Aktualny czas: 24.11.2017, 11:30 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Story Cubes (Hard) - Opis postaci
Autor Wiadomość
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Poziom ostrzeżeń: 0%
Story Cubes (Hard) - Opis postaci
Opis postaci i całego świata SCHard:
http://pl.mastodonia.wikia.com/wiki/Mastodonia_Wikia
Spoiler :

Niedźwiedź -
Sprytny, zawzięty, inteligentny, uprzejmy oraz bezwzględny.
Łowca głów, partner Pszczoły, która jest dla niego cenniejsza od miodu. Obydwoje z talentem do pakowania się w kłopoty.
Na początku historii polowali na Waligrosza. Udali się za nim do lasu zwabieni głośnym bębnieniem. Znaleźli Waligrosza zakopanego po szyję w ziemi w otoczeniu postaci w maskach i prześcieradłach oraz kilku bębniarzy w podobnych strojach. Kiedy Waligrosz wyskakując z dziury wziął jednego z aktorów jako zakładnika, Niedźwiedź, dzierżący w swych rękach Legendarne Tęczowe Ostrze

Pszczoła -
Kobitka z twardym charakterem
Łowca głów, partnerka Niedźwiedzia. Obydwoje z talentem do pakowania się w kłopoty.
Na początku historii polowali na Waligrosza. Udali się za nim do lasu zwabieni głośnym bębnieniem.
Znaleźli Waligrosza zakopanego po szyję w ziemi w otoczeniu postaci w maskach i prześcieradłach oraz kilku bębniarzy w podobnych strojach.

Łukasz Waligrosz vel Walimilion -
Obwieś, złodziej no i generalnie skończony dupek
Początkowo zwykły wieśniak z talentem do szybkiego przebierania nogami po pijaku. Gdy spostrzegł polujących na niego łowców Niedźwiedzia i Pszczołę schował się w lesie uprzednio wykopując dziurę i wskakując do niej. Po chwili napadli na niego sekciarze w maskach i prześcieradłach grając na bębnach. Którzy tak naprawdę byli aktorami kółka teatralnego. Waligrosz cytując urywki Biblii starał się wydostać, lecz w tej chwili z pomiędzy drzew wyszli Niedźwiedź i Pszczoła. Widząc zagrożenie ze strony łowców pod wpływem adrenaliny wyskoczył z dziury i chwycił jednego z aktorów przykładając mu do szyi ukradziony widelec. Jednak Niedźwiedź przeciął zakładnika na pół.

Legendarne Tęczowe Ostrze - Artefakt o wielkiej mocy 7 kolorów

19

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.11.2015 12:40 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
07.07.2015 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
RE: [Split] Story Cubes (Hard) - Opis postaci
Byłem na 100% pewny, że ktoś ten temat poruszy Tongue
Właśnie nie byłem pewny czy pisać "moim" czy "twoim" sposobem. Wybrałem taki, bardziej szczegółowy.
Po prostu chciałem to zrobić w ten sposób:
Czytam sobie SC i jest: Niedźwiedź w lesie widząc dziurę w ziemi przypomina sobie o dawnej miłości.
Zaglądam do Opisu Niedźwiedzia i czytam jego historię. Aha czyli Niedźwiedź stracił ukochaną w ten sposób.

Nie znam jakiejś postaci, a chcę dosyć szczegółowo poznać historię by się odwołać do jakiegoś elementy z przeszłości --> Czytam opis.

Na początku jest krótka charakterystyka postaci [inteligentny itd] Później historia z pogrubionymi innimi postaciami związanymi z tą postacią. Chcę wiedzieć co ma Waligrosz do Niedźwiedzia? Patrzę na opis Waligrosza i szukam "pogrubionego" Niedźwiedzia. Proste? Nie trzeba nawet wszystkiego czytać Tongue

Swoją drogą, mogę się założyć o prawdę, że jakbym walnął takie krótkie opisy to zamiast Twojej wypowiedzi była by wypowiedź Szczerego "Co tak krótko napisane???"
Z cały szacunkiem do Szczerego!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.07.2015 15:15 przez Ponury. Powód: Poprawiona ortografia)
07.07.2015 14:14
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ja to chciałem zrobić w formie wikii, a nie strony. Dla przejrzystości i łatwości edycji. Może zrobię jak skończę pisać swoją część Tongue

[Obrazek: giphy.gif]
07.07.2015 14:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Moim zdaniem temat jest bardzo dobry. Ba, można by pododawać tam właśnie wygląd danych postaci a tamten temat usunąć (napisać tylko ten tekst przy rysunku z postu z obrazkiem)
Tylko ja też byłbym za uwzględnieniem wszystkich wydarzeń, pogrubienie nie tylko ważniejszych postaci ale też np miejsc, gdzie toczy się akcja. Ale właśnie z uwzględnieniem od A - Z.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

07.07.2015 14:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,622
Pomysł z tymi pogrubieniami udziału innych postaci w historii tych jest dla mnie bardzo dobry, to się chwali. Ale sposób opisywania średnio mi leży. Jeżeli to ma być leksykon, czyli wyciąg najważniejszych informacji o danych postaciach, to powinien być zwięzły i starający się możliwie krótko przedstawić postać i jej przeszłość, a nie po kolei i szczegółowo co gdzie i z kim robiła. Przyznaję, gdy już dawno wspominałem o potrzebie powstania Leksykonu, inaczej to sobie wyobrażałem niż Ty. Ewentualnie połączyłbym obydwa sposoby, najpierw definicja pokroju tego co napisał Dawid, a potem w spoilerze, dla chętnych, streszczenie całej fabuły. Co o tym myślisz?
Teraz pytanie, czy Ty chcesz całość zrobić sam, czy ewentualnie dopuszczasz możliwość podzielenia się materiałem.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

07.07.2015 14:56
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Dlatego idealna byłaby wikia. Przecież wszyscy wiecie jak wyglądają artykuły na wikipedii i podobnych. Najpierw, na samej górze, bardzo krótkie streszczenie, a pod nim dopiero spis treści i szczegółowy opis.

07.07.2015 15:06
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
No właśnie chciałem zrobić, krótką charakterystykę postaci, ale to dopiero po zapoznaniu się z całością tekstu. Niżej historia danej postaci [dobry pomysł ze spoilerem] z pogrubionymi ważniejszymi postaciami.

Za KAŻDĄ pomoc będę wdzięczny i chętnie podzielę się obowiązkami, ale całość będę prowadził PO SWOJEMU.
Można zrobić to wszystko w ten sposób:
POSTAĆ
[zdjęcie, fota itd]
Charakterystyka postaci [dosłownie kilka słów]
Ewentualnie króciutka historia bez szczegółów:
[1 akt: goni kogoś, łapie, umiera]
[2 akt: nie występuje]
[3 akt: zostaje ożywiony, zjada kogoś tam, umiera]
Szczegółowa historia z pogrubionymi postaciami.

Patrząc na Wasze sugestie tak bym to zrobił.

07.07.2015 15:25
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192
Ej jak ktoś ogarnia robienie wiki to byłoby odlotowo zamiast suchego leksykonu na forum mieć to wszystko na wiki Tongue

07.07.2015 15:53
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*

07.07.2015 16:35
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
No to jak robisz wiki, to chyba można ten temat skasować XD

07.07.2015 16:35
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama