Aktualny czas: 24.11.2017, 16:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Starcie konsol
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Starcie konsol
Nie od dzisiaj wiadomo, że każda z firm produkująca konsole ma swoich zagorzałych fanów, ale także przeciwników. Są także osoby, które nie "popierają" żadnej ze stron i ich sympatie rozkładają się na wszystkie platformy. W tym temacie chciałbym zaproponować dyskusję na temat, która z konsol obecnej generacji jest najlepsza i wymienić się opiniami o nich, a także jak w najbliższych latach będzie wyglądać ich przyszłość.
Dla przypomienia na rynku są:
Stacjonarne:
Microsoft - Xbox360
Sony - Play Station 3
Nintendo - Wii

Handheldy:
Sony - PSP
Nintendo - Nintendo DS

Zapraszam do dyskusji. Ja wypowiem się chętnie, ale dopiero jeżeli zobaczę, że temat posiada chociaż minimalne zainteresowanie z Waszej strony. Wink

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
12.08.2010 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zaxus Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 509

W domu mam:
Sony - Play Station 3
Nintendo - Nintendo DS
(obie konsole młodszych braci)

Inne konsole:
Sony - PSP (spora styczność)
Microsoft - Xbox360 (rzadsza styczność)
Nintendo - Wii (jeszcze nie miałem styczności, mimo że znam posiadaczy)

Osobiście uważam, że ocena konsoli będzie różna, bo każda jest choć trochę inna. Ja, jak to napisałeś, mam rozłożoną sympatię na wszystkie konsole, dzięki temu, że każda jest inna.

Jeśli chodzi o przyszłość Microsoft - Xbox360, a może raczej jego następca, czy obecny jakoś przerobiony, np. przez programy, dodanie czegoś, ma według mnie najprawdopodobniej szansę na najbarwniejszą przyszłość, jakoś wierzę w siłę Microsoftu, zresztą widziałem kiedyś projekt fajnego ulepszenia Xboxa.

[Obrazek: fa50186.png][Obrazek: 08-fallen-logo-150x150.jpg][Obrazek: fallenflagbyzaxus.jpg]
13.08.2010 00:14
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*

Zaxus napisał(a):Jeśli chodzi o przyszłość Microsoft - Xbox360, a może raczej jego następca, czy obecny jakoś przerobiony, np. przez programy, dodanie czegoś, ma według mnie najprawdopodobniej szansę na najbarwniejszą przyszłość,

Mi się wydaje, że MS powinien wyciągnąć wnioski i zrobić konsolę, która nie będzie cierpiała na RROD-y i inne defekty. Fakt - obecnie X360 są już jak najbardziej w porządku (sam kupiłem miesiąc temu X360, bo awaryjność już znikoma, a cena przystępniejsza od PS3), ale pierwsze wpadki bardzo poważnie wpłynęły na markę. No i jeszcze darmowy Live, ale to już raczej tylko marzenie fana.

A co sądzicie o nowych kontrolerach (Kinect, Move) i 3DS?
Dla mnie Move i Kinect to najzwyczajniejsza chęć wyciągnięcia pieniędzy z casuali, którzy łykną wszystko. Przecież Move to właściwie kopia Wii, co udowadnia, że specjalistom Sony nie chciało się nawet myśleć. Podobnie Kinect. Mogłaby być przyjemna ciekawostka, a wychodzi lekko ulepszony Eye Toy, czyli nic nowego. Jedynie 3DS wygląda naprawdę świetnie i to może być prawdziwa rewolucja. Nintendo poszło w dobrym kierunku - 3D jest na topie, trendy i sprzeda się na 99,9% świetnie.

Pozdrawiam.

PS: Nie ma tutaj żadnych fanów konsol? Tongue Przydałby się jakiś fanboy (xD), z którym można by było podyskutować albo pokłócić się. xD

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
16.08.2010 22:42
Fifti Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 346
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja miałem PSX, teraz mam PS3 i PSP i jestem bardzo zadowolony. Nie wypowiem się jednak na temat Xboxa bo nie miałem okazji z niego korzystać. Współczuję tylko Polskim posiadaczom Xboxa tego, że Microsoft zrobił ich w bambuko ws. Xbox Live, ale podobno ma się wreszcie pojawić w Polsce Smile

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
16.08.2010 23:47
Jutsu
Unregistered

Proszę bardzo

cholera ile napisałem a teraz to poprawiać...

A to tylko starcie konsol, to pół biedy w sumie.

O PSP nie piszę, bo miałem, ale już nie mam, ogółem sterowanie było... do dupy... (grał w tekkena)

Nintendo DS, to już całkiem co innego szybko przekonałem się do tej konsolki, miał ją mój współlokator dawniejszy. Właściwie ciorałem głównie w osu tatakae oendan, i tyle w sumie wystarczyło. Gdyby była nowa wersja to bym i kupił DC. Pomysł z 3D o ile nie walnie w oczy, to jak najbardziej genialne.

Xbox to była moja pierwsza konsola wiec senstyment jest. Xbox360 się już raz zrąbał, ogółem tacka mi sie czasem nie chce wysuwać. No i ma IMO dwa wielkie poważne minusy. Ogółem to mógłbym kląć w żywe oczy, bo sie zastanawiam czasem z komim, jak to jest, że przy tylu cyrkach z konsolami nadal przy nich zostajemy.
W xbox360 pad jest gorszy niż na ps3, w dodatku tam fajnie rozwiazano kwestie bezprzewodowych padów. Tu mamy baterie i wielkie gówno z tyłu. Mam na kablu i tak zostaje przy tym i to wyjście jest okej ale jak chcesz grać pochylonym padem to się nie da... Będę jeszcze próbował.
Choć mi się rąbie ostatnio wiec myślę nad przejściówką na ps3. Wiec mam z kablem i jest w miarę dobrze.
Dalej mamy cholerne 50 stopni jakie z tyłu wywala. Mam starsza wersję, ale nie bede kupował nowej, tylko dlatego bo nie wywala 50 stopni (graj teraz na takie upały...) plus jeszcze buczy tak że aż słów brak... Dzięki ci Panie za siłę przyzwyczajenia.
Co tu jeszcze... bo w końcu znika ten problem jak się kupi nową wersję xbox360.
Oczywiście gry. TO jest tak. Gra wychodzi na ps3 od biedy wyjdzie też na xbox360 a wtedy mamy cholernie duże prawdopodobieństwo, że wyjdzie też na pc... Część gier z Xbox360 wychodzi też na PC... Jakie to wk**wiajace przykład? Devil May Cry 4.
Oczywiście nie kupuje gier, które też są na PC bo nic mnie tak nie doku**ia jak assasin za 99 zł i za 199zł...
No i chyba tyle w tym temacie.

PS 3 - tak tu w istocie mało do czego się mogę doczepić. Jest większy od ps2 :mrgreen:
Nie jest kompatybilny :evil: No ja wiem że xbox360 też nie jest ale... Wygląda trochę jak duże PSP. Jest fajne menu internet i sklepy i kiedyś kupie tam co nieco. Na pewno kiedy w sklepie japan kupie FF X, bo kiedyś wyjdzie. Jest już IX. Więc to jest ekstra, są demka itd. Wszystko mi pasi. nie to co live... Którego nawet nie używam. Pad, jest stary dobry, bezprzewodowy plus na kabelek i się ładuje. Konsola przyszłości, touchpadowe przyciski na konsoli i w ogóle super. Choć to mi szczerze zwisa i też lubie tak jak jest w xboxie 360. Jest na nim kilka serii które ZAWSZE powinny być K**wa TYLKO na PS. Tak samo nie wiem czemu Ninja Gaiden świeci na PS3... Jeszcze dołożyli tam Ayane... Kiedyś trzeba będzie kupić... Powinno być więcej exlusiwów. Jest cichy i tak ciepłem nie wali. ni i ma JEDEN CHOELRNY PLUS. No nie ma cholernej bariery regionalnej, która na xbox360 mnie lekko wkurza, a na Wii żąda o pomstę do nieba.

Wii
No właśnie i teraz patrzy sobie właściciel Wii na hasło "nie przerabia mnie kradnę" i się nasuwa Are you fucking kidding me... Bo proszę państwa, aby łamać bariery trza przerabiać, z drugiej strony o co mam pretensje naxbox360 chyba nawet tego się nie da... A tu po prostu trza przerobić, no ale nowsze mogą nie działać. I boleśnie mi o tym przypomina 120 na ostatnią przeróbkę. Jakby mało miał problemów to oczywiście mam za słaby telewizor (który i tu proszę państwa wielkie dziwy, bowiem Wii jest najsłabszą z konsol, a mój stary telewizor xbox360 łapie, wato nadmienić że potrzebowałem RGB, PS3 o dziwo tez, też potrzebowałem :shock: a Wii k**wa nie! i RGB nie ma!)
No i sratatata i w końcu jest jako taki obraz, jest kolor tyle, że jaskrawy, może kiedyś wam zdjęcie zrobię to zrozumienie, że jest o co kruszyć kopię.
Pad jest fajny, nie musi być super wypaśnie użyty, ale taki mario i zelda dają radę. No i na wii jest dużo gier z anime a to atucik. Nie muszę się jarać "trzepaniem gruchy"
akceptuję sterowanie takie jakie jest i się gra inaczej, ale też fajnie. Wii ma jeszcze jeden minus ale o nim już nie napiszę, bo to raczej nie wina nintendo...

No a teraz pożal się boże nowości. Na wstępie powiem, że wkurza mnie to, co zrobiło Sony już przy ps3, kiedy to do pada dodali jakieś gówno, by był ruch czy co tam. Szkoda że jeszcze banana nie zostawili. :roll:
NIE ZNOSZĘ ZRZYN. i TO się tyczy gier jak i innych rzeczy. I to co gówno zrobiło Sony, by mieć ich k**wamać kontroler to przechodzi ludzkie pojecie. No i ten kinetik zawsze coś nie takie jak wii. Pomysł jest niezły i może kiedyś sobie to kupie, mogę na to pluć i psoczyć, ale pomachałbym sobie mieczykiem jako Jedi (a gu gu) Microsoft to jeszcze jakiś inny coś, oryginalnego próbują, a sony czysto rżnie do czorta, zresztą to nie ich pierwszy raz :evil: Weźmy przyciski jakie chwaliłem. Okej, Wii ma zwykłe przyciski, ale już "wkładanie płyty" zerżnęli k**wa doszczętnie. To cud, że im te dotykowe przyciski do łbów powpadały...

Reasumując każda konsola ma w sobie coś. Ale debilem i głupce nazywam tego kto kupuje konsole dla konsoli. Się je dal gier kupuje...

Posty nie tyczące samych konsol będę wywalał w stronę słońca.
17.08.2010 00:37
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*

Jutsu napisał(a):O PSP nie piszę, bo miałem, ale już nie mam, ogółem sterowanie było... do dupy... (grał w tekkena)

Fakt sterowanie to nie jest najmocniejsza strona tej konsoli. W bijatyki na poziomie większym, niż czyste mashowanie po przyciskach NIE DA się grać. W inne tytuły jednak raczej bez większych problemó idzie. No i odpalenie z PSX'a Castelvanii:SoftN bezcenne. Smile

Jutsu napisał(a):Tu mamy baterie i wielkie gówno z tyłu. Mam na kablu i tak zostaje przy tym i to wyjście jest okej ale jak chcesz grać pochylonym padem to się nie da...

Faktycznie - sam pomysł z bateriami jest mizerny. Mógł być kabelek jak w PS3 i po krzyku. Jednak nie wyobrażam sobie już grania będąc ciągle podpiętym do konsoli jeb***m kablem. (Tak nie bójmy się w stosunku do nich używać cięższych słów.) Dyskomfort jest przy tym duży, burdel jeszcze większy.

Jutsu napisał(a):Dalej mamy cholerne 50 stopni jakie z tyłu wywala. Mam starsza wersję, ale nie bede kupował nowej, tylko dlatego bo nie wywala 50 stopni (graj teraz na takie upały...) plus jeszcze buczy tak że aż słów brak... Dzięki ci Panie za siłę przyzwyczajenia.

W tej kwestii ci współczuje. Ja sam posiadam X360, ale to juz Elite z Jasperem, więc grzanie jest bardzo dobre, a hałas można bez problemu zniwelować instalując gry na HDD.

Jutsu napisał(a):Gra wychodzi na ps3 od biedy wyjdzie też na xbox360 a wtedy mamy cholernie duże prawdopodobieństwo, że wyjdzie też na pc...

Tutaj głupoty gadasz. Wink Większość tytułów jest multi platformowa, a jedynie nie liczni first-party developerzy robią gry na wyłącznie jedną konsolę. W kwestii gier pomiędzy PS3, a X360 jest remis, a szala się już przechyla zależnie od exclusivów właśnie. Co do PC, to coraz mniej już wychodzi na niego. A niektóre hity trafiają na "blaszaka" ze sporym opóźnieniem vide GTA4, czy teraz RDR, który może jeszcze nie wyjść.

Cytat:Jest na nim kilka serii które ZAWSZE powinny być K**wa TYLKO na PS.

Bez przesady. Wink Im więcej ludzi będzie miało mozliwośc poznać topowe gry tym lepiej. Pozatym przy dzisiejszych kosztach produkcji nie da się wyżyć jedynie z jednej kosnoli (O ile nazywasz się Naughty Dog, albo masz w rękach serię typu Halo).

Wii za bardzo nie mogę skomentować, bo zwyczajnie nie mam z tą konsolą kontaktu. Sory N - nie ten target. Sad

Pozdrawiam.

PS:
Jutsu napisał(a):Na pewno kiedy w sklepie japan kupie ff 10,

Nie chcę cię dołować, ale... zapomnij. Spełnia się wizja którą kiedyś wieszczyłem kuzynowi, że tytuły z PS2 będą wychodziły jako wersje z podciągniętą rozdziałką po cenach pudełkowych, w normalniej sprzedaży. Ostatnie ruchy Sony zaczynają potwierdzać moje "proroctwa". Wink

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
17.08.2010 00:58
Jutsu
Unregistered

Zangetsu2 napisał(a):Dyskomfort jest przy tym duży, burdel jeszcze większy.

No właśnie podczas grania mi kabel nie przeszkadza, czesto łąpię się na tym, że gram na PS3 na kablu, a jest krótki przecie i tylko do ładowania :mrgreen: Właściwie to zawsze grma na tym krótki kabelku :mrgreen:

Zangetsu2 napisał(a):Tutaj głupoty gadasz. Wink Większość tytułów jest multi platformowa, a jedynie nie liczni first-party developerzy robią gry na wyłącznie jedną konsolę. W kwestii gier pomiędzy PS3, a X360 jest remis, a szala się już przechyla zależnie od exclusivów właśnie. Co do PC, to coraz mniej już wychodzi na niego. A niektóre hity trafiają na "blaszaka" ze sporym opóźnieniem vide GTA4, czy teraz RDR, który może jeszcze nie wyjść.

Ja mówię jak widze, kiedyś nie było tyle tytułów naxbox360 które były na PC.
A zresztą jedno napiszę. Skoro zasrany Pctowiec pisze gdzieś czasem (nie tutaj oczywiście) niech sobie gracze konsolowi przetestują,(nazywaja ich czasem beta testerami) "ja wolę poczekać na pełnowartościowy produkt". To niech cham nie ma wcale :-P Nie wracajmy do tego please ;-)

A teraz jest inaczej. No i te multi sie po łebkach trafia PC tylko ze względu na xbox przynajmniej ja to tak interpretuję patrząc na to jak jest. A właśnie powinno być więcej ex'ów a nie taki FFXIII wyszedł na xbox360 i potem mamy gorszą jakość ogółem.
Co do reszty się nie wypowiem, mówiłem, że mam specyficzny punkt widzenia.

Zangetsu2 napisał(a):Nie chcę cię dołować, ale... zapomnij. Spełnia się wizja którą kiedyś wieszczyłem kuzynowi, że tytuły z PS2 będą wychodziły jako wersje z podciągniętą rozdziałką po cenach pudełkowych, w normalniej sprzedaży. Ostatnie ruchy Sony zaczynają potwierdzać moje "proroctwa". Wink

Zaczesuje grzywkę, sięga po żyletkę.
Wręcz nawet mnie pocieszyłeś, bo myślałem, że będzie identyczna jakość a widzieć Yunę chociażby o te 0,000000001 w lepszej grafie to :mrgreen:
FF VII nie kosztuje po pudełkowych bo w polsce bodajże 40zł. Więc chętnie kupie taką X za 50 czy 60zł zwłaszcza za jap seiyuu :mrgreen: Popatrz jak ciężko było dostać IX poniż 100zł... Mimo, że stara gra jak świat. Wiec taki krok jest IMO ekstra.

PS. Zangetsu2 pamiętasz, my juz raz gadalismy o grach xbox360 a PC. Że na całym świecie więcej płacą za wersje konsolowe by dokładać do konsoli. A patrzę sobie zagraniczne sklepy wysyłkowe i widzę ceny normalne... Więc tylko w POLSCE pluje się nam na twarz. A ja nie umrę jak nie zagram, więc czasem to pies ich.
17.08.2010 01:16
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*

Jutsu napisał(a):A właśnie powinno być więcej ex'ów a nie taki FFXIII wyszedł na xbox360 i potem mamy gorszą jakość ogółem.

A skąd przekonanie, że to powodem słabszej jakości FFXIII jest multi-platformowość tytułu? Tongue SE WYRAŹNIE nie radzi sobie po prostu z obecną generacją konsol. Widziałem XIII i system walki jest świetny, ale liniowość lokacji przeraża. A tego powodem jest najzwyczajniej w świecie do dupy game design i fatalny silnik graficzny, który nie potrafi za pewne udźwignąć otwartych przestrzeni, które posiadają coś, więc niż trawę i klika tekstur na krzyż. (Z silnikiem to moje domysły, ale wiele osób się z nimi zgodzi, bo widać że Square nie ma pojęcia jak pisać gry na dzisiejszą genereację. Unreal Engine np. kompletnie sobie nie radzą.) To że Final nie jest, aż tak genialny, nie jest winą wydania go na X360, tylko po prostu dania ciała w niektórych elementach pracowników SE.

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
17.08.2010 10:16
Zaxus Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 509

PS3 pad tylko na kablu? Ja mam PS3 i tak mam pada z kablem, ale ma on wejście na kabel, zawsze mogę kabel odłączyć i grać bezprzewodowo.

[Obrazek: fa50186.png][Obrazek: 08-fallen-logo-150x150.jpg][Obrazek: fallenflagbyzaxus.jpg]
18.08.2010 20:39
Jutsu
Unregistered

Zaxus napisał(a):PS3 pad tylko na kablu? Ja mam PS3 i tak mam pada z kablem, ale ma on wejście na kabel, zawsze mogę kabel odłączyć i grać bezprzewodowo.

A teraz pokaż mi czym to się różni od tego co napisaliśmy? Napisałeś to tak, jakbyś odebrał to jakby ktoś z nas napisał, że pad jest tylko na kabel.
19.08.2010 09:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama