Aktualny czas: 20.09.2017, 11:10 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Studia
Autor Wiadomość
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,120
Studia
Witam.
Zakładam taki a nie inny temat, gdyż stoję na progu 4 klasy technikum i ciężko mi się zdecydować co robić dalej. Początkowo chciałem iść na turystykę i rekreację, ale z wielu opini, które czytałem to ciężko później o pracę, bo kierunek jest tak przepełniony, że jego absolwenci lądują na promocjach w supermarketach. Wiem że na politechnice dostanę ofertę pracy już w pierwszym miesiącu nauki, ale problem w tym że nie interesują mnie żadne techniczne kierunki. Wszystkie ekonomiczne również odpadają, bo dla mnie księgowość, ekonomia i wszystko co z tym związane to sprawa nie do ogarnięcia i dodatkowo nudna jak flaki z olejem. Na obecną chwilę mam trzy typy psychologia, socjologia i japonistyka, przy czym ta trzecia opcja po rozmowie z Komim jest już odległym marzeniem, o 90% z matury rozszerzonej z polaka i angola to mission impossible. Tak więc kieruję pytanie do was, co jest ciekawe, co warto studiować i gdzie? Może znacie jakieś rzadko spotykane(nie ukrywam że takie by mnie interesowały, tyle że nie wiem jak je zlokalizować) ciekawe kierunki.

04.08.2009 12:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,232
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja powiem tak: poszłam na turystykę i rekreację bo jest to zbieżne z moimi zainteresowaniami. I nie sądzę, żeby po tym kierunku było aż tak ciężko o pracę...
Co do socjologii - to jest właśnie kierunek, który produkuje bezrobotnych. Ten jest przepełniony i w ogóle niepotrzebny. Jeszcze ze 2 lata temu słyszałam, że podobnie jest z psychologią. Z tych kierunków, które podałeś, turystyka jest najciekawsza i najrozsądniejsza. A za rok podzielę się z Tobą wrażeniami z pierwszego roku ;P

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
04.08.2009 12:24
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,247
Poziom ostrzeżeń: 5%

Ile tak dokładniej trzeba na japonistykę to się dowiem RDR. Te 90% to równie dobrze moze być zabobon, choć z 80% to raczej trzeba mieć...

Moja koleżanka skończyła licencjata z turystyki to jej spytam jak o pracęTongue

Psychologia niby faktycznie przepełnione, ale zależy co chcesz robić. Głównie liczy się doświadczenie niż np wykształcenie... Więc możesz iść na psychologię i gdzieś pracować, np z komórkami albo coś. Mój kuzyn zaczynał od komórek a jest dyrektorem banku teraz. Skończył polonistykę, która była mu gówno co potrzebna. A z psychologią masz lepsze podejście do klienta, wiele firm na pewno to doceni.

Popytam ludków mój rocznik właściwie zaczyna magistra, to już jakieś info jestSmile

Wiem, ze po anglistyce ciężko o pracę. Niby wydaje się łatwo ale to mrzonki. Nikt nie chce nauczycieli, chyba, ze akademickich. Jedynie co zostaje otworzyć własne biuro tłumaczeń co też nie jest złym pomysłem.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

04.08.2009 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,045

RdR napisał(a):Może znacie jakieś rzadko spotykane(nie ukrywam że takie by mnie interesowały, tyle że nie wiem jak je zlokalizować) ciekawe kierunki.

A w internecie poszukać?
Najpierw szukasz uczelni a każda chyba obecnie posiada stronę internetową i kierunki też powinny być tam wypisane gdzieś... d;

[Obrazek: h3sygn.png]
04.08.2009 14:21
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,052

Moim zdaniem trzeba studiować to co sie lubi i do czego ma się smykałkę, a nie iść na siłę na jakieś techniczne kierunki, po których jak to wszyscy mówią pracę masz od razu Tongue
Dostałem się na historie w Zielonej Górze i jestem z tego powodu zadowolony. Oczywiście nie mam zamiaru brać specjalizacji nauczyciela Tongue Planuję zrobić nawet doktora jak mi sie uda XD
Chlor napisał(a):RdR napisał/a:
Może znacie jakieś rzadko spotykane(nie ukrywam że takie by mnie interesowały, tyle że nie wiem jak je zlokalizować) ciekawe kierunki.

A w internecie poszukać?
Najpierw szukasz uczelni a każda chyba obecnie posiada stronę internetową i kierunki też powinny być tam wypisane gdzieś... d;
To najlepszy sposób, ale co szkodzi jak się wie to odpowiedzieć Wink

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
04.08.2009 15:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
januarus19 Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 275

BlackKuma napisał(a):Planuję zrobić nawet doktora jak mi sie uda
Powodzenia 10 000 na semestrTongue
BlackKuma napisał(a):Moim zdaniem trzeba studiować to co sie lubi i do czego ma się smykałkę, a nie iść na siłę na jakieś techniczne kierunki,
Marzenia o wyśnionym zawodzie odeszły w siną dal. Moja rada jest taka, jeśli chcesz zarabiać kase idź na takie studia, nie na te które aktualnie jest zapotrzebowanie. Ja poszedłem właśnie jak dużo ludzi zapisało się na resocjalizację i zrobiłem błąd. Choć mam pracę jednak nie w swoim zawodzie. U nas w Polsce tak jest nie przewidzisz za np 3 lata jakie będzie zapotrzebowanie na rynku.

Dzień w którym ludzie przestaną walczyć o życia swoich bliskich, stanie się dniem końca człowieczeństwa.
04.08.2009 18:32
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,052

januarus19 napisał(a):Marzenia o wyśnionym zawodzie odeszły w siną dal. Moja rada jest taka, jeśli chcesz zarabiać kase idź na takie studia, nie na te które aktualnie jest zapotrzebowanie. Ja poszedłem właśnie jak dużo ludzi zapisało się na resocjalizację i zrobiłem błąd. Choć mam pracę jednak nie w swoim zawodzie. U nas w Polsce tak jest nie przewidzisz za np 3 lata jakie będzie zapotrzebowanie na rynku.
U nas w Polsce jest tak:
Nagle robi sie zapotrzebowanie na jakieś zawody, bo brakuje rąk do pracy w nich. Ludzie automatycznie rzucają się w te kierunki, a potem nagle zaczyna brakowac miejsc i pracy nie ma dla tysięcy ludzi. W między czasie inne kierunki odchodzą w zapomnienie i tam z kolei zaczyna brakować ludzi.
To istne błędne koło.
januarus19 napisał(a):BlackKuma napisał/a:
Planuję zrobić nawet doktora jak mi sie uda

Powodzenia 10 000 na semestrTongue
Powiedziałem, że planuję ;P

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
04.08.2009 20:06
Tashigi Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 1

Wypowiem się jako studentka socjologii Smile Po pierwsze, musisz być przygotowany że przez pierwsze 3 lata będziesz się uczył w większości o historii socjologii, mało jest wykładów bardziej nawiązujących do czasów obecnych *. Po drugie, to nie jest tak że socjologia jest kierunkiem stricte humanistycznym, są przedmioty które wymagają wiedzy i umiejętności matematycznych, szczególnie statystyka(z nią dużo osób ma problemy) i logika. Po trzecie, wiadomo że nie ma takiego zawodu jak ?socjolog? (chyba że interesuje cię kariera naukowa w instytucie), ale pracę możesz znaleźć w firmach specjalizujących się w badaniu rynku i opinii publicznej, zajmujących się reklamą itd. itp. Ale muszę powiedzieć że połączenie Tir-u i socjologii to mógłby być całkiem niezły pomysł. Ja jednak nie wiążę z socjologią mojej przyszłości, ale dzięki niej dostanę się na wymarzoną podyplomówkę i będę dalej się kształcić w jej zakresie.

Co do psychologii, to kierunek niewątpliwie interesujący, ale tutaj trzeba lubić też biologię. Z tego co mówiła mi koleżanka studiująca ten kierunek, żeby móc otworzyć własny gabinet trzeba po studiach uczyć się jeszcze dwa lata żeby zdobyć do tego uprawnienia. Wielu absolwentów decyduje się na pracę w PR i HR, a tego jest już przesyt na rynku, skoro powstają niezależne kierunki studiów no i np. u nas na wydziale można studiować to na socjologii, filozofii, pedagogice i chyba na politologii.

Ja uważam że dużo zależy też od tego, jak sobie wszystko zorganizujesz, czy będziesz znał na wysokim poziomie jakieś języki, miał ukończone kursy, praktyki, staże, bo to się przydaje.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
04.08.2009 23:03
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,120

Tashigi dzięki wielkie za wiadomości z pierwszej ręki. O takie info mi chodziło. Myślę że ta socjologia nie jest takim złym pomysłem. Tym bardziej że praca np. w firmie od badan opinii publicznej była by dla mnie bardzo atrakcyjna. Dzięki wszystkim za wypowiedzi, jak nie będę czegoś wiedział to z pewnością zapytam. Temat niech zostanie, bo może ktoś jeszcze będzie miał jakieś pytania.

05.08.2009 00:25
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 421

A ja od siebie dodam, że nie każdy musi mieć dyplom (zwłaszcza, że do wojska już nie biorą Wink ), a ludzie bez wykształcenia wyższego radzą sobie na rynku pracy całkiem dobrze. Radziłbym wiec dobrze się zastanowić czy warto się męczyć co najmniej 3 lata by potem i tak nie pracować w swoim zawodzie. Studia zawsze można zacząć po jakimś czasie, mając już jakąś pracę.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
11.08.2009 11:44
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama