Aktualny czas: 19.06.2019, 10:06 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Story Cubes (komentarze)
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,026
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Story Cubes (komentarze)
Tknięty trochę poczuciem winy za grzech zaniechania i zaniedbania, wróciłem do ostatniego Story Cubes i dzisiaj skończyłem czytać. Nie będę już rozliczał każdego parta z osobna, bo przeczytałem ich kilka jednym ciągiem (chyba jakoś tak w kolejności Weather - Eikiczi - Komi - Fuszi - Komi - Eikiczi, czy jakoś tak). Muszę przyznać, że jak z początku czytało mi się tę historię bardzo powoli i z oporami, przez co w końcu jakoś ugrzęzłem, tak pod koniec historia nabrała fajnego, spójnego kształtu i dynamiki, udało wam się naprawdę nieźle dogadać, żeby stworzyć konkretną całość. Mam trochę czepów, a jakże. Jednym będzie ostatni part Komiego, który choć fabularnie był bardzo fajny, tak forma... Ewidentnie było to tworzone w pośpiechu - rozumiem, wiem jak czasem bywa - bo ja wiem, że Komi ma świadomość, co jest błędem a co nie, sam zresztą mi dobre porady dawał nieraz. A tutaj tymczasem było takie namnożenie błędów składniowych, fleksyjnych czy jak to nazwać, gdzie rodzaj czy przypadek podmiotu się nagle zmieniał bez żadnego sensu, do tego literówki, no często sprawiało to wrażenie, jakby było to pisane na komórce i autokorekta się często wtrącała. Ewidentnie zabrakło tu własnie korekty ludzkiej, bo wiem, że Komi sam by wyłapał te wszystkie babole (takie jak to, że Johnson słyszy hałas, ale uspokaja się po ZOBACZENIU, że to krasnoludy xP ). I rozumiem, pośpiech najwyraźniej. Ale niestety: Primo, ja czytałem ten part już ponad dobry rok po fakcie (bardzo Was przepraszam za tę obsuwę w ogóle) więc po takim czasie to ten pośpiech przestaje jakby już być argumentem... A po drugie, poprzedni part, napisany przez Fusziego, mi się podobał, był krótki, ale dzięki temu spójny i nie pamiętam z nim żadnych problemów. I to pokazywało, że może warto było bardziej skupić się na krótszym parcie, niż tworzyć kolosa który się rozłazi trochę w szwach. No ale spodziewam się, że przedostatni part musiał taki być, bo trzeba było pewne rzeczy pozamykać. Żeby nie było, pomysły jakie na ten part miałeś mi się podobały.
Mam też mieszane odczucia wobec samego zakończenia. Znaczy jedno ci przyznam Eikiczi, jak przeczytałem o tej kostce, to chyba dosłownie wszystko mi opadło, no załamka była, że po raz kolejny chcesz to samo oklepane zakończenie wprowadzić.... No miałeś mnie, tym bardziej więc scena w której Res ściera kostkę na pył, była miłym zaskoczeniem. (Choć zastanawiałem się jak to jest, że Serca Puszczy mógł użyć jako broni, znieważyć święte prawo elfiej wojny, no zeszmacić się wśród pobratymców dla wyższego dobra... A to samo wyższe dobro już nie pozwala mu rzucić kostką Vela?). Więc ta część zakończenia całkiem spoko, ale to w jaki sposób to urwałeś... No z jednej strony bardzo mi się to podoba, ale z drugiej jakoś mnie to zdrażniło, że to jest takie niedokończone, że ewentualni następcy, by zachować spójność świata, będą musieli podjąć tą kwestię tam, gdzie Ty ją porzuciłeś, bo to jest po prostu zbyt duża sprawa, aby ją zignorować. I jeszcze dokładnie zarysowałeś udział Łukasza i nie-udział Tomka w nadchodzących wydarzeniach, no trochę szkoda. Bo ja nawet pomysł na kontynuację mam, ale to irytujące jak nie możesz w rozpoczęciu rozstawić pionków po swojemu. Zabrakło mi też wyjaśnienia motywów, dla których Alp Aczino żądał tych ofiar, albo ja coś przeoczyłem przez tę długą przerwę?

No ale to tyle z czepów, na koniec może wspomnę parę co milszych akcentów (z tych partów co to do nich teraz wróciłem, wcześniejsze party już komentowałem zawczasu):
- Całe Fobos. Po prostu całe spójne, grające, zapełnione rasami, frakcjami i konfliktami interesów Fobos. Powiem wprost, nie lubię tego rodzaju fantasy w Story Cubes (więc dobrze, że odpuściłem, ja bym gorzej to poprowadził) ale mimo to nie umiem nie docenić tego, jak to pięknie rozegraliście, rozbudowaliście, spójnie połączyliście. Brawo.
- Smok (eng: Dragon) zabijający typa, który był ewidentnym Sabo. Śmieszne nawiązanie.
- Opis działań wojennych między Piratówkiem a tym drugim miastem, dobrze się to czytało.
- Ta ptasia rasa pod niebem. Aż myślałem, czy nie wpleść ukradkiem tego motywu do jednej sceny w moim spin-offie, ale z żalem muszę przyznać, że byłoby to zbyt przekombinowane.
- Motyw ostatniej kuli, która wykończyła Papę Smerfa. Może nie do końca rozumiem, bo nie było to zarysowane, czemu wcześniej by to nie miało zadziałać, ale samo w sobie było kozackie, z tym wyczekaniem.
- Ostatnie starcie Luviela z Resem - chwilami mętnie opisane, ale klimatyczne bardzo.
- Malo, Walo, Dalo, Bolek i Lolek. I sam Mefi Agnivar czy jak było temu magowi, jedna z lepszych postaci z tych nowych, Syceron zaraz po nim.

Spoiler :
(Okej, miały być plusy, ale wygarnę jeden minus, bo mi się przypomniał: Śmierć Ringerila. Nie sama w sobie, ale to jak skrótowo ta sprawa została potraktowana. To był najbliższy przyjaciel Resa przecież, i my też go znamy od dawna. Nie mówię, że Res miałby płakac czy coś, ale po prostu przydałoby się parę zdań więcej na ten temat, może rozłożone w tekście ale jednak, żebyśmy bardziej odczuli ciężar tej straty).
No generalnie to fajne rozwinięcie i zakończenie, pominąwszy wymuszenie na przyszłych autorach pewnych spraw. Dzięks!

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.05.2019 22:30 przez Szczery.)
22.05.2019 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,851
Poziom ostrzeżeń: 5%
Po czasie, bo po czasie, ale bardzo Ci dziękuję za to, że jednak to przeczytałeś. Po prostu to uczciwie i miło z Twojej strony. Mnie także Fobos bardzo się podobało, a spójność jaką udało się tutaj osiągnąć moim zdaniem sprawia, że jest to jedna z ciekawszych i lepszych części SC. Głównie właśnie też przez ten świat, rozbudowany, ale działający.

Co do ofiar Ala sam się chętnie dowiem, bo nie pamiętam. Pewne rzeczy też były narzucone i trzeba było się ich potem trzymać.

Jeśli chodzi o mój part przedostatni - jest jak mówisz. Nie miałem dość czasu, a raczej ostatecznie zbyt wiele mi go nie zostało, by to przedstawić. Krótki być nie mógł, bo trzeba było zamknąć pewne wątki, które nie zostały wcześniej domknięte, a przecież historia już chyliła się ku końcowi. Stąd też pewnie wspomniane błędy, ale muszę Cię zmartwić, minum dwa razy to ten tekst czytałem, powinienem więcej razy i zazwyczaj tak robię, ale ten czas tutaj... Ja po prostu z trudem wyłapuję swoje błędy... Jestem ich świadom (po fakcie), ale cóż... taka bolączka.

Mimo wszystko ja będę bronił zakończenia. Moim zdaniem nie zostawia to nic niedopowiedzianego. Po prostu autor zostawia nas z tym wyobrażeniem w głowie, jak oni się ścierają. I już. Zapada cisza. Nic więcej nie trzeba.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

23.05.2019 08:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Świat pogrążający się w pełnym napięcia oczekiwaniu, bo właśnie otwarto Helland i grozi napaścią demonów, i jeszcze wysłanie tam Łukasza - tego nie nazwiesz otwatrtą, niedopowiedzianą sytuacją?

23.05.2019 13:23
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Okej, aż tak dobrze nie pamiętałem. Myślałem, że o o starcie na Fobos chodzi.

26.05.2019 10:17
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Nie, to było nawet spoko, pomijając właśnie że Perpetum otworzyl Helland.

26.05.2019 22:37
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,212
Ale super, że ktoś to jeszcze przeczytał i skomentował - Dzięki Szczery, to bardzo miłe, ale byłem niemal pewien, że Ty to kiedyś nadrobisz.
Co do tego trochę wpływającego na przyszłe wydarzenia zakończenia to wiem, że było to z mojej strony trochę samolubne. Z drugiej strony chciałem zrobić może jakiś hajp na później, choć zakładałem i wcale się nie pomyliłem, że prędko nowej edycji nie zobaczymy. Więc wiem, że to trochę wymusza na przyszłym rozpoczynającym pewien pomysł, ale wydaje mi się, że nie ma się o co czepiać*.

No i wątpię byśmy kontynuowali tę historię, za dużo by sobie trzeba było przypomnieć, to już prościej byłoby zakreślić jakąś nową edycję w innym czasie, np 50 lat wcześniej. Swoją drogą to byłby fajny pomysł, ale jeśli już to sugerowałbym limit 5 stron i tydzień na oddanie. Takie coś się sprawdza przy tym ile czasu wolnego mamy teraz jako ludzie bardziej dorośli.

I jeszcze raz dzięki za komentarz, kurde to po prostu miłe wejść na forum i zobaczyć, że do SC ktoś komentarz wrzucił. Człowiek się cieszy po prostu bo to dalej bardzo lubi.

*zawsze jest się o co czepiać.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
31.05.2019 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,732
Poziom ostrzeżeń: 10%
No i w końcu skończyłem SC9! Mimo, żę od czasu publikacji tej części minęło tyle czasu naprawdę czuć było w tym to za co lubię Story Cubes. Zmiany w stylu, nieprzewidywalny rozwój sytuacji i ten specyficzny klimat popieprzonego fantasy w którym wszystko jest możliwe. Mimo, że mój wkłąd w tę edycję był niewielki (podobnie jak Griga i Ponurego, którzy też chyba się wypalili w podobnym momencie) to cieszę się, że udało mi się tam dodać coś swojego Smile . Opisywanie poszczególnych elementów chyba lepiej mi wyjdzie, jak podzielę to pomiędzy piszących, tak więc...

FUFU
Lubię twój styl, serio. Piszesz w fajny, epicki sposób i naprawdę dobrze się to czyta. Oczywiście, o ile postaci w twoim parcie nie muszą opracować planu bardziej skomplikowanego niż otwarcie konserwy nożem, ale na szczęście poza wątpliwym planem Resa na opuszczenie domowego aresztu za wiele takich nie było. Wprowadziłeś fajne postaci oparte na ciekawych pomysłąch (szczególnie urzekły mnie maszerujace krasnoludy) no i Luviel był naprawdę siłą napędową tego partu.

KOMI
Powiem szczerze... Ciężko się twoje części czytało. Zabawne jest to, że krytykujesz mnie o zbyt długie zdania a sam napisałęś kilka na 3 strony w moim czytniku xD . Naprawdę polecam używanie kropek zamiast przecinków, i tak ze dwa razy mniej znaków interpunkcyjnych. Częśto miałem też wrażenie, że dodajesz rzeczy na siłę, żeby tylko dodać - jak ta rasa ptaszy której poświęciłeś tyle akapitów... W sumie po nic. Wprowadziłeś bez rozwinięcia i wpływu na fabułę, i zgniło to w natłoku miliona innych rzeczy które już w tym pracie był. Właśnie, było już za dużo niedomkniętych wątków i spraw aby wprowadzać nowe.

Z dobrych rzeczy zaś jeśli się do czegoś przyłożyłeś i pisałeś na temat - wychodziło to naprawdę dobrze. Całą intryga mistrza szpiegowskiego Sycerona Ubka była najwyższej próby, a sama jego postać naprawdę mi się podobała. Plusy także za mroczne elfy ogólnie, dostały naprawdę unikalnego sznytu i to głównie dzięki Tobie.

WEATHER
Nadal uważam i będę tego bronił, że masz jedne z najlepszych pomysłów w Story Cubes. Problem w tym, że większość działałaby lepiej w filmach niż jako tekst. Np. przejście z brutalnego morderstwa Brzozy do dzieciaka bawiącego się w operację byłoby w filmie arcymistrzowską sceną, z odpowiednią muzyką i oświetleniem byłoby to mega mocarne. Dlatego twoje party lubię sobie wyobrażać skacząc po 2-3 zdania.

PONURY, GRIGO, JA
Małośmy się Panowie tu napisaliśmy. ALe w waszych partach widziałem to, co zapamiętałem ze starszych części. Najbardziej podobał mi się pomysł na orki Grigorija, iście Walaszkowy bym powiedział.

EIKICHI
Ta część była bardzo "twoja" Widać było, że się dobrze czułeś opisując odkrywanie nowego lądu i w tym właśnie temacie czułeś się jak ryba w wodzie. Podobały mi się twoje pomysły jak golemowe psy, pierścienie i ogólnie ten high fantasy stuff pasujący bardzo do koncepcji. No i ten cliffhanger...

Następnym partem po tym naszym przerywniku na rozgrzewkę musi być Helland. Jeszcze jest za wcześnie aby cokolwiek ustalać, ale nie mogę się doczekać co z tej sagi wyjdzie.
16.06.2019 16:52
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,212
A ja się bardzo cieszę, że kolejna osoba doczytała/przeczytała do końca. Szczerze to ja ten part serio bardzo lubię, sam sobie go muszę odświeżyć.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
16.06.2019 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Cytat: Zabawne jest to, że krytykujesz mnie o zbyt długie zdania a sam napisałęś kilka na 3 strony w moim czytniku xD .

Ja Cię nie krytykuję za zbyt długie zdania, tylko za niestosowanie przecinków, przez co gubi się sens zdaniaTongue

Nie pamiętam teraz o co chodziło, ale rasa Ptasia była tam w konkretnym celu. Nie dodałem jej bo tak, tylko by wytłumaczyć coś, chyba zamknięcie kontynentu, ale teraz nie pamiętam. Dlatego, że ją dodałem, musiałem ją przedstawić, ale oni nie mieli odgrywać żadnej większej roli w tej opowieści, ot być wytłumaczeniem aktualnego stanu rzeczy i spełniły swoją rolę. O co dokładnie chodziło niestety Ci nie powiem, bo nie pamiętam.

Super, że przebrnąć i skończyłeśSmile

16.06.2019 21:11
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama