Aktualny czas: 19.09.2017, 15:39 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Stare gry, Nowe gry (bez VS)
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Stare gry, Nowe gry (bez VS)
A więc mam tu na myśli stare gry czyli te ala mario, pacman etc. Z pewnością podchodzimy do nich z sentymentem. Często się mówi "kiedyś to robiono gry" i coś w tym jest. Bo wtedy za grą stałą rzędem grywalność i fabuła. Bez tego tytuł był kiepski. Teraz czasem wystarczy grafika.

Podam bardzo niedorobiony przykład, worms 2D i worm 3D wiadomo które lepsze ;-)
Mimo wszystko jednak, ja osobiście uważam, że nowe gry są lepsze, trudno może zmarniałem, ale starych nie kocham tak jak te nowe.
A jak jest z tym u Was?
12.04.2009 01:45
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 911
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja lubię stare gierki. Ninja Cats, Żółwie Ninja... na pegazusie to były czasySmile
Moimi ulubionymi grami na komputer w tym momencie są Star Wars Rogue Sqadroin(1996) i seria Abe's (Odyssey, Exodus... też coś koło 96'). Tam nie chodziło o grafę, ale o boski klimat.

Poza tym ja nie "kocham" gier. Uważam, że jest dużo fajniejszych rzeczy na świecie niż marnowanie czasu przed kompem czy konsolą. Ale to już sprawa osobowości i zainteresowań, więc nie odbierajta tego jako atak.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
12.04.2009 03:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,120

Stare gry to było coś. Pamiętam jak kiedyś w domu zorganizowałem turniej w Street Figther 3, to były czasy. Ale najlepsza gra na pegazusa to zdecydowanie "Żabole" my tak nazywaliśmy tę grę, ale dokładnego tytułu nie pamiętam. Ta gra miała taki klimat że to przekracza ludzkie pojęcie i do tego genialną fabułę. Grywało się też w Mario czy Tanki, ale to już nie to co Żabole xD. Z komputerowych gier największym klasykiem jest dla mnie Starcraft (1998) i moim zdaniem lepsza gra już nie powstanie, chyba że SC II, ale znając życie nie przebiją jedynki. Oprócz tego Diablo II, ale tu też nie wiem czy można to uznać za staroć bo jest z 2000 roku, ale gra również posiada niepowtarzalny klimat oraz wciągającą fabułę (grę przeszedłem 15 razy).

12.04.2009 08:51
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 421

Jak gry to tylko starsze, chociaż niekoniecznie mowa tu tylko o tych na Commodore czy Pegasusa.
Kiedyś gry miały magię i wciągały rozgrywką, teraz wszystko idzie w odczucia wizualne niestety.

Mój laptop nie daje rady z nowymi grami, więc w wolnych chwilach rozkoszuję się "starociami", które można dostać za bezcen (saga Baldur's Gate za 20 zł!!! A ja każdą część przed premierą za 160 zł kupowałem Sad )

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
12.04.2009 09:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jutsu
Unregistered

RdR napisał(a):Starcraft (1998) i moim zdaniem lepsza gra już nie powstanie, chyba że SC II,

Sie czepnę kolegi :-P
Ale nie jakoś chamsko czy coś, tylko for fun. Więc SC II to oficialny skrót? Bo mnie się z czym innym skojarzyło. Naj pewnie wie. ;-)
12.04.2009 20:36
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 911

Mnie tez się skojarzyło z czym innymTongue\

Ja osobiście nie lubię Star Crafta. Jak i wszystkich innych strategii. Jakoś do mnie nie trafiają...

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
12.04.2009 23:05
Caellion Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 350

Ja lubie różne gry... ale starsze mają to coś magicznego... Tanki, Commando itp na Amigę...
Heroes III, Disciples II, Final Fantasy VII i FFVIII, Suffering, Legacy of Kain... mógłbym tak więcej...

nowe nie mają już tego czegoś

[Obrazek: alj9mx.jpg]

“Do what I do. Hold tight and pretend it’s a plan!”
“This is who I am, right here, right now, all right? All that counts is here and now, and this is me!”
“We’re all stories, in the end. Just make it a good one, eh?”
"Nikt nie powiedział, że dobre decyzje nie będą cię ranić..."
14.04.2009 00:36
Benten Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 20

Wciąż mam na dysku emulator SNES'a z masą romów oraz NeoRage SNK. Ostatnio zagrywaliśmy się w Mario. Kiedyś w Fun City w Katowicach koło 1 w nocy kogoś naszło na Mortal Kombat 3. Po pewnej ilości napojów wyskokowych dobrze się grało XD

"No, one day everything has to end even the light"
14.04.2009 16:29
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 295

Odgłosy Contry, oraz smród przepalonego zasilacza - to było coś :mrgreen: .A i w tanki i mario, czasami się grało ;-)
19.04.2009 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
nagura Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 103

A ja se teraz gram w Goal 3 (aka Kunio-Kun?s Soccer League). Ach te wspomnienia... pamiętam jak grałem w japońską wersje i w ogóle nie rozumiało się tych krzaczków tylko trzeba było po kolei próbować każdej opcji żeby sobie pograć :-D To były gry, nie to co teraz kolosy ważące po kilka GB które nudzą się po paru zagraniach.

[Obrazek: 15d6e064dbd97e46.jpg]

Trzeba się urodzić człowiekiem żeby osiągnąć prawdziwą głupotę.
30.04.2009 21:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama