Aktualny czas: 25.01.2020, 17:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Story Cubes 11: Szklana Pogoda - zapisy i komentarze
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,998
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Story Cubes 11: Szklana Pogoda - zapisy i komentarze
Dzięki, Szczery. Faktycznie, że mi się to myli. Myślałem, że to to samoxd

Dzięki, Grigo, za wyjaśnienie. Czyli to tylko tak sobie myślą, no, teraz ma to sens jak najbardziej. Znaczy wcześniej też miało, ale teraz ma większy.

Hehe, smaczki nie pamiętania dokładnie co i jakxd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

05.01.2020 21:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,315
Poziom ostrzeżeń: 0%
Po pierwsze: Pomyślałem o tym trochę i na następną edycję Kjubsów chcę się zapisać, to już trochę część mojego życia, że to czytam i piszę i o tym gadam. Poza tym, fajnie z Wami po prostu w coś pograć kurczę wspólnie.

Komi, wielkie dzięki za miły komentarz Big Grin, doceniam. Szczery zwrócił już uwagę na Twoją pomyłkę Batista-Gizmo, więc ja o niej nie napiszę.

Komentarz do parta Kyo:

Jeśli chodzi o minusy to nie ma się co czepiać, może tylko o te łzy Gizmo.

Zaś mówiąc o plusach na początku chciałbym Ci napisać, że po kilku partach, które już napisałeś mogę śmiało stwierdzić, że może poza małymi wyjątkami, zarąbiście idzie Ci oddawanie postaci. Czytając Twój part wiem, że postacie będą takie jak u innych - to jest super!

Jeśli zaś chodzi o parta to bardzo przyjemny do poczytania, połknąłem go na raz. Dobre dialogi między drużyną mastodończyków. Zwrociłeś uwagę na pesymizm Karkata, wspomniałeś o MPO xDDDD. Pociągnąłeś akcję i to mocno! Było bardzo dużo rzeczy, które po prostu siadły mi idealnie, no choćby też ta ciągła inwazja hobosów (bardzo mnie bawią xD). Geneza tego konfliktu między Złomowiszczanami i Hobosami dobrze wytłumaczona, trochę kjubsowo, a to się chwali.

No ogólnie Kyo to brawko, part świetnie przygotowuje pod finał. Dobra robota i tyle stary!

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
06.01.2020 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Kyouchika

Jestem pod wrażeniem tego, jak ciekawych zabiegów scenariuszowych dokonałeś. Z jednej strony myślałem, by jakoś tę rasę, cywilizację uratować, ale jasno napisałeś, że większość jest zniszczona, zabita, nie ma co tego odkręcać. Z drugiej strony, skoro Cola niszczy rdzę powinna chyba odnawiać im części, a nie ich zabijać... ale już nie będę się w to wtryniał, chemikiem nie jestem. Poza tym też ta krótka historia o nienawiści hobbosów, przypowieść o upadku cywilizacji, to wszystko ładnie zamyka te wydarzenia w sensowną całość i nie ma co teraz kombinować, żeby to jakoś bardzo zmieniać. A sam Alejendro uznał, że będzie migrował z kraju, więc też jest to jakieś rozwiązanie. Podsunąłeś więc dość dużo rozwiązań i zakończenie wątków, pociągnąłeś też wątek samej coli czy hobbosów, także naprawdę kawał świetnej roboty.
Sama ta rozmowa z kubkiem gówna... z jednej strony niepotrzebna imo, z drugiej, świetne nawiązanie do początków tej edycji, gdy miał miejsce podobny dialog. Dzięki temu też człowiek czuje, że jest z tymi bohaterami, że zdążył ich polubić, że ten tekst po prostu tam działa. Te łzy mocno nad wyraz jak dla mnie, skoro ani krztusić się potem nie zaczął ani nic, ale oprócz tego spoko.

Historia nienawiści, taka krótka a sensowna. Szkoda trochę, że Alejandro nie wpadł na to, by oddać im ten kłębek, kiedy tam stał i rozmyślał. Wtedy ten krótki flashback byłby mocno uzasadniony, tak to wygląda trochę jak taka pusta ekspozycja, która do niczego nie prowadzi, jedynie do przemyśleń. Dobre i to, aczkolwiek brakuje mi tu wpływu tej historii na wydarzenia, żeby ją tak przytaczać w takim miejscu opowieści. Ale sam ten motyw i ta historia też bez zarzutu.

Końcówka to chyba najmocniejsza część tego partu, choć tekst na pustynii "ona już nie ma domu", był mocny. Ale jak genialnie zrehabilitowałeś się za tego Podwójnika, o matko! Piękne, koleżeńskie zagranie, a do tego tak pasujące do całej sytuacji. No dobra, trochę zachodzę w głowę, co on tam w ogóle robi, ale nie jest to takie istotne, za to świetnie spełnia swoją rolę. I ta koperta z fotkami od tamtego gościa... bardzo sprytnie rozegrane. Aż sam zacząłem sobie zadawać pytanie "kiedy Piżmak dał im taką kopertę?"xd Także bardzo pomysłowo to rozegrałeś i zgrabnie do domknąłeś.
------------------------
Można powiedzieć, że historia zmierza wielkimi krokami do zakończenia, dzięki ostatnim partom za co serdecznie Wam panowie dziękuję. Naprawdę nie sądziłem, że ta historia się tak ładnie po domyka, że będzie miała jeszcze tyle do zaoferowania, a tu proszę! Mam tylko jedno pytanie.
Rozumiem Cola, pompy, wielkie zbiorniki, tunele, ale miałem wrażenie, że to Zł0m0w1sk0wo, to cały... kraj? Że to o wiele więcej niż miasto. Wskazywać na to mogą choćby czasy podróży, ile kilosów mogli Sizzler z resztą przejechać, że gdzieś na uboczu żył sobie Leszek, o którym przywódca Alejandro nawet nie słyszał najwyraźniej, musiała być więc to jakaś odległość. Potem mamy te muzea, gdzie też jechało się kawał... wszystkie dotychczasowe informacje wskazują, że Zł0m0w1sk0wo to taka stolica, klejnot koronny całego państwa. Rozumiem więc, że to stolica została zniszczona, ale generalnie rasa mechaludzików i ich domy mają się dobrze? Czy jak to wygląda? Ktoś byłby w stanie mi odpowiedzieć?

07.01.2020 11:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Można by spinoffa napisać o tym jak to się stało, że Podwojnik wylądował tam gdzie wylądował xDDDD.

Ja Złomowiskowo widzę jako głowną siedzibę rasy Złomków i jako mniej więcej jedyne takie miejsce gdzie jest ich serio dużo. Reszta to tylko jakieś odludzia może i tyle.
A do muzeów się długo jechało bo pewnie się nie gonili by tam dotrzeć, albo szybko chcieli się tam znaleźć więc im się czas wlókł.

07.01.2020 11:23
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,181
Ja to odczuwam totalnie jako miasto. Może być już teraz spore, ale miasto. W końcu wyrosło na złomowisku, więc kraj to byłoby trochę za dużo.

A cola ich nie odnawia, bo niszczy rdzę, a tam rdza stanowi większość wszystkiego Tongue Tak to widzę.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

07.01.2020 21:43
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Nad tym, jak będzie wyglądało zakończenie już kombinuję, ale nim napiszę parta muszę, po prostu muszę oddać ze dwa rozdziały Op, a też sobota mi zleciała kompletnie na wydarzeniu turniejowym, o którym dowiedziałem się w piątek w pracy, więc było to nagłe.

W każdym razie chciałem też napisać, że dziękuję uprzejmie, ale nie skorzystam z przywileju rozpoczynania nowej edycji, choć wiem, że takim byście mnie obdarowali, gdyż po prostu nie wezmę udziału w nadchodzącej edycji. Jest to spowodowane faktem, jak to Szczery ładnie ujął "chwytania zbyt wielu srok za ogony". Nie chcę jeszcze bardziej tego wszystkiego przedłużać, a tak będziecie mogli już zacząć myśleć nad tematyką nowej edycji, gdzie ja na to nie mam teraz głowy, wybrać osobę, która będzie zaczynała itd. Lubię z Wami pisać, ale generowałbym za długie opóźnienia i odbywałby się to kosztem innych rzeczy, także co poradzić. Ale czytał Was na pewno będęSmile

13.01.2020 11:09
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Komi i jak idzie? Bo nie chce nic mówić, ale no... Miesiąc już minął stary.

Wczoraj 07:53
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Idzie całkiem nieźle, jeśli nic mi nie wyskoczy to niewykluczone, że prawie całość będę miał w ten weekend wtedy poprawki w poniedziałek i wieczorem po weekendzie powinien się part pojawićSmile

Wczoraj 09:41
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Ten post wygaśnie: 27.01.2020 11:30 Post: #149
O! To świetne wieści Big Grin

Wczoraj 11:30
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama