Aktualny czas: 25.02.2018, 23:24 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się już nowy rozdział 895 po polsku!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Story Cubes Dynamic - Komentarze
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,726
Poziom ostrzeżeń: 0%
Story Cubes Dynamic - Komentarze
Jak w tytule, miejsce w którym możemy pozostawić pochwały bądź krytykę do powstających dzieł.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

08.11.2017 00:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,674
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Story Cubes Dynamic - Komentarze
Twój part ssie, Michale.

[Obrazek: giphy.gif]
08.11.2017 01:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Liczba postów: 996
Ja myślę, że kostki bardzo ładne!
08.11.2017 01:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,674
Poziom ostrzeżeń: 10%
Jak wrócę, bo z telefonu ciężko

[Obrazek: giphy.gif]
08.11.2017 09:33
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Szybki, prosty rysunek jednej z nowych postaci. Oto przed wami Pret'zel (imię robocze nadane przez RdRa, niezobowiązujące, ale trafne)

[Obrazek: 23435575_535237416825522_1539229156_n.jp...e=5A050601]

08.11.2017 20:59
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,834
Poziom ostrzeżeń: 20%
Historia ma miejsce w Czarnobylu? ;p

Spoiler :
A sam rysunek ładny - prosty, a dobry.
08.11.2017 21:08
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
W samym Czarnobylu to nie, ale w zasadzie to blisko. Póki co, bo spodziewam się, że wkrótce znajdzie się od niego bardzo, bardzo daleko xD

08.11.2017 21:20
Eikichi Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,054
Komentując pierwszy post nowej historii:

Świetna robota Szczery, jak zawsze! Choć z początku nie wiedziałem do końca co myśleć, tak po przeczytaniu całości jestem bardzo zadowolony z takiego pomysłu rozpoczęcia.
Stylu nie ma co u Ciebie komentować, bomba po całości.
Świat jest interesujący, Sam... znaczy sam jestem ciekaw jak to zostanie pociągnięte dalej, jak inni wyjaśnią zdarzenia mające miejsce na Ziemi. Co z Vedranem, a także z dwójką tajemniczych przybyszów? Interesująco, mam nadzieję, że nie spierniczę pierwszego wrażenia.
Jednak tym co podobało mi się najbardziej była scena gdy Vedran przeszukuje ruiny i znajduje różne antyki.
Gratki za zmieszczenie się w pięciu stronach, to nie lada wyzwanie jeśli chce się napisać coś ciekawego Big Grin.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
09.11.2017 13:50
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,195
Pora zostawić tutaj komentarz.
Ogólnie cały zamysł historii jest świetny, postapo ziemia, Samowie, ruina, brak wiedzy o przeszłości i to wszystko w wydaniu głównego bohatera ściera się z czymś czego nawet starzy ziemianie nie znali. Chyba nie dziwicie mi się, że ten pomysł wyjątkowo mi się spodobał. Co do kontynuacji przez Eikicziego, jest spoko, kreacja bohaterów bez zarzutów ciekawe dialogi. Bardzo podoba mi się to że nie zapominasz o tym, że główny bohater wielu rzeczy nie wie. Jest napięcie wywołane atakiem i przedstawienie jednej frakcji, która bardzo mi się podoba. To co mnie kupiło, to fakt, że w końcu tymi nastawionymi na ekspansję agresorami są DEMOKRACI, czyżby w końcu w jakiejś literaturze sf, miało nastąpić odwzorowanie rzeczywistości?

Jednak mam jedno ale i właściwie wydaje mi się, że dobrze że to wypłynęło już teraz a nie później, bo sprawa warta przedyskutowania. Piszemy Sci-fi, a jak wiadomo założenie tego gatunku jest takie, że wszystko co jest fikcją przy spełnieniu odpowiednich warunków (po odkryciu zaawansowanej technologii) ma prawo się wydarzyć. W parcie Eikicziego statek głównych bohaterów jest potraktowany ściągaczem, czyli urządzeniem, które każdy pewnie zna z Gwiezdnych Wojen. Problem jest taki, że oni są wyciągani tym ściągaczem z tunelu czasoprzestrzennego do normalnej przestrzeni, co z punktu widzenia fizyki jest nierealne. Jak dla mnie wymagało by to zmiany, napisać np. że stało się to już po wyjściu z tunelu, albo że ściagający byli razem z nimi w tym tunelu (tyle że wtedy argument to nasze terytorium jest do wywalenia). Ale wiadomo nie każdy z nas się orientuje w tym temacie i dlatego chciałbym żeby się każdy określił jak to widzi, czy chcemy się tego trzymać czy nie. Ogólnie ciężko jest o taką gafę, bo technologii jest multum i zaprzeczenie że coś się da lub nie da wybudować jest niemożliwe. Największe ryzyko popełnienia takiego błędu jest przy opisywaniu przestrzeni kosmicznej, bo to temat dość dobrze zbadany. To jak?

09.11.2017 19:26
Eikichi Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,054
Ja nie pamiętam niczego takiego z sw, to po pierwsze. Po drugie, pisząc historię sci fi nie będę się kierował tym czy coś jest możliwe do zastosowania czy nie, jak tak to ma wyglądać to sorka, ale ja tego nie czuję.

To nie chodzi o to, że ja chcę tutaj pałać jakąś ignorancją, po prostu wolałbym pisać luźne scince fiction, a nie prowadzić magazyn naukowy w którym wiedzę o naturze kosmosu zasilałaby wiedza ze Star Wars. Albo jeszcze z innych znanych światów sci-fi... to ma być zabawa kurcze.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.11.2017 19:58 przez Eikichi.)
09.11.2017 19:31
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama