Aktualny czas: 18.11.2017, 01:13 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Supaplex
Autor Wiadomość
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,924
Poziom ostrzeżeń: 15%
Supaplex
Witam yo siemanko wszystkim,

Niewielu pewnie pamięta, niewielu pewnie grało. Jednak mimo tego była taka gra, która według mnie do dzisiaj jest czymś, co warto zobaczyć. Wciąga maksymalnie, ale też jest bardzo wymagająca. Niekiedy przetestuje wasze umiejętności zręcznościowe, a czasami doprowadzi do bólu głowy, gdyż kombinowania i wyliczania jest tu co niemiara!

O jakiej grze mówię, byście spytali? Chodzi mi o nie inną a grę z 1991 roku o nazwie SUPAPLEX.

Jest to logiczno zręcznościowa gra platformowa, w której sterujemy czerwoną główką o imieniu Murphy. Głównym celem jest nic innego a "banalne" dotarcie do wyjścia. Jednak nie jest to czasami właśnie takie łatwe. Po drodze trzeba zbierać tak zwane infotrony, które umożliwią nam odblokowanie "exita".

W grze często też trzeba przepychać wielkie kule i unikać zabójczych nożyczek, które przy zetknięciu z Tobą powodują Twoją eksplozję. Tak samo jest w przypadku spadnięcia kuli na głowę.

Gra oferuje nam jeszcze kilka rodzajów bomb, 2 rodzaje są możliwe do przepchnięcia, z czego jedna spadając nawet o jeden stopień wybucha. Druga musi zostać aktywowana przez taki jakby detonator uruchamiany za pomocą Ciebie. Trzeci rodzaj bomb, to możliwe do zjedzenia przez siebie, które za dłuższym przyciśnięciem spacji wypluwasz w wybranym przez siebie miejscu.

Gra oferuje nam także różne rodzaje plansz, niektóre z nich posiadają grawitację, wtedy też trzeba uważać by nie zaklinować się na zawszę i jedyną drogą wyjścia będzie autodestrukcja.

Pare screeshotów:

[Obrazek: 520644-supaplex-dos-screenshot-cast-of-c...rs-ega.png]

[Obrazek: supaplex.png]

[Obrazek: supaplex-6.gif]

[Obrazek: 2iCTm.png]

Gra jest dostępna za darmo do ściągnięcia na windowsa 7 i 8 jak ktoś ma problem niech pisze do mnie na PW to mu wyślę na FB czy coś Smile Może ktoś się skusi, bo gra wciąga i jest niezmiernie przyjemna!

MIŁEJ GRY!
FOR THE HORDE!

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2015 12:26 przez fuszioms.)
12.12.2015 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,663
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Supaplex
Najlepsza gra, polecam. Za dzieciaka spędziłem przy niej długie godziny. BTW jeżeli kojarzysz Boulder Dash, to Supaplex jest rozwinięciem idei z tej gry.

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
12.12.2015 12:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama