Aktualny czas: 15.11.2018, 13:05 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawiły się już nowy rozdział Op924 Zapraszamy do czytania:)
Jednocześnie przypominamy, że za tydzień przerwa.
Odpowiedz 
Steam
Autor Wiadomość
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,143
Poziom ostrzeżeń: 15%
RE: Steam
No Steam to mega droga opcja, ale sa przeceny czasami bardzo fajne. Wink CHoc jeszcze z nich nie skorzystałem to naprawdę były ;P

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
13.10.2017 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Tak, najlepiej dodać sobie gry do listy życzeń i czekać na wyprzedaże. Gry które kosztują 200zl można dorwać za 40zl, czasem za 20zl. Te tańsze stają się kwestią kilku zł. Ja przykładowo kupiłam TES:V z wszystkimi dodatkami w przedziale 20-40zl, Shadow of Mordor za coś ponad 16zl, z takich mega tanich to Wiedźmina pierwszego jakoś za 6zl dostałam.

Dodatkowo jest Humble Bundle, w którym można wyrwać w zestawach naprawdę fajne gry i czasem poznać coś, czego normalnie by się nie kupiło/nie zagrało. I jeśli się nie mylę, to przez Humbla są rozdawane darmowe klucze.

Więc gry w normalnej cenie można kupować jak serio bardzo chce się w coś zagrać, albo zrobić komuś prezent (: W innych przypadkach czekanie jest bardziej opłacalne~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
13.10.2017 12:09
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,896
Poziom ostrzeżeń: 20%
Czy ja wiem, czy raz na 3-4 miesiące 60€ to taki oh ah cienszki wydatek? Ceny gier stale rosną w Polsce (przykład - Fifa z roku na rok), na Steamie od zawsze nowe gry są po 60€ (ktoś powie - właśnie dlatego rosną, bo chcą dorównać do tych steamowskich).
Na Steama warto celować dwa razy w roku - czerwiec, czyli Summer Sale i grudzień, czyli Winter Sale (+ święta). Tam -90% to norma. Są też "midweek madness", gdzie w środku tygodnia są "losowe" przeceny, też bywają niemałe.
Tak jak powiedziała Filo - po dodaniu gry do listy życzeń dostaniemy informację, że jest na przecenie.

Dają też sami z siebie (nie za pośrednictwem Humble Bundle) darmo gry, czego ten temat jest dowodem (Outlast normalnie 20€, dawali friko z dodatkiem). O Humble Bundle'u tu nie będę pisał, bo od tego jest ten temat (zapomniany i wyparty przez ten Steamowski, ale nadal istnieje :v).

Gdy wejdą złotówki ma być taniej, nieznacznie, ale zawsze. Odejdą też koszta z przewalutowaniem, jeśli Wasze banki je nakładały.

Aczkolwiek trochę stając też po drugiej stronie barykady - zauważam, że w sklepach stacjonarnych łatwiej jest dostać wersje pudełkową taniej. Np. Borderlands 2 na Steamie 20€, a w Media Markcie pudełko za 35zł. Z innej platformy, bo od Blizzarda - Overwatch 40€, w Empiku 178zł (ta z Empika to rozszerzona, gdzie dostaje się dodatkowo prezenty do innych gier Zamieci, nie wiem czy ta sama na Battle.necie jest za 40 czy za 60 ojro).
Oczywiście wynika to z tego, że w sklepach starocie (w przypadku Borderlands) tanieją, na Steamie na co dzień nie - zamiast tego dostają częściej przeceny i na większe %).

I taka jeszcze jedna rzecz - czemu to jest w tym dziale? xP

*mogłem źle podać ceny gier w ojro - pokazuje mi £, więc musiałem je sobie na oko przekonwertować

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2017 13:22 przez Devzan. Powód: Poprawiona ortografia)
13.10.2017 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Poziom ostrzeżeń: 0%
(13.10.2017 13:20 )Devzan napisał(a):  Czy ja wiem, czy raz na 3-4 miesiące 60€ to taki oh ah cienszki wydatek?

Nie o to chodzi, że to duży wydatek tylko, że to przepłacanie. Wczoraj chciałem sobie kupić shadow of war właśnie za 60 €. Stać mnie. Nawet 10 takich gier mogę sobie kupić. Ale choćbym był milionerem to kupię w polskim sklepie za 170 pln bo to godzi w moją inteligencję.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
13.10.2017 13:56
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Devzan napisał(a):Są też "midweek madness", gdzie w środku tygodnia są "losowe" przeceny, też bywają niemałe.

O tym nie wiedziałam. Ostatnio dostałam info o przecenie jednej gierki z listy, z 40€ do 10€ i zastanawiałam się, czy to już czas na wyprzedaże xD

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
13.10.2017 14:05
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
xaton napisał(a):Nie o to chodzi, że to duży wydatek tylko, że to przepłacanie. Wczoraj chciałem sobie kupić shadow of war właśnie za 60 €. Stać mnie. Nawet 10 takich gier mogę sobie kupić. Ale choćbym był milionerem to kupię w polskim sklepie za 170 pln bo to godzi w moją inteligencję.

Może źle się wyraziłem. O ile x grę możesz kupić w polskim sklepie w cenie na polskie standardy - to fakt, nie ma sensu kupować ze Steama. Chociaż ja jestem zbyt leniwy by polować w sklepach, zbyt niecierpliwy by czekać na przeceny czy pojawienie się nowości w sklepach, a przy tym zbyt rozrzutny, przez co "przepłacam" na Steamie. Do tego jakoś lubię Steama - pewnie głupie, ale za GTA 5 zapłaciłem 20€ więcej, żeby mieć wersję Steamowską.

13.10.2017 14:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ruri Offline
Majtek
Wanted Team

*
Liczba postów: 59
Do januszowania polecam bardzo polski serwis:

https://lowcygier.pl/

Dobrą opcją również jest
https://www.gamivo.com/

Ten drugi, to nowa strona i bardziej globalna niż łowcy
13.10.2017 17:15
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,928
Poziom ostrzeżeń: 0%
(13.10.2017 13:28 )Imithe napisał(a):  ( jak mi ktoś wspomni o wyszukiwarce to uduszę^)

Ale co Ci właściwie się w niej nie podoba? Używam często, dobre narzędzie.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

14.10.2017 00:06
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Złotówka wejdzie 13 listopada.

10.11.2017 12:44
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama