Aktualny czas: 23.09.2019, 20:16 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Story Cubes 11: Szklana Pogoda - zapisy i komentarze
Autor Wiadomość
Orzi Online
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,815
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Story Cubes 11: Szklana Pogoda - zapisy i komentarze
No to jedziemy! Bederowy part przeczytany.

PLUSY:
+ Podoba mi się koncept Złomowiskowa. Kolejna kolorowa cegiełka do naszego muru świata Mastodonii, tym razem w kolorze brudnopomarańczowym. Klimat Kraju Rdzy, ze stworzeniami zrobionymi tylko ze złomu bardzo mi odpowiada, zwłąszcza jak sobie wyobraziłem koncept po twoich opisach. Do tego jest to terra incognita, niczym Fobos, co daje duże możliwości rozwoju. (osobiście myślę, że aż się prosi aby wplątać w to Lan Sar)
+ Mimo osadzenia W czasach SC3-SC4 zupełnie nowa ekipa. Widzę w tej radosnej grupce potencjał na fajnych wykolejeńców, niczym ekipa Łukasza czy RTSa.
+ Generalnie połączenie ciekawego worldbuildingu z prostą fabułą rodem ze wczesnych SC mnie kupuje, nie mogę się doczekać co z tego wyrośnie.

MINUSY:
- Jeju, ciężko to się czytało, naprawdę. Czasami zjadałeś słowa, zdania za długie... No ale nie przejmujmy się tym, o Zajdla nie kandydujemy. Jest zabawa!
- Nie wiem czy Szuleria istniała przed II Mastodońską. Chłopaki widocznie chowały się w bardzo wczesnym stadium miasta-państwa. No ale to nie jest jakiś wielki szczegół, da się podciągnąć.
10.09.2019 17:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,125
Poziom ostrzeżeń: 0%
Przeczytałem, ale od razu powiem - łatwe to, kuźwa, nie było. Masz strasznie niedbały styl pisania, Weather, trochę jakbyś z zapałem dyktował treść programowi a on to przerabiał na słowo pisane, no nie widać w tym żadnej dbałości. Tym lepiej więc dla Ciebie, że treść okazała się być naprawdę fajna i zabawna, ratuje Ci to dupsko ;d

Plusy* :
- Całkiem nowe miejsce, które w dodatku pozbawione jest znamion patosu. Kraina śmieci i złomu. Kupuję to!
- Motywy i plan głównych bohaterów są pocieszne, na miarę starych, głupkowatych cubesów. Ciekaw jestem, co z tego wyniknie.
- Od razu polubiłem Alejandra!

Minusy:
- To trochę głupie, wyrzucać zdjęcia, zamiast je spalić xD
- Tak jak pisałem, naprawdę ciężka, naszpikowana błędami forma. Powinieneś więcej czasu spędzić na przeczytaniu własnego tekstu, ale powoli, uważnie, bez pośpiechu - wtedy na pewno sam byś dostrzegł wiele składniowych problemów. Nie mówię o takich pierdołach, jak źle postawiony przecinek, no ale irytuje mnie szczerze mówiąc, że zapominasz nawet o zaznaczeniu kiedy zaczyna się dialog - a to są, no, podstawy podstaw. A, i przypominam - liczebników nie zapisujemy cyframi. Dziesięć istot, a nie 10 istot.
- Jeśli to jest przed II Wojną Mastodońską, to ekipa chyba znajduje się w Morświnoujściu, bo to było przed Szulerią Walimiliona.
- Momenty, kiedy dosłownie przestajesz opisywać, a zaczynasz się odnosić. "Fryzura jak u Guila ze Street Fightera" to możesz sobie w luźnej rozmowie koledze powiedzieć, w tekście fabularnym powinieneś sam się postarać opisać swoje wyobrażenie. A jeśli Ci się nie chce, to cóż. Mógł być po prostu łysy.

Czekam, co będzie dalej!

*Cieszę się, że to nowa edycja i że nie muszę już wymyślać za każdym razem innego porównania do plusów i minusów, pomysły mi się już kończyły na tę formę.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2019 02:10 przez Szczery.)
11.09.2019 02:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,249
Poziom ostrzeżeń: 15%
Plusy: bardzo spoko pomysł, całe to miasto bardzo mi się podoba, mam pomysł, żeby coś tam wpleść, ale to zobaczymy.
Cała historia ma taki zalążek czegoś więcej, bo są szychy, które coś odwaliły, a tu okazuje się, że jednak mamy was cfaniaki!
Tyle, że jak Szczery napisał... zdjęcia wyrzucili do kosza i przyjechali śmieciarze? xD Naiwne, ale walić to Big Grin

Minusy: straszny styl. Ja mam alergię na tak mega potoczne pisanie w tekście (literackim, może dlatego tak wale patosem czasem Sad ) Bardziej chodzi mi o to, że piszesz jakbyś mówił, spróbuj nadać temu jednak wymiar książkowy, a nie takie: no i kurde on to zrobił, wiecie - co gorsza tak gada często narrator (taki styl). Te dopiski, a czasami zatracanie sięcałkowicie w opisie, gdy wcześniej coś miało być z wypowiedzi. Nie wiem, w sumie co więcej, może to zmienisz, a może musisz tak pisać, bo byś się nie czuł dobrze, wazne, że jesteś z nami w tym i się rozwijasz Big Grin

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
11.09.2019 02:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,420
Łeder, Łeder, Łeder, Łeder.

Pierwsza rzecz którą chcę wyklarować to kwestia rasy Sizzlera.
Napisałeś że to tiefling. Rozumiem że chodzi Ci o tieflingi z D&D, czyli w wersji polskiej diabelstwa. I sugerując się ich wizją z tego systemu są to ziomeczki mające demona za przodka. Jeśli tak jest to coś takiego było już w kjubsach wprowadzone i nazywa się to wtedy istotą demoniczną, że aż przytoczę fragment rozprawy naukowej mojego nieskromnego autorstwa.

Spoiler :
Grigorij napisał(a):Ostatnią rasą, jaką chciałbym omówić na tym wykładzie, są demony. Jest to o tyle specyficzny przypadek, że łączy on w sobie cechy rasy i choroby. O ile większość demonów żyje w Helllandzie, to można napotkać pojedyncze osobniki i poza nim. Demony dzielimy na dwa rodzaje: demony czystej krwi i istoty demoniczne.
Demony czystej krwi mogą się urodzić na dwa sposoby. Albo jako dziecko dwóch demonów czystej krwi, albo powstać z esencji piekła i wkroczyć do świata śmiertelnego na wołanie króla demonów. Wszystkie demony czystej krwi są posłuszne królowi demonów i wypełniają jego wolę.
Istota demoniczna może powstać na więcej sposobów. Po pierwsze, może się urodzić jako dziecko demona i przedstawiciela innej rasy. Po drugie, jako dziecko demona i istoty demonicznej. Po trzecie, jako dziecko istoty demonicznej i przedstawiciela innej rasy albo jako dziecko dwóch istot demonicznych. Po czwarte, istotą demoniczną można się stać pod wpływem demonicznej magii.
W przeciwieństwie do demonów czystej krwi, istoty demoniczne nie zawsze są posłuszne królowi demonów. Bywa, że obdarzona silną wolą istota demoniczna ignoruje wołanie króla i prowadzi własne życie nie dbając o interesy króla. Może jednak nawet wolna od niego dobrowolnie mu służyć, jeśli tak zechce.
Dzieci istot demonicznych zawsze się rodzą jako istoty demoniczne, i w przeciwieństwie do wampiryzmu, nie ma tu miejsca rozrzedzenie demonicznej krwi. Po dziesięciu pokoleniach mieszania się z innymi rasami ostatni z gałęzi rodu nadal będzie w takim samym stopniu istotą demoniczną, jak jego praprzodek. W pozostałych aspektach występuje tutaj analogia do wampiryzmu, czyli dziedziczenie rasy odbywa się niezależnie od dziedziczenia demonizmu. Czyli dziecko człowieka i demonicznego orka będzie demonicznym pół-orkiem pół-człowiekiem. No i oczywiście można być jednocześnie istotą demoniczną, wampirem i likantropem.
Więc jeśli rasa którą miałeś na myśli to to co jest tu opisane, to określ jeszcze jego bazową rasę poza demonicznym szablonem (zakładam że pewnie jest to człowiek, ale mechanika rasy pozwala by mogło być to wszystko co się komu zachce). A jeśli tiefling to jakaś inna, nowo wymyślona przez Ciebie rasa, to określ się czym się charakteryzuje i czym różni od tego co tu mamy.
I jeśli jest tak jak w pierwszym przypadku, to nie będę się czepiał by używać innej nazwy czy co, mogą być spokojnie synonimami. Chcę tylko wiedzieć na czym stoję i z czym mam do czynienia.

Druga rzecz, którą już dwie osoby przede mną wytknęły: Szuleria powstała po wybuchu wojny więc nie mogła istnieć w czasie tego parta. To wybuch wojny pozwolił Waligroszowi zyskać wystarczające wpływy by założyć własne miasto-państwo.

Trzecia rzecz, ocena parta.

Fajny.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
11.09.2019 16:31
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,271
Łedaaa

Minusy:
Styl to już inni opisali, mi też to przeszkadzało w odbiorze. Myślę, że można to zmienić po prostu czytając coś krótkiego przed zaczynaniem pisać. Taki research, mi to trochę pomaga, a jestem mało spostrzegawczy. Zawsze warto spróbować.
Te zdjęcia xDDDDD, czemu oni tego nie spalili xDDDD.

Plusy
Szczerze to pomysł na krainę mi się bardzo podoba. Nowe postacie mi się podobają. Motyw przewodni parta podoba mi się megaśnie, no jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie. Ludzie już wspominali, trochę takie SC w starym stylu i zgodzę się. Ogólnie to part na duży plus, szczególnie pomysły.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
13.09.2019 13:15
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,125
Przeczytane. Zamiana kolejności scen się przyda w sumie (chyba, że Ty już to zrobiłes, to w takim razie ja nie rozumiem czegoś jednak xP), ale poza tym to całkiem fajny, krótki part. Nie rozwija wiele, ale dorzuca już pewną istotną postać, ustawia kolejny pionek przed rozpoczęciem Wielkiej Gry, i to też na plus. Powiem Ci też, że może dwa czy trzy razy bym nieco zmienił szyk zdania dla większej czytelności, ale poza tym jest dobrze! Sprawdza się to, co kiedyś Ci sugerowałem - jak pracujesz z krótszym tekstem, jesteś w tym efektywniejszy i nie rozłazi ci się to na jakieś błędy niepotrzebne. Teraz jest kul Smile

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

18.09.2019 22:35
fuszioms Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,249
Poziom ostrzeżeń: 15%
Okej, poprawiłem pewne rzeczy, zaraz je wrzucę (oczywiście jak minie limit czasu przed wysłaniem kolenego posta... -_- bo nie można jednego po drugim...) do głównego wątku, ale tu wam wklejam poszczególne ich części:

Kolejność zostawiam bez zmian, jednak stworzyłem nawiązania by było wiadomo co i jak:

- Niestety nie. To był tylko pośrednik. – Marek zmartwił się wyraźnie po czym usiadł. Wiedział, że było tylko kwestią czasu, jak tajemniczy fotograf się odezwie. Przeliczył się, nigdy się nie odezwał, a ta dwójka zapomniała o całej sprawie, aż do czasu odwiedzin Złomowiska.
Tego dnia promienie słoneczne przebijały się przez dopiero co rozproszone burzowe chmury. Parapet ociekał niedawno zakończonym oberwaniem chmury. Podwojnik spojrzał przez okno i zamyślił się – Jak dobrze, że po burzy wychodzi słońce, szkoda, że dla nas nadciągają czarne chmury.

Dodałem rozmyślania podwojnika wskazujące na deszczowy dzień w którym kupione zostały owe zdjęcia.

Mężczyzna stanął w miejscu i spojrzał w niebo. Zobaczył jedynie ciemność, a strugi deszczu płynęły mu po twarzy niczym z prysznica. Ulewa nie dawała za wygraną. Zakapturzona postać żwawo kroczyła przed siebie, aż stanęła pod chwiejącym się szyldem.

Dodałem początkową wstawkę by uwydatnić, że ta ulewa to była ta sama, stą to porównanie do prysznica.

- Zabezpieczenie na przyszłość. Koszt nie grają roli, biorę, powtarzam. – mruknął metalicznym głosem nieznajomy, po czym wstał, skłonił się lekko i wyszedł wyraźnie kuśtykając i zostawiając dziobatego z uśmiechem pełnym zdziwienia.
Drzwi do lokalu zaskrzypiały i zamknęły się całkowicie niedelikatnie. Pół-cyborg stanął – Teraz tylko część zdjęć pokazać tym na górze. Muszę znaleźć pośrednika – powiedział do siebie zaciskając metalową rękę. Coraz bardziej się do niej przyzwyczajał, modyfikacje jakie mu wprowadzono były odczuwalne, ale dzięki nim żył…

Dodałem końcówkę gdzie nawiązuję, że to ten mężczyzna wlasnie co kupił zdjęcia znalazł pośrednika, a także był tymsamym co go postrzelono na złomowisku.

Nieuczęszczane Złomowisko wiało nieprzyjemną grozą. Praktycznie nikt nie zapuszczał się w te rejony, po wydarzeniach związanych z ruchomymi śmieciami i dziwnymi odgłosami. Nieliczni gangsterzy wyrzucali dalej tu swoje „śmieci”, a czasem zapuścił się tu jakiś pijaczyna, który ledwo widział na oczy, więc nikt o nim nie wiedział, że tu był.

Dodałem wyjaśnienie dlaczego ktokolwiek się znalazł na zlomowisku, skoro łet napisał, ze nikt tam się nie pojawiał. Myśle ze logiczne i nie będzie CI przeszkadzać Smile

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
19.09.2019 18:02
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama