byłby zachwiany a raczej niemożliwy ^^ Dzisiaj zamiast uczęszczać na msze, chodzimy na nie, zamiast robić to z potrzeby i wyższych celów, robimy to z tradycji, przyzwyczajenia, presji innych ludzi ^^ Tak samo jest z grobami, ja na nie nie chodzę, bo tam spoczywa tylko truchło, kości, resztki ludzkiej pozostałości, a jeśli istnieje inny świat, to najpewniej dusza jest tam a nie w grobie ^^ Tak czy siak, powiązanie jest takie samo z ostatnim miejscem spoczynku jak i rodziną ^^ Do xatona, racja twoje posty są dla mnie niezrozumiałe, nie jestem w stanie pojąć do czego zmierzasz ^^

To już jest koniec...
11.04.2009 22:09
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 911

Ra dodawaj przed swoimi wypowiedziami "moim zdaniem", bo nie chcę mi się z tobą kłócić, a wg mnie takie bzdury wypisujesz, że to aż przykrość.

Ja osobiście wolę groby. Tylko, że najlepiej nie na cmentarzuTongue. Wiem, że to niespotykane, ale moim największym marzeniem co do śmierci, to spocząć we własnym ogródku, albo jakimś miejscu dla siebie ważnym. Dla mnie nie liczy się płyta, krzyż, nic. Liczy się to, iż wiesz, że to tutaj leży ważna dla Ciebie osoba.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
11.04.2009 22:24
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 421

W sumie to chciałbym, żeby mnie po śmierci spalono a prochu gdzieś rozrzucono Wink Nie chcę zajmować cennego miejsca i zmuszać rodzinę do wydatków. Jak będę chcieli mnie powspominać to mogą to zrobić w domu, nie ma potrzeby iść na cmentarz.

Kremacja jest moim zdaniem lepsza bo
1) urna zajmuje mało miejsca w domu, a grób spory kawałek na cmentarzu,
2) nie trzeba iść na cmentarz,
3) jest bezpieczniej - w razie powodzi nie wymyje szczątków na powierzchnię Wink

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
11.04.2009 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 841

Osobiście jestem za grobami.

xaton napisał(a):Jeśli to jest bliska osoba dla rodziny z wielu mieszkań to głupio tak gdy jedna część rodziny trzyma dziadka u siebieTongue. A jak się zbiera rodzina to też głupio jak u kogoś w mieszkaniuTongue.

Jakoś sobie tego nie wyobrażam jak by mieli wbijać do chaty ludzie których nie znoszę, wiem znajomi ojca ale bez przesady. A tak to sobie pójdą na ten cmentarz zapalą symbolicznie świeczkę poudają że się modlą. I dla mnie też jest dobre bo wyjdę z domu i poświęcę całą uwagę osobie tam spoczywającej.
11.04.2009 22:34
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,108

Jak dla mnie Kremacja jest lepszym rozwiązaniem. Bo zajmujesz mniej miejsca na cmentarzu (a jeśli prochy rozsypią to nic). Jednak jeśli moje prochy miałby by stać w domu to się a to nie zgadzam. Co do grobów, to nie mógł bym znieść myśli że moje ciało jest pożerane przez robaki.

11.04.2009 23:24
nagura Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 103

W tej sprawie zgadzam się z Ra.

Póki co nie interesuje mnie gdzie i w jaki sposób zostane pogrzebany.

Co do grobów, czy to rodzinnych czy znajomych, to prawie nigdy ich nie odwiedzam. Nie potrzebuje grobu żeby o kimś pamiętać.

Trzeba się urodzić człowiekiem żeby osiągnąć prawdziwą głupotę.
11.04.2009 23:57
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*

Będąc w miejscu w którym leży ktoś tobie bliski czujesz znacznie lepszy klimat niż wspominając.

Kiedyś, byłem na pogrzebie pewnego kolesia, punkowca. Dobry kumpel moich znajomych punków spod sklepuTongue
Nigdy w życiu nie czułem takiego klimatu niż wtedy, kiedy człowiek zaczynał zasypywać trumnę, a jeden z punkowców podszedł i rzucił na nią swój pas. A za nim jeden po drugim, wszystkie inne punki. Na znak braterstwa. Odwiedzić potem grób takiego kumpla. To jest coś. Miałem dreszcze wtedy...

12.04.2009 00:19
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
RE: Standardowy pogrzeb czy kremacja. +/-
Według mnie to żadna różnica dla martwego czy go robaki jedzą czy nie. Ale dla żywych grób jest nieporównywalnie ważniejszy niż urna. Przynajmniej w moim wypadku tak by było.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.09.2015 19:04 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
12.04.2009 04:00
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama